Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Trätäljalunken

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trätäljalunken
Arrangörsorganisation: Säffle OK
Datum: söndag 19 april 2015

OK Tyr

81 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sten LeanderssonH50 (16)27:117:09
1Cornelia KindlundD12 (11)23:379:26
1Arvid ErikssonH10 (10)13:597:21
1Karin BlomgrenD70 (2)38:2815:23
1Henric BrohedeH21 (14)26:505:50
1Mattias HaneH14 (11)26:358:51
1Julia ForsgrenD10 (4)16:218:36
1Erik ForsgrenÖppen motion 8 (13)31:497:04
1Malin LeanderssonD21 (18)26:417:24
1Rolf WikströmH55 (10)26:226:56
1Börje RåbergH70 (9)29:0410:01
1Oskar NymanH16 (11)26:297:21
1Annika LeanderssonD55 (5)34:5010:53
2Sören KindlundH21 (14)28:48+1:586:15
2Lisa AnnersandD60 (4)29:21+1:3111:44
2Linda TakeD21 (18)27:20+0:397:35
3Johanna KindlundD21 (18)29:52+3:118:17
3Fredrik HaneH12 (11)23:58+2:119:13
3Colin Mc IntyreH50 (16)29:24+2:137:44
3Johan WikströmH21 (14)29:25+2:356:23
3Emil WikströmÖppen motion 8 (13)40:58+9:099:06
3Catarina HögkvistD50 (9)35:55+4:3111:13
3Anna HaneD40 (6)39:58+8:3311:06
4Jan GustafssonÖppen motion 7 (25)37:55+4:3211:50
4Monika DjurbergÖppen motion 5 (20)42:33+7:4012:30
4Örjan BeckiusH45 (9)37:40+6:099:11
4Nicolina MobergD14 (10)35:23+2:5712:12
5Johannes WikströmU2 (11)29:00+7:3512:05
5Christer HällmanÖppen motion 3 (17)31:12+9:5912:28
5Richard TakeH14 (11)29:04+2:299:41
5Pär NymanH50 (16)30:55+3:448:08
5Samuel AxelssonH16 (11)29:20+2:518:08
5Tone HollowellD50 (9)38:04+6:4011:53
5Karin MoodhD55 (5)50:57+16:0715:55
6Anders LindbergH21 (14)31:36+4:466:52
6Isak WikströmH12 (11)30:24+8:3711:41
6Per HögkvistH50 (16)31:27+4:168:16
6Gustav PermanH14 (11)29:08+2:339:42
6Niclas MobergÖppen motion 5 (20)46:09+11:1613:34
6Mattias PerssonÖppen motion 8 (13)45:02+13:1310:00
6Elsa AlbinssonD14 (10)36:41+4:1512:38
6Lars-B LarssonH70 (9)41:55+12:5114:27
7Linus NilssonH10 (10)19:19+5:2010:10
7Stina GranefeltD21 (18)34:24+7:439:33
7Magnus AlbinssonH21 (14)31:57+5:076:56
7Amanda AlfredssonD12 (11)32:28+8:5112:59
7Anders HaneH45 (9)57:41+26:1014:04
7Rudi OlvenmyrH70 (9)53:17+24:1318:22
8Linn AnderssonD12 (11)32:37+9:0013:02
8Tobias HällmanH12 (11)35:48+14:0113:46
8Marcus HällmanH10 (10)22:13+8:1411:41
8Helene HällmanÖppen motion 5 (20)53:58+19:0515:52
8Bengt JohanssonH50 (16)32:24+5:138:31
8Mikael AlfredssonÖppen motion 7 (25)46:30+13:0714:31
8Leif SandahlH55 (10)40:12+13:5010:34
9Oscar AnderssonH10 (10)22:49+8:5012:00
9Rebecca TakeD12 (11)34:03+10:2613:37
9Johan GustafssonH21 (14)33:29+6:397:16
9Eva AlbinssonD21 (18)35:44+9:039:55
9Ann-Sofie HultsvedD50 (9)55:17+23:5317:16
10David KindlundÖppen motion 7 (25)49:02+15:3915:19
10Erik SimesH50 (16)34:45+7:349:08
10Viktor AlfredssonH16 (11)50:27+23:5814:00
11Daniel RåådÖppen motion 8 (13)51:47+19:5811:30
12Elisabet EdvardssonD21 (18)41:24+14:4311:30
12Marcus BeckiusH21 (14)35:45+8:557:46
12Eva BjörkmanÖppen motion 5 (20)1:08:52+33:5920:15
12Leif SalinÖppen motion 8 (13)1:28:55+57:0619:45
14Christian HedqwistH21 (14)42:47+15:579:18
15Johanna AlfredssonÖppen motion 7 (25)52:32+19:0916:25
15Lars AnderssonH50 (16)50:40+23:2913:20
18Eva TrangiusÖppen motion 7 (25)58:27+25:0418:15
Viktor BengtssonInskolning (15)fullföljt
Isak ForsgrenInskolning (15)fullföljt
Wilma JonssonInskolning (15)fullföljt
Tilda KindlundInskolning (15)fullföljt
Simon AlbinssonH12 (11)ej godkänd
Emma AlfredssonD10 (4)ej godkänd
Malin NymanD21 (18)utgått
Johanna HoltetD21 (18)utgått
Linda GustafssonD16 (10)utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser