Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Måsenstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Måsenstafetten
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: söndag 20 mars 2016

H17, sträcka 4

71 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Joakim SvenskStora Tuna OK 150:48
2Peter ÖbergOK Hällen 150:49
3Olle BoströmJärla IF OK 151:05
4Albin RidefeltOK Linné 251:57
5Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF 153:37
6Daniel AttåsOK Tisaren 155:09
7Niklas AldénOK Linné 355:47
8Nicolas SimoninIFK Lidingös SOK 156:00
9Kalle BergmanOK Ravinen 156:50
10Daniel RoosAttunda OK 157:06
11Olle KaleredOK Denseln 157:07
12Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF 258:03
13Daniel NilssonNyköpings OK 158:24
14Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad 159:17
15Liutauras BileviciusOK Linné 41:00:20
16Oscar VångellÄrla IF 21:00:25
17Emil AnderssonÄrla IF 11:00:39
18Rasmus ElmelidLinköpings OK 11:02:24
19Per EkNyköpings OK 21:02:50
20Mathias HallménOK Denseln 21:02:55
21Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK 11:03:21
22Fredrik LarssonOK Södertörn 11:03:27
23Nils WärnsbergEksjö SOK 11:05:45
24Mattias JohanssonIFK Lidingös SOK 21:05:46
25Charlie StoltRehns BK 11:05:56
26Emil AnderssonTullinge SK 21:06:00
27Martin JanssonOK Rodhen 11:07:16
28Mikael AnderssonLinköpings OK 21:07:33
29Ross SmithOK Linné 51:08:51
30Oskar ForsbergTullinge SK 11:09:56
31Isac ÅkerbergOK Tisaren 21:10:09
32Erik MattssonJärla IF OK 21:11:15
33Fredrik WigertzLånghundra IF 21:12:06
34Rikard ImarkTullinge SK 31:12:49
35Robin PousetteLånghundra IF 11:14:01
36Niklas WraneSöders SOL 11:14:13
37Erica PetterssonLiTHe Vilse (komb.lag)1:17:05
38Joakim SkärlénHaninge SOK 11:17:11
39Peter AlbrektssonOK Ravinen 21:19:26
40Ludwig BergfalkJärfälla OK 11:21:09
41Johan AllardLinköpings OK 31:21:36
42Daniel DuhlboIFK Mora OK 11:23:56
43Tuve MöllerOK Linné 11:26:30
44Peter HambäckLånghundra IF 31:27:25
45Oskar EngesAttunda OK 31:27:31
46Pär SvenssonSöders SOL 21:28:00
47Adam HellstadiusOK Hällen 21:30:37
48Sven-Johan PrytzSkogspojkarnas OK 11:31:22
49Ronny FalkSundbybergs IK 21:32:18
50Christian RedtzerAttunda OK 21:33:32
51Urban SelanderSkarpnäcks OL 11:36:55
52Anders JohanssonNAIS Orientering 11:37:23
53Kalle JohanssonOK Hammaren 11:39:49
54Greger BäckströmOK Klemmingen 21:42:40
55Per ÖstlundOK Roxen 11:47:46
56Simon ÖsterlundVästerås SOK 11:49:46
57Per SkyllbergOK Klemmingen 11:50:52
58Arne KvarnefalkJärfälla OK 22:04:20
59Anders LavforsCentrum OK 12:07:05
Mattias PernebyIFK Lidingös SOK 3ej godkänd
Simon MartinssonOK Klemmingen 3ej godkänd
Per MårtenssonOK Ravinen 3ej godkänd
Simon ÖsterlingOK Södertörn 2ej godkänd
Elias TidevallSkogsluffarnas OK / Gustavsbergs OK / Södeej godkänd
Christian LindhSundbybergs IK 1ej godkänd
Per-Olov SjöströmVästerås SOK 2ej godkänd
N.N N.NTullinge SK / GMOKutgått
Emil GunnarssonEksjö SOK 2utgått
Lars ÖgrenKorsnäs IF OK / Karlsbyhedern 1utgått
Johnny FranssonÄrla IF 3utgått
Aliaksandr KhodanOK Hällen 3utgått
Nils AronssonOK Tisaren 3utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser