Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Måsenstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Måsenstafetten
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: söndag 20 mars 2016

D16

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Södertälje-Nykvarn OF 11:50:59
Sofia Wigle41:39641:396
Klara Borg35:1831:16:573-3
Amanda Kleijn34:0211:50:591-2
2IF Thor / OK Roslagen1:53:18+2:19
Agnes Broman37:18237:182
Lotta Weyhenmeyer35:0021:12:1820
Alva Lindell35:01inaktiv
Lina Svärd41:0031:53:1820+2:19
3Tullinge SK 12:00:18+9:19
Ella Sjöberg37:20337:203
Tilda Andersson39:3851:16:584+1
Josefin Hersénej startinaktiv
Lovisa Längheim43:2062:00:183-1+9:19
4OK Södertörn 22:01:21+10:22
Ylva Sandén43:57943:579
Lotten Sandén34:5511:18:525-4
Sanna Hedberg50:44inaktiv
Tilde Backlund42:2942:01:214-1+10:22
5OK Roxen 12:03:57+12:58
Tove Pettersson35:00135:001
Alice Marmelid36:2241:11:2210
Moa Hjortej startinaktiv
Elvira Karnehed36:22inaktiv
Olivia Asketun52:3592:03:575+4+12:58
6OK Hällen 12:14:36+23:37
Linnéa Gustafsson41:33541:335
Matilda Larsson48:5681:30:297+2
Beatrice Eriksson1:05:08inaktiv
Frida Zeijlon44:0772:14:366-1+23:37
7Långhundra IF 12:19:03+28:04
Lovisa Wigertz41:43741:437
Lovisa Hambäck44:3561:26:186-1
Alva Jonsson52:45102:19:037+1+28:04
8Täby OK 12:43:19+52:20
Rebecka Haraldsson1:03:54141:03:5414
Nickolina Hedenlund56:08102:00:0212-2
Josefine Andersson1:16:22inaktiv
Ellen Skuncke1:16:23inaktiv
Linnea Johansson43:1752:43:198-4+52:20
9Västerås SOK 12:49:33+58:34
Elin Dahlmark1:01:54131:01:5413
Klara Berglund44:3561:46:299-4
Johanna Breivold44:36inaktiv
Sara Mouazzenej startinaktiv
Elsa Limbäck1:03:04122:49:3390+58:34
10Bromma-Vällingby SOK 12:52:59+1:02:00
Sofia Damne47:541047:5410
Ellinor Björklund1:06:31121:54:2511+1
Elin Bjessmo58:34112:52:5910-1+1:02:00
11Skarpnäcks OL 13:04:42+1:13:43
Vera Rolfsson56:051256:0512
Hedda Persson Vildir50:2991:46:3410-2
Frida Arnesson1:18:08133:04:4211+1+1:13:43
Linköpings OK 1ej godkänd
Frida Sahlman48:471148:4711
Hanna Rothej godkändej godkänd
Kristin Herberthsson57:53inaktiv
N.N N.Nej startinaktiv
Tove Ekström44:198ej godkänd
OK Södertörn 1ej godkänd
Linda Renner42:04842:048
Katarina Norrbyej godkändej godkänd
Sofia Zilling49:35inaktiv
Hanna Lagerberg37:032ej godkänd
Nyköpings OK 1utgått
Signe Nilsson37:25437:254
Nadja Dixon Kassman57:06111:34:318+4
N.N.utgåttutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser