Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Måsenstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Måsenstafetten
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: söndag 20 mars 2016

Linköpings OK

12 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Linköpings OK 1H1202:22:26+2:22
1. Per Magnusson46:24446:244
2. Christian Enberg51:3141:37:553-1
3. Johan Otterström44:3112:22:262-1+2:22
3Linköpings OK 1H162:18:31+14:43
1. Emanuel Herberthson51:59851:598
2. Gunnar Engström30:5721:22:565-3
3. Jonathan Jylltorp55:3562:18:313-2+14:43
3Linköpings OK 1H1802:21:28+16:56
1. Peter Jakobsson53:24453:244
2. Roger Danielsson50:3841:44:0240
3. Pedro Lundqvist37:2622:21:283-1+16:56
4Linköpings OK 1D172:38:38+7:31
1. Sofia Salomonsson55:001355:0013
2. Kajsa Hammarström52:1321:47:135-8
3. Alva Olsson51:2552:38:384-1+7:31
7Linköpings OK 1ÖPPEN2:20:24+20:52
1. Jörgen Sköld44:592244:5922
2. Frida Karlsson36:2931:21:289-13
3. Erik Backteman58:56132:20:247-2+20:52
13Linköpings OK 1H1502:20:22+27:48
1. Magnus Herberthson39:07839:078
2. Stephan Svensson1:01:21151:40:2815+7
3. Per Gustås39:5462:20:2213-2+27:48
22Linköpings OK 1H174:05:53+32:07
1. Peter Aronsson1:01:14351:01:1435
2. Peter Eriksson1:00:11172:01:2519-16
3. Niklas Olsson1:02:04213:03:29190
4. Rasmus Elmelid1:02:24184:05:5322+3+32:07
22Linköpings OK 2D173:36:59+1:05:52
1. Anna Håkansson1:03:13311:03:1331
2. Sarah Magnusson1:21:49292:25:0230-1
3. Annika Ivarsson1:11:57233:36:5922-8+1:05:52
25Linköpings OK 2H174:15:59+42:13
1. Joel Käll Karlsson1:00:41291:00:4129
2. Maxime Bonneau1:00:49212:01:3021-8
3. Henrik Tosteberg1:06:56303:08:2628+7
4. Mikael Andersson1:07:33284:15:5925-3+42:13
26Linköpings OK 3D173:40:35+1:09:28
1. Hanna Modig Tjärnström1:03:11301:03:1130
2. Maria Elmelid1:07:34232:10:4522-8
3. Julia Modig Tjärnström1:29:50313:40:3526+4+1:09:28
30Linköpings OK 3H174:29:55+56:09
1. Fredrik Johansson1:00:38251:00:3825
2. Johan Eriksson1:01:14242:01:5227+2
3. Bruno Godefroy1:06:27293:08:19270
4. Johan Allard1:21:36414:29:5530+3+56:09
Linköpings OK 1D16ej godkänd
1. Frida Sahlman48:471148:4711
2. Hanna Rothej godkändej godkänd
2. Kristin Herberthsson57:53inaktiv
2. N.N N.Nej startinaktiv
3. Tove Ekström44:198ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser