Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Måsenstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Måsenstafetten
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: söndag 20 mars 2016

ÖPPEN

45 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tjällmo-Godegårds OK 11:59:32
Marie Svensk39:281039:2810
Alva Svensk33:3611:13:041-9
Anders Svensk46:2811:59:3210
2Kils OK 12:05:46+6:14
Sanna Skoog37:07537:075
Helen Skoog38:07101:15:1450
Christer Skoog50:3242:05:462-3+6:14
3IFK Enskede 12:13:18+13:46
Martin Ahlström40:471440:4714
Ileana von Melen40:59171:21:4613-1
Per Forsberg51:3262:13:183-10+13:46
4OK Kolmården 12:13:57+14:25
Jenny Röjgård34:45334:453
Thomas Johansson38:54141:13:392-1
Josef Johansson1:00:18142:13:574+2+14:25
5Hellas OK 22:18:06+18:34
Håkan Tärnrot45:262645:2626
Rolf Skoglund37:4081:23:0616-10
Kristina Skoglund1:24:59inaktiv
Calle Bohman55:0082:18:065-11+18:34
6GOIF Tjalve 12:18:31+18:59
Erik Fredriksson35:11435:114
Veronica Nuija38:29131:13:403-1
Valter Fredrikssonej startinaktiv
Anita Wehlin1:04:51182:18:316+3+18:59
7Linköpings OK 12:20:24+20:52
Jörgen Sköld44:592244:5922
Frida Karlsson36:2931:21:289-13
Erik Backteman58:56132:20:247-2+20:52
8Väsby OK 32:22:02+22:30
Filip Olsson45:002345:0023
Pia Boudrie43:25231:28:2519-4
Annika Berntsson47:49inaktiv
Jonas Karlsson47:29inaktiv
Robert Cole53:3772:22:028-11+22:30
9Skogspojkarnas OK 12:24:53+25:21
Anna Johnsson44:261644:2616
Hanna Kromnér37:0861:21:3410-6
Lovisa Tunesson37:14inaktiv
Ulf Johnsson1:03:19162:24:539-1+25:21
10Skogspojkarnas OK 22:24:54+25:22
Madeleine Kongslien44:271844:2718
Lina Kromnér37:1471:21:4111-7
Ingvild Kongslien1:03:13152:24:5410-1+25:22
11Tullinge SK 12:25:05+25:33
Peter Bergman39:02839:028
Henrik Bladh38:0591:17:077-1
Pär Dahlströmej startinaktiv
Rudolf Hersén1:07:58212:25:0511+4+25:33
12Väsby OK 12:25:26+25:54
Anders Berkelund51:083451:0834
Samuel Kyletoft46:45301:37:5329-5
Emil Karlsson49:56inaktiv
Martin Eriksson46:56inaktiv
Lukas Olsson47:3322:25:2612-17+25:54
13Väsby OK 52:26:36+27:04
Nils Eriksson49:533349:5333
Magnus Josefsson45:57281:35:5028-5
Kerstin Björnegrenej startinaktiv
Per-Åke Carlenstam50:04inaktiv
Torgny Rundlöf50:4652:26:3613-15+27:04
14Hellas OK 12:26:55+27:23
Jan Dahlin48:182748:1827
Filip Widén50:42361:39:0032+5
Per Widén51:02inaktiv
Mikael Nyberg47:5532:26:5514-18+27:23
15OK Roxen 12:27:46+28:14
Jörgen Hjort44:311944:3119
Bo Jernberg38:09111:22:4015-4
Anna-Stina Påledal1:05:06192:27:46150+28:14
16IFK Enskede 22:28:09+28:37
Jan Frödin44:572144:5721
Björn Bylund47:07311:32:0425+4
Ulf Bylund56:05102:28:0916-9+28:37
17Väsby OK 42:30:53+31:21
Anneli Rundlöf48:262848:2628
Catrine Johansson45:13261:33:3926-2
Lars-Erik Lindell1:11:35inaktiv
Ulla Gummeson48:22inaktiv
Stefan Lybert57:14122:30:5317-9+31:21
18Järla IF OK 12:31:26+31:54
Gustaf Ericson41:351541:3515
Henrik Hagwall53:43401:35:1827+12
Anders Platt56:08112:31:2618-9+31:54
19Järfälla OK 12:34:15+34:43
Rene Ballnus39:401139:4011
Leif Mörkfors46:11291:25:5117+6
Lars Jonassonej startinaktiv
Petra Lundbäck1:02:33inaktiv
Nils Edvardsson1:08:24232:34:1519+2+34:43
20Tullinge SK 22:35:02+35:30
Asgeir Riseth44:492044:4920
Caroline Eriksson36:5451:21:4312-8
Matilda Thorssonej startinaktiv
Joakim Lönnkvist1:13:19292:35:0220+8+35:30
21OK Österåker 22:37:22+37:50
Caroline Westbom48:313048:3130
Hampus Wikner41:55201:30:2622-8
Therese Nilsson42:08inaktiv
Anders Wiknerej startinaktiv
Niclas Nilsson1:06:56202:37:2221-1+37:50
22IFK Lidingös SOK 22:38:46+39:14
Hans Liwång55:063755:0637
Mia Lilja35:3221:30:3823-14
Christina Perneby37:52inaktiv
Mia Hillerhagej startinaktiv
Per Damberg1:08:08222:38:4622-1+39:14
23OK Älvsjö-Örby 22:40:29+40:57
Emil Nilsson40:461340:4613
Thomas Karlsson48:42331:29:2820+7
Stefan Nordström1:11:01262:40:2923+3+40:57
23Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK2:40:29+40:57
Jenny Ögren45:072545:0725
Charlotta Wallin43:09221:28:1618-7
Elmer Ögren43:12inaktiv
Jesper Nordin1:12:13282:40:2923+5+40:57
25IFK Lidingös SOK 12:40:56+41:24
Ebba Ganslandt55:033555:0335
Elin Jarlemark36:4841:31:5124-11
Evelyn Wendeliusej startinaktiv
Karolina Bjärnlid42:19inaktiv
Evelyn Wendelius1:09:05252:40:5625+1+41:24
26OK Hällen 12:43:27+43:55
Tomas Öberg34:24234:242
Natalie Josefsson39:19151:13:434+2
Maria Zeijlon40:36inaktiv
Camilla Larsson1:29:44372:43:2726+22+43:55
27NAIS Orientering 22:44:47+45:15
Peter Hydén39:22939:229
Jens Wärn39:42161:19:048-1
Erik Wedinej startinaktiv
Anna Nöjd1:25:43342:44:4727+19+45:15
28Katrineholms OK 12:48:10+48:38
Martin Hansson45:022445:0224
Ola Eklund45:22271:30:2421-3
Karin Illerström59:44inaktiv
Anna Timner1:17:46312:48:1028+7+48:38
29Bromma-Vällingby SOK 12:48:19+48:47
Nils Babtist58:074058:0740
Jenny Salemyr41:23191:39:3035-5
Kristin Nilsson1:08:49242:48:1929-6+48:47
30OK Hällen 22:55:44+56:12
Mikael Larsson38:52738:527
Jenny Källman1:01:43421:40:3536+29
Oskar Källman43:11inaktiv
Nora Stålberg1:15:09302:55:4430-6+56:12
31Väsby OK 23:02:47+1:03:15
Maria Cole37:16637:166
Katrin Josefsson1:13:29431:50:4540+34
Sebastian Torgerstad1:14:11inaktiv
Marie Kyletoftej godkändinaktiv
Joakim Olsson1:12:02273:02:4731-9+1:03:15
31OK Milan 13:02:47+1:03:15
Carolina Eriksson1:07:24431:07:2443
Sanna Sander50:47371:58:1142-1
Therese Korkeakoski1:04:36173:02:4731-11+1:03:15
33Attunda OK 23:04:41+1:05:09
Jonas Hellström49:153149:1531
Jessica Strömqvist50:02351:39:1734+3
Håkan Redtzer1:25:24333:04:4133-1+1:05:09
34OK Älvsjö-Örby 33:14:29+1:14:57
Christer Nordström48:272948:2729
Helena Nilsson53:42391:42:0937+8
Anneli Fredman1:04:37inaktiv
Kennet Nilsson1:32:20383:14:2934-3+1:14:57
35Centrum OK 13:14:53+1:15:21
Camilla Jakobsson1:08:10441:08:1044
Arvid Rudberg38:24121:46:3438-6
Maria Carlström41:12inaktiv
Sara Jonasson1:28:19363:14:5335-3+1:15:21
36OK Hällen 33:21:08+1:21:36
Johan Eriksson56:043856:0438
Patrik Stenils42:29211:38:3330-8
Nils Linder42:36inaktiv
Roger Norberg1:42:35403:21:0836+6+1:21:36
37NAIS Orientering 13:23:44+1:24:12
Linus Classon1:01:41411:01:4141
Fia Wärn47:33321:49:1439-2
Ida Warngvist48:50inaktiv
Josefin Bovellan1:34:30393:23:4437-2+1:24:12
38NAIS Orientering 43:24:27+1:24:55
Lars-Åke Classon57:033957:0339
Daniel Almgren1:01:06411:58:0941+2
Tobias N.Nej startinaktiv
Ola Lundgren1:26:18353:24:2738-3+1:24:55
39Attunda OK 13:29:59+1:30:27
Veronica Redtzer55:053655:0536
Niclas Larsson43:56251:39:0133-3
Jonas Bredin55:53inaktiv
Magnus Strömqvist1:50:58413:29:5939+6+1:30:27
40Skarpnäcks OL 13:35:18+1:35:46
Mattias Svedell1:18:51451:18:5145
Linus Halvorsen53:22382:12:1343-2
Nicklas Doyle1:23:05323:35:1840-3+1:35:46
OK Denseln 1ej godkänd
Karl Mollén33:00133:001
Jan Kalered43:44241:16:446+5
Jan Berggrenej godkändej godkänd
OK Pan-Kristianstad / Hjärnarps OLej godkänd
Vilma Svantesson40:451240:4512
Anne Svantesson41:19181:22:0414+2
Lars Svantessonej godkändej godkänd
OK Österåker 1ej godkänd
Michaela Lundell44:261644:2616
Charlotte Wiknerej godkändej godkänd
Lena Nilssonej startinaktiv
Tomas Albinsson55:469ej godkänd
OK Älvsjö-Örby 1ej godkänd
Ingrid Mattsson1:01:51421:01:5142
Lisa Karlsson1:25:55442:27:4644+2
Ellinor Fredman1:30:50inaktiv
Ida Nordlund1:35:20inaktiv
Mats Zackrissonej godkändej godkänd
NAIS Orientering 3utgått
Tobias Jansson49:513249:5132
Petra Nilsson48:42331:38:3330-2
Lotta Classon57:35inaktiv
Peter Stenbäckutgåttutgått
OK Klemmingen / Alfta-Ösa OKej start
Ellen Davidssonej startej start
Göran Davidssonutgåttej start
Andreas Davidssonutgåttej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser