Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Måsenstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Måsenstafetten
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: söndag 20 mars 2016

Södertälje-Nykvarn OF

12 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Södertälje-Nykvarn OF 1D1202:18:38
1. Jeanette Enckell45:57545:575
2. Sofia Heldt44:2221:30:192-3
3. Jo Stevenson48:1922:18:381-1
1Södertälje-Nykvarn OF 1D161:50:59
1. Sofia Wigle41:39641:396
2. Klara Borg35:1831:16:573-3
3. Amanda Kleijn34:0211:50:591-2
2Södertälje-Nykvarn OF 1H1501:58:34+6:00
1. Sven Undeland39:161139:1611
2. Lars Bygdén36:2911:15:451-10
3. Tore Eklund42:4991:58:342+1+6:00
2Södertälje-Nykvarn OF 1D1802:49:12+1:58
1. EvaLena Ericson42:44142:441
2. Kerstin Frenckner59:1611:42:0010
3. Annamari Sjöblom1:07:1232:49:122+1+1:58
3Södertälje-Nykvarn OF 2D1202:27:32+8:54
1. Annika Bygdén43:00243:002
2. Anne-Marie Wigle51:3751:34:373+1
3. Marianne Pettersson52:5542:27:3230+8:54
4Södertälje-Nykvarn OF 1H173:39:10+5:24
1. Jakob Enmark57:331157:3311
2. Erik Liljequist55:0171:52:345-6
3. Kent Ohlsson52:5942:45:334-1
4. Ivar Lundanes53:3753:39:1040+5:24
4Södertälje-Nykvarn OF 1H1202:28:04+8:00
1. Daniel Olsen52:43852:438
2. Michael Wehlin43:4421:36:272-6
3. Tomas Fagerstedt51:3742:28:044+2+8:00
6Södertälje-Nykvarn OF 1H121:13:15+7:18
1. Erik Månsson24:36724:367
2. Axel Rystedt22:141046:506-1
3. Alexander Ahlsén26:2571:13:1560+7:18
10Södertälje-Nykvarn OF 1D172:47:43+16:36
1. Frida Jönsson Hellstadius51:22651:226
2. Katarina Borg57:55101:49:1710+4
3. Vendula Horcicková58:26122:47:43100+16:36
12Södertälje-Nykvarn OF 1D123:07:46+1:58:37
1. Stina Bygdén31:40531:405
2. Lovisa Borg24:011055:417+2
2. Matilda Marjakaj37:00inaktiv
2. Alexandra Stålej startinaktiv
3. Alexandra Stål2:12:05133:07:4612+5+1:58:37
20Södertälje-Nykvarn OF 2H174:02:32+28:46
1. Joakim Andén1:01:07331:01:0733
2. Johan Ek-Larsson1:01:53252:03:0028-5
3. Jesper Sjöblom1:01:29183:04:2920-8
4. Ludvig Eriksson58:03124:02:32200+28:46
Södertälje-Nykvarn OF 1H16utgått
1. Erik Wigle39:11239:112
2. Christoffer Ahlsén38:3251:17:431-1
3. Martin Bygdenej startutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser