Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Måsenstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Måsenstafetten
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: söndag 20 mars 2016

OK Linné

14 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 2H173:33:46
1. Josef Nordlund56:06256:062
2. Rassmus Andersson52:4431:48:5020
3. Oskar Sjöberg52:5942:41:491-1
4. Albin Ridefelt51:5743:33:4610
2OK Linné 1D121:13:17+4:08
1. Johanna Roos24:04124:041
2. Klara Hart21:31545:352+1
2. Ines Aarnio21:59inaktiv
2. Sara Roos22:18inaktiv
3. Lisa Nilsson27:4231:13:1720+4:08
3OK Linné 1D172:34:02+2:55
1. Hilda Forsgren49:58349:583
2. Lisa Karlsson52:5341:42:511-2
3. Riina Kuuselo51:1132:34:023+2+2:55
8OK Linné 3H173:50:26+16:40
1. Jakob Andersson57:29957:299
2. Henrik Löfås55:50101:53:1912+3
3. Csaba Gösswein1:01:20172:54:3910-2
4. Niklas Aldén55:4773:50:268-2+16:40
9OK Linné 3D172:46:41+15:34
1. Lisa Rönnols55:031455:0314
2. Inga Kazlauskaite52:2731:47:308-6
3. Ulrika Lindstam59:11142:46:419+1+15:34
12OK Linné 1H162:59:16+55:28
1. Filip Elihn1:11:16141:11:1614
2. Klara Möller45:07111:56:2312-2
3. Arvid Roos1:02:53102:59:16120+55:28
14OK Linné 4H173:59:41+25:55
1. Olof Eriksson1:02:01381:02:0138
2. Mats Troeng59:35162:01:3624-14
3. Erik Lind57:4582:59:2113-11
4. Liutauras Bilevicius1:00:20153:59:4114+1+25:55
15OK Linné 2D172:53:13+22:06
1. Rebecka Olsson57:452157:4521
2. Samantha Saeger58:57121:56:4216-5
3. Annika Björk56:31112:53:1315-1+22:06
21OK Linné 4D173:28:05+56:58
1. Elisa Hamelius57:482257:4822
2. Elin Löfås1:05:20212:03:0820-2
3. Karin Nordlund1:24:57283:28:0521+1+56:58
33OK Linné 5H174:31:31+57:45
1. Viktor Janrik1:04:02421:04:0242
2. Anders Håkansson1:06:38332:10:4035-7
3. Pontus Johansson1:12:00383:22:4039+4
4. Ross Smith1:08:51294:31:3133-6+57:45
34OK Linné 5D174:09:09+1:38:02
1. Cécile Foltzer1:02:50251:02:5025
2. Anna Karlström1:34:30342:37:2033+8
3. Klara Mandahl1:31:49344:09:0934+1+1:38:02
42OK Linné 1H174:55:40+1:21:54
1. Olle Nilsson56:52756:527
2. Johannes Ridefelt1:12:03452:08:5531+24
3. Daniel Carlson Bjernald1:20:15503:29:1042+11
4. Tuve Möller1:26:30434:55:40420+1:21:54
OK Linné 1H120utgått
1. Henrik Roos45:36345:363
2. N.N.utgåttutgått
3. N.N.utgåttutgått
OK Linné 1H14utgått
1. Simon Wahlnäs1:08:32191:08:3219
2. Simon Wahlnäsej startinaktiv
2. Hugo Nylundej godkändinaktiv
3. Elliot Angelsiööutgåttutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser