Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Njudungskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Njudungskavlen
Arrangörsorganisation: IFK Stockaryd
Datum: måndag 16 juni 2014

Öppen

24 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Bävern 41:23:35
1. Rasmus Lundberg33:235+0:4633:235
2. Linus Lundberg15:27148:501-4
3. Egon Gustavsson34:452+3:381:23:3510
2OK Njudung 31:28:41
1. Dennis Toll40:0114+7:2440:0114
2. Amanda Karmetun17:335+2:0657:3411-3
3. Clas Löfkvist31:0711:28:412-9
3OK Njudung 61:35:25
1. Niclas Olausson36:2910+3:5236:2910
2. Karl Petersén15:392+0:1252:082-8
3. Stefan G Larsson43:1712+12:101:35:253+1
4OK Njudung 41:36:48
1. Eric Löfkvist36:196+3:4236:196
2. Wilhelm Karmetun19:0310+3:3655:227+1
3. Bo Hultgren41:2610+10:191:36:484-3
5OK Njudung 71:42:19
1. Oskar Pettersson39:5813+7:2139:5813
2. Oscar Hultgren17:386+2:1157:3612-1
3. Arne Svensson44:4313+13:361:42:195-7
6OK Bävern 11:42:21
1. Mikael Hall32:444+0:0732:444
2. Alice Hall22:4016+7:1355:248+4
3. Marika Hall46:5716+15:501:42:216-2
7OK Bävern 61:42:22
1. Johan Schagerlind36:238+3:4636:238
2. Hugo Hedström19:0711+3:4055:309+1
3. Ulrica Rudberg46:5215+15:451:42:227-2
8OK Bävern 91:42:25
1. Emil Johansson36:3612+3:5936:3612
2. Bo Turesson19:0912+3:4255:4510-2
3. Gert Westerdahl46:4014+15:331:42:258-2
9OK Njudung 91:42:35
1. Pontus Holmberg32:382+0:0132:382
2. Alexander Gustavsson19:3913+4:1252:173+1
3. Ulf Svensson50:1823+19:111:42:359+6
10IFK Stockaryd 11:42:37
1. Samuel Danielsson36:227+3:4536:227
2. Adam Stålhammar18:258+2:5854:475-2
2. Edvin Fransson18:269+2:5954:48
3. Roland Bernhardsson47:5017+16:431:42:3710+5
11OK Bävern 81:43:23
1. Oliwer Lundberg32:37132:371
2. Aron Rudberg22:3615+7:0955:136+5
3. Stig Adolfsson48:1019+17:031:43:2311+5
12OK Njudung 81:43:25
1. Per Fransson36:259+3:4836:259
2. Melker Elofsson16:444+1:1753:094-5
3. Cecilia Karmetun50:1622+19:091:43:2512+8
13OK Njudung 51:46:12
1. Johan Sandlund32:403+0:0332:403
2. Margareta Larsson25:3318+10:0658:1313+10
3. Christina Sterner47:5918+16:521:46:12130
14OK Bävern 21:53:06
1. Björn Davidsson47:0715+14:3047:0715
2. Robin Schagerlind25:0917+9:421:12:1617+2
3. Fredrik Augustsson40:509+9:431:53:0614-3
15OK Njudung 21:53:07
1. Dennis Gustavsson47:0916+14:3247:0916
2. Elin Jennerstrand26:4619+11:191:13:5518+2
3. Tomas Petersén39:126+8:051:53:0715-3
16OK Njudung 11:53:16
1. Anders Svensson55:3522+22:5855:3522
2. Albin Toll16:083+0:411:11:4316-6
2. Filip Jennerstrand28:1320+12:461:23:48
3. Anna Rosén41:3311+10:261:53:16160
17Ok Njudung lag 101:53:18
1. Leif Johansson36:3211+3:5536:3211
2. Olle Petersén28:2921+13:021:05:0114+3
3. Maria Sundberg48:1720+17:101:53:1817+3
18Bodafors OK 11:53:38
1. Niklas Eriksson47:2620+14:4947:2620
2. Sebastian Björk28:5522+13:281:16:2119-1
2. Lucas Rostedt29:0223+13:351:16:28
3. Stina Eriksson37:174+6:101:53:3818-1
19OK Bävern 71:57:36
1. Mattias Karlsson47:1818+14:4147:1818
2. Emil Karlsson32:5926+17:321:20:1720+2
3. Mikael Öhrn37:195+6:121:57:3619-1
20IFK Sävsjö 12:01:02
1. Samuel Friman47:1417+14:3747:1417
2. Hanna Olsson33:4627+18:191:21:0021+4
2. Bella Palmqvistej godkändfullföljt
3. Petra Olsson40:028+8:552:01:0220-1
21IFK Sävsjö 22:23:56
1. Viktor Ljunggren1:13:4223+41:051:13:4223
2. Alfred Ljunggren30:3624+15:091:44:1822-1
2. Linus Friman30:3925+15:121:44:21
3. Åke Eckerbom39:387+8:312:23:5621-1
OK Bävern 3ej godkänd
1. Oliver Karmetun48:5121+16:1448:5121
2. Hampus Karmetun17:386+2:111:06:2915-6
3. Sandra Davidssonej godkändej godkänd
Bodafors OK 2ej godkänd
1. Anton Erickson47:1919+14:4247:1919
2. Noel Rostedtej godkändej godkänd
2. Emil Svanbergej godkändej godkänd
3. Emma Kram49:5421+18:47ej godkänd
IFK Sävsjö 3ej godkänd
1. Peter Englundej godkändej godkänd
2. Inger Englund21:0514+5:38ej godkänd
3. Hans Åkesson36:053+4:58ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser