Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Måsenstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Måsenstafetten
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: söndag 20 mars 2016

D14

18 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kolmården 11:29:06
Linnea Lund31:36231:362
Fanny Östlund27:30759:061-1
Kerstin Ljungemyr30:0011:29:0610
2Attunda OK 11:42:30+13:24
Sofia Ivers38:06638:066
Lovisa Nilsson24:3011:02:362-4
Maja Sandvik33:44inaktiv
Elvira Bredin26:01inaktiv
Alma Hellström39:5451:42:3020+13:24
3Järfälla OK 11:42:44+13:38
Sofia Edvardsson38:53738:537
Ellinor Hamberg27:4081:06:335-2
Alice Hallmén1:17:02inaktiv
Marie-Chantal Ballnus36:1121:42:443-2+13:38
4Nyköpings OK 11:42:54+13:48
Alice Ek36:28436:284
Emma Westerlund26:5761:03:253-1
Caroline Guttke39:2941:42:544+1+13:48
5IFK Lidingös SOK 11:53:43+24:37
Amelie Rajan41:191141:1911
Agnes Damberg25:4641:07:058-3
Signe Hillerhagej startinaktiv
Saga Backman32:14inaktiv
Lisa Thunell46:3881:53:435-3+24:37
6Sundbybergs IK 11:54:12+25:06
Kajsa Bogren37:50537:505
Tuva Falk26:3151:04:214-1
Ronja Ståhl49:5191:54:126+2+25:06
7Korsnäs IF OK 11:58:01+28:55
Tilda Golsäter41:11841:118
Thea Nordin25:2831:06:396-2
Maja Bergqvist51:22101:58:017+1+28:55
8Sundbybergs IK 22:00:18+31:12
Sigrid Carlsson41:17941:179
Maja Falk41:47121:23:0411+2
Matilda Lindh37:1432:00:188-3+31:12
9OK Ravinen 12:08:30+39:24
Tilda Mårtensson52:011252:0112
Liv Herne34:28111:26:2913+1
Sofia Albemark34:30inaktiv
Wilma Mårtensson34:31inaktiv
Sofia N.Nej startinaktiv
Amanda Granqvist42:0162:08:309-4+39:24
10Västerås SOK 12:12:04+42:58
Amanda Hall41:181041:1810
Maja Ahlström25:2521:06:437-3
Felicia Sahlén1:05:21142:12:0410+3+42:58
11Korsnäs IF OK / Karlsbyhedens IK2:12:28+43:22
Ida Klasér55:531555:5315
Malin Wilhelmsson30:22101:26:1512-3
Signe Ögren30:32inaktiv
Jennifer Svensson46:1372:12:2811-1+43:22
12Västerås SOK 22:23:49+54:43
Klara Sjöström30:01130:011
Nora Händig49:34151:19:359+8
Maja Ahlströmej startinaktiv
Kristina Lindgren1:04:14132:23:4912+3+54:43
13Tullinge SK 12:52:09+1:23:03
Tove Sjöberg52:531452:5314
Lovisa Svensson28:0991:21:0210-4
Alva Bladh33:35inaktiv
Katja Leickt1:31:07172:52:0913+3+1:23:03
14Järla IF OK 12:55:16+1:26:10
Åsa Sundström52:521352:5213
Sofia Erséus47:04141:39:5614+1
Sonja Ahlquistej startinaktiv
Lina Torbiörnsson47:20inaktiv
Lilo Kard1:15:20152:55:16140+1:26:10
15Järla IF OK 23:13:02+1:43:56
Tove Karlsson1:14:29181:14:2918
Maya Kastlander42:04131:56:3315-3
Wilma Almej startinaktiv
Sigrid Östling1:16:29163:13:02150+1:43:56
Finspångs SOK 1ej godkänd
Sara Wänström33:36333:363
Sofie Vindej godkändej godkänd
Jensine Svensson59:3911ej godkänd
Täby OK 1ej godkänd
Petronella Hedenlund1:06:17161:06:1716
Alma Mlålargårdej godkändej godkänd
Malin Hanssonej startinaktiv
Fredrika Nordquist1:00:2512ej godkänd
Skarpnäcks OL 1utgått
Karolina Bergh Papasikas1:07:08171:07:0817
Tove Svedell51:16161:58:2416-1
N.N.utgåttutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser