Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Måsenstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Måsenstafetten
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: söndag 20 mars 2016

H17

71 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 23:33:46
Josef Nordlund56:06256:062
Rassmus Andersson52:4431:48:5020
Oskar Sjöberg52:5942:41:491-1
Albin Ridefelt51:5743:33:4610
2Stora Tuna OK 13:36:25+2:39
Viktor Svensk56:54856:548
Emil Svensk50:4311:47:371-7
Jesper Svensk58:00102:45:375+4
Joakim Svensk50:4813:36:252-3+2:39
3Järla IF OK 13:36:32+2:46
David Bejbom58:431958:4319
Martin Härberg54:2651:53:099-10
Håkon Jarvis Westergård52:1822:45:273-6
Olle Boström51:0533:36:3230+2:46
4Södertälje-Nykvarn OF 13:39:10+5:24
Jakob Enmark57:331157:3311
Erik Liljequist55:0171:52:345-6
Kent Ohlsson52:5942:45:334-1
Ivar Lundanes53:3753:39:1040+5:24
5Ärla IF 13:46:02+12:16
Petter Eriksson59:222259:2222
Robbin Kantarp53:0841:52:304-18
Rudolfs Zernis52:5332:45:232-2
Emil Andersson1:00:39173:46:025+3+12:16
6OK Denseln 13:48:50+15:04
August Mollén57:361357:3613
Erik Pettersson54:4961:52:253-10
Per Brolund59:18152:51:439+6
Olle Kalered57:07113:48:506-3+15:04
7Nyköpings OK 13:49:59+16:13
Didrik Hall1:00:37241:00:3724
Jens Wängdahl52:3621:53:1311-13
Ludvig Ek58:22112:51:357-4
Daniel Nilsson58:24133:49:5970+16:13
8OK Linné 33:50:26+16:40
Jakob Andersson57:29957:299
Henrik Löfås55:50101:53:1912+3
Csaba Gösswein1:01:20172:54:3910-2
Niklas Aldén55:4773:50:268-2+16:40
9OK Hällen 13:51:43+17:57
Jonas Engström57:371457:3714
Per Öberg59:33151:57:10140
Gustaf Sundbüe1:03:44233:00:5417+3
Peter Öberg50:4923:51:439-8+17:57
10IFK Lidingös SOK 13:56:30+22:44
Hector Haines57:331157:3311
Øystein Kvaal Østerbø55:3591:53:088-3
Anders Carlsson1:07:22323:00:3015+7
Nicolas Simonin56:0083:56:3010-5+22:44
11OK Tisaren 13:56:31+22:45
Gustav Hindér56:40356:403
Johan Aronsson1:04:52312:01:3222+19
Anton Hallor59:50163:01:2218-4
Daniel Attås55:0963:56:3111-7+22:45
12IFK Lidingös SOK 23:57:20+23:34
Bryan Russel-Keely56:41456:414
Julian Dent55:53111:52:345+1
Rasmus Palmqvist Aslaksen59:00132:51:346+1
Mattias Johansson1:05:46243:57:2012+6+23:34
13Eksjö SOK 13:57:23+23:37
Oskar Lind57:531757:5317
Lucas Sundblad55:1681:53:099-8
Andreas Bergander58:29122:51:388-1
Nils Wärnsberg1:05:45233:57:2313+5+23:37
14OK Linné 43:59:41+25:55
Olof Eriksson1:02:01381:02:0138
Mats Troeng59:35162:01:3624-14
Erik Lind57:4582:59:2113-11
Liutauras Bilevicius1:00:20153:59:4114+1+25:55
15Ärla IF 23:59:42+25:56
Viktor Silvemark56:45556:455
Jonathan Rosendahl1:04:38302:01:2317+12
Simon Hedlund57:5492:59:1712-5
Oscar Vångell1:00:25163:59:4215+3+25:56
16Rehns BK 14:00:41+26:55
Jesper Lysell56:01156:011
Fredrik Ingelsson56:57131:52:587+6
Anders Johansson1:01:47202:54:4511+4
Charlie Stolt1:05:56254:00:4116+5+26:55
17OK Ravinen 14:01:47+28:01
Erik Karlsson1:12:38521:12:3852
Martin Hunhammar1:04:13292:16:5143-9
Gustav Bergman48:0613:04:5723-20
Kalle Bergman56:5094:01:4717-6+28:01
18Attunda OK 14:01:50+28:04
Karl Enges1:00:35231:00:3523
Axel Wrådhe1:09:03362:09:3832+9
Oskar Daniels55:0663:04:4422-10
Daniel Roos57:06104:01:5018-4+28:04
19OK Denseln 24:02:24+28:38
Edvin Karlsson56:48656:486
Harri Karlsson56:51121:53:3913+7
Emil Kalered1:05:50272:59:2914+1
Mathias Hallmén1:02:55204:02:2419+5+28:38
20Södertälje-Nykvarn OF 24:02:32+28:46
Joakim Andén1:01:07331:01:0733
Johan Ek-Larsson1:01:53252:03:0028-5
Jesper Sjöblom1:01:29183:04:2920-8
Ludvig Eriksson58:03124:02:32200+28:46
21OK Pan-Kristianstad 14:05:48+32:02
Rasmus Svantesson58:502058:5020
Johan Lenning1:02:54262:01:4426+6
Fredrik Nilsson1:04:47253:06:3124-2
Richard Sjöholm59:17144:05:4821-3+32:02
22Linköpings OK 14:05:53+32:07
Peter Aronsson1:01:14351:01:1435
Peter Eriksson1:00:11172:01:2519-16
Niklas Olsson1:02:04213:03:29190
Rasmus Elmelid1:02:24184:05:5322+3+32:07
23Järla IF OK 24:11:58+38:12
Peter Hemmyr57:401557:4015
Oscar Björck1:00:50221:58:3016+1
Dan Wester1:02:13223:00:43160
Erik Mattsson1:11:15324:11:5823+7+38:12
24OK Rodhen 14:14:00+40:14
Albin Olausson1:00:47321:00:4732
Henrik Jonsson1:00:51232:01:3825-7
Jonas Eklund1:05:06263:06:44250
Martin Jansson1:07:16274:14:0024-1+40:14
25Linköpings OK 24:15:59+42:13
Joel Käll Karlsson1:00:41291:00:4129
Maxime Bonneau1:00:49212:01:3021-8
Henrik Tosteberg1:06:56303:08:2628+7
Mikael Andersson1:07:33284:15:5925-3+42:13
26Långhundra IF 14:18:43+44:57
Samuel Hedlund57:421657:4216
Anton Forsberg59:32141:57:1415-1
Jesper Kullin Alfredsson1:07:28333:04:4221+6
Robin Pousette1:14:01354:18:4326+5+44:57
27Nyköpings OK 24:21:35+47:49
Henrik Anängen1:03:53411:03:5341
Tomas Reibring1:08:49352:12:42410
Magnus Johansson1:06:03283:18:4532-9
Per Ek1:02:50194:21:3527-5+47:49
28OK Södertörn 14:22:14+48:28
Georg Eklöw1:03:37401:03:3740
Josh Beech1:03:06272:06:4330-10
Jesper Lagerberg1:12:04393:18:4733+3
Fredrik Larsson1:03:27224:22:1428-5+48:28
29Långhundra IF 24:25:00+51:14
Erik Åhlin1:01:15361:01:1536
Anton Sundgren1:00:12182:01:2720-16
Waldemar Andersson1:11:27373:12:5429+9
Fredrik Wigertz1:12:06334:25:00290+51:14
30Linköpings OK 34:29:55+56:09
Fredrik Johansson1:00:38251:00:3825
Johan Eriksson1:01:14242:01:5227+2
Bruno Godefroy1:06:27293:08:19270
Johan Allard1:21:36414:29:5530+3+56:09
31IFK Mora OK 14:31:19+57:33
Artem Panchenko1:00:44311:00:4431
Per Holm1:09:03362:09:4733+2
Roman Ryapolov57:3673:07:2326-7
Daniel Duhlbo1:23:56424:31:1931+5+57:33
32Tullinge SK 14:31:26+57:40
Niklas Sundqvist58:512158:5121
Per Bergh1:21:05582:19:5645+24
Victor Imark1:01:34193:21:3034-11
Oskar Forsberg1:09:56304:31:2632-2+57:40
33OK Linné 54:31:31+57:45
Viktor Janrik1:04:02421:04:0242
Anders Håkansson1:06:38332:10:4035-7
Pontus Johansson1:12:00383:22:4039+4
Ross Smith1:08:51294:31:3133-6+57:45
34Tullinge SK 34:31:32+57:46
Björn Normark1:01:19371:01:1937
Henrik Persson1:09:24382:10:4336-1
Johan Kärrström1:08:00343:18:4330-6
Rikard Imark1:12:49344:31:3234+4+57:46
35OK Tisaren 24:32:15+58:29
Tomas Hallmén1:00:40281:00:4028
Niklas Gustafsson1:10:04392:10:4437+9
Jonatan Aronsson1:11:22363:22:06370
Isac Åkerberg1:10:09314:32:1535-2+58:29
36Tumba-Mälarhöjden OK 14:34:34+1:00:48
Johan Giberg1:09:29491:09:2949
Daniel Lind1:17:31542:27:0048-1
Joakim Törnros1:04:13243:31:1343-5
Johan Eklöv1:03:21214:34:3436-7+1:00:48
37LiTHe Vilse (komb.lag)4:39:12+1:05:26
Erik Lindgren58:061858:0618
Anton Wiberg1:08:15342:06:2129+11
Johan Persson1:15:46443:22:0738+9
Erica Pettersson1:17:05374:39:1237-1+1:05:26
38Söders SOL 14:40:33+1:06:47
Olle Carlsson1:02:05391:02:0539
Mikael Wilhelmsson1:10:17402:12:2240+1
Tomas Lilja1:13:58433:26:20400
Niklas Wrane1:14:13364:40:3338-2+1:06:47
39Järfälla OK 14:50:12+1:16:26
Oskar Edvardsson1:00:38251:00:3825
Jefta Langerak1:10:49432:11:2738+13
Benjamin Langerak1:17:36473:29:0341+3
Ludwig Bergfalk1:21:09404:50:1239-2+1:16:26
40Sundbybergs IK 24:51:01+1:17:15
David Mellin1:05:27431:05:2743
Niklas Carlsson1:06:02322:11:2939-4
Morgan Karlsson1:07:14313:18:4330-9
Ronny Falk1:32:18494:51:0140+10+1:17:15
41OK Hällen 24:52:13+1:18:27
Simon Larsson1:01:07331:01:0733
Tommy Söderberg1:00:26192:01:3323-10
Björn Wistrand1:20:03493:21:3635+12
Adam Hellstadius1:30:37474:52:1341+6+1:18:27
42OK Linné 14:55:40+1:21:54
Olle Nilsson56:52756:527
Johannes Ridefelt1:12:03452:08:5531+24
Daniel Carlson Bjernald1:20:15503:29:1042+11
Tuve Möller1:26:30434:55:40420+1:21:54
43Haninge SOK 15:06:52+1:33:06
Hugo Dahlberg1:06:53451:06:5345
Carolin Svensson1:28:55642:35:4853+8
Egil Morast1:13:53423:49:4148-5
Joakim Skärlén1:17:11385:06:5243-5+1:33:06
44Attunda OK 25:12:53+1:39:07
Johannes Knutas1:06:41441:06:4144
Simon Martelius1:19:17562:25:5847+3
Johan Persson1:13:23413:39:2144-3
Christian Redtzer1:33:32505:12:53440+1:39:07
45OK Ravinen 25:13:14+1:39:28
Jason Bransome1:24:36611:24:3661
Lukas Hellgren1:16:54532:41:3057-4
Hannes Svahn1:12:18403:53:4851-6
Peter Albrektsson1:19:26395:13:1445-6+1:39:28
46Skogspojkarnas OK 15:23:25+1:49:39
Johan Wehlin1:09:35501:09:3550
N.N.1:16:09502:25:4446-4
Jesper Karlsson1:26:19533:52:0350+4
Sven-Johan Prytz1:31:22485:23:2546-4+1:49:39
47OK Roxen 15:36:35+2:02:49
Nils Nedfors1:10:22511:10:2251
Adam Thellsén1:28:12622:38:3456+5
Mattias Zachrisson1:10:15353:48:4947-9
Per Östlund1:47:46555:36:35470+2:02:49
48OK Hammaren 15:36:53+2:03:07
Filip Ivarsson1:18:23561:18:2356
Fredrik Ahnlén1:10:35422:28:5849-7
Andreas Persson1:28:06553:57:0452+3
Kalle Johansson1:39:49535:36:5348-4+2:03:07
49Västerås SOK 15:39:33+2:05:47
Fredrik Hamrefors1:07:45471:07:4547
Johan Ahlström1:10:24412:18:0944-3
Henrik Hamrefors1:31:38583:49:4749+5
Simon Österlund1:49:46565:39:33490+2:05:47
50Centrum OK 15:51:17+2:17:31
Jonas Kjäll1:00:38251:00:3825
Christian Rotviker1:14:26482:15:0442+17
Ove Oksvold1:29:08563:44:1245+3
Anders Lavfors2:07:05595:51:1750+5+2:17:31
51Långhundra IF 35:28:59+1:55:13
Bobby Brahm1:22:24601:22:2460
Conny Forsberg1:11:10442:33:3451-9
Sven Wigertz1:28:00544:01:3454+3
Peter Hambäck1:27:25445:28:5951-3+1:55:13
52OK Klemmingen 16:02:31+2:28:45
Carl Pramlid1:21:51591:21:5159
Björn Pramlid1:16:32522:38:2355-4
Simon Järpling1:33:16594:11:3956+1
Per Skyllberg1:50:52576:02:3152-4+2:28:45
53Attunda OK 36:04:20+2:30:34
Christopher Wilestedt1:35:18651:35:1865
Fredrik Sone1:12:23462:47:4160-5
Lucas Norrman1:49:08614:36:4959-1
Oskar Enges1:27:31456:04:2053-6+2:30:34
54Söders SOL 26:08:23+2:34:37
John Hartley1:17:59551:17:5955
Peter Andersson1:16:14512:34:1352-3
Stefan Norin2:06:10644:40:2360+8
Pär Svensson1:28:00466:08:2354-6+2:34:37
55NAIS Orientering 16:10:31+2:36:45
Erik Kjellgren1:18:23561:18:2356
Simon Nyberg1:27:30612:45:5358+2
Stefan Träff1:47:15604:33:0857-1
Anders Johansson1:37:23526:10:3155-2+2:36:45
56Skarpnäcks OL 16:13:16+2:39:30
Viktor Häggström1:49:29691:49:2969
Niclas Behrenfeldt1:15:46493:05:1564-5
Håkan Rolfsson1:31:06574:36:2158-6
Urban Selander1:36:55516:13:1656-2+2:39:30
57OK Klemmingen 26:39:41+3:05:55
Edvard Davidsson1:21:43581:21:4358
Lars Soldagg1:27:11592:48:5461+3
Peter Askeljung2:08:07654:57:01610
Greger Bäckström1:42:40546:39:4157-4+3:05:55
58Järfälla OK 27:41:31+4:07:45
Aleksandr Manoilov1:32:05631:32:0563
Hampus Norrby1:53:24673:25:2965+2
Albin Kvarnefalk2:11:42665:37:1163-2
Arne Kvarnefalk2:04:20587:41:3158-5+4:07:45
IFK Lidingös SOK 3ej godkänd
Ville Keskisaari1:00:41291:00:4129
Simon Schuster1:00:43202:01:2418-11
Sixten Hillerhag1:20:18513:21:4236+18
Mattias Pernebyej godkändej godkänd
OK Klemmingen 3ej godkänd
Johan Hagströmer1:07:14461:07:1446
Arne Jansson1:30:31652:37:4554+8
Stefan Karlsson1:19:47483:57:3253-1
Simon Martinssonej godkändej godkänd
OK Ravinen 3ej godkänd
Viktor Wohlgemuth1:24:37621:24:3762
Max Klasson1:39:27663:04:0463+1
Andreas Herne2:04:11635:08:1562-1
Per Mårtenssonej godkändej godkänd
OK Södertörn 2ej godkänd
Hugo Lindbärg1:41:55671:41:5567
Andreas Magnvall2:22:56684:04:5166-1
Olof Lissmats1:53:06625:57:5764-2
Simon Österlingej godkändej godkänd
Skogsluffarnas OK / Gustavsbergs OK / Södeej godkänd
Simon Frisk1:33:02641:33:0264
Fredrik Glännefors1:18:18552:51:2062-2
Trevor Bransomeej godkändej godkänd
Elias Tidevallej godkändej godkänd
Sundbybergs IK 1ej godkänd
Mårten Lundqvistej godkändej godkänd
Anna Falk1:27:1460ej godkänd
Simon Mellin1:21:5652ej godkänd
Christian Lindhej godkändej godkänd
Tullinge SK / GMOKej godkänd
John Börjesson57:29957:299
Tobias Forsén1:12:59472:10:2834+25
Per-Ove Melinderej godkändej godkänd
N.N N.Nutgåttej godkänd
Tullinge SK 2ej godkänd
Magnus Glänneforsej godkändej godkänd
Markus Adolfsson1:03:2428ej godkänd
Jörgen Ohlin59:1514ej godkänd
Emil Andersson1:06:0026ej godkänd
Ärla IF 3utgått
Halvor Eid Nielsen1:14:36531:14:3653
Roy Franssonutgåttutgått
Lars Dragerydutgåttutgått
Johnny Franssonutgåttutgått
Eksjö SOK 2utgått
Philip Edvardsson1:08:36481:08:3648
Simon Nilsson1:20:31572:29:0750+2
Timo Suter1:17:12463:46:1946-4
Emil Gunnarssonutgåttutgått
Korsnäs IF OK / Karlsbyhedern 1utgått
Gustav Ögren1:17:43541:17:4354
Johannes Ögren1:28:45632:46:2859+5
Viktor Wallin1:16:33454:03:0155-4
Lars Ögrenutgåttutgått
OK Tisaren 3utgått
Nils Aronsson1:45:38681:45:3868
Isac Åkerbergutgåttutgått
Nils Aronssonutgåttutgått
Nils Aronssonutgåttutgått
Västerås SOK 2utgått
Alfred Lönn1:41:36661:41:3666
Dan Österlundutgåttutgått
Isak Wadmanutgåttutgått
Per-Olov Sjöströmej godkändutgått
OK Hällen 3ej start
Hampus Möllerej startej start
Johan Herrmanutgåttej start
Magnus Söderbergutgåttej start
Aliaksandr Khodanutgåttej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser