Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Måsenstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Måsenstafetten
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: söndag 20 mars 2016

ÖPPEN, sträcka 2

73 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK 133:36
2Mia LiljaIFK Lidingös SOK 235:32
3Frida KarlssonLinköpings OK 136:29
4Elin JarlemarkIFK Lidingös SOK 136:48
5Caroline ErikssonTullinge SK 236:54
6Hanna KromnérSkogspojkarnas OK 137:08
7Lina KromnérSkogspojkarnas OK 237:14
8Rolf SkoglundHellas OK 237:40
9Henrik BladhTullinge SK 138:05
10Helen SkoogKils OK 138:07
11Bo JernbergOK Roxen 138:09
12Arvid RudbergCentrum OK 138:24
13Veronica NuijaGOIF Tjalve 138:29
14Thomas JohanssonOK Kolmården 138:54
15Natalie JosefssonOK Hällen 139:19
16Jens WärnNAIS Orientering 239:42
17Ileana von MelenIFK Enskede 140:59
18Anne SvantessonOK Pan-Kristianstad / Hjärnarps OL41:19
19Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK 141:23
20Hampus WiknerOK Österåker 241:55
21Patrik StenilsOK Hällen 342:29
22Charlotta WallinKarlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK43:09
23Pia BoudrieVäsby OK 343:25
24Jan KaleredOK Denseln 143:44
25Niclas LarssonAttunda OK 143:56
26Catrine JohanssonVäsby OK 445:13
27Ola EklundKatrineholms OK 145:22
28Magnus JosefssonVäsby OK 545:57
29Leif MörkforsJärfälla OK 146:11
30Samuel KyletoftVäsby OK 146:45
31Björn BylundIFK Enskede 247:07
32Fia WärnNAIS Orientering 147:33
33Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby 248:42
33Petra NilssonNAIS Orientering 348:42
35Jessica StrömqvistAttunda OK 250:02
36Filip WidénHellas OK 150:42
37Sanna SanderOK Milan 150:47
38Linus HalvorsenSkarpnäcks OL 153:22
39Helena NilssonOK Älvsjö-Örby 353:42
40Henrik HagwallJärla IF OK 153:43
41Daniel AlmgrenNAIS Orientering 41:01:06
42Jenny KällmanOK Hällen 21:01:43
43Katrin JosefssonVäsby OK 21:13:29
44Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby 11:25:55
Maria ZeijlonOK Hällen 140:36
Sebastian TorgerstadVäsby OK 21:14:11
Oskar KällmanOK Hällen 243:11
Petra LundbäckJärfälla OK 11:02:33
Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK 137:14
Annika BerntssonVäsby OK 347:49
Jonas KarlssonVäsby OK 347:29
Karin IllerströmKatrineholms OK 159:44
Elmer ÖgrenKarlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK43:12
Kristina SkoglundHellas OK 21:24:59
Per WidénHellas OK 151:02
Lars-Erik LindellVäsby OK 41:11:35
Ulla GummesonVäsby OK 448:22
Anneli FredmanOK Älvsjö-Örby 31:04:37
Therese NilssonOK Österåker 242:08
Lotta ClassonNAIS Orientering 357:35
Per-Åke CarlenstamVäsby OK 550:04
Emil KarlssonVäsby OK 149:56
Martin ErikssonVäsby OK 146:56
Karolina BjärnlidIFK Lidingös SOK 142:19
Jonas BredinAttunda OK 155:53
Christina PernebyIFK Lidingös SOK 237:52
Nils LinderOK Hällen 342:36
Ida WarngvistNAIS Orientering 148:50
Ellinor FredmanOK Älvsjö-Örby 11:30:50
Ida NordlundOK Älvsjö-Örby 11:35:20
Maria CarlströmCentrum OK 141:12
Marie KyletoftVäsby OK 2ej godkänd
Charlotte WiknerOK Österåker 1ej godkänd
Göran DavidssonOK Klemmingen / Alfta-Ösa OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser