Officiell resultatlista för Örebro City Sprint (WRE) + Sommarsprinten, #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Örebro City Sprint (WRE) + Sommarsprinten, #3
Arrangörsorganisationer: Almby IK / Garphyttans IF
Datum: söndag 26 juni 2016

W21 Elite

2 940 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja AlmDansk Orienteringsforbund14:435:00
2Sara HagströmFalköpings AIK OK15:27+0:445:15
3Lena EliassonDomnarvets GOIF15:48+1:055:22
4Karolin OhlssonJärla Orientering15:53+1:105:24
5Cecilie Friberg KlysnerDansk Orienteringsforbund16:31+1:485:37
6Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK17:19+2:365:53
7Malin JohanssonOK Tylöskog17:34+2:515:58
8Benita HanssonHagaby GoIF Örebro17:59+3:166:07
9Therese KlintbergLinköpings OK18:08+3:256:10
10Elsa EkelinKFUM Örebro OK19:53+5:106:45
Förlöpare-1a Almby IKutom tävlan
Förlöpare 1bAlmby IKutom tävlan

M21 Elite

3 080 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil SvenskStora Tuna OK14:584:51
2Andreas Hougaard BoesenDansk Orienteringsforbund15:31+0:335:02
3Tue LassenDansk Orienteringsforbund16:08+1:105:14
4Magnus DewettDansk Orienteringsforbund16:21+1:235:18
5Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna16:27+1:295:20
6Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna16:39+1:415:24
7Jonathan KarlssonOK Tisaren17:32+2:345:41
8Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro17:33+2:355:41
9Per KarlssonOK Tylöskog17:37+2:395:43
10Simon HedlundÄrla IF17:48+2:505:46
11Alfred LönnVästerås SOK18:43+3:456:04
12Niklas ProforsNTNUI19:15+4:176:15
Martin RegbornHagaby GoIF Örebroej godkänd
Förlöpare 2aAlmby IKutom tävlan
Förlöpare 2bAlmby IKutom tävlan
Martin SärnbrinkOK Tisarenej start
Filip KarlssonIF Hagenej start
Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Jakob Ekhard EdsenDansk Orienteringsforbundej start
Søren BobachDansk Orienteringsforbundej start

D21

2 530 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin VinbladHagaby GoIF Örebro18:007:06
2Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF18:04+0:047:08
3Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK18:31+0:317:19
4Therese KorkeakoskiOK Milan19:17+1:177:37
5Malin JacobsonOK Tor19:55+1:557:52
6Malin LignellOK Tisaren20:09+2:097:57
7Lisa ErikssonSundbybergs IK23:53+5:539:26

H21

2 820 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip JacobssonOK Tisaren14:415:12
2Jakob AttåsOK Tisaren15:50+1:095:36
3John GunnarssonSurahammars SOK16:14+1:335:45
4Robin SvennbergDegerfors OK16:20+1:395:47
5Morgan KarlssonSundbybergs IK16:30+1:495:51
6Janne SelkäläKöping-Kolsva OK16:36+1:555:53
7Johan CelanderKöping-Kolsva OK16:57+2:166:00
8Rasmus MöllerArboga OK17:37+2:566:14
9Johan LövgrenDegerfors OK17:52+3:116:20
10Simon ÖsterlundVästerås SOK18:55+4:146:42
11Fredrik RegbornHagaby GoIF Örebro19:18+4:376:50
12Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro20:48+6:077:22
13Daniel StunzKFUM Örebro OK21:46+7:057:43
14Ulf HallménHagaby GoIF Örebro23:00+8:198:09
Adam NymanHagaby GoIF Örebroej godkänd

D17-20

2 530 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefin ErlandssonOK Milan17:176:49
2Vilma KarlssonSnättringe SK17:35+0:186:56
3Johanna HenrikssonOK Tisaren18:54+1:377:28
4Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb21:48+4:318:36
5Amanda LundSurahammars SOK22:55+5:389:03
6Johanna AnderssonLidköpings VSK23:17+6:009:12
7Rebecka SalenbäckKristinehamns OK23:41+6:249:21
8Amanda NylénDegerfors OK23:56+6:399:27
9Lovisa EkestubbeHagaby GoIF Örebro24:10+6:539:33
10Frida KjellmanLidköpings VSK26:21+9:0410:24
11Rebecka NylénDegerfors OK45:40+28:2318:03

H17-20

2 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK17:175:57
2Viktor SkoogKils OK18:11+0:546:16
3Jesper MelinGarphyttans IF20:47+3:307:10
4Dan ÖsterlundVästerås SOK23:03+5:467:56
5Axel StridKFUM Örebro OK23:29+6:128:05
6Filip ÖrnKFUM Örebro OK24:22+7:058:24
7Adam KuttiHagaby GoIF Örebro24:28+7:118:26
8Marcus NylénDegerfors OK25:06+7:498:39
9Martin RisbergGarphyttans IF25:43+8:268:52
10Emil AlpbergAlmby IK27:50+10:339:35
11Daniel CarlgrenSala OK29:13+11:5610:04
Vilhelm MelkstamLerums SOKej godkänd
Olle HedmanIF Hagenej godkänd

D16

2 350 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin SchagerströmGarphyttans IF13:415:49
2Wilma LarssonOK Tor15:33+1:526:37
3Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna16:16+2:356:55
4Tilda MelkstamLerums SOK17:50+4:097:35
5Carolina ErikssonOK Milan21:39+7:589:12
6Klara PerssonKFUM Örebro OK23:12+9:319:52

H16

2 720 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus CarlssonIF Hagen14:575:29
1Daniel BogrenIF Hagen14:575:29
3Melker ForsbergKFUM Örebro OK16:34+1:376:05
4Ludvig HolmqvistOK Tor16:48+1:516:10
5Casper HedarOK Tor17:37+2:406:28
6Pontus BierfeldtÄrla IF17:43+2:466:30
7William SeguraKFUM Örebro OK18:25+3:286:46
8Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK18:46+3:496:53
9Johannes GreenAlmby IK19:48+4:517:16
10Nils KylbornAlmby IK20:15+5:187:26
11Markus ÖsterlundVästerås SOK20:17+5:207:27
12Clas BäckströmOK Tisaren21:04+6:077:44
13Simon MöllerAlmby IK21:16+6:197:49
14Anton HolmOK Djerf24:58+10:019:10
15Oscar IngvarssonLindebygdens OK28:09+13:1210:20
16Oliwer MolinDegerfors OK28:42+13:4510:33
17Christopher AnderssonVingåkers OK33:02+18:0512:08
Johan AlpbergAlmby IKej godkänd

D14

2 120 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin BierfeldtÄrla IF14:266:48
2Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK15:19+0:537:13
3Sofie FranzénAlmby IK15:22+0:567:14
4Emilia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna15:34+1:087:20
5Ida HallinSurahammars SOK17:02+2:368:02
6Julia BergKFUM Örebro OK17:20+2:548:10
7Sanna SanderOK Milan17:52+3:268:25
8Karin LindgrenKFUM Örebro OK17:58+3:328:28
9Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro18:25+3:598:41
10Sofie BodinAlmby IK18:52+4:268:53
11My VelanderSurahammars SOK19:46+5:209:19
12Sara JohanssonHagaby GOIF20:30+6:049:40
13Ingrid LöthgrenOK Milan20:48+6:229:48
14Matilda HolmOK Djerf21:34+7:0810:10
15Rebecka HaslerSurahammars SOK23:17+8:5110:58
16Erika HolmbergOK Tylöskog23:52+9:2611:15
17Anna NilssonGarphyttans IF24:05+9:3911:21
18Ida WilhelmssonOK Hedströmmen31:48+17:2215:00
19Frida BäckströmOK Tisaren39:15+24:4918:30
20Elin Sundvall KrügerGarphyttans IF1:08:44+54:1832:25
Saga SanderOK Milanutom tävlan
Sofia GreenAlmby IKutom tävlan

H14

2 410 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valter PetterssonOK Tisaren14:155:54
2Linus MalmKFUM Örebro OK15:26+1:116:24
3Nils SchagerströmGarphyttans IF16:49+2:346:58
4Henrik FranzénAlmby IK16:53+2:387:00
5Joel MagnussonOK Tor17:23+3:087:12
6Melker NordgrenOK Kåre17:27+3:127:14
7David MårtenssonGarphyttans IF18:01+3:467:28
8Gustav AskrothKFUM Örebro OK18:13+3:587:33
9Rasmus PetterssonOK Djerf18:46+4:317:47
10Noah AndertoftVästerås SOK19:32+5:178:06
11Axel FlordalKatrineholms OK19:55+5:408:15
12Anton ErikssonOK Milan20:38+6:238:33
13Olof HalfvarssonAlmby IK21:05+6:508:44
14Oliver PetterssonOK Milan21:14+6:598:48
15David KuttiHagaby GoIF Örebro21:19+7:048:50
16Jonatan KraftAlmby IK22:50+8:359:28
17Alexander TiedermannOK Tisaren22:57+8:429:31
18Gustaf KullbergBjörkfors GOIF29:41+15:2612:19
19Anders AnderssonOK Hedströmmen47:10+32:5519:34

D12

1 900 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda SjödinOK Tisaren13:557:19
2Doris KarlssonOK Tylöskog14:58+1:037:52
3Vilma LarssonOK Milan15:26+1:318:07
4Ella WilhelmssonOK Hedströmmen15:54+1:598:22
5Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK16:38+2:438:45
6Julia GustafssonKFUM Örebro OK16:42+2:478:47
7Johanna BergKFUM Örebro OK16:59+3:048:56
8Ingrid EwinsAlmby IK17:54+3:599:25
9Stina BernGarphyttans IF17:58+4:039:27
10Signe SchagerströmGarphyttans IF18:55+5:009:57
11Lina HolmqvistOK Tor20:19+6:2410:41
12Emelie EngvallSala OK24:03+10:0812:39
13Nelly MårtenssonGarphyttans IF24:33+10:3812:55
Clara SvenssonSurahammars SOKej godkänd

H12

1 900 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ÖrnKFUM Örebro OK10:225:27
2Karl KylbornAlmby IK10:47+0:255:40
3Casper KarlssonOK Tor11:25+1:036:00
4Anton KruseLindebygdens OK11:51+1:296:14
5Olle MalmKFUM Örebro OK11:57+1:356:17
6Jonatan GreenAlmby IK13:37+3:157:10
7Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna14:04+3:427:24
8Pablo MagnussonOK Tor14:11+3:497:27
9Eric LuthmanDegerfors OK14:49+4:277:47
10Liam FahlanderDegerfors OK15:14+4:528:01
11Vidar NettelmarkSurahammars SOK15:17+4:558:02
12Daniel KraftAlmby IK15:25+5:038:06
13David RothamelTolered-Utby Ol-klubb16:25+6:038:38
14Melker FlordalKatrineholms OK16:40+6:188:46
15Marius DahlbergGarphyttans IF16:53+6:318:53
16Albin VelanderSurahammars SOK16:54+6:328:53
17Rasmus DoeringGarphyttans IF17:12+6:509:03
18Rasmus HedarOK Tor17:26+7:049:10
19Albin KlaseniusKFUM Örebro OK18:04+7:429:30
20Linus HallinSurahammars SOK19:50+9:2810:26
21Kalle AnderssonOK Hedströmmen20:02+9:4010:32
22Anton VelanderSurahammars SOK20:11+9:4910:37
23Rasmus VibergOK Roxen21:57+11:3511:33
24Alexander JohanssonOK Milan27:30+17:0814:28
25Hjalmar HögsellKristinehamns OK28:02+17:4014:45
26Oscar AskrothKFUM Örebro OK31:01+20:3916:19

D10

1 840 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella JacobsonOK Tor14:027:37
2Elsa GustafssonOK Tylöskog15:00+0:588:09
3Smilla AndertoftVästerås SOK15:10+1:088:14
4Klara WellanderAlmby IK16:06+2:048:45
5Emelie DjerfGarphyttans IF16:37+2:359:01
6Isabella HolmOK Djerf17:23+3:219:26
7Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro17:46+3:449:39
8Ella KruseLindebygdens OK21:30+7:2811:41
9Lovisa ThybeckLindebygdens OK22:32+8:3012:14
10Cecilia ErikssonOK Milan26:41+12:3914:30
11Astrid KraftAlmby IK26:46+12:4414:32
12Lina AhlstedtÅmåls OK31:06+17:0416:54
Moa WilhelmssonOK Hedströmmenej godkänd

H10

1 840 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo HolmbergOK Tylöskog12:176:40
2Axel ThybeckLindebygdens OK12:36+0:196:50
3Axel KylbornAlmby IK13:02+0:457:05
4Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK13:40+1:237:25
5Alvin IsenströmAlmby IK14:14+1:577:44
6Liam RönblomKatrineholms OK15:10+2:538:14
7Filip GalinSurahammars SOK17:50+5:339:41
8Jonathan AnderssonVingåkers OK18:00+5:439:46
9Erik NederheimHaninge SOK18:18+6:019:56
10Philip SjödinOK Tisaren18:25+6:0810:00
11Edwin AsplundSurahammars SOK20:01+7:4410:52
12Max NellbergSurahammars SOK24:03+11:4613:04
13Fabian LarssonOK Milan24:13+11:5613:09
14Albin SvenssonSurahammars SOK53:43+41:2629:11
Axel NilssonGarphyttans IFej godkänd

D35

2 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK21:468:38
2Jessica BlomqvistDegerfors OK24:07+2:219:34
3Hanna ArnessonLindebygdens OK24:52+3:069:52

H35

2 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klas LarssonOK Milan21:027:15
2Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK21:44+0:427:29
3Henrik NettelmarkSurahammars SOK22:47+1:457:51
4Daniel BoströmOK Tor27:58+6:569:38
5Marcus IsraelssonOK Milan29:55+8:5310:18
6Kenneth FahlanderDegerfors OK31:26+10:2410:50
7Klas BringertKatrineholms OK32:32+11:3011:13
Erik SjödinOK Tisarenej godkänd
Daniel HasselströmMotala AIF OLej godkänd

D40

2 410 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia CarlssonLindebygdens OK17:237:12
2Ann-Sofie AndertoftVästerås SOK17:50+0:277:23
3Sofia HaslerSurahammars SOK18:48+1:257:48
4Jessica WestmanFrösö IF18:58+1:357:52
5Anna LöwegrenKatrineholms OK19:10+1:477:57
6Maria AskrothKFUM Örebro OK19:57+2:348:16
7Ingela PetterssonOK Milan21:14+3:518:48
8Emma LarssonOK Milan22:45+5:229:26
9Maria BergHagaby GoIF Örebro24:40+7:1710:14
10Magdalena SjödinOK Tisaren25:04+7:4110:24
11Jessica NorénLindebygdens OK26:03+8:4010:48
12Malin KlaseniusKFUM Örebro OK27:10+9:4711:16

H40

2 760 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK15:475:43
2Erik GrothKFUM Örebro OK16:19+0:325:54
3Stefan AronssonKFUM Örebro OK16:20+0:335:55
4Lars-Erik HaslerSurahammars SOK17:38+1:516:23
5Anders HaglundOK Milan18:37+2:506:44
6Henrik FlordalKatrineholms OK19:57+4:107:13
7Henrik AskrothKFUM Örebro OK20:24+4:377:23
8Niklas DoeringGarphyttans IF20:40+4:537:29
9Henrik HallinSurahammars SOK20:47+5:007:31
10Jonas LarssonKristinehamns OK21:20+5:337:43
11Martin HanssonKatrineholms OK22:42+6:558:13
12Anders GalinSurahammars SOK22:47+7:008:15
13Niclas LuthmanDegerfors OK24:53+9:069:00

D45

2 230 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette LarssonOK Tor15:146:49
2Charlotte FlansbjerOK Djerf15:45+0:317:03
3Helen SkoogKils OK16:32+1:187:24
4Karin NilssonGarphyttans IF17:59+2:458:03
5Anna LundSurahammars SOK18:05+2:518:06
6Helen MagnussonOK Tor19:03+3:498:32
7Helena FalkHaninge SOK19:43+4:298:50
8Ulrika SanderOK Milan20:02+4:488:59
9Karolina MelkstamLerums SOK20:41+5:279:16
10Anna GustafssonKFUM Örebro OK21:00+5:469:25
11Karin SärnbrinkOK Tisaren23:15+8:0110:25

H45

2 720 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan OlofssonÄrla IF17:226:23
2Mats GustafssonKFUM Örebro OK17:28+0:066:25
3Jens AndertoftVästerås SOK17:31+0:096:26
4Martin PerssonKFUM Örebro OK17:42+0:206:30
5Henrik MelkstamLerums SOK18:11+0:496:41
6Christer AlmHagaby GoIF Örebro18:52+1:306:56
7Leif KrügerGarphyttans IF19:53+2:317:18
8Jonas PetterssonOK Tisaren19:56+2:347:19
9Leif HörnellKFUM Örebro OK20:51+3:297:39
10Urban SärnbrinkOK Tisaren20:55+3:337:41
11Anders LarssonOK Milan21:03+3:417:44
12Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro21:16+3:547:49
13Anders ErikssonOK Milan22:52+5:308:24
14Patrik NylénDegerfors OK22:58+5:368:26
15Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF23:40+6:188:42
16Jonas ÖrnKFUM Örebro OK24:02+6:408:50
17Johan EngvallSala OK24:04+6:428:50
18Jonas KarlssonVäsby OK24:13+6:518:54
19Mats KarlssonIF Hagen24:57+7:359:10
20Fredrik MalmKFUM Örebro OK27:27+10:0510:05

D50

2 120 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena LarssonSala OK15:157:11
2Lena GrandinOK Linné15:16+0:017:12
3Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog15:29+0:147:18
4Mona ÅkermanValbo AIF18:40+3:258:48
5Anette ForssGarphyttans IF19:20+4:059:07
6Anette ForsbergKFUM Örebro OK23:03+7:4810:52
7Eva KorkeakoskiOK Milan33:15+18:0015:41

H50

2 520 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars KarlssonValbo AIF15:466:15
2Per EdlundSigtuna OK16:01+0:156:21
3Patrik ThybeckLindebygdens OK17:09+1:236:48
4Johan OskarssonLaxå OK17:24+1:386:54
5Anders EdlundGarphyttans IF17:55+2:097:06
6Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna18:11+2:257:12
7Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK18:46+3:007:26
8Tomas SvennbergDegerfors OK18:51+3:057:28
9Niklas SanderOK Milan19:37+3:517:47
10Anders KarlssonSnättringe SK19:41+3:557:48
11Oskar NederheimHaninge SOK20:13+4:278:01
12Niclas LidströmFrösö IF20:20+4:348:04
13Hans MandahlÖstra Almby FK20:31+4:458:08
14Niklas TiedermannOK Tisaren22:45+6:599:01
15Johan JohanssonOK Milan25:39+9:5310:10
16Patrik MolinDegerfors OK25:50+10:0410:15
Kenneth KarlssonAskersunds OKutgått

D55

2 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena JanssonGarphyttans IF17:568:42
2Barbro KarlssonKatrineholms OK19:50+1:549:37

H55

2 350 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer SkoogKils OK12:585:31
2Arne KlintbergEksjö SOK13:56+0:585:55
3Jan-Olof BäckOK Djerf15:08+2:106:26
4Jonas KarlssonOK Tylöskog15:53+2:556:45
5Klas ThybeckLindebygdens OK16:27+3:297:00
6Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb17:43+4:457:32
7Werner KöhlerTullinge SK19:39+6:418:21
Bo GustafssonOK Tylöskogej godkänd

D60

1 830 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta HasselkvistOK Milan14:337:57
2Anne KaillIK Omega16:29+1:569:00
3Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GoIF Örebro16:43+2:109:08

H60

2 230 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars SilvervretOK Hedströmmen19:298:44
2Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF19:59+0:308:57
3Mats HastadFellingsbro GOIF20:47+1:189:19
4Ronnie ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna20:54+1:259:22
5Anders GunnarssonSurahammars SOK21:05+1:369:27
6Bo EngborgHällefors OK21:10+1:419:29
7Leif WadmanKöping-Kolsva OK22:57+3:2810:17

D65

1 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna BlomgrenTullinge SK14:368:26
2Lena JansonArboga OK14:41+0:058:29
3Birgitta ArleboKFUM Örebro OK17:16+2:409:58

H65

2 060 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar MunkteliusSurahammars SOK15:067:19
2Weine FredrikssonKFUM Örebro OK15:14+0:087:23
3Göran AnderssonOK Tylöskog15:55+0:497:43
4Christer NälemarkOK Djerf17:35+2:298:32
5Åke MossbergOK Milan18:59+3:539:12
6Sven JacobsonOK Milan19:29+4:239:27
7Lars-Åke SjökvistVärend GN OL21:36+6:3010:29
8Leif HasselströmMotala AIF OL27:37+12:3113:24
Sven-Olov WiklundArboga OKej godkänd

H70

1 830 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove JohanssonOK Järnbärarna16:088:48
2Rune VikmanVästerås SOK18:54+2:4610:19
3Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK23:58+7:5013:05
4Tommy HaglundKFUM Örebro OK28:54+12:4615:47
Ragnar ErikssonOK Hedströmmenej godkänd

H75

1 730 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alf LundkvistOK Tor16:429:39
2Sune AhlinKöping-Kolsva OK18:43+2:0110:49
3Kurt ÅbergOK Tisaren19:28+2:4611:15
4Kurt ZanderVästerås SOK21:25+4:4312:22
5Samuel ErikssonOK Letstigen23:50+7:0813:46
6Gunnar BrystHjobygdens OK24:45+8:0314:18

U2

1 860 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik KylbornAlmby IK17:269:22
2Simon PantzarOK Letstigen17:33+0:079:26
3Melker CarlssonKFUM Örebro OK18:09+0:439:45
4Lovisa MöllerAlmby IK19:30+2:0410:29
5Emma SeguraKFUM Örebro OK20:23+2:5710:57
6Ted NilssonKFUM Örebro OK20:26+3:0010:59
7Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf20:30+3:0411:01
8Mio ErikssonOK Milan22:13+4:4711:56
9Harald CarlssonKFUM Örebro OK22:25+4:5912:03
10Alexander LarssonFinspångs SOK24:08+6:4212:58
11Elin DoeringGarphyttans IF24:27+7:0113:08
12Oliver ArnessonLindebygdens OK24:58+7:3213:25
13Cornelia LarssonFinspångs SOK25:05+7:3913:29
14Maja SjödinOK Tisaren25:14+7:4813:33
15Emma LindkvistAlmby IK26:24+8:5814:11
16Elliot RunestavAlmby IK26:30+9:0414:14
17Oscar JosefssonAlmby IK27:04+9:3814:33
18Arvid AnderssonStora Mellösa27:05+9:3914:33
19Oscar AhlstedtÅmåls OK28:15+10:4915:11
20Castor FlordalKristinehamns OK28:21+10:5515:14
20Måns DahlbergAlmby IK28:21+10:5515:14
22Sixten WidmarkAlmby IK29:01+11:3515:36
23Sanna KallinKFUM Örebro OK29:31+12:0515:52
24Viktor KallinKFUM Örebro OK29:35+12:0915:54
25Alma PantzarOK Letstigen30:54+13:2816:36
26Gabriella HaslerSurahammars SOK31:30+14:0416:56
27Oliver RunestavAlmby IK33:13+15:4717:51
28Astrid JacobsonOK Tor33:15+15:4917:52
29Isak NellbergSurahammars SOK33:19+15:5317:54
30Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb33:30+16:0418:00
31Annie LindkvistAlmby IK33:32+16:0618:01
32Julia VestmanAlmby IK34:45+17:1918:40
33Klara IsenströmAlmby IK34:54+17:2818:45
34Elsa HasselströmVästerås SOK35:15+17:4918:57
35Arvid hasselströmVästerås SOK35:40+18:1419:10
36Elin DjerfGarphyttans IF35:43+18:1719:12
37Olle JacobsonOK Tor37:09+19:4319:58
38Thea Westman- -38:42+21:1620:48
39Ingrid ArnessonLindebygdens OK45:23+27:5724:23

Öppen motion 1

1 860 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kimi WignellOk Blåbär9:245:03
2Marko OlssonOk Blåbär10:55+1:315:52
3Siri EnglundOk Blåbär11:56+2:326:24
4Jenny BrobackenKFUM Örebro OK14:45+5:217:55
5Daniel WilhelmssonOK Hedströmmen27:05+17:4114:33
6Pia WilhelmssonOK Hedströmmen27:43+18:1914:54

Öppen motion 5

2 520 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan ÖstlingOk Blåbär19:287:43
2Marie HedarOK Tor20:51+1:238:16
3Robert KruseLindebygdens OK20:54+1:268:17
4Leif CelanderKristinehamns OK20:58+1:308:19
5Henrik OlssonHallstahammars OK21:45+2:178:37
6Joakim WestergrenGarphyttans IF22:20+2:528:51
7Axel OlssonHallstahammars OK23:14+3:469:13
8Fredrik BjörkSurahammars SOK23:19+3:519:15
9Marit ÄngHagaby GOIF23:36+4:089:21
10Anna KullbergBjörkfors GOIF26:17+6:4910:25
11Ylva DoeringGarphyttans IF26:19+6:5110:26
12Linn EngmanKöping-Kolsva OK26:29+7:0110:30
13Monica AnderssonVingåkers OK26:56+7:2810:41
14Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubb27:37+8:0910:57
15Bo KarlssonKatrineholms OK27:39+8:1110:58
16Lisbeth CelanderKristinehamns OK28:29+9:0111:18
17Karin KaillOK Alferna28:31+9:0311:18
17Emma LiliegrenOK Djerf28:31+9:0311:18
19Helena RothamelTolered-Utby Ol-klubb31:10+11:4212:22
20Cecilia HolmbergOK Tylöskog31:32+12:0412:30
21Lillvor NordströmKFUM Örebro OK31:56+12:2812:40
22Karin RönblomKatrineholms OK36:02+16:3414:17
23Maria JaxnerOK Hedströmmen36:58+17:3014:40
24Catharina ModOK Milan46:13+26:4518:20
Jan BurellOK Enenej godkänd

Öppen motion 7

3 040 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof SkoglundKils OK18:115:58
2Anton SundinSträngnäs-Malmby OL18:25+0:146:03
3Albin ArleboKFUM Örebro OK18:45+0:346:10
4Johannes ÄngHagaby GOIF19:32+1:216:25
5Anders KallinKFUM Örebro OK20:19+2:086:40
6Johan RosengrenKFUM Örebro OK20:24+2:136:42
7Tobias KarlssonHagaby GOIF20:39+2:286:47
8Thomas EkKöping-Kolsva OK21:06+2:556:56
9Johanna NordströmKFUM Örebro OK21:19+3:087:00
10Thord SalenbäckKristinehamns OK21:57+3:467:13
11Daniel GustafssonKFUM Örebro OK22:04+3:537:15
12Jacob ErikssonKFUM Örebro OK22:22+4:117:21
13Hans LibergOK Milan24:30+6:198:03
14Jennie AxinHagaby GOIF24:36+6:258:05
15Vesa KuttiHagaby GOIF25:01+6:508:13
16Karin ProforsKöping-Kolsva OK26:23+8:128:40
17Niclas RisbergGarphyttans IF27:06+8:558:54
18Jonas AhlstedtÅmåls OK31:44+13:3310:26
19yves seguraRaid Orientation Paris33:38+15:2711:03
20Elin PetterssonSurahammars SOK39:04+20:5312:51
21Jesper AnderssonVingåkers OK42:48+24:3714:04
Håkan LibergOK Milanej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!