Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Måsenstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Måsenstafetten
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: söndag 20 mars 2016

H17

71 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 23:33:46
1. Josef Nordlund56:06256:062
2. Rassmus Andersson52:4431:48:5020
3. Oskar Sjöberg52:5942:41:491-1
4. Albin Ridefelt51:5743:33:4610
2Stora Tuna OK 13:36:25+2:39
1. Viktor Svensk56:54856:548
2. Emil Svensk50:4311:47:371-7
3. Jesper Svensk58:00102:45:375+4
4. Joakim Svensk50:4813:36:252-3+2:39
3Järla IF OK 13:36:32+2:46
1. David Bejbom58:431958:4319
2. Martin Härberg54:2651:53:099-10
3. Håkon Jarvis Westergård52:1822:45:273-6
4. Olle Boström51:0533:36:3230+2:46
4Södertälje-Nykvarn OF 13:39:10+5:24
1. Jakob Enmark57:331157:3311
2. Erik Liljequist55:0171:52:345-6
3. Kent Ohlsson52:5942:45:334-1
4. Ivar Lundanes53:3753:39:1040+5:24
5Ärla IF 13:46:02+12:16
1. Petter Eriksson59:222259:2222
2. Robbin Kantarp53:0841:52:304-18
3. Rudolfs Zernis52:5332:45:232-2
4. Emil Andersson1:00:39173:46:025+3+12:16
6OK Denseln 13:48:50+15:04
1. August Mollén57:361357:3613
2. Erik Pettersson54:4961:52:253-10
3. Per Brolund59:18152:51:439+6
4. Olle Kalered57:07113:48:506-3+15:04
7Nyköpings OK 13:49:59+16:13
1. Didrik Hall1:00:37241:00:3724
2. Jens Wängdahl52:3621:53:1311-13
3. Ludvig Ek58:22112:51:357-4
4. Daniel Nilsson58:24133:49:5970+16:13
8OK Linné 33:50:26+16:40
1. Jakob Andersson57:29957:299
2. Henrik Löfås55:50101:53:1912+3
3. Csaba Gösswein1:01:20172:54:3910-2
4. Niklas Aldén55:4773:50:268-2+16:40
9OK Hällen 13:51:43+17:57
1. Jonas Engström57:371457:3714
2. Per Öberg59:33151:57:10140
3. Gustaf Sundbüe1:03:44233:00:5417+3
4. Peter Öberg50:4923:51:439-8+17:57
10IFK Lidingös SOK 13:56:30+22:44
1. Hector Haines57:331157:3311
2. Øystein Kvaal Østerbø55:3591:53:088-3
3. Anders Carlsson1:07:22323:00:3015+7
4. Nicolas Simonin56:0083:56:3010-5+22:44
11OK Tisaren 13:56:31+22:45
1. Gustav Hindér56:40356:403
2. Johan Aronsson1:04:52312:01:3222+19
3. Anton Hallor59:50163:01:2218-4
4. Daniel Attås55:0963:56:3111-7+22:45
12IFK Lidingös SOK 23:57:20+23:34
1. Bryan Russel-Keely56:41456:414
2. Julian Dent55:53111:52:345+1
3. Rasmus Palmqvist Aslaksen59:00132:51:346+1
4. Mattias Johansson1:05:46243:57:2012+6+23:34
13Eksjö SOK 13:57:23+23:37
1. Oskar Lind57:531757:5317
2. Lucas Sundblad55:1681:53:099-8
3. Andreas Bergander58:29122:51:388-1
4. Nils Wärnsberg1:05:45233:57:2313+5+23:37
14OK Linné 43:59:41+25:55
1. Olof Eriksson1:02:01381:02:0138
2. Mats Troeng59:35162:01:3624-14
3. Erik Lind57:4582:59:2113-11
4. Liutauras Bilevicius1:00:20153:59:4114+1+25:55
15Ärla IF 23:59:42+25:56
1. Viktor Silvemark56:45556:455
2. Jonathan Rosendahl1:04:38302:01:2317+12
3. Simon Hedlund57:5492:59:1712-5
4. Oscar Vångell1:00:25163:59:4215+3+25:56
16Rehns BK 14:00:41+26:55
1. Jesper Lysell56:01156:011
2. Fredrik Ingelsson56:57131:52:587+6
3. Anders Johansson1:01:47202:54:4511+4
4. Charlie Stolt1:05:56254:00:4116+5+26:55
17OK Ravinen 14:01:47+28:01
1. Erik Karlsson1:12:38521:12:3852
2. Martin Hunhammar1:04:13292:16:5143-9
3. Gustav Bergman48:0613:04:5723-20
4. Kalle Bergman56:5094:01:4717-6+28:01
18Attunda OK 14:01:50+28:04
1. Karl Enges1:00:35231:00:3523
2. Axel Wrådhe1:09:03362:09:3832+9
3. Oskar Daniels55:0663:04:4422-10
4. Daniel Roos57:06104:01:5018-4+28:04
19OK Denseln 24:02:24+28:38
1. Edvin Karlsson56:48656:486
2. Harri Karlsson56:51121:53:3913+7
3. Emil Kalered1:05:50272:59:2914+1
4. Mathias Hallmén1:02:55204:02:2419+5+28:38
20Södertälje-Nykvarn OF 24:02:32+28:46
1. Joakim Andén1:01:07331:01:0733
2. Johan Ek-Larsson1:01:53252:03:0028-5
3. Jesper Sjöblom1:01:29183:04:2920-8
4. Ludvig Eriksson58:03124:02:32200+28:46
21OK Pan-Kristianstad 14:05:48+32:02
1. Rasmus Svantesson58:502058:5020
2. Johan Lenning1:02:54262:01:4426+6
3. Fredrik Nilsson1:04:47253:06:3124-2
4. Richard Sjöholm59:17144:05:4821-3+32:02
22Linköpings OK 14:05:53+32:07
1. Peter Aronsson1:01:14351:01:1435
2. Peter Eriksson1:00:11172:01:2519-16
3. Niklas Olsson1:02:04213:03:29190
4. Rasmus Elmelid1:02:24184:05:5322+3+32:07
23Järla IF OK 24:11:58+38:12
1. Peter Hemmyr57:401557:4015
2. Oscar Björck1:00:50221:58:3016+1
3. Dan Wester1:02:13223:00:43160
4. Erik Mattsson1:11:15324:11:5823+7+38:12
24OK Rodhen 14:14:00+40:14
1. Albin Olausson1:00:47321:00:4732
2. Henrik Jonsson1:00:51232:01:3825-7
3. Jonas Eklund1:05:06263:06:44250
4. Martin Jansson1:07:16274:14:0024-1+40:14
25Linköpings OK 24:15:59+42:13
1. Joel Käll Karlsson1:00:41291:00:4129
2. Maxime Bonneau1:00:49212:01:3021-8
3. Henrik Tosteberg1:06:56303:08:2628+7
4. Mikael Andersson1:07:33284:15:5925-3+42:13
26Långhundra IF 14:18:43+44:57
1. Samuel Hedlund57:421657:4216
2. Anton Forsberg59:32141:57:1415-1
3. Jesper Kullin Alfredsson1:07:28333:04:4221+6
4. Robin Pousette1:14:01354:18:4326+5+44:57
27Nyköpings OK 24:21:35+47:49
1. Henrik Anängen1:03:53411:03:5341
2. Tomas Reibring1:08:49352:12:42410
3. Magnus Johansson1:06:03283:18:4532-9
4. Per Ek1:02:50194:21:3527-5+47:49
28OK Södertörn 14:22:14+48:28
1. Georg Eklöw1:03:37401:03:3740
2. Josh Beech1:03:06272:06:4330-10
3. Jesper Lagerberg1:12:04393:18:4733+3
4. Fredrik Larsson1:03:27224:22:1428-5+48:28
29Långhundra IF 24:25:00+51:14
1. Erik Åhlin1:01:15361:01:1536
2. Anton Sundgren1:00:12182:01:2720-16
3. Waldemar Andersson1:11:27373:12:5429+9
4. Fredrik Wigertz1:12:06334:25:00290+51:14
30Linköpings OK 34:29:55+56:09
1. Fredrik Johansson1:00:38251:00:3825
2. Johan Eriksson1:01:14242:01:5227+2
3. Bruno Godefroy1:06:27293:08:19270
4. Johan Allard1:21:36414:29:5530+3+56:09
31IFK Mora OK 14:31:19+57:33
1. Artem Panchenko1:00:44311:00:4431
2. Per Holm1:09:03362:09:4733+2
3. Roman Ryapolov57:3673:07:2326-7
4. Daniel Duhlbo1:23:56424:31:1931+5+57:33
32Tullinge SK 14:31:26+57:40
1. Niklas Sundqvist58:512158:5121
2. Per Bergh1:21:05582:19:5645+24
3. Victor Imark1:01:34193:21:3034-11
4. Oskar Forsberg1:09:56304:31:2632-2+57:40
33OK Linné 54:31:31+57:45
1. Viktor Janrik1:04:02421:04:0242
2. Anders Håkansson1:06:38332:10:4035-7
3. Pontus Johansson1:12:00383:22:4039+4
4. Ross Smith1:08:51294:31:3133-6+57:45
34Tullinge SK 34:31:32+57:46
1. Björn Normark1:01:19371:01:1937
2. Henrik Persson1:09:24382:10:4336-1
3. Johan Kärrström1:08:00343:18:4330-6
4. Rikard Imark1:12:49344:31:3234+4+57:46
35OK Tisaren 24:32:15+58:29
1. Tomas Hallmén1:00:40281:00:4028
2. Niklas Gustafsson1:10:04392:10:4437+9
3. Jonatan Aronsson1:11:22363:22:06370
4. Isac Åkerberg1:10:09314:32:1535-2+58:29
36Tumba-Mälarhöjden OK 14:34:34+1:00:48
1. Johan Giberg1:09:29491:09:2949
2. Daniel Lind1:17:31542:27:0048-1
3. Joakim Törnros1:04:13243:31:1343-5
4. Johan Eklöv1:03:21214:34:3436-7+1:00:48
37LiTHe Vilse (komb.lag)4:39:12+1:05:26
1. Erik Lindgren58:061858:0618
2. Anton Wiberg1:08:15342:06:2129+11
3. Johan Persson1:15:46443:22:0738+9
4. Erica Pettersson1:17:05374:39:1237-1+1:05:26
38Söders SOL 14:40:33+1:06:47
1. Olle Carlsson1:02:05391:02:0539
2. Mikael Wilhelmsson1:10:17402:12:2240+1
3. Tomas Lilja1:13:58433:26:20400
4. Niklas Wrane1:14:13364:40:3338-2+1:06:47
39Järfälla OK 14:50:12+1:16:26
1. Oskar Edvardsson1:00:38251:00:3825
2. Jefta Langerak1:10:49432:11:2738+13
3. Benjamin Langerak1:17:36473:29:0341+3
4. Ludwig Bergfalk1:21:09404:50:1239-2+1:16:26
40Sundbybergs IK 24:51:01+1:17:15
1. David Mellin1:05:27431:05:2743
2. Niklas Carlsson1:06:02322:11:2939-4
3. Morgan Karlsson1:07:14313:18:4330-9
4. Ronny Falk1:32:18494:51:0140+10+1:17:15
41OK Hällen 24:52:13+1:18:27
1. Simon Larsson1:01:07331:01:0733
2. Tommy Söderberg1:00:26192:01:3323-10
3. Björn Wistrand1:20:03493:21:3635+12
4. Adam Hellstadius1:30:37474:52:1341+6+1:18:27
42OK Linné 14:55:40+1:21:54
1. Olle Nilsson56:52756:527
2. Johannes Ridefelt1:12:03452:08:5531+24
3. Daniel Carlson Bjernald1:20:15503:29:1042+11
4. Tuve Möller1:26:30434:55:40420+1:21:54
43Haninge SOK 15:06:52+1:33:06
1. Hugo Dahlberg1:06:53451:06:5345
2. Carolin Svensson1:28:55642:35:4853+8
3. Egil Morast1:13:53423:49:4148-5
4. Joakim Skärlén1:17:11385:06:5243-5+1:33:06
44Attunda OK 25:12:53+1:39:07
1. Johannes Knutas1:06:41441:06:4144
2. Simon Martelius1:19:17562:25:5847+3
3. Johan Persson1:13:23413:39:2144-3
4. Christian Redtzer1:33:32505:12:53440+1:39:07
45OK Ravinen 25:13:14+1:39:28
1. Jason Bransome1:24:36611:24:3661
2. Lukas Hellgren1:16:54532:41:3057-4
3. Hannes Svahn1:12:18403:53:4851-6
4. Peter Albrektsson1:19:26395:13:1445-6+1:39:28
46Skogspojkarnas OK 15:23:25+1:49:39
1. Johan Wehlin1:09:35501:09:3550
2. N.N.1:16:09502:25:4446-4
3. Jesper Karlsson1:26:19533:52:0350+4
4. Sven-Johan Prytz1:31:22485:23:2546-4+1:49:39
47OK Roxen 15:36:35+2:02:49
1. Nils Nedfors1:10:22511:10:2251
2. Adam Thellsén1:28:12622:38:3456+5
3. Mattias Zachrisson1:10:15353:48:4947-9
4. Per Östlund1:47:46555:36:35470+2:02:49
48OK Hammaren 15:36:53+2:03:07
1. Filip Ivarsson1:18:23561:18:2356
2. Fredrik Ahnlén1:10:35422:28:5849-7
3. Andreas Persson1:28:06553:57:0452+3
4. Kalle Johansson1:39:49535:36:5348-4+2:03:07
49Västerås SOK 15:39:33+2:05:47
1. Fredrik Hamrefors1:07:45471:07:4547
2. Johan Ahlström1:10:24412:18:0944-3
3. Henrik Hamrefors1:31:38583:49:4749+5
4. Simon Österlund1:49:46565:39:33490+2:05:47
50Centrum OK 15:51:17+2:17:31
1. Jonas Kjäll1:00:38251:00:3825
2. Christian Rotviker1:14:26482:15:0442+17
3. Ove Oksvold1:29:08563:44:1245+3
4. Anders Lavfors2:07:05595:51:1750+5+2:17:31
51Långhundra IF 35:28:59+1:55:13
1. Bobby Brahm1:22:24601:22:2460
2. Conny Forsberg1:11:10442:33:3451-9
3. Sven Wigertz1:28:00544:01:3454+3
4. Peter Hambäck1:27:25445:28:5951-3+1:55:13
52OK Klemmingen 16:02:31+2:28:45
1. Carl Pramlid1:21:51591:21:5159
2. Björn Pramlid1:16:32522:38:2355-4
3. Simon Järpling1:33:16594:11:3956+1
4. Per Skyllberg1:50:52576:02:3152-4+2:28:45
53Attunda OK 36:04:20+2:30:34
1. Christopher Wilestedt1:35:18651:35:1865
2. Fredrik Sone1:12:23462:47:4160-5
3. Lucas Norrman1:49:08614:36:4959-1
4. Oskar Enges1:27:31456:04:2053-6+2:30:34
54Söders SOL 26:08:23+2:34:37
1. John Hartley1:17:59551:17:5955
2. Peter Andersson1:16:14512:34:1352-3
3. Stefan Norin2:06:10644:40:2360+8
4. Pär Svensson1:28:00466:08:2354-6+2:34:37
55NAIS Orientering 16:10:31+2:36:45
1. Erik Kjellgren1:18:23561:18:2356
2. Simon Nyberg1:27:30612:45:5358+2
3. Stefan Träff1:47:15604:33:0857-1
4. Anders Johansson1:37:23526:10:3155-2+2:36:45
56Skarpnäcks OL 16:13:16+2:39:30
1. Viktor Häggström1:49:29691:49:2969
2. Niclas Behrenfeldt1:15:46493:05:1564-5
3. Håkan Rolfsson1:31:06574:36:2158-6
4. Urban Selander1:36:55516:13:1656-2+2:39:30
57OK Klemmingen 26:39:41+3:05:55
1. Edvard Davidsson1:21:43581:21:4358
2. Lars Soldagg1:27:11592:48:5461+3
3. Peter Askeljung2:08:07654:57:01610
4. Greger Bäckström1:42:40546:39:4157-4+3:05:55
58Järfälla OK 27:41:31+4:07:45
1. Aleksandr Manoilov1:32:05631:32:0563
2. Hampus Norrby1:53:24673:25:2965+2
3. Albin Kvarnefalk2:11:42665:37:1163-2
4. Arne Kvarnefalk2:04:20587:41:3158-5+4:07:45
IFK Lidingös SOK 3ej godkänd
1. Ville Keskisaari1:00:41291:00:4129
2. Simon Schuster1:00:43202:01:2418-11
3. Sixten Hillerhag1:20:18513:21:4236+18
4. Mattias Pernebyej godkändej godkänd
OK Klemmingen 3ej godkänd
1. Johan Hagströmer1:07:14461:07:1446
2. Arne Jansson1:30:31652:37:4554+8
3. Stefan Karlsson1:19:47483:57:3253-1
4. Simon Martinssonej godkändej godkänd
OK Ravinen 3ej godkänd
1. Viktor Wohlgemuth1:24:37621:24:3762
2. Max Klasson1:39:27663:04:0463+1
3. Andreas Herne2:04:11635:08:1562-1
4. Per Mårtenssonej godkändej godkänd
OK Södertörn 2ej godkänd
1. Hugo Lindbärg1:41:55671:41:5567
2. Andreas Magnvall2:22:56684:04:5166-1
3. Olof Lissmats1:53:06625:57:5764-2
4. Simon Österlingej godkändej godkänd
Skogsluffarnas OK / Gustavsbergs OK / Södeej godkänd
1. Simon Frisk1:33:02641:33:0264
2. Fredrik Glännefors1:18:18552:51:2062-2
3. Trevor Bransomeej godkändej godkänd
4. Elias Tidevallej godkändej godkänd
Sundbybergs IK 1ej godkänd
1. Mårten Lundqvistej godkändej godkänd
2. Anna Falk1:27:1460ej godkänd
3. Simon Mellin1:21:5652ej godkänd
4. Christian Lindhej godkändej godkänd
Tullinge SK / GMOKej godkänd
1. John Börjesson57:29957:299
2. Tobias Forsén1:12:59472:10:2834+25
3. Per-Ove Melinderej godkändej godkänd
4. N.N N.Nutgåttej godkänd
Tullinge SK 2ej godkänd
1. Magnus Glänneforsej godkändej godkänd
2. Markus Adolfsson1:03:2428ej godkänd
3. Jörgen Ohlin59:1514ej godkänd
4. Emil Andersson1:06:0026ej godkänd
Ärla IF 3utgått
1. Halvor Eid Nielsen1:14:36531:14:3653
2. Roy Franssonutgåttutgått
3. Lars Dragerydutgåttutgått
4. Johnny Franssonutgåttutgått
Eksjö SOK 2utgått
1. Philip Edvardsson1:08:36481:08:3648
2. Simon Nilsson1:20:31572:29:0750+2
3. Timo Suter1:17:12463:46:1946-4
4. Emil Gunnarssonutgåttutgått
Korsnäs IF OK / Karlsbyhedern 1utgått
1. Gustav Ögren1:17:43541:17:4354
2. Johannes Ögren1:28:45632:46:2859+5
3. Viktor Wallin1:16:33454:03:0155-4
4. Lars Ögrenutgåttutgått
OK Tisaren 3utgått
1. Nils Aronsson1:45:38681:45:3868
2. Isac Åkerbergutgåttutgått
3. Nils Aronssonutgåttutgått
4. Nils Aronssonutgåttutgått
Västerås SOK 2utgått
1. Alfred Lönn1:41:36661:41:3666
2. Dan Österlundutgåttutgått
3. Isak Wadmanutgåttutgått
4. Per-Olov Sjöströmej godkändutgått
OK Hällen 3ej start
1. Hampus Möllerej startej start
2. Johan Herrmanutgåttej start
3. Magnus Söderbergutgåttej start
4. Aliaksandr Khodanutgåttej start

D17

40 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Lidingös SOK 12:31:07
1. Alice Hugosson49:50149:501
2. Frida Bakkman53:1851:43:082+1
3. Anna Bachman47:5922:31:071-1
2OK Ravinen 12:31:11+0:04
1. Tone Albrektsson55:451755:4517
2. Josefine Klintberg51:3511:47:207-10
3. Helena Jansson43:5112:31:112-5+0:04
3OK Linné 12:34:02+2:55
1. Hilda Forsgren49:58349:583
2. Lisa Karlsson52:5341:42:511-2
3. Riina Kuuselo51:1132:34:023+2+2:55
4Linköpings OK 12:38:38+7:31
1. Sofia Salomonsson55:001355:0013
2. Kajsa Hammarström52:1321:47:135-8
3. Alva Olsson51:2552:38:384-1+7:31
5Ärla IF 12:39:02+7:55
1. Maria Wester51:331051:3310
2. Lisa Andersson54:1461:45:473-7
3. Susen Lösch53:1562:39:025+2+7:55
6OK Tisaren 12:42:10+11:03
1. Lovisa Persson51:23751:237
2. Anna Hallmén56:1591:47:389+2
3. Rebecka Nylin54:3282:42:106-3+11:03
7Tullinge SK 12:43:46+12:39
1. Jenny Lönnkvist51:441151:4411
2. Sara Lundblad55:3371:47:176-5
3. Amanda Berggren56:29102:43:467+1+12:39
8IFK Lidingös SOK 22:46:13+15:06
1. Sofia Törnqvist51:29951:299
2. Emma Bjessmo55:4081:47:094-5
3. Niina Hulkkonen59:04132:46:138+4+15:06
9OK Linné 32:46:41+15:34
1. Lisa Rönnols55:031455:0314
2. Inga Kazlauskaite52:2731:47:308-6
3. Ulrika Lindstam59:11142:46:419+1+15:34
10Södertälje-Nykvarn OF 12:47:43+16:36
1. Frida Jönsson Hellstadius51:22651:226
2. Katarina Borg57:55101:49:1710+4
3. Vendula Horcicková58:26122:47:43100+16:36
11OK Hällen 12:50:04+18:57
1. Johanna Engström51:19451:194
2. Linn Pettersson1:04:49191:56:0815+11
3. Johanna Öberg53:5672:50:0411-4+18:57
12IFK Lidingös SOK 32:51:15+20:08
1. Matleena Boström51:25851:258
2. Sofi Sihver1:04:06181:55:3113+5
3. Sofia Adolfsson55:4492:51:1512-1+20:08
13Eksjö SOK 12:53:00+21:53
1. Sanna Fast56:411956:4119
2. Gabriella S Bergander1:05:03202:01:44190
3. Linnéa Golsäter51:1642:53:0013-6+21:53
14Nyköpings OK 12:53:05+21:58
1. Kristin Hylander51:21551:215
2. Ida Hylander1:00:07141:51:2811+6
3. Marika Nylund Ek1:01:37152:53:0514+3+21:58
15OK Linné 22:53:13+22:06
1. Rebecka Olsson57:452157:4521
2. Samantha Saeger58:57121:56:4216-5
3. Annika Björk56:31112:53:1315-1+22:06
16IF Thor 13:03:09+32:02
1. Gunilla Svärd54:091254:0912
2. Annika Ridell1:03:18171:57:2718+6
3. Rebecka Hoppe1:05:42163:03:0916-2+32:02
17OK Milan 13:03:44+32:37
1. Josefin Erlandsson55:031455:0314
2. Lisa Westerberg1:01:54161:56:5717+3
3. Saga Sander1:06:47173:03:44170+32:37
18OK Ravinen 23:04:20+33:13
1. Hanna Korhonen55:461855:4618
2. Annie Forsberg59:44131:55:3012-6
3. Amanda Karlsson1:08:50193:04:2018+6+33:13
19Västerås SOK 13:04:47+33:40
1. Emma Helmersson56:502056:5020
2. Sandra Näslund58:41111:55:3113-7
3. Jonna Fors1:09:16203:04:4719+6+33:40
20Ärla IF 23:21:11+50:04
1. Sofia Grawé1:03:02291:03:0229
2. Julia Davidsson1:09:39262:12:4124-5
3. Emma Kantarp1:08:30183:21:1120-4+50:04
21OK Linné 43:28:05+56:58
1. Elisa Hamelius57:482257:4822
2. Elin Löfås1:05:20212:03:0820-2
3. Karin Nordlund1:24:57283:28:0521+1+56:58
22Linköpings OK 23:36:59+1:05:52
1. Anna Håkansson1:03:13311:03:1331
2. Sarah Magnusson1:21:49292:25:0230-1
3. Annika Ivarsson1:11:57233:36:5922-8+1:05:52
23Ärla IF 33:37:01+1:05:54
1. Linn Axelsson1:02:58271:02:5827
2. Alexandra Forss1:22:07302:25:0531+4
3. Emelie Larsson1:11:56223:37:0123-8+1:05:54
24OK Denseln 13:37:15+1:06:08
1. Jenny Björk1:02:48241:02:4824
2. Hanna Eriksson1:06:52222:09:4021-3
3. Carina Kalered1:27:35303:37:1524+3+1:06:08
25OK Södertörn 13:37:39+1:06:32
1. Tove Lagerberg1:16:15381:16:1538
2. Louise Markstedt1:01:09152:17:2426-12
3. Daniela Renner1:20:15253:37:3925-1+1:06:32
26Linköpings OK 33:40:35+1:09:28
1. Hanna Modig Tjärnström1:03:11301:03:1130
2. Maria Elmelid1:07:34232:10:4522-8
3. Julia Modig Tjärnström1:29:50313:40:3526+4+1:09:28
27OK Hällen 23:41:08+1:10:01
1. Anna Sporrong1:02:59281:02:5928
2. Chantelle Hesselberg1:07:46242:10:4522-6
3. Linnéa Carlsson1:30:23323:41:0827+5+1:10:01
28OK Ravinen 33:41:09+1:10:02
1. Emilia Engel1:10:18371:10:1837
2. Camilla Engel1:13:45272:24:0328-9
3. Viktoria Helmersson1:17:06243:41:09280+1:10:02
29Tullinge SK 23:41:47+1:10:40
1. Frida Junegard1:08:47361:08:4736
2. Elin Sundqvist1:08:20252:17:0725-11
3. Frida Forsberg1:24:40273:41:4729+4+1:10:40
30Tumba-Mälarhöjden OK 23:51:32+1:20:25
1. Terese Eklöv1:02:51261:02:5126
2. Emma Persson1:21:34282:24:2529+3
3. Helena Adebrant1:27:07293:51:3230+1+1:20:25
31Järla IF OK 13:52:31+1:21:24
1. Dora Szerencsi57:502357:5023
2. Emma Sundvall1:31:41332:29:3132+9
3. Anna Johansson1:23:00263:52:3131-1+1:21:24
32Tumba-Mälarhöjden OK 14:00:47+1:29:40
1. Elsa Törnros55:061655:0616
2. Ellinor Östervall1:24:15312:19:2127+11
3. Charlotta Östervall1:41:26354:00:4732+5+1:29:40
33OK Klemmingen 24:09:03+1:37:56
1. Elin Pramlid1:08:37341:08:3734
2. Monika Lysell1:30:03322:38:40340
3. Charlotta Askeljung1:30:23324:09:0333-1+1:37:56
34OK Linné 54:09:09+1:38:02
1. Cécile Foltzer1:02:50251:02:5025
2. Anna Karlström1:34:30342:37:2033+8
3. Klara Mandahl1:31:49344:09:0934+1+1:38:02
35OK Klemmingen 14:28:06+1:56:59
1. Linnea Nord1:33:58391:33:5839
2. Norna Molin1:43:04353:17:0235-4
3. Diana Soldagg1:11:04214:28:06350+1:56:59
Västerås SOK 2ej godkänd
1. Elin Nallgård1:35:39401:35:3940
2. Anna Lindgrenej godkändej godkänd
3. Alva Limbäckej godkändej godkänd
Eksjö SOK 2utgått
1. Heini Rintanen1:04:47321:04:4732
2. Linda Nordinutgåttutgått
3. Fanny Sundbladutgåttutgått
IFK Lidingös SOK 4utgått
1. Johanna Sanderi49:57249:572
2. Felicity Brownutgåttutgått
3. Julia Rajanutgåttutgått
OK Tisaren 2utgått
1. Nina Hallor1:05:04331:05:0433
2. johanna Henrikssonutgåttutgått
3. N.N.utgåttutgått
Söders SOL 1utgått
1. Hanna Röstin1:08:41351:08:4135
2. Sára Nozkováutgåttutgått
3. Malin Carlssonutgåttutgått
Järla IF OK 2ej start
1. Anna Johanssonej startej start
2. Emma Sundvallutgåttej start
3. Anna Johanssonutgåttej start
OK Hällen 3ej start
1. Sara Öbergej startej start
2. Karin Josefssonutgåttej start
3. Terese Wängdahlutgåttej start
OK Kåre 1ej start
1. Alva Ringiej startej start
2. Kersti Ringiutgåttej start
3. Mia Gustafssonutgåttej start

H120

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kolmården 12:20:04
1. Peter Lund46:26546:265
2. Mats Röjgård39:1911:25:451-4
3. Henrik Ljungemyr54:1952:20:0410
2Linköpings OK 12:22:26+2:22
1. Per Magnusson46:24446:244
2. Christian Enberg51:3141:37:553-1
3. Johan Otterström44:3112:22:262-1+2:22
3OK Denseln 12:23:51+3:47
1. Stefan Karlsson43:33143:331
2. Per Kempe54:2751:38:004+3
3. Björn Karlsson45:5122:23:513-1+3:47
4Södertälje-Nykvarn OF 12:28:04+8:00
1. Daniel Olsen52:43852:438
2. Michael Wehlin43:4421:36:272-6
3. Tomas Fagerstedt51:3742:28:044+2+8:00
5OK Roxen 12:34:56+14:52
1. Henrik Marmelid48:10748:107
2. Erik Helander57:2471:45:346-1
3. Sören Nilsson Påledal49:2232:34:565-1+14:52
6OK Denseln 22:46:58+26:54
1. Henrik Peterson57:251157:2511
2. Hans Brolund45:3631:43:015-6
3. Fredrik Engman1:03:5772:46:586+1+26:54
7Haninge SOK 13:07:40+47:36
1. Niclas Sjögren44:52244:522
2. Fredrik Morast1:11:04101:55:569+7
3. Ove Jansson1:11:4483:07:407-2+47:36
8Haninge SOK 33:07:54+47:50
1. Niklas Hall57:031057:0310
2. Joakim Persson56:2261:53:258-2
3. Tomas Glanshed1:14:2993:07:5480+47:50
9Tumba-Mälarhöjden OK 13:08:53+48:49
1. Dan Giberg46:35646:356
2. Anders Käll1:01:3391:48:087+1
3. Erik Sandelin1:20:45113:08:539+2+48:49
10Järfälla OK 13:13:06+53:02
1. Robert Pedersen55:55955:559
2. Mats Lundbäck1:00:5081:56:4510+1
3. Andreas Grunder1:16:21103:13:06100+53:02
11Katrineholms OK 13:21:29+1:01:25
1. Roger Larsson1:05:43131:05:4313
2. Fredrik Åslund1:13:23112:19:0612-1
3. Lars-Olof Magnell1:02:2363:21:2911-1+1:01:25
12Haninge SOK 24:34:48+2:14:44
1. Henrik Sjögren59:191259:1912
2. Henrik Morast1:14:40122:13:5911-1
3. Gunnar Skärlén2:20:49124:34:4812+1+2:14:44
OK Linné 1utgått
1. Henrik Roos45:36345:363
2. N.N.utgåttutgått
3. N.N.utgåttutgått

H150

22 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järfälla OK 11:52:34
1. Eric Roller36:20136:201
2. Per Nilsson40:3051:16:503+2
3. Lars Palmqvist35:4421:52:341-2
2Södertälje-Nykvarn OF 11:58:34+6:00
1. Sven Undeland39:161139:1611
2. Lars Bygdén36:2911:15:451-10
3. Tore Eklund42:4991:58:342+1+6:00
3OK Södertörn 11:59:28+6:54
1. Martin Sigrand38:51738:517
2. Göran Hellgren45:34101:24:2510+3
3. Per Backlund35:0311:59:283-7+6:54
4OK Älvsjö-Örby 11:59:47+7:13
1. Lars G Berggren36:49436:494
2. Fredrik Sandberg39:1321:16:022-2
3. Anders Mattsson43:45101:59:474+2+7:13
5OK Ravinen 12:00:00+7:26
1. Ola Kåberg39:351339:3513
2. Carl-Johan Thorell40:3561:20:106-7
3. Stefan Karlsson39:5052:00:005-1+7:26
6Skarpnäcks OL 12:01:52+9:18
1. Juha Loenberg36:39236:392
2. Anders Mansén46:45111:23:248+6
3. Jörgen Stegard38:2832:01:526-2+9:18
7Attunda OK 12:02:03+9:29
1. Roger Lindén38:46638:466
2. Ulrik Ivers44:4291:23:289+3
3. Björn-Ove Pettersson38:3542:02:037-2+9:29
8Tullinge SK 22:05:09+12:35
1. Björn Axelsson40:511440:5114
2. Tomas Hultqvist42:0471:22:557-7
3. Mats Fryxell42:1472:05:098+1+12:35
9Sundbybergs IK 12:07:25+14:51
1. Jan-Olof Bogren36:45336:453
2. Mats Karlsson40:2341:17:084+1
3. Ronny Nordgren50:17132:07:259+5+14:51
10OK Hällen 12:12:09+19:35
1. Björn Carlsson39:211239:2112
2. Jan Sundbüe50:19121:29:4011-1
3. Anders Eriksson42:2982:12:0910-1+19:35
11Nyköpings OK 12:15:27+22:53
1. Dan Nilsson39:08939:089
2. Pär Ericson39:1631:18:245-4
3. Stefan Musslinder57:03182:15:2711+6+22:53
12NAIS Orientering 12:20:16+27:42
1. Thomas Petersson45:591945:5919
2. Vesa Jussila44:3281:30:3112-7
3. Carl Granström49:45122:20:16120+27:42
13Linköpings OK 12:20:22+27:48
1. Magnus Herberthson39:07839:078
2. Stephan Svensson1:01:21151:40:2815+7
3. Per Gustås39:5462:20:2213-2+27:48
14Västerås SOK 12:27:00+34:26
1. Per Sundström41:311541:3115
2. Tore Nallgård51:01141:32:3213-2
3. Stefan Törnqvist54:28172:27:0014+1+34:26
15OK Hällen 22:36:06+43:32
1. Mattias Zeijlon39:111039:1110
2. Robert Karlsson1:02:56171:42:0716+6
3. Göran Karlsson53:59162:36:0615-1+43:32
16OK Södertörn 22:42:14+49:40
1. Göran Hillgren48:132048:1320
2. Olle Sandén1:01:23161:49:3617-3
3. Lars-Gunnar Larsson52:38152:42:1416-1+49:40
17OK Södertörn 32:52:25+59:51
1. Nils Eklöw49:152149:1521
2. Claes Renner1:18:28192:07:4319-2
3. Patrik Blidefalk44:42112:52:2517-2+59:51
18Bromma-Vällingby SOK 12:53:22+1:00:48
1. Mattias Berglund54:592254:5922
2. Göran Modin1:06:02182:01:0118-4
3. Thomas Babtist52:21142:53:22180+1:00:48
19Järla IF OK 13:06:01+1:13:27
1. Ola Henriksson43:511743:5117
2. Rolf Karlsson50:27131:34:1814-3
3. Per-Anders Östling1:31:43213:06:0119+5+1:13:27
20Sundbybergs IK 23:29:05+1:36:31
1. Jan Kihl45:571845:5718
2. Liselotte Kihl1:29:55202:15:5220+2
3. Jan Lindh1:13:13203:29:05200+1:36:31
Tullinge SK 1diskvalificerad
1. Kenneth Jönsson38:43538:435
2. Erik Berggrendiskvalificeraddiskvalificerad
3. Hans Sundqvistfullföljtdiskvalificerad
Järfälla OK 2ej godkänd
1. Frank Steiner43:051643:0516
2. Mark Åkessonej godkändej godkänd
3. Johan Sköld58:4619ej godkänd

H180

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 12:04:32
1. Lennart Agén43:07243:072
2. Anders Kärrström45:1431:28:213+1
3. Lars Lönnkvist36:1112:04:321-2
2Gustavsbergs OK 12:11:15+6:43
1. Matz Larsson42:20142:201
2. Ulf Burman36:0111:18:2110
3. Magnus Haraldsson52:5432:11:152+1+6:43
3Linköpings OK 12:21:28+16:56
1. Peter Jakobsson53:24453:244
2. Roger Danielsson50:3841:44:0240
3. Pedro Lundqvist37:2622:21:283-1+16:56
4OK Kolmården 12:51:42+47:10
1. Ove Johansson54:25554:255
2. Britt-Marie Aldén57:5151:52:1650
3. Runar Aldén59:2652:51:424-1+47:10
5NAIS Orientering 13:01:50+57:18
1. Wilhelm Ternborg58:58758:587
2. Leif Berggren1:05:4362:04:4170
3. Calle Nöjd57:0943:01:505-2+57:18
OK Klemmingen 1utgått
1. Göran Svärd58:34658:346
2. Kjell Nilsson1:06:0072:04:3460
3. Sven-Arne Nilssonutgåttutgått
Täby OK 1utgått
1. Göran Hansson49:07349:073
2. Per Ove Wallén38:3921:27:462-1
3. Carl Bachmanutgåttutgått

H16

18 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järfälla OK 12:03:48
1. Noel Waldenfjord50:14550:145
2. Anton Silier30:3411:20:483-2
2. Ellinor Björklundej startinaktiv
3. Johan Langerak43:0032:03:481-2
2Nyköpings OK 12:10:10+6:22
1. William Nilsson51:59851:598
2. Isak Eriksson35:4841:27:477-1
2. Albin Falk40:07inaktiv
3. Philip Carlsson42:2322:10:102-5+6:22
3Linköpings OK 12:18:31+14:43
1. Emanuel Herberthson51:59851:598
2. Gunnar Engström30:5721:22:565-3
3. Jonathan Jylltorp55:3562:18:313-2+14:43
4Finspångs SOK 12:22:27+18:39
1. Elias Axelsson51:49751:497
2. Joel Ernstsson31:0231:22:514-3
2. Axel Johansson46:43inaktiv
3. Thorsten Svensson59:3672:22:2740+18:39
5Tullinge SK 12:31:26+27:38
1. Ruben Bryngelsson39:05139:051
2. Johannes Bladh39:0961:18:142+1
3. Adam Bratt1:13:12142:31:265+3+27:38
6Sundbybergs IK 12:32:49+29:01
1. Kristoffer Tengroth43:59343:593
2. Eskil Widehag48:49121:32:488+5
3. Rasmus Kihl1:00:0182:32:496-2+29:01
7IF Thor 12:34:30+30:42
1. Victor Bylund1:02:30121:02:3012
2. Arvid Bylund52:19141:54:4911-1
2. Anton Segerman56:56inaktiv
3. Erik Hannrup39:4112:34:307-4+30:42
8Västerås SOK 12:41:24+37:36
1. Sixten Törnqvist1:04:36131:04:3613
2. Markus Österlund44:2891:49:0410-3
2. Pontus Lindgren1:05:40inaktiv
2. Kalle Åkerman Sjöströmej startinaktiv
3. Andreas Näslund52:2052:41:248-2+37:36
9OK Södertörn 12:51:48+48:00
1. Filip Möller50:15650:156
2. Alexander Schandl55:57151:46:129+3
2. Melvin Jakobssonfullföljtinaktiv
3. Mattias Ivares1:05:36112:51:4890+48:00
10OK Älvsjö-Örby 12:53:09+49:21
1. Petter Myrenberg1:17:06161:17:0616
2. Johan Karlsson44:43102:01:4914-2
2. Hjalmar Sandbergfullföljtinaktiv
3. Lucas Fredman51:2042:53:0910-4+49:21
11Haninge SOK 12:54:59+51:11
1. Felix Persson44:10444:104
2. Gustav Nirvin40:1371:24:236+2
3. Martin Skärlén1:30:36162:54:5911+5+51:11
12OK Linné 12:59:16+55:28
1. Filip Elihn1:11:16141:11:1614
2. Klara Möller45:07111:56:2312-2
3. Arvid Roos1:02:53102:59:16120+55:28
13Järla IF OK 13:05:17+1:01:29
1. Victor Sadarangani58:281158:2811
2. Tyra Alm58:20171:56:4813+2
3. Petrina Costermans1:08:29133:05:17130+1:01:29
14Täby OK 13:08:39+1:04:51
1. Fredrik Hansson1:19:33181:19:3318
2. Axel Målargård48:59132:08:3216-2
3. Anton Hänström1:00:0793:08:3914-2+1:04:51
15NAIS Orientering 13:10:09+1:06:21
1. Linnea Samuelsson1:18:41171:18:4117
2. Mattis Nilsson43:3582:02:1615-2
2. Eric Wikström43:35inaktiv
3. Gustav Träff1:07:53123:10:09150+1:06:21
16OK Älvsjö-Örby 23:38:42+1:34:54
1. Linus Berggren1:12:12151:12:1215
2. Kevin Huang56:45162:08:5717+2
3. Hugo Nilsson1:29:45153:38:4216-1+1:34:54
Tumba-Mälarhöjden OK 1ej godkänd
1. Alexander Käll52:141052:1410
2. Elias Adebrantej godkändej godkänd
3. Max Igor Kajanus1:37:3517ej godkänd
Södertälje-Nykvarn OF 1utgått
1. Erik Wigle39:11239:112
2. Christoffer Ahlsén38:3251:17:431-1
3. Martin Bygdenej startutgått
Långhundra IF 1ej start
1. Karl Brahmej startej start
2. Albin Forsbergutgåttej start
3. Axel Leijon Thorellutgåttej start

H14

21 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Katrineholms OK 11:29:14
1. Karl Lundin30:19330:193
2. Ruben Edlund24:25854:442-1
2. Axel Flordal30:17inaktiv
3. Melker Lundin34:3011:29:141-1
2Tullinge SK 11:34:39+5:25
1. Hampus Hatlen34:211034:2110
2. Wilhelm Bergman23:17757:386-4
3. Alfred Längheim37:0121:34:392-4+5:25
3Järfälla OK 11:36:09+6:55
1. Erik Bovallius33:02633:026
2. William Grunder22:09455:113-3
3. Manne Hammarberg40:5831:36:0930+6:55
4OK Kolmården 11:40:08+10:54
1. Simon Johansson30:07230:072
2. Yrsa Röjgård22:03352:101-1
2. Annie Lund22:08inaktiv
2. Sverre Röjgård34:50inaktiv
3. Erik Johnsson47:5891:40:084+3+10:54
5Järfälla OK 21:40:24+11:10
1. Johan Lundbäck30:03130:031
2. Isak Westring25:13955:164+3
2. Oskar Nilsson33:14inaktiv
3. Theodor Brabie45:0871:40:245+1+11:10
6Haninge SOK 11:47:53+18:39
1. Filip Storell44:051344:0513
2. Nina Persson21:4221:05:4710-3
2. Martina Mäkelä44:00inaktiv
3. Jakob Gadefors Nau42:0651:47:536-4+18:39
7Nyköpings OK 11:55:33+26:19
1. Isak Anängen30:25430:254
2. Jonas Musslinder28:061458:317+3
3. Edvin Hellsten57:02151:55:3370+26:19
8Västerås SOK 11:56:40+27:26
1. Martin Sandqvist50:141750:1417
2. Lucas Ahlström21:2411:11:3813-4
2. Tamás Szüts26:39inaktiv
2. Tobias Dahlmark26:39inaktiv
3. Emil Ahlström45:0261:56:408-5+27:26
9OK Hällen 11:56:48+27:34
1. Hugo Kindborn31:36531:365
2. Gustav Norberg32:23151:03:598+3
2. Vera Carlsson33:07inaktiv
2. Elsa Linderej startinaktiv
3. Ella Stenils52:49121:56:489+1+27:34
10OK Ravinen 11:57:49+28:35
1. Olle Kallur33:04733:047
2. Erik Lundquist43:23171:16:2715+8
2. Martin Rinnbäckej startinaktiv
2. Folke Kåberg58:55inaktiv
3. Albin Lindskog41:2241:57:4910-5+28:35
11Snättringe SK 11:59:14+30:00
1. Isak Gelius44:121444:1214
2. Albin Hainke25:30101:09:4211-3
2. John Wolgast28:58inaktiv
2. Jacob Wolgastej godkändinaktiv
3. Erik Lidström Lauri49:32101:59:14110+30:00
12OK Måsen 11:59:49+30:35
1. Anton Börjesson46:011646:0116
2. Sven Sjöqvist26:09131:12:1014-2
2. Tindra Ekholm59:00inaktiv
2. William Lind59:00inaktiv
3. Tobias Sjöstedt47:3981:59:4912-2+30:35
13Nyköpings OK 22:02:41+33:27
1. Axel Lindgren39:021239:0212
2. Kasper Lagerström25:36111:04:389-3
3. Andreas Holmqvist58:03162:02:4113+4+33:27
14OK Kåre 12:04:28+35:14
1. Christoffer Lindgren45:161545:1615
2. Olle Ringi26:05121:11:2112-3
3. Tove Ringi53:07132:04:2814+2+35:14
15OK Denseln 12:17:32+48:18
1. Alfons Peterson34:17934:179
2. Elis Peterson22:41556:585-4
3. David Strömbäck1:20:34172:17:3215+10+48:18
16IFK Enskede 13:24:05+1:54:51
1. Gustav Björklund1:20:00201:20:0020
2. Elias Skott36:43161:56:4317-3
2. Klas Bränströmej godkändinaktiv
2. Pontus Axell53:23inaktiv
3. Nils Forsberg Rundström1:27:22183:24:0516-1+1:54:51
Järla IF OK 1ej godkänd
1. Timothy Arkwall-Lindqvist53:501853:5018
2. Axel Friberger23:1061:17:0016-2
3. Vincent Wippej godkändej godkänd
Attunda OK 1ej godkänd
1. Samuel Lindén37:441137:4411
2. Olle Pettersson Gradinej godkändej godkänd
3. Emil Sone53:1914ej godkänd
IFK Lidingös SOK 1ej godkänd
1. Lukas Werner34:13834:138
2. Anders Widlundej godkändej godkänd
2. Ludvig Jarlemarkej startinaktiv
2. Olof Melcherson32:11inaktiv
3. Simon Lilja51:1711ej godkänd
OK Södertörn 1utgått
1. Mattis Sandén1:32:22211:32:2221
2. Ludwig Berglind46:57182:19:1918-3
3. Mattis Sandénutgåttutgått
OK Linné 1utgått
1. Simon Wahlnäs1:08:32191:08:3219
2. Simon Wahlnäsej startinaktiv
2. Hugo Nylundej godkändinaktiv
3. Elliot Angelsiööutgåttutgått
NAIS Orientering 1ej start
1. Erik Wikströmej startej start
2. Mattis Granströmutgåttinaktiv
2. Ida Waernqvistutgåttinaktiv
2. Ture Bergqvistutgåttinaktiv
3. Ludvig Classonutgåttej start

H12

24 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Attunda OK 11:05:57
1. Elis Ivers24:23424:234
2. Viktor Sone16:25240:482-2
2. Alvin Larsson30:43inaktiv
3. Marcus Stenebo25:0941:05:571-1
2Nyköpings OK 21:06:51+0:54
1. Odin Ek20:16120:161
2. Axel Björnberg Färdig15:21135:3710
2. Albin Stensson24:32inaktiv
3. Olof Musslinder31:14141:06:512+1+0:54
3OK Denseln 11:06:56+0:59
1. Rasmus Karlsson21:44221:442
2. Hugo Braam19:36441:203+1
3. Vilgot Kämpe25:3661:06:5630+0:59
4OK Södertörn 21:09:15+3:18
1. Elisabeth Larsson22:00322:003
2. Viktor Zilling22:491144:494+1
3. Max Österling24:2621:09:1540+3:18
5OK Södertörn 11:13:12+7:15
1. Niklas Erlandsson24:48824:488
2. Linn Olsson21:29946:175-3
3. Björn Renner26:5581:13:1250+7:15
6Södertälje-Nykvarn OF 11:13:15+7:18
1. Erik Månsson24:36724:367
2. Axel Rystedt22:141046:506-1
3. Alexander Ahlsén26:2571:13:1560+7:18
7Nyköpings OK 11:19:08+13:11
1. Oscar Ekenborg25:181025:1810
2. Isak Söderblom24:381649:568-2
2. Axel Björnberg Färdigej startinaktiv
2. Emanuel Eriksson25:15inaktiv
3. Emil Brunberg29:12121:19:087-1+13:11
8IFK Enskede /Skogsluffarnas OK1:20:19+14:22
1. Elis Fosberg Rundström24:31524:315
2. Henrik Falkenström28:112052:4210+5
3. Hannes Lindqvist27:37101:20:198-2+14:22
9Täby OK 11:22:07+16:10
1. Filip Lindqvist33:271533:2715
2. Noa Berglund20:11653:3812-3
2. N.N24:53inaktiv
2. N.Nej startinaktiv
2. N.Nej startinaktiv
3. Anton Pleiner28:29111:22:079-3+16:10
10Tullinge SK 11:22:15+16:18
1. Axel Trofast29:411329:4113
2. Filip Hatlen18:16347:577-6
2. Felix Arkäng18:18inaktiv
2. N.N N.Nej startinaktiv
3. Ludvig Ferdman34:18151:22:1510+3+16:18
11OK Måsen 11:24:17+18:20
1. Sebastian Sjöqvist33:591633:5916
2. Tilda Karlsson23:151457:1414-2
2. Linus Pettersson Sjöman23:15inaktiv
3. Wilhelm Tengroth27:0391:24:1711-3+18:20
12Skogsluffarnas OK 21:31:01+25:04
1. Sixten Lindqvist27:051227:0512
2. Arvid Hammarbäck23:501550:559-3
2. Hedvig Troseliusej startinaktiv
3. Olle Synnermark40:06181:31:0112+3+25:04
13Järla IF OK 11:33:14+27:17
1. Eskil Costermans43:041943:0419
2. Lotus Söderlund20:1471:03:1816-3
2. Ludvig Hagwall21:29inaktiv
3. Ivar Gentz29:56131:33:1413-3+27:17
14IFK Lidingös SOK 11:34:06+28:09
1. Oliver Liwång36:471736:4717
2. Maja Lilja20:05556:5213-4
3. Erik Frankling37:14161:34:0614+1+28:09
15OK Österåker 11:38:05+32:08
1. Axel Wikner49:472249:4722
2. Malte Albinsson22:53121:12:4020-2
3. Simon Lundell25:2551:38:0515-5+32:08
16Tumba-Mälarhöjden OK 11:43:26+37:29
1. Viktor Sandelin24:49924:499
2. Lukas Sandelin27:561952:4511+2
3. Leo Kajanus50:41211:43:2616+5+37:29
17NAIS Orientering 11:47:58+42:01
1. Mattias Samuelsson31:231431:2314
2. Emma Lindgren29:27211:00:5015+1
3. Gustav Granström47:08201:47:5817+2+42:01
18OK Måsen 21:48:00+42:03
1. William Andersson43:322043:3220
2. Arvid Lindqvist23:06131:06:3818-2
3. Victor Jacobsen41:22191:48:00180+42:03
19Skogsluffarnas OK 12:37:43+1:31:46
1. Melker Carlinger49:452149:4521
2. Melker Goetzinger26:54181:16:39210
2. Valdemar Lidén26:56inaktiv
2. Carl Claessonej godkändinaktiv
3. Hanna Andersson1:21:04222:37:4319-2+1:31:46
IF Thor 1ej godkänd
1. Emelie Svärd24:31524:315
2. Simon Segermanej godkändej godkänd
3. Love Bylund24:403ej godkänd
Järfälla OK 1ej godkänd
1. Jesper Åkesson27:021127:0211
2. Jannick Brabieej godkändej godkänd
2. Anton Mörkfors25:09inaktiv
3. Jonatan Anderson22:571ej godkänd
OK Roxen 1ej godkänd
1. Ida Hjortej godkändej godkänd
2. Adam Plawskiej godkändej godkänd
2. Jacob Påledal16:01inaktiv
3. Rasmus Påledal37:5017ej godkänd
Skarpnäcks OL 1ej godkänd
1. Justus Arenander40:401840:4018
2. Filip Dryselius25:05171:05:4517-1
2. Jakob Bergmanej startinaktiv
3. Mathias Dryseliusej godkändej godkänd
Skogsluffarnas OK 3ej godkänd
1. Åke Falkenström49:482349:4823
2. Love Palmgren21:0481:10:5219-4
2. Otto Persson27:33inaktiv
3. Andreas Anderssonej godkändej godkänd
Finspångs SOK 1ej start
1. Rikard Hellgrenej startej start
2. Elmer Waldfeltutgåttinaktiv
2. Moa Göhlfullföljtinaktiv
3. Elmer Waldfeltutgåttej start

HD10

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Haninge SOK 11:14:13
1. Moa Glanshed22:51522:515
2. Gustav Storell26:15149:062-3
3. Hampus Glanshed25:0721:14:131-1
2Tullinge SK 11:14:30+0:17
1. Arvid Myrberger16:55216:552
2. Elias Bladh27:14244:091-1
3. Hilda Trofast30:2141:14:302+1+0:17
3Nyköpings OK 11:14:47+0:34
1. Valdemar Hamilton20:30420:304
2. Ida Westerlind28:53549:233-1
2. Emil Clashammarej startinaktiv
3. Elias Ringdahl25:2431:14:4730+0:34
4Attunda OK 11:42:05+27:52
1. Svante Sandvik16:53116:531
2. Linda Strömqvist40:33757:266+5
2. Greta Sandvik40:48inaktiv
3. Sara Strömqvist44:3961:42:054-2+27:52
5OK Måsen 11:42:14+28:01
1. Hampus Holmgren37:06837:068
2. August Jacobsen31:5561:09:017-1
3. Eskil Lindqvist33:1351:42:145-2+28:01
Nyköpings OK 2ej godkänd
1. Cajsa Alenius20:25320:253
2. Malva Berggrenej godkändej godkänd
2. Adele Palmqvist30:55inaktiv
3. Elsa Brunberg23:071ej godkänd
OK Hällen 1ej godkänd
1. Oliver Eiderbäck29:22629:226
2. Alma Svensson27:40457:024-2
2. Molly Eliassonej startinaktiv
3. Rasmus Öbergej godkändej godkänd
Skogsluffarnas OK 1ej godkänd
1. Sandro Pruth29:29729:297
2. Ture Johansson27:38357:075-2
2. Märta Namslauerej startinaktiv
2. Henning N.Nej startinaktiv
3. Ruben Hårdej godkändej godkänd

HD Inskolning

18 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1GOIF Tjalve 156:32
1. Tilda Malmström19:31219:312
2. Adam Lundby20:23239:5420
3. Edvin Fredriksson16:38156:321-1
2Tullinge SK 11:06:29+9:57
1. Olof Arevång17:19117:191
2. Linton Bryngelsson22:33339:5210
3. Emil Karlsson26:3771:06:292+1+9:57
3Skarpnäcks OL 11:08:19+11:47
1. Melker Halvorsen21:55621:556
2. Noa Selander23:50545:455-1
2. Sigrid Wärngård39:42inaktiv
3. Ruben Arenander22:3431:08:193-2+11:47
4Järla IF OK 11:08:25+11:53
1. Britta Börjesson22:12822:128
2. Tuva Andersson23:54646:067-1
3. Magnolia Söderlund22:1921:08:254-3+11:53
5Väsby OK 21:08:47+12:15
1. Moa Johansson19:50419:504
2. Frida Josefsson25:47945:3740
3. Linnéa Karlsson23:1041:08:475+1+12:15
6OK Hällen 11:13:48+17:16
1. Lukas Eiderbäck19:47319:473
2. Jonah Stenils26:021045:496+3
2. Olle Svenssonej startinaktiv
2. Emil Öberg27:51inaktiv
3. Isak Eiderbäck27:5981:13:4860+17:16
7Nyköpings OK 11:15:06+18:34
1. Vilgot Hellsten22:10722:107
2. Tuva Dahlgren24:23846:338+1
2. Birk Lagervik24:36inaktiv
3. Ludvig Björnberg Färdig28:33101:15:067-1+18:34
8NAIS Orientering 11:15:36+19:04
1. Edwin Wedin22:551322:5513
2. Axel Jarl23:58746:539-4
2. Eskil Jussila23:59inaktiv
3. Rasmus Wärn28:43111:15:368-1+19:04
9NAIS Orientering 21:20:36+24:04
1. Ylva Vengelin22:411222:4112
2. Alice Classon26:201249:0110-2
3. Disa Wengelin31:35131:20:369-1+24:04
10GOIF Tjalve 21:25:16+28:44
1. Rasmus Wilhelmson37:301737:3017
2. Smilla Reuterås22:5441:00:2416-1
3. Robin Wilhelmson24:5261:25:1610-6+28:44
11OK Södertörn 11:27:25+30:53
1. Alice Nordström22:271022:2710
2. Blenda Sandén31:051753:3213+3
2. Albin Franzénej startinaktiv
3. Tilda Mattsson33:53141:27:2511-2+30:53
12Nyköpings OK 21:28:47+32:15
1. Melker Clashammar22:281122:2811
2. Victor Palmqvist28:031350:31110
2. Loh Lagervikej godkändinaktiv
3. Isac Lidehn38:16161:28:4712+1+32:15
13OK Klemmingen 11:28:49+32:17
1. Tuva Thorgren31:321631:3216
2. Nils Holmnäs26:021057:3415-1
2. Klara Alexanderej startinaktiv
2. Noel Dosen37:36inaktiv
3. Lisa Thorgren31:15121:28:4913-2+32:17
14Skogsluffarnas OK 21:29:09+32:37
1. Hjalmar Holmström30:011530:0115
2. Caio Pruth30:37151:00:3817+2
2. Janne Synnermark32:50inaktiv
3. Manne Namslauer28:3191:29:0914-3+32:37
15OK Måsen 11:29:23+32:51
1. Amanda Andersson25:041425:0414
2. Elsa Lindqvist30:011455:05140
2. Tilia Lundqvist35:41inaktiv
2. Amanda N.Nej startinaktiv
3. Gustav Lindgren34:18151:29:2315+1+32:51
Väsby OK 1ej godkänd
1. Wilma Josefsson19:51519:515
2. Ella Lybert20:04139:553-2
3. Maja Rundlöfej godkändej godkänd
Skogsluffarnas OK 1ej godkänd
1. Folke Svanängen38:231838:2318
2. Simon Palmgrenej godkändej godkänd
3. Majken Lindqvist24:145ej godkänd
Katrineholms OK 1utgått
1. Liam Rönblom22:14922:149
2. Olle Spik30:541653:0812+3
3. Jovva Spikutgåttutgått
Skarpnäcks OL 2ej start
1. Ruben Arenanderej startej start
2. Dante Wallin Arvidssonutgåttej start
3. Henning Horn af Rantzienutgåttej start

D120

11 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Södertälje-Nykvarn OF 12:18:38
1. Jeanette Enckell45:57545:575
2. Sofia Heldt44:2221:30:192-3
3. Jo Stevenson48:1922:18:381-1
2Attunda OK 12:25:39+7:01
1. Anna Strand44:43444:434
2. Nina Ivers55:2561:40:0840
3. Maria Von Schmalensée45:3112:25:392-2+7:01
3Södertälje-Nykvarn OF 22:27:32+8:54
1. Annika Bygdén43:00243:002
2. Anne-Marie Wigle51:3751:34:373+1
3. Marianne Pettersson52:5542:27:3230+8:54
4Nyköpings OK 12:33:43+15:05
1. Andrea Balakova56:37856:378
2. Maria Wallström48:2641:45:036-2
3. Sandra Edhager48:4032:33:434-2+15:05
5OK Denseln 12:38:19+19:41
1. Johanna Peterson59:00959:009
2. Nina Ahlander42:3011:41:305-4
3. Susanne Karlsson56:4972:38:1950+19:41
6IFK Enskede 12:42:47+24:09
1. Carina Hallendal42:56142:561
2. Katarina Rundström1:04:1281:47:087+6
3. Elin Ahlström55:3962:42:476-1+24:09
7OK Kåre3:05:20+46:42
1. Kersti Ringi55:17655:176
2. Mia Gustafsson1:15:4892:11:059+3
3. Ylva Lorensson54:1553:05:207-2+46:42
8Järfälla OK 13:05:45+47:07
1. Maria Pedersen1:07:55111:07:5511
2. Ann Roller57:1972:05:148-3
3. Andrea Silier1:00:3183:05:4580+47:07
9NAIS Orientering 13:54:22+1:35:44
1. Åsa Granström55:50755:507
2. Ingrid Hydén1:18:28102:14:1810+3
3. Helena Lindgren1:40:04103:54:229-1+1:35:44
Attunda OK 2ej godkänd
1. Monica Roos1:00:58101:00:5810
2. Åsa Wilestedtej godkändej godkänd
3. Anette Brunander1:22:159ej godkänd
Tullinge SK 1utgått
1. Tina Junegard43:29343:293
2. Anna-Karin Sundqvist46:1731:29:461-2
3. Sofia Perssonutgåttutgått
OK Södertörn 1ej start
1. Daniela Rennerej startej start
2. Ann Franzénutgåttej start
3. Anna Backlundutgåttej start

D150

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Strängnäs-Malmby OL 12:32:58
1. Susanne Söderholm52:01352:013
2. Carina Sundbüe53:1331:45:141-2
3. Anna Folkegård47:4422:32:5810
2Tullinge SK 12:33:42+0:44
1. Maria Bratt47:33247:332
2. Pia-Lena Putkonen1:03:2151:50:543+1
3. Kerstin Imark42:4812:33:422-1+0:44
3Järla IF OK 12:40:28+7:30
1. Gunilla Kreiss58:52458:524
2. My Heinrup49:5821:48:502-2
3. Lena Jansson51:3842:40:283+1+7:30
4OK Klemmingen /Trosabygdens OK3:04:23+31:25
1. Louise-Marie Nilsson1:07:4971:07:497
2. Eva Kindlundh48:3211:56:214-3
3. Gun Jansson1:08:0263:04:2340+31:25
5NAIS Orientering 13:06:48+33:50
1. Anna Martin58:58558:585
2. Inger Johansson1:18:2672:17:246+1
3. Marie Andersson49:2433:06:485-1+33:50
6Järfälla OK 13:14:30+41:32
1. Maria Edvardsson1:00:1761:00:176
2. Birgitta Billstam1:00:1542:00:325-1
3. Malin Kvarnefalk1:13:5883:14:306+1+41:32
7Järla IF OK 23:28:53+55:55
1. Johanna Sundström44:19144:191
2. Birgitta Henriksson1:33:1782:17:367+6
3. Anna-Lena Costermans1:11:1773:28:5370+55:55
8Skarpnäcks OL 13:29:30+56:32
1. Anethe Mansén1:10:5481:10:548
2. Margareta Bergh1:14:5262:25:4680
3. Eva Molén1:03:4453:29:3080+56:32

D180

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Gustavsbergs OK 12:47:14
1. Lotta Valentin Larsson46:09246:092
2. Margareta Haraldsson1:02:3721:48:4620
3. Anneli Lindqvist58:2812:47:141-1
2Södertälje-Nykvarn OF 12:49:12+1:58
1. EvaLena Ericson42:44142:441
2. Kerstin Frenckner59:1611:42:0010
3. Annamari Sjöblom1:07:1232:49:122+1+1:58
Haninge SOK 1ej godkänd
1. Aila Halttunenej godkändej godkänd
2. Berit Lindunger1:13:383ej godkänd
3. Eva-Stina Svärd1:05:202ej godkänd

D16

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Södertälje-Nykvarn OF 11:50:59
1. Sofia Wigle41:39641:396
2. Klara Borg35:1831:16:573-3
3. Amanda Kleijn34:0211:50:591-2
2IF Thor / OK Roslagen1:53:18+2:19
1. Agnes Broman37:18237:182
2. Lotta Weyhenmeyer35:0021:12:1820
2. Alva Lindell35:01inaktiv
3. Lina Svärd41:0031:53:1820+2:19
3Tullinge SK 12:00:18+9:19
1. Ella Sjöberg37:20337:203
2. Tilda Andersson39:3851:16:584+1
2. Josefin Hersénej startinaktiv
3. Lovisa Längheim43:2062:00:183-1+9:19
4OK Södertörn 22:01:21+10:22
1. Ylva Sandén43:57943:579
2. Lotten Sandén34:5511:18:525-4
2. Sanna Hedberg50:44inaktiv
3. Tilde Backlund42:2942:01:214-1+10:22
5OK Roxen 12:03:57+12:58
1. Tove Pettersson35:00135:001
2. Alice Marmelid36:2241:11:2210
2. Moa Hjortej startinaktiv
2. Elvira Karnehed36:22inaktiv
3. Olivia Asketun52:3592:03:575+4+12:58
6OK Hällen 12:14:36+23:37
1. Linnéa Gustafsson41:33541:335
2. Matilda Larsson48:5681:30:297+2
2. Beatrice Eriksson1:05:08inaktiv
3. Frida Zeijlon44:0772:14:366-1+23:37
7Långhundra IF 12:19:03+28:04
1. Lovisa Wigertz41:43741:437
2. Lovisa Hambäck44:3561:26:186-1
3. Alva Jonsson52:45102:19:037+1+28:04
8Täby OK 12:43:19+52:20
1. Rebecka Haraldsson1:03:54141:03:5414
2. Nickolina Hedenlund56:08102:00:0212-2
2. Josefine Andersson1:16:22inaktiv
2. Ellen Skuncke1:16:23inaktiv
3. Linnea Johansson43:1752:43:198-4+52:20
9Västerås SOK 12:49:33+58:34
1. Elin Dahlmark1:01:54131:01:5413
2. Klara Berglund44:3561:46:299-4
2. Johanna Breivold44:36inaktiv
2. Sara Mouazzenej startinaktiv
3. Elsa Limbäck1:03:04122:49:3390+58:34
10Bromma-Vällingby SOK 12:52:59+1:02:00
1. Sofia Damne47:541047:5410
2. Ellinor Björklund1:06:31121:54:2511+1
3. Elin Bjessmo58:34112:52:5910-1+1:02:00
11Skarpnäcks OL 13:04:42+1:13:43
1. Vera Rolfsson56:051256:0512
2. Hedda Persson Vildir50:2991:46:3410-2
3. Frida Arnesson1:18:08133:04:4211+1+1:13:43
Linköpings OK 1ej godkänd
1. Frida Sahlman48:471148:4711
2. Hanna Rothej godkändej godkänd
2. Kristin Herberthsson57:53inaktiv
2. N.N N.Nej startinaktiv
3. Tove Ekström44:198ej godkänd
OK Södertörn 1ej godkänd
1. Linda Renner42:04842:048
2. Katarina Norrbyej godkändej godkänd
2. Sofia Zilling49:35inaktiv
3. Hanna Lagerberg37:032ej godkänd
Nyköpings OK 1utgått
1. Signe Nilsson37:25437:254
2. Nadja Dixon Kassman57:06111:34:318+4
3. N.N.utgåttutgått

D14

18 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kolmården 11:29:06
1. Linnea Lund31:36231:362
2. Fanny Östlund27:30759:061-1
3. Kerstin Ljungemyr30:0011:29:0610
2Attunda OK 11:42:30+13:24
1. Sofia Ivers38:06638:066
2. Lovisa Nilsson24:3011:02:362-4
2. Maja Sandvik33:44inaktiv
2. Elvira Bredin26:01inaktiv
3. Alma Hellström39:5451:42:3020+13:24
3Järfälla OK 11:42:44+13:38
1. Sofia Edvardsson38:53738:537
2. Ellinor Hamberg27:4081:06:335-2
2. Alice Hallmén1:17:02inaktiv
3. Marie-Chantal Ballnus36:1121:42:443-2+13:38
4Nyköpings OK 11:42:54+13:48
1. Alice Ek36:28436:284
2. Emma Westerlund26:5761:03:253-1
3. Caroline Guttke39:2941:42:544+1+13:48
5IFK Lidingös SOK 11:53:43+24:37
1. Amelie Rajan41:191141:1911
2. Agnes Damberg25:4641:07:058-3
2. Signe Hillerhagej startinaktiv
2. Saga Backman32:14inaktiv
3. Lisa Thunell46:3881:53:435-3+24:37
6Sundbybergs IK 11:54:12+25:06
1. Kajsa Bogren37:50537:505
2. Tuva Falk26:3151:04:214-1
3. Ronja Ståhl49:5191:54:126+2+25:06
7Korsnäs IF OK 11:58:01+28:55
1. Tilda Golsäter41:11841:118
2. Thea Nordin25:2831:06:396-2
3. Maja Bergqvist51:22101:58:017+1+28:55
8Sundbybergs IK 22:00:18+31:12
1. Sigrid Carlsson41:17941:179
2. Maja Falk41:47121:23:0411+2
3. Matilda Lindh37:1432:00:188-3+31:12
9OK Ravinen 12:08:30+39:24
1. Tilda Mårtensson52:011252:0112
2. Liv Herne34:28111:26:2913+1
2. Sofia Albemark34:30inaktiv
2. Wilma Mårtensson34:31inaktiv
2. Sofia N.Nej startinaktiv
3. Amanda Granqvist42:0162:08:309-4+39:24
10Västerås SOK 12:12:04+42:58
1. Amanda Hall41:181041:1810
2. Maja Ahlström25:2521:06:437-3
3. Felicia Sahlén1:05:21142:12:0410+3+42:58
11Korsnäs IF OK / Karlsbyhedens IK2:12:28+43:22
1. Ida Klasér55:531555:5315
2. Malin Wilhelmsson30:22101:26:1512-3
2. Signe Ögren30:32inaktiv
3. Jennifer Svensson46:1372:12:2811-1+43:22
12Västerås SOK 22:23:49+54:43
1. Klara Sjöström30:01130:011
2. Nora Händig49:34151:19:359+8
2. Maja Ahlströmej startinaktiv
3. Kristina Lindgren1:04:14132:23:4912+3+54:43
13Tullinge SK 12:52:09+1:23:03
1. Tove Sjöberg52:531452:5314
2. Lovisa Svensson28:0991:21:0210-4
2. Alva Bladh33:35inaktiv
3. Katja Leickt1:31:07172:52:0913+3+1:23:03
14Järla IF OK 12:55:16+1:26:10
1. Åsa Sundström52:521352:5213
2. Sofia Erséus47:04141:39:5614+1
2. Sonja Ahlquistej startinaktiv
2. Lina Torbiörnsson47:20inaktiv
3. Lilo Kard1:15:20152:55:16140+1:26:10
15Järla IF OK 23:13:02+1:43:56
1. Tove Karlsson1:14:29181:14:2918
2. Maya Kastlander42:04131:56:3315-3
2. Wilma Almej startinaktiv
3. Sigrid Östling1:16:29163:13:02150+1:43:56
Finspångs SOK 1ej godkänd
1. Sara Wänström33:36333:363
2. Sofie Vindej godkändej godkänd
3. Jensine Svensson59:3911ej godkänd
Täby OK 1ej godkänd
1. Petronella Hedenlund1:06:17161:06:1716
2. Alma Mlålargårdej godkändej godkänd
2. Malin Hanssonej startinaktiv
3. Fredrika Nordquist1:00:2512ej godkänd
Skarpnäcks OL 1utgått
1. Karolina Bergh Papasikas1:07:08171:07:0817
2. Tove Svedell51:16161:58:2416-1
3. N.N.utgåttutgått

D12

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Nyköpings OK 11:09:09
1. Miranda Fredriksson24:32224:322
2. Hanna Anängen17:12141:441-1
2. Liana Lagervik30:04inaktiv
3. Meja Alenius27:2521:09:0910
2OK Linné 11:13:17+4:08
1. Johanna Roos24:04124:041
2. Klara Hart21:31545:352+1
2. Ines Aarnio21:59inaktiv
2. Sara Roos22:18inaktiv
3. Lisa Nilsson27:4231:13:1720+4:08
3Finspångs SOK 11:14:59+5:50
1. Evelin Gummesson32:10632:106
2. Ida Ernstsson19:53352:034-2
2. Linda Svensson19:55inaktiv
2. Moa Göhl37:01inaktiv
3. Alice Johansson22:5611:14:593-1+5:50
4Nyköpings OK 21:25:07+15:58
1. Ella Mellberg28:56428:564
2. Filippa Guttke21:32650:283-1
2. Ylva Lidehn32:58inaktiv
3. Lovis Hellsten34:3971:25:074+1+15:58
5Attunda OK 11:28:32+19:23
1. Malin Strömqvist34:08734:087
2. Vilma Nilsson18:53253:016-1
3. Märta Sandvik35:3181:28:325-1+19:23
6Trosabygdens OK 11:30:06+20:57
1. Sofie Hedin39:52939:529
2. Miriam Gustafsson20:1841:00:1090
2. Amanda Bergquistej godkändinaktiv
3. Katja Gustafsson29:5641:30:066-3+20:57
7Järfälla OK 11:31:11+22:02
1. Bella Pedersen36:32836:328
2. Miia Roller21:57858:2980
2. Stina Pedersen23:53inaktiv
3. Paula Silier32:4251:31:117-1+22:02
8Skarpnäcks OL 11:39:53+30:44
1. Tindra Jonsson27:29327:293
2. Tilde Mansén25:121152:415+2
2. Turid Wärngård36:34inaktiv
3. Måra Stegard47:1291:39:538+3+30:44
9Tullinge SK 22:32:17+1:23:08
1. Tuva Fred46:371146:3711
2. Lena Persson21:3471:08:1110-1
2. Emilia Bergmanej startinaktiv
3. Märta Södervall1:24:06122:32:179-1+1:23:08
10NAIS Orientering 12:32:30+1:23:21
1. Amanda wärn48:401248:4012
2. Iris Jussila23:3191:12:1111-1
3. Kajsa Träff1:20:19112:32:3010-1+1:23:21
11IFK Enskede 12:43:52+1:34:43
1. Emma Hallendal51:171351:1713
2. Felicia Strindér38:42121:29:5912-1
2. Hanna Lundin38:45inaktiv
3. Lovisa Lindqvist1:13:53102:43:5211-1+1:34:43
12Södertälje-Nykvarn OF 13:07:46+1:58:37
1. Stina Bygdén31:40531:405
2. Lovisa Borg24:011055:417+2
2. Matilda Marjakaj37:00inaktiv
2. Alexandra Stålej startinaktiv
3. Alexandra Stål2:12:05133:07:4612+5+1:58:37
Tullinge SK 1ej godkänd
1. Saga Andersson46:261046:2610
2. Klara Junegardej godkändej godkänd
2. Kimberly Ekenstedtej godkändinaktiv
3. Wilma Leickt34:376ej godkänd
OK Ravinen 1ej start
1. Olivia N.Nej startej start
2. Wilma N.Nutgåttej start
3. Liv N.Nutgåttej start

ÖPPEN

45 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tjällmo-Godegårds OK 11:59:32
1. Marie Svensk39:281039:2810
2. Alva Svensk33:3611:13:041-9
3. Anders Svensk46:2811:59:3210
2Kils OK 12:05:46+6:14
1. Sanna Skoog37:07537:075
2. Helen Skoog38:07101:15:1450
3. Christer Skoog50:3242:05:462-3+6:14
3IFK Enskede 12:13:18+13:46
1. Martin Ahlström40:471440:4714
2. Ileana von Melen40:59171:21:4613-1
3. Per Forsberg51:3262:13:183-10+13:46
4OK Kolmården 12:13:57+14:25
1. Jenny Röjgård34:45334:453
2. Thomas Johansson38:54141:13:392-1
3. Josef Johansson1:00:18142:13:574+2+14:25
5Hellas OK 22:18:06+18:34
1. Håkan Tärnrot45:262645:2626
2. Rolf Skoglund37:4081:23:0616-10
2. Kristina Skoglund1:24:59inaktiv
3. Calle Bohman55:0082:18:065-11+18:34
6GOIF Tjalve 12:18:31+18:59
1. Erik Fredriksson35:11435:114
2. Veronica Nuija38:29131:13:403-1
2. Valter Fredrikssonej startinaktiv
3. Anita Wehlin1:04:51182:18:316+3+18:59
7Linköpings OK 12:20:24+20:52
1. Jörgen Sköld44:592244:5922
2. Frida Karlsson36:2931:21:289-13
3. Erik Backteman58:56132:20:247-2+20:52
8Väsby OK 32:22:02+22:30
1. Filip Olsson45:002345:0023
2. Pia Boudrie43:25231:28:2519-4
2. Annika Berntsson47:49inaktiv
2. Jonas Karlsson47:29inaktiv
3. Robert Cole53:3772:22:028-11+22:30
9Skogspojkarnas OK 12:24:53+25:21
1. Anna Johnsson44:261644:2616
2. Hanna Kromnér37:0861:21:3410-6
2. Lovisa Tunesson37:14inaktiv
3. Ulf Johnsson1:03:19162:24:539-1+25:21
10Skogspojkarnas OK 22:24:54+25:22
1. Madeleine Kongslien44:271844:2718
2. Lina Kromnér37:1471:21:4111-7
3. Ingvild Kongslien1:03:13152:24:5410-1+25:22
11Tullinge SK 12:25:05+25:33
1. Peter Bergman39:02839:028
2. Henrik Bladh38:0591:17:077-1
2. Pär Dahlströmej startinaktiv
3. Rudolf Hersén1:07:58212:25:0511+4+25:33
12Väsby OK 12:25:26+25:54
1. Anders Berkelund51:083451:0834
2. Samuel Kyletoft46:45301:37:5329-5
2. Emil Karlsson49:56inaktiv
2. Martin Eriksson46:56inaktiv
3. Lukas Olsson47:3322:25:2612-17+25:54
13Väsby OK 52:26:36+27:04
1. Nils Eriksson49:533349:5333
2. Magnus Josefsson45:57281:35:5028-5
2. Kerstin Björnegrenej startinaktiv
2. Per-Åke Carlenstam50:04inaktiv
3. Torgny Rundlöf50:4652:26:3613-15+27:04
14Hellas OK 12:26:55+27:23
1. Jan Dahlin48:182748:1827
2. Filip Widén50:42361:39:0032+5
2. Per Widén51:02inaktiv
3. Mikael Nyberg47:5532:26:5514-18+27:23
15OK Roxen 12:27:46+28:14
1. Jörgen Hjort44:311944:3119
2. Bo Jernberg38:09111:22:4015-4
3. Anna-Stina Påledal1:05:06192:27:46150+28:14
16IFK Enskede 22:28:09+28:37
1. Jan Frödin44:572144:5721
2. Björn Bylund47:07311:32:0425+4
3. Ulf Bylund56:05102:28:0916-9+28:37
17Väsby OK 42:30:53+31:21
1. Anneli Rundlöf48:262848:2628
2. Catrine Johansson45:13261:33:3926-2
2. Lars-Erik Lindell1:11:35inaktiv
2. Ulla Gummeson48:22inaktiv
3. Stefan Lybert57:14122:30:5317-9+31:21
18Järla IF OK 12:31:26+31:54
1. Gustaf Ericson41:351541:3515
2. Henrik Hagwall53:43401:35:1827+12
3. Anders Platt56:08112:31:2618-9+31:54
19Järfälla OK 12:34:15+34:43
1. Rene Ballnus39:401139:4011
2. Leif Mörkfors46:11291:25:5117+6
2. Lars Jonassonej startinaktiv
2. Petra Lundbäck1:02:33inaktiv
3. Nils Edvardsson1:08:24232:34:1519+2+34:43
20Tullinge SK 22:35:02+35:30
1. Asgeir Riseth44:492044:4920
2. Caroline Eriksson36:5451:21:4312-8
2. Matilda Thorssonej startinaktiv
3. Joakim Lönnkvist1:13:19292:35:0220+8+35:30
21OK Österåker 22:37:22+37:50
1. Caroline Westbom48:313048:3130
2. Hampus Wikner41:55201:30:2622-8
2. Therese Nilsson42:08inaktiv
2. Anders Wiknerej startinaktiv
3. Niclas Nilsson1:06:56202:37:2221-1+37:50
22IFK Lidingös SOK 22:38:46+39:14
1. Hans Liwång55:063755:0637
2. Mia Lilja35:3221:30:3823-14
2. Christina Perneby37:52inaktiv
2. Mia Hillerhagej startinaktiv
3. Per Damberg1:08:08222:38:4622-1+39:14
23OK Älvsjö-Örby 22:40:29+40:57
1. Emil Nilsson40:461340:4613
2. Thomas Karlsson48:42331:29:2820+7
3. Stefan Nordström1:11:01262:40:2923+3+40:57
23Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK2:40:29+40:57
1. Jenny Ögren45:072545:0725
2. Charlotta Wallin43:09221:28:1618-7
2. Elmer Ögren43:12inaktiv
3. Jesper Nordin1:12:13282:40:2923+5+40:57
25IFK Lidingös SOK 12:40:56+41:24
1. Ebba Ganslandt55:033555:0335
2. Elin Jarlemark36:4841:31:5124-11
2. Evelyn Wendeliusej startinaktiv
2. Karolina Bjärnlid42:19inaktiv
3. Evelyn Wendelius1:09:05252:40:5625+1+41:24
26OK Hällen 12:43:27+43:55
1. Tomas Öberg34:24234:242
2. Natalie Josefsson39:19151:13:434+2
2. Maria Zeijlon40:36inaktiv
3. Camilla Larsson1:29:44372:43:2726+22+43:55
27NAIS Orientering 22:44:47+45:15
1. Peter Hydén39:22939:229
2. Jens Wärn39:42161:19:048-1
2. Erik Wedinej startinaktiv
3. Anna Nöjd1:25:43342:44:4727+19+45:15
28Katrineholms OK 12:48:10+48:38
1. Martin Hansson45:022445:0224
2. Ola Eklund45:22271:30:2421-3
2. Karin Illerström59:44inaktiv
3. Anna Timner1:17:46312:48:1028+7+48:38
29Bromma-Vällingby SOK 12:48:19+48:47
1. Nils Babtist58:074058:0740
2. Jenny Salemyr41:23191:39:3035-5
3. Kristin Nilsson1:08:49242:48:1929-6+48:47
30OK Hällen 22:55:44+56:12
1. Mikael Larsson38:52738:527
2. Jenny Källman1:01:43421:40:3536+29
2. Oskar Källman43:11inaktiv
3. Nora Stålberg1:15:09302:55:4430-6+56:12
31Väsby OK 23:02:47+1:03:15
1. Maria Cole37:16637:166
2. Katrin Josefsson1:13:29431:50:4540+34
2. Sebastian Torgerstad1:14:11inaktiv
2. Marie Kyletoftej godkändinaktiv
3. Joakim Olsson1:12:02273:02:4731-9+1:03:15
31OK Milan 13:02:47+1:03:15
1. Carolina Eriksson1:07:24431:07:2443
2. Sanna Sander50:47371:58:1142-1
3. Therese Korkeakoski1:04:36173:02:4731-11+1:03:15
33Attunda OK 23:04:41+1:05:09
1. Jonas Hellström49:153149:1531
2. Jessica Strömqvist50:02351:39:1734+3
3. Håkan Redtzer1:25:24333:04:4133-1+1:05:09
34OK Älvsjö-Örby 33:14:29+1:14:57
1. Christer Nordström48:272948:2729
2. Helena Nilsson53:42391:42:0937+8
2. Anneli Fredman1:04:37inaktiv
3. Kennet Nilsson1:32:20383:14:2934-3+1:14:57
35Centrum OK 13:14:53+1:15:21
1. Camilla Jakobsson1:08:10441:08:1044
2. Arvid Rudberg38:24121:46:3438-6
2. Maria Carlström41:12inaktiv
3. Sara Jonasson1:28:19363:14:5335-3+1:15:21
36OK Hällen 33:21:08+1:21:36
1. Johan Eriksson56:043856:0438
2. Patrik Stenils42:29211:38:3330-8
2. Nils Linder42:36inaktiv
3. Roger Norberg1:42:35403:21:0836+6+1:21:36
37NAIS Orientering 13:23:44+1:24:12
1. Linus Classon1:01:41411:01:4141
2. Fia Wärn47:33321:49:1439-2
2. Ida Warngvist48:50inaktiv
3. Josefin Bovellan1:34:30393:23:4437-2+1:24:12
38NAIS Orientering 43:24:27+1:24:55
1. Lars-Åke Classon57:033957:0339
2. Daniel Almgren1:01:06411:58:0941+2
2. Tobias N.Nej startinaktiv
3. Ola Lundgren1:26:18353:24:2738-3+1:24:55
39Attunda OK 13:29:59+1:30:27
1. Veronica Redtzer55:053655:0536
2. Niclas Larsson43:56251:39:0133-3
2. Jonas Bredin55:53inaktiv
3. Magnus Strömqvist1:50:58413:29:5939+6+1:30:27
40Skarpnäcks OL 13:35:18+1:35:46
1. Mattias Svedell1:18:51451:18:5145
2. Linus Halvorsen53:22382:12:1343-2
3. Nicklas Doyle1:23:05323:35:1840-3+1:35:46
OK Denseln 1ej godkänd
1. Karl Mollén33:00133:001
2. Jan Kalered43:44241:16:446+5
3. Jan Berggrenej godkändej godkänd
OK Pan-Kristianstad / Hjärnarps OLej godkänd
1. Vilma Svantesson40:451240:4512
2. Anne Svantesson41:19181:22:0414+2
3. Lars Svantessonej godkändej godkänd
OK Österåker 1ej godkänd
1. Michaela Lundell44:261644:2616
2. Charlotte Wiknerej godkändej godkänd
2. Lena Nilssonej startinaktiv
3. Tomas Albinsson55:469ej godkänd
OK Älvsjö-Örby 1ej godkänd
1. Ingrid Mattsson1:01:51421:01:5142
2. Lisa Karlsson1:25:55442:27:4644+2
2. Ellinor Fredman1:30:50inaktiv
2. Ida Nordlund1:35:20inaktiv
3. Mats Zackrissonej godkändej godkänd
NAIS Orientering 3utgått
1. Tobias Jansson49:513249:5132
2. Petra Nilsson48:42331:38:3330-2
2. Lotta Classon57:35inaktiv
3. Peter Stenbäckutgåttutgått
OK Klemmingen / Alfta-Ösa OKej start
1. Ellen Davidssonej startej start
2. Göran Davidssonutgåttej start
3. Andreas Davidssonutgåttej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser