Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Måsenstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Måsenstafetten
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: söndag 20 mars 2016

H17, sträcka 3

71 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Gustav BergmanOK Ravinen 148:06
2Håkon Jarvis WestergårdJärla IF OK 152:18
3Rudolfs ZernisÄrla IF 152:53
4Oskar SjöbergOK Linné 252:59
4Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF 152:59
6Oskar DanielsAttunda OK 155:06
7Roman RyapolovIFK Mora OK 157:36
8Erik LindOK Linné 457:45
9Simon HedlundÄrla IF 257:54
10Jesper SvenskStora Tuna OK 158:00
11Ludvig EkNyköpings OK 158:22
12Andreas BerganderEksjö SOK 158:29
13Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingös SOK 259:00
14Jörgen OhlinTullinge SK 259:15
15Per BrolundOK Denseln 159:18
16Anton HallorOK Tisaren 159:50
17Csaba GössweinOK Linné 31:01:20
18Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF 21:01:29
19Victor ImarkTullinge SK 11:01:34
20Anders JohanssonRehns BK 11:01:47
21Niklas OlssonLinköpings OK 11:02:04
22Dan WesterJärla IF OK 21:02:13
23Gustaf SundbüeOK Hällen 11:03:44
24Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK 11:04:13
25Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad 11:04:47
26Jonas EklundOK Rodhen 11:05:06
27Emil KaleredOK Denseln 21:05:50
28Magnus JohanssonNyköpings OK 21:06:03
29Bruno GodefroyLinköpings OK 31:06:27
30Henrik TostebergLinköpings OK 21:06:56
31Morgan KarlssonSundbybergs IK 21:07:14
32Anders CarlssonIFK Lidingös SOK 11:07:22
33Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF 11:07:28
34Johan KärrströmTullinge SK 31:08:00
35Mattias ZachrissonOK Roxen 11:10:15
36Jonatan AronssonOK Tisaren 21:11:22
37Waldemar AnderssonLånghundra IF 21:11:27
38Pontus JohanssonOK Linné 51:12:00
39Jesper LagerbergOK Södertörn 11:12:04
40Hannes SvahnOK Ravinen 21:12:18
41Johan PerssonAttunda OK 21:13:23
42Egil MorastHaninge SOK 11:13:53
43Tomas LiljaSöders SOL 11:13:58
44Johan PerssonLiTHe Vilse (komb.lag)1:15:46
45Viktor WallinKorsnäs IF OK / Karlsbyhedern 11:16:33
46Timo SuterEksjö SOK 21:17:12
47Benjamin LangerakJärfälla OK 11:17:36
48Stefan KarlssonOK Klemmingen 31:19:47
49Björn WistrandOK Hällen 21:20:03
50Daniel Carlson BjernaldOK Linné 11:20:15
51Sixten HillerhagIFK Lidingös SOK 31:20:18
52Simon MellinSundbybergs IK 11:21:56
53Jesper KarlssonSkogspojkarnas OK 11:26:19
54Sven WigertzLånghundra IF 31:28:00
55Andreas PerssonOK Hammaren 11:28:06
56Ove OksvoldCentrum OK 11:29:08
57Håkan RolfssonSkarpnäcks OL 11:31:06
58Henrik HamreforsVästerås SOK 11:31:38
59Simon JärplingOK Klemmingen 11:33:16
60Stefan TräffNAIS Orientering 11:47:15
61Lucas NorrmanAttunda OK 31:49:08
62Olof LissmatsOK Södertörn 21:53:06
63Andreas HerneOK Ravinen 32:04:11
64Stefan NorinSöders SOL 22:06:10
65Peter AskeljungOK Klemmingen 22:08:07
66Albin KvarnefalkJärfälla OK 22:11:42
Per-Ove MelinderTullinge SK / GMOKej godkänd
Trevor BransomeSkogsluffarnas OK / Gustavsbergs OK / Södeej godkänd
Isak WadmanVästerås SOK 2utgått
Lars DragerydÄrla IF 3utgått
Magnus SöderbergOK Hällen 3utgått
Nils AronssonOK Tisaren 3utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser