Officiell resultatlista för Spikcupen #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Spikcupen #1
Arrangörsorganisation: Västerås SOK
Datum: tisdag 13 januari 2015

Arboga OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Henrik WickströmLånga 7,9km (18)1:09:36+9:168:48

Köping-Kolsva OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Marcus EkLånga 7,9km (18)1:01:12+0:527:44
13Sandra BurénMellan 5,5km (27)1:15:20+20:5113:41
Johan CelanderLånga 7,9km (18)utgått
Jonas VikströmLånga 7,9km (18)ej start

Sala OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Anna NorrbomKorta 2,2km (7)51:41+14:3023:29
10Martin NorrbomLånga 7,9km (18)1:15:37+15:179:34

Surahammars SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Gunnar MunkteliusMellan 5,5km (27)54:33+0:049:55

Vandrarringen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Tomas JonssonMellan 5,5km (27)55:02+0:3310:00

Västerås RK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Hans SundgrenMellan 5,5km (27)2:00:08+1:05:3921:50
Peter LjungströmMellan 5,5km (27)ej godkänd
Jan PalmquistMellan 5,5km (27)ej godkänd
Leif ZettervallMellan 5,5km (27)ej godkänd

Västerås SOK

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emil AhlströmKorta 2,2km (7)37:1116:54
1Andreas MathisenMellan 5,5km (27)54:299:54
1Anders ÖsterlundLånga 7,9km (18)1:00:207:38
2Markus ÖsterlundKorta 2,2km (7)37:12+0:0116:54
3Anna LindgrenKorta 2,2km (7)38:02+0:5117:17
3Inger GunnarssonMellan 5,5km (27)54:35+0:069:55
3Johan AhlströmLånga 7,9km (18)1:06:01+5:418:21
4Mikael DavidssonMellan 5,5km (27)54:36+0:079:55
4Håkan AnderssonLånga 7,9km (18)1:07:59+7:398:36
5Lill NallgårdKorta 2,2km (7)59:01+21:5026:49
6Lena TörnqvistKorta 2,2km (7)59:03+21:5226:50
6Per WadmanMellan 5,5km (27)55:12+0:4310:02
6Fredrik HamreforsLånga 7,9km (18)1:12:23+12:039:09
7Ulf HamreforsMellan 5,5km (27)55:45+1:1610:08
7Jonas TornehedLånga 7,9km (18)1:12:39+12:199:11
8Jan-Olov BergmanMellan 5,5km (27)1:03:11+8:4211:29
8Per SundströmLånga 7,9km (18)1:12:49+12:299:13
9Robin ErnebyMellan 5,5km (27)1:04:57+10:2811:48
9Jonas LindegrenLånga 7,9km (18)1:13:13+12:539:16
10Daniel BjörnbergMellan 5,5km (27)1:05:24+10:5511:53
11Eva WadmanMellan 5,5km (27)1:12:50+18:2113:14
11Johan WändellLånga 7,9km (18)1:17:25+17:059:47
12Annika DavidssonMellan 5,5km (27)1:12:55+18:2613:15
12Johan SundénLånga 7,9km (18)1:20:56+20:3610:14
13Erik NallgårdLånga 7,9km (18)1:32:35+32:1511:43
14Niclas AhlströmMellan 5,5km (27)1:15:23+20:5413:42
15Stefan TörnqvistMellan 5,5km (27)1:19:29+25:0014:27
16Tore NallgårdMellan 5,5km (27)1:22:09+27:4014:56
17Sara HamreforsMellan 5,5km (27)1:25:10+30:4115:29
18Elin NallgårdMellan 5,5km (27)1:32:19+37:5016:47
Pontus LindgrenKorta 2,2km (7)ej godkänd
Terje LundMellan 5,5km (27)ej godkänd
Kalle SjöströmMellan 5,5km (27)ej godkänd
Klara SjöströmMellan 5,5km (27)ej godkänd
Karin ÅkermanMellan 5,5km (27)ej godkänd
Dan ÖsterlundMellan 5,5km (27)ej godkänd
Eva-Maj ErnebyLånga 7,9km (18)ej godkänd
Henrik HamreforsLånga 7,9km (18)ej godkänd
August MikaelssonLånga 7,9km (18)ej godkänd
Sixten TörnqvistLånga 7,9km (18)ej godkänd
Joakim AhlströmKorta 2,2km (7)ej start
Isak WadmanMellan 5,5km (27)ej start
Simon ÖsterlundMellan 5,5km (27)ej start

Ärla IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Markus GrätschLånga 7,9km (18)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!