Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Måsenstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Måsenstafetten
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: söndag 20 mars 2016

OK Hällen

13 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6OK Hällen 1D162:14:36+23:37
1. Linnéa Gustafsson41:33541:335
2. Matilda Larsson48:5681:30:297+2
2. Beatrice Eriksson1:05:08inaktiv
3. Frida Zeijlon44:0772:14:366-1+23:37
6OK Hällen 1HD Inskolning1:13:48+17:16
1. Lukas Eiderbäck19:47319:473
2. Jonah Stenils26:021045:496+3
2. Olle Svenssonej startinaktiv
2. Emil Öberg27:51inaktiv
3. Isak Eiderbäck27:5981:13:4860+17:16
9OK Hällen 1H173:51:43+17:57
1. Jonas Engström57:371457:3714
2. Per Öberg59:33151:57:10140
3. Gustaf Sundbüe1:03:44233:00:5417+3
4. Peter Öberg50:4923:51:439-8+17:57
9OK Hällen 1H141:56:48+27:34
1. Hugo Kindborn31:36531:365
2. Gustav Norberg32:23151:03:598+3
2. Vera Carlsson33:07inaktiv
2. Elsa Linderej startinaktiv
3. Ella Stenils52:49121:56:489+1+27:34
10OK Hällen 1H1502:12:09+19:35
1. Björn Carlsson39:211239:2112
2. Jan Sundbüe50:19121:29:4011-1
3. Anders Eriksson42:2982:12:0910-1+19:35
11OK Hällen 1D172:50:04+18:57
1. Johanna Engström51:19451:194
2. Linn Pettersson1:04:49191:56:0815+11
3. Johanna Öberg53:5672:50:0411-4+18:57
15OK Hällen 2H1502:36:06+43:32
1. Mattias Zeijlon39:111039:1110
2. Robert Karlsson1:02:56171:42:0716+6
3. Göran Karlsson53:59162:36:0615-1+43:32
26OK Hällen 1ÖPPEN2:43:27+43:55
1. Tomas Öberg34:24234:242
2. Natalie Josefsson39:19151:13:434+2
2. Maria Zeijlon40:36inaktiv
3. Camilla Larsson1:29:44372:43:2726+22+43:55
27OK Hällen 2D173:41:08+1:10:01
1. Anna Sporrong1:02:59281:02:5928
2. Chantelle Hesselberg1:07:46242:10:4522-6
3. Linnéa Carlsson1:30:23323:41:0827+5+1:10:01
30OK Hällen 2ÖPPEN2:55:44+56:12
1. Mikael Larsson38:52738:527
2. Jenny Källman1:01:43421:40:3536+29
2. Oskar Källman43:11inaktiv
3. Nora Stålberg1:15:09302:55:4430-6+56:12
36OK Hällen 3ÖPPEN3:21:08+1:21:36
1. Johan Eriksson56:043856:0438
2. Patrik Stenils42:29211:38:3330-8
2. Nils Linder42:36inaktiv
3. Roger Norberg1:42:35403:21:0836+6+1:21:36
41OK Hällen 2H174:52:13+1:18:27
1. Simon Larsson1:01:07331:01:0733
2. Tommy Söderberg1:00:26192:01:3323-10
3. Björn Wistrand1:20:03493:21:3635+12
4. Adam Hellstadius1:30:37474:52:1341+6+1:18:27
OK Hällen 1HD10ej godkänd
1. Oliver Eiderbäck29:22629:226
2. Alma Svensson27:40457:024-2
2. Molly Eliassonej startinaktiv
3. Rasmus Öbergej godkändej godkänd
OK Hällen 3H17ej start
1. Hampus Möllerej startej start
2. Johan Herrmanutgåttej start
3. Magnus Söderbergutgåttej start
4. Aliaksandr Khodanutgåttej start
OK Hällen 3D17ej start
1. Sara Öbergej startej start
2. Karin Josefssonutgåttej start
3. Terese Wängdahlutgåttej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser