Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Måsenstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Måsenstafetten
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: söndag 20 mars 2016

D17

40 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Lidingös SOK 12:31:07
Alice Hugosson49:50149:501
Frida Bakkman53:1851:43:082+1
Anna Bachman47:5922:31:071-1
2OK Ravinen 12:31:11+0:04
Tone Albrektsson55:451755:4517
Josefine Klintberg51:3511:47:207-10
Helena Jansson43:5112:31:112-5+0:04
3OK Linné 12:34:02+2:55
Hilda Forsgren49:58349:583
Lisa Karlsson52:5341:42:511-2
Riina Kuuselo51:1132:34:023+2+2:55
4Linköpings OK 12:38:38+7:31
Sofia Salomonsson55:001355:0013
Kajsa Hammarström52:1321:47:135-8
Alva Olsson51:2552:38:384-1+7:31
5Ärla IF 12:39:02+7:55
Maria Wester51:331051:3310
Lisa Andersson54:1461:45:473-7
Susen Lösch53:1562:39:025+2+7:55
6OK Tisaren 12:42:10+11:03
Lovisa Persson51:23751:237
Anna Hallmén56:1591:47:389+2
Rebecka Nylin54:3282:42:106-3+11:03
7Tullinge SK 12:43:46+12:39
Jenny Lönnkvist51:441151:4411
Sara Lundblad55:3371:47:176-5
Amanda Berggren56:29102:43:467+1+12:39
8IFK Lidingös SOK 22:46:13+15:06
Sofia Törnqvist51:29951:299
Emma Bjessmo55:4081:47:094-5
Niina Hulkkonen59:04132:46:138+4+15:06
9OK Linné 32:46:41+15:34
Lisa Rönnols55:031455:0314
Inga Kazlauskaite52:2731:47:308-6
Ulrika Lindstam59:11142:46:419+1+15:34
10Södertälje-Nykvarn OF 12:47:43+16:36
Frida Jönsson Hellstadius51:22651:226
Katarina Borg57:55101:49:1710+4
Vendula Horcicková58:26122:47:43100+16:36
11OK Hällen 12:50:04+18:57
Johanna Engström51:19451:194
Linn Pettersson1:04:49191:56:0815+11
Johanna Öberg53:5672:50:0411-4+18:57
12IFK Lidingös SOK 32:51:15+20:08
Matleena Boström51:25851:258
Sofi Sihver1:04:06181:55:3113+5
Sofia Adolfsson55:4492:51:1512-1+20:08
13Eksjö SOK 12:53:00+21:53
Sanna Fast56:411956:4119
Gabriella S Bergander1:05:03202:01:44190
Linnéa Golsäter51:1642:53:0013-6+21:53
14Nyköpings OK 12:53:05+21:58
Kristin Hylander51:21551:215
Ida Hylander1:00:07141:51:2811+6
Marika Nylund Ek1:01:37152:53:0514+3+21:58
15OK Linné 22:53:13+22:06
Rebecka Olsson57:452157:4521
Samantha Saeger58:57121:56:4216-5
Annika Björk56:31112:53:1315-1+22:06
16IF Thor 13:03:09+32:02
Gunilla Svärd54:091254:0912
Annika Ridell1:03:18171:57:2718+6
Rebecka Hoppe1:05:42163:03:0916-2+32:02
17OK Milan 13:03:44+32:37
Josefin Erlandsson55:031455:0314
Lisa Westerberg1:01:54161:56:5717+3
Saga Sander1:06:47173:03:44170+32:37
18OK Ravinen 23:04:20+33:13
Hanna Korhonen55:461855:4618
Annie Forsberg59:44131:55:3012-6
Amanda Karlsson1:08:50193:04:2018+6+33:13
19Västerås SOK 13:04:47+33:40
Emma Helmersson56:502056:5020
Sandra Näslund58:41111:55:3113-7
Jonna Fors1:09:16203:04:4719+6+33:40
20Ärla IF 23:21:11+50:04
Sofia Grawé1:03:02291:03:0229
Julia Davidsson1:09:39262:12:4124-5
Emma Kantarp1:08:30183:21:1120-4+50:04
21OK Linné 43:28:05+56:58
Elisa Hamelius57:482257:4822
Elin Löfås1:05:20212:03:0820-2
Karin Nordlund1:24:57283:28:0521+1+56:58
22Linköpings OK 23:36:59+1:05:52
Anna Håkansson1:03:13311:03:1331
Sarah Magnusson1:21:49292:25:0230-1
Annika Ivarsson1:11:57233:36:5922-8+1:05:52
23Ärla IF 33:37:01+1:05:54
Linn Axelsson1:02:58271:02:5827
Alexandra Forss1:22:07302:25:0531+4
Emelie Larsson1:11:56223:37:0123-8+1:05:54
24OK Denseln 13:37:15+1:06:08
Jenny Björk1:02:48241:02:4824
Hanna Eriksson1:06:52222:09:4021-3
Carina Kalered1:27:35303:37:1524+3+1:06:08
25OK Södertörn 13:37:39+1:06:32
Tove Lagerberg1:16:15381:16:1538
Louise Markstedt1:01:09152:17:2426-12
Daniela Renner1:20:15253:37:3925-1+1:06:32
26Linköpings OK 33:40:35+1:09:28
Hanna Modig Tjärnström1:03:11301:03:1130
Maria Elmelid1:07:34232:10:4522-8
Julia Modig Tjärnström1:29:50313:40:3526+4+1:09:28
27OK Hällen 23:41:08+1:10:01
Anna Sporrong1:02:59281:02:5928
Chantelle Hesselberg1:07:46242:10:4522-6
Linnéa Carlsson1:30:23323:41:0827+5+1:10:01
28OK Ravinen 33:41:09+1:10:02
Emilia Engel1:10:18371:10:1837
Camilla Engel1:13:45272:24:0328-9
Viktoria Helmersson1:17:06243:41:09280+1:10:02
29Tullinge SK 23:41:47+1:10:40
Frida Junegard1:08:47361:08:4736
Elin Sundqvist1:08:20252:17:0725-11
Frida Forsberg1:24:40273:41:4729+4+1:10:40
30Tumba-Mälarhöjden OK 23:51:32+1:20:25
Terese Eklöv1:02:51261:02:5126
Emma Persson1:21:34282:24:2529+3
Helena Adebrant1:27:07293:51:3230+1+1:20:25
31Järla IF OK 13:52:31+1:21:24
Dora Szerencsi57:502357:5023
Emma Sundvall1:31:41332:29:3132+9
Anna Johansson1:23:00263:52:3131-1+1:21:24
32Tumba-Mälarhöjden OK 14:00:47+1:29:40
Elsa Törnros55:061655:0616
Ellinor Östervall1:24:15312:19:2127+11
Charlotta Östervall1:41:26354:00:4732+5+1:29:40
33OK Klemmingen 24:09:03+1:37:56
Elin Pramlid1:08:37341:08:3734
Monika Lysell1:30:03322:38:40340
Charlotta Askeljung1:30:23324:09:0333-1+1:37:56
34OK Linné 54:09:09+1:38:02
Cécile Foltzer1:02:50251:02:5025
Anna Karlström1:34:30342:37:2033+8
Klara Mandahl1:31:49344:09:0934+1+1:38:02
35OK Klemmingen 14:28:06+1:56:59
Linnea Nord1:33:58391:33:5839
Norna Molin1:43:04353:17:0235-4
Diana Soldagg1:11:04214:28:06350+1:56:59
Västerås SOK 2ej godkänd
Elin Nallgård1:35:39401:35:3940
Anna Lindgrenej godkändej godkänd
Alva Limbäckej godkändej godkänd
Eksjö SOK 2utgått
Heini Rintanen1:04:47321:04:4732
Linda Nordinutgåttutgått
Fanny Sundbladutgåttutgått
IFK Lidingös SOK 4utgått
Johanna Sanderi49:57249:572
Felicity Brownutgåttutgått
Julia Rajanutgåttutgått
OK Tisaren 2utgått
Nina Hallor1:05:04331:05:0433
johanna Henrikssonutgåttutgått
N.N.utgåttutgått
Söders SOL 1utgått
Hanna Röstin1:08:41351:08:4135
Sára Nozkováutgåttutgått
Malin Carlssonutgåttutgått
Järla IF OK 2ej start
Anna Johanssonej startej start
Emma Sundvallutgåttej start
Anna Johanssonutgåttej start
OK Hällen 3ej start
Sara Öbergej startej start
Karin Josefssonutgåttej start
Terese Wängdahlutgåttej start
OK Kåre 1ej start
Alva Ringiej startej start
Kersti Ringiutgåttej start
Mia Gustafssonutgåttej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser