Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Måsenstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationVisa laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Måsenstafetten
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: söndag 20 mars 2016

H17

71 startande
PlacNamnTidDiff
1OK Linné 23:33:46
2Stora Tuna OK 13:36:25+2:39
3Järla IF OK 13:36:32+2:46
4Södertälje-Nykvarn OF 13:39:10+5:24
5Ärla IF 13:46:02+12:16
6OK Denseln 13:48:50+15:04
7Nyköpings OK 13:49:59+16:13
8OK Linné 33:50:26+16:40
9OK Hällen 13:51:43+17:57
10IFK Lidingös SOK 13:56:30+22:44
11OK Tisaren 13:56:31+22:45
12IFK Lidingös SOK 23:57:20+23:34
13Eksjö SOK 13:57:23+23:37
14OK Linné 43:59:41+25:55
15Ärla IF 23:59:42+25:56
16Rehns BK 14:00:41+26:55
17OK Ravinen 14:01:47+28:01
18Attunda OK 14:01:50+28:04
19OK Denseln 24:02:24+28:38
20Södertälje-Nykvarn OF 24:02:32+28:46
21OK Pan-Kristianstad 14:05:48+32:02
22Linköpings OK 14:05:53+32:07
23Järla IF OK 24:11:58+38:12
24OK Rodhen 14:14:00+40:14
25Linköpings OK 24:15:59+42:13
26Långhundra IF 14:18:43+44:57
27Nyköpings OK 24:21:35+47:49
28OK Södertörn 14:22:14+48:28
29Långhundra IF 24:25:00+51:14
30Linköpings OK 34:29:55+56:09
31IFK Mora OK 14:31:19+57:33
32Tullinge SK 14:31:26+57:40
33OK Linné 54:31:31+57:45
34Tullinge SK 34:31:32+57:46
35OK Tisaren 24:32:15+58:29
36Tumba-Mälarhöjden OK 14:34:34+1:00:48
37LiTHe Vilse (komb.lag)4:39:12+1:05:26
38Söders SOL 14:40:33+1:06:47
39Järfälla OK 14:50:12+1:16:26
40Sundbybergs IK 24:51:01+1:17:15
41OK Hällen 24:52:13+1:18:27
42OK Linné 14:55:40+1:21:54
43Haninge SOK 15:06:52+1:33:06
44Attunda OK 25:12:53+1:39:07
45OK Ravinen 25:13:14+1:39:28
46Skogspojkarnas OK 15:23:25+1:49:39
47OK Roxen 15:36:35+2:02:49
48OK Hammaren 15:36:53+2:03:07
49Västerås SOK 15:39:33+2:05:47
50Centrum OK 15:51:17+2:17:31
51Långhundra IF 35:28:59+1:55:13
52OK Klemmingen 16:02:31+2:28:45
53Attunda OK 36:04:20+2:30:34
54Söders SOL 26:08:23+2:34:37
55NAIS Orientering 16:10:31+2:36:45
56Skarpnäcks OL 16:13:16+2:39:30
57OK Klemmingen 26:39:41+3:05:55
58Järfälla OK 27:41:31+4:07:45
IFK Lidingös SOK 3ej godkänd
OK Klemmingen 3ej godkänd
OK Ravinen 3ej godkänd
OK Södertörn 2ej godkänd
Skogsluffarnas OK / Gustavsbergs OK / Södeej godkänd
Sundbybergs IK 1ej godkänd
Tullinge SK / GMOKej godkänd
Tullinge SK 2ej godkänd
Ärla IF 3utgått
Eksjö SOK 2utgått
Korsnäs IF OK / Karlsbyhedern 1utgått
OK Tisaren 3utgått
Västerås SOK 2utgått
OK Hällen 3ej start

D17

40 startande
PlacNamnTidDiff
1IFK Lidingös SOK 12:31:07
2OK Ravinen 12:31:11+0:04
3OK Linné 12:34:02+2:55
4Linköpings OK 12:38:38+7:31
5Ärla IF 12:39:02+7:55
6OK Tisaren 12:42:10+11:03
7Tullinge SK 12:43:46+12:39
8IFK Lidingös SOK 22:46:13+15:06
9OK Linné 32:46:41+15:34
10Södertälje-Nykvarn OF 12:47:43+16:36
11OK Hällen 12:50:04+18:57
12IFK Lidingös SOK 32:51:15+20:08
13Eksjö SOK 12:53:00+21:53
14Nyköpings OK 12:53:05+21:58
15OK Linné 22:53:13+22:06
16IF Thor 13:03:09+32:02
17OK Milan 13:03:44+32:37
18OK Ravinen 23:04:20+33:13
19Västerås SOK 13:04:47+33:40
20Ärla IF 23:21:11+50:04
21OK Linné 43:28:05+56:58
22Linköpings OK 23:36:59+1:05:52
23Ärla IF 33:37:01+1:05:54
24OK Denseln 13:37:15+1:06:08
25OK Södertörn 13:37:39+1:06:32
26Linköpings OK 33:40:35+1:09:28
27OK Hällen 23:41:08+1:10:01
28OK Ravinen 33:41:09+1:10:02
29Tullinge SK 23:41:47+1:10:40
30Tumba-Mälarhöjden OK 23:51:32+1:20:25
31Järla IF OK 13:52:31+1:21:24
32Tumba-Mälarhöjden OK 14:00:47+1:29:40
33OK Klemmingen 24:09:03+1:37:56
34OK Linné 54:09:09+1:38:02
35OK Klemmingen 14:28:06+1:56:59
Västerås SOK 2ej godkänd
Eksjö SOK 2utgått
IFK Lidingös SOK 4utgått
OK Tisaren 2utgått
Söders SOL 1utgått
Järla IF OK 2ej start
OK Hällen 3ej start
OK Kåre 1ej start

H120

13 startande
PlacNamnTidDiff
1OK Kolmården 12:20:04
2Linköpings OK 12:22:26+2:22
3OK Denseln 12:23:51+3:47
4Södertälje-Nykvarn OF 12:28:04+8:00
5OK Roxen 12:34:56+14:52
6OK Denseln 22:46:58+26:54
7Haninge SOK 13:07:40+47:36
8Haninge SOK 33:07:54+47:50
9Tumba-Mälarhöjden OK 13:08:53+48:49
10Järfälla OK 13:13:06+53:02
11Katrineholms OK 13:21:29+1:01:25
12Haninge SOK 24:34:48+2:14:44
OK Linné 1utgått

H150

22 startande
PlacNamnTidDiff
1Järfälla OK 11:52:34
2Södertälje-Nykvarn OF 11:58:34+6:00
3OK Södertörn 11:59:28+6:54
4OK Älvsjö-Örby 11:59:47+7:13
5OK Ravinen 12:00:00+7:26
6Skarpnäcks OL 12:01:52+9:18
7Attunda OK 12:02:03+9:29
8Tullinge SK 22:05:09+12:35
9Sundbybergs IK 12:07:25+14:51
10OK Hällen 12:12:09+19:35
11Nyköpings OK 12:15:27+22:53
12NAIS Orientering 12:20:16+27:42
13Linköpings OK 12:20:22+27:48
14Västerås SOK 12:27:00+34:26
15OK Hällen 22:36:06+43:32
16OK Södertörn 22:42:14+49:40
17OK Södertörn 32:52:25+59:51
18Bromma-Vällingby SOK 12:53:22+1:00:48
19Järla IF OK 13:06:01+1:13:27
20Sundbybergs IK 23:29:05+1:36:31
Tullinge SK 1diskvalificerad
Järfälla OK 2ej godkänd

H180

7 startande
PlacNamnTidDiff
1Tullinge SK 12:04:32
2Gustavsbergs OK 12:11:15+6:43
3Linköpings OK 12:21:28+16:56
4OK Kolmården 12:51:42+47:10
5NAIS Orientering 13:01:50+57:18
OK Klemmingen 1utgått
Täby OK 1utgått

H16

18 startande
PlacNamnTidDiff
1Järfälla OK 12:03:48
2Nyköpings OK 12:10:10+6:22
3Linköpings OK 12:18:31+14:43
4Finspångs SOK 12:22:27+18:39
5Tullinge SK 12:31:26+27:38
6Sundbybergs IK 12:32:49+29:01
7IF Thor 12:34:30+30:42
8Västerås SOK 12:41:24+37:36
9OK Södertörn 12:51:48+48:00
10OK Älvsjö-Örby 12:53:09+49:21
11Haninge SOK 12:54:59+51:11
12OK Linné 12:59:16+55:28
13Järla IF OK 13:05:17+1:01:29
14Täby OK 13:08:39+1:04:51
15NAIS Orientering 13:10:09+1:06:21
16OK Älvsjö-Örby 23:38:42+1:34:54
Tumba-Mälarhöjden OK 1ej godkänd
Södertälje-Nykvarn OF 1utgått
Långhundra IF 1ej start

H14

21 startande
PlacNamnTidDiff
1Katrineholms OK 11:29:14
2Tullinge SK 11:34:39+5:25
3Järfälla OK 11:36:09+6:55
4OK Kolmården 11:40:08+10:54
5Järfälla OK 21:40:24+11:10
6Haninge SOK 11:47:53+18:39
7Nyköpings OK 11:55:33+26:19
8Västerås SOK 11:56:40+27:26
9OK Hällen 11:56:48+27:34
10OK Ravinen 11:57:49+28:35
11Snättringe SK 11:59:14+30:00
12OK Måsen 11:59:49+30:35
13Nyköpings OK 22:02:41+33:27
14OK Kåre 12:04:28+35:14
15OK Denseln 12:17:32+48:18
16IFK Enskede 13:24:05+1:54:51
Järla IF OK 1ej godkänd
Attunda OK 1ej godkänd
IFK Lidingös SOK 1ej godkänd
OK Södertörn 1utgått
OK Linné 1utgått
NAIS Orientering 1ej start

H12

24 startande
PlacNamnTidDiff
1Attunda OK 11:05:57
2Nyköpings OK 21:06:51+0:54
3OK Denseln 11:06:56+0:59
4OK Södertörn 21:09:15+3:18
5OK Södertörn 11:13:12+7:15
6Södertälje-Nykvarn OF 11:13:15+7:18
7Nyköpings OK 11:19:08+13:11
8IFK Enskede /Skogsluffarnas OK1:20:19+14:22
9Täby OK 11:22:07+16:10
10Tullinge SK 11:22:15+16:18
11OK Måsen 11:24:17+18:20
12Skogsluffarnas OK 21:31:01+25:04
13Järla IF OK 11:33:14+27:17
14IFK Lidingös SOK 11:34:06+28:09
15OK Österåker 11:38:05+32:08
16Tumba-Mälarhöjden OK 11:43:26+37:29
17NAIS Orientering 11:47:58+42:01
18OK Måsen 21:48:00+42:03
19Skogsluffarnas OK 12:37:43+1:31:46
IF Thor 1ej godkänd
Järfälla OK 1ej godkänd
OK Roxen 1ej godkänd
Skarpnäcks OL 1ej godkänd
Skogsluffarnas OK 3ej godkänd
Finspångs SOK 1ej start

HD10

8 startande
PlacNamnTidDiff
1Haninge SOK 11:14:13
2Tullinge SK 11:14:30+0:17
3Nyköpings OK 11:14:47+0:34
4Attunda OK 11:42:05+27:52
5OK Måsen 11:42:14+28:01
Nyköpings OK 2ej godkänd
OK Hällen 1ej godkänd
Skogsluffarnas OK 1ej godkänd

HD Inskolning

18 startande
PlacNamnTidDiff
1GOIF Tjalve 156:32
2Tullinge SK 11:06:29+9:57
3Skarpnäcks OL 11:08:19+11:47
4Järla IF OK 11:08:25+11:53
5Väsby OK 21:08:47+12:15
6OK Hällen 11:13:48+17:16
7Nyköpings OK 11:15:06+18:34
8NAIS Orientering 11:15:36+19:04
9NAIS Orientering 21:20:36+24:04
10GOIF Tjalve 21:25:16+28:44
11OK Södertörn 11:27:25+30:53
12Nyköpings OK 21:28:47+32:15
13OK Klemmingen 11:28:49+32:17
14Skogsluffarnas OK 21:29:09+32:37
15OK Måsen 11:29:23+32:51
Väsby OK 1ej godkänd
Skogsluffarnas OK 1ej godkänd
Katrineholms OK 1utgått
Skarpnäcks OL 2ej start

D120

11 startande
PlacNamnTidDiff
1Södertälje-Nykvarn OF 12:18:38
2Attunda OK 12:25:39+7:01
3Södertälje-Nykvarn OF 22:27:32+8:54
4Nyköpings OK 12:33:43+15:05
5OK Denseln 12:38:19+19:41
6IFK Enskede 12:42:47+24:09
7OK Kåre3:05:20+46:42
8Järfälla OK 13:05:45+47:07
9NAIS Orientering 13:54:22+1:35:44
Attunda OK 2ej godkänd
Tullinge SK 1utgått
OK Södertörn 1ej start

D150

8 startande
PlacNamnTidDiff
1Strängnäs-Malmby OL 12:32:58
2Tullinge SK 12:33:42+0:44
3Järla IF OK 12:40:28+7:30
4OK Klemmingen /Trosabygdens OK3:04:23+31:25
5NAIS Orientering 13:06:48+33:50
6Järfälla OK 13:14:30+41:32
7Järla IF OK 23:28:53+55:55
8Skarpnäcks OL 13:29:30+56:32

D180

3 startande
PlacNamnTidDiff
1Gustavsbergs OK 12:47:14
2Södertälje-Nykvarn OF 12:49:12+1:58
Haninge SOK 1ej godkänd

D16

14 startande
PlacNamnTidDiff
1Södertälje-Nykvarn OF 11:50:59
2IF Thor / OK Roslagen1:53:18+2:19
3Tullinge SK 12:00:18+9:19
4OK Södertörn 22:01:21+10:22
5OK Roxen 12:03:57+12:58
6OK Hällen 12:14:36+23:37
7Långhundra IF 12:19:03+28:04
8Täby OK 12:43:19+52:20
9Västerås SOK 12:49:33+58:34
10Bromma-Vällingby SOK 12:52:59+1:02:00
11Skarpnäcks OL 13:04:42+1:13:43
Linköpings OK 1ej godkänd
OK Södertörn 1ej godkänd
Nyköpings OK 1utgått

D14

18 startande
PlacNamnTidDiff
1OK Kolmården 11:29:06
2Attunda OK 11:42:30+13:24
3Järfälla OK 11:42:44+13:38
4Nyköpings OK 11:42:54+13:48
5IFK Lidingös SOK 11:53:43+24:37
6Sundbybergs IK 11:54:12+25:06
7Korsnäs IF OK 11:58:01+28:55
8Sundbybergs IK 22:00:18+31:12
9OK Ravinen 12:08:30+39:24
10Västerås SOK 12:12:04+42:58
11Korsnäs IF OK / Karlsbyhedens IK2:12:28+43:22
12Västerås SOK 22:23:49+54:43
13Tullinge SK 12:52:09+1:23:03
14Järla IF OK 12:55:16+1:26:10
15Järla IF OK 23:13:02+1:43:56
Finspångs SOK 1ej godkänd
Täby OK 1ej godkänd
Skarpnäcks OL 1utgått

D12

13 startande
PlacNamnTidDiff
1Nyköpings OK 11:09:09
2OK Linné 11:13:17+4:08
3Finspångs SOK 11:14:59+5:50
4Nyköpings OK 21:25:07+15:58
5Attunda OK 11:28:32+19:23
6Trosabygdens OK 11:30:06+20:57
7Järfälla OK 11:31:11+22:02
8Skarpnäcks OL 11:39:53+30:44
9Tullinge SK 22:32:17+1:23:08
10NAIS Orientering 12:32:30+1:23:21
11IFK Enskede 12:43:52+1:34:43
12Södertälje-Nykvarn OF 13:07:46+1:58:37
Tullinge SK 1ej godkänd
OK Ravinen 1ej start

ÖPPEN

45 startande
PlacNamnTidDiff
1Tjällmo-Godegårds OK 11:59:32
2Kils OK 12:05:46+6:14
3IFK Enskede 12:13:18+13:46
4OK Kolmården 12:13:57+14:25
5Hellas OK 22:18:06+18:34
6GOIF Tjalve 12:18:31+18:59
7Linköpings OK 12:20:24+20:52
8Väsby OK 32:22:02+22:30
9Skogspojkarnas OK 12:24:53+25:21
10Skogspojkarnas OK 22:24:54+25:22
11Tullinge SK 12:25:05+25:33
12Väsby OK 12:25:26+25:54
13Väsby OK 52:26:36+27:04
14Hellas OK 12:26:55+27:23
15OK Roxen 12:27:46+28:14
16IFK Enskede 22:28:09+28:37
17Väsby OK 42:30:53+31:21
18Järla IF OK 12:31:26+31:54
19Järfälla OK 12:34:15+34:43
20Tullinge SK 22:35:02+35:30
21OK Österåker 22:37:22+37:50
22IFK Lidingös SOK 22:38:46+39:14
23OK Älvsjö-Örby 22:40:29+40:57
23Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK2:40:29+40:57
25IFK Lidingös SOK 12:40:56+41:24
26OK Hällen 12:43:27+43:55
27NAIS Orientering 22:44:47+45:15
28Katrineholms OK 12:48:10+48:38
29Bromma-Vällingby SOK 12:48:19+48:47
30OK Hällen 22:55:44+56:12
31Väsby OK 23:02:47+1:03:15
31OK Milan 13:02:47+1:03:15
33Attunda OK 23:04:41+1:05:09
34OK Älvsjö-Örby 33:14:29+1:14:57
35Centrum OK 13:14:53+1:15:21
36OK Hällen 33:21:08+1:21:36
37NAIS Orientering 13:23:44+1:24:12
38NAIS Orientering 43:24:27+1:24:55
39Attunda OK 13:29:59+1:30:27
40Skarpnäcks OL 13:35:18+1:35:46
OK Denseln 1ej godkänd
OK Pan-Kristianstad / Hjärnarps OLej godkänd
OK Österåker 1ej godkänd
OK Älvsjö-Örby 1ej godkänd
NAIS Orientering 3utgått
OK Klemmingen / Alfta-Ösa OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser