Officiell resultatlista för Motionsorientering Skatås

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skatås
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: onsdag 6 maj 2015

Öppen motion 3

2 900 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LindbladSävedalens AIK26:289:07
2Anders PermanGöteborg-Majorna OK27:05+0:379:20
3Josch Mayersklubblös29:44+3:1610:15
4Helen Olssonklubblös29:46+3:1810:15
5Johan Nilssonklubblös34:16+7:4811:48
6Oskar Bjurströmerklubblös34:26+7:5811:52
7Jonas LarssonDegerfors OK35:11+8:4312:07
8Julia LindbladSävedalens AIK39:36+13:0813:39
9Hedvig Slomianklubblös41:00+14:3214:08
10Charlotta EklöfGöteborgs SK45:26+18:5815:40
11Josephine CaronSjövalla FK52:40+26:1218:09
12Sebastian CaronSjövalla FK52:51+26:2318:13
13Ingalill MullinsSjövalla FK58:32+32:0420:11
14John Holmerklubblös1:09:23+42:5523:55

Öppen motion 5

3 900 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas Olgemarklubblös33:388:37
2Anders Östlingklubblös34:36+0:588:52
3Lisa SandströmOK Stigen35:25+1:479:04
4Oskar Afzeliusklubblös35:45+2:079:10
5Ronny Erikssonklubblös36:43+3:059:24
6Niklas Jonssonklubblös39:02+5:2410:00
7Tomas ElmekloGöteborg-Majorna OK39:45+6:0710:11
8Anton PerssonHässleholms OK40:43+7:0510:26
9David Kihlströmklubblös41:37+7:5910:40
10Robert Svenssonklubblös41:57+8:1910:45
11Martin Karlssonklubblös43:26+9:4811:08
12Stina GustafssonHälsingbors SOK44:39+11:0111:26
13Håkan EggertIF Hagen46:37+12:5911:57
13Jan SveideIF Hagen46:37+12:5911:57
15Angelica AfzeilusGMOK47:50+14:1212:15
16Åsa Lindqvistklubblös50:32+16:5412:57
17Karin Cederlöfklubblös55:20+21:4214:11
18Ylva Lorentzonklubblös58:01+24:2314:52
19Jennie BengtssonGMOK59:58+26:2015:22
20Magnus Andrenklubblös1:05:44+32:0616:51
21Axel Andrenklubblös1:06:42+33:0417:06
21Elen Andrenklubblös1:06:42+33:0417:06
23Marita FinderupGöteborg-Majorna OK1:06:46+33:0817:07
24Terese SedinGöteborg-Majorna OK1:06:47+33:0917:07
25Sara Morlandklubblös1:09:10+35:3217:44
David RosenfeldGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 6

6 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laust SörensenGöteborg-Majorna OK47:517:58
2Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK51:35+3:448:35
3Olof SvenssonGöteborg-Majorna OK52:37+4:468:46
4Karl-Johan NorlingGöteborg-Majorna OK53:15+5:248:52
5Aron DavidssonUddevalla OK57:59+10:089:39
6Andreasson klubblös1:01:22+13:3110:13
7Roland Lindblomklubblös1:01:31+13:4010:15
8Fredrik PerssonFK Åsen1:01:56+14:0510:19
9Ola Westerdahlklubblös1:02:25+14:3410:24
10Jon JonssonGöteborgs SK1:07:41+19:5011:16

Öppen motion 7

3 600 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan Madjarklubblös30:578:35
2Lina SandströmOK Stigen32:31+1:349:01
3Erik KarlssonHässleholms OK33:33+2:369:19
4Kurt Erikssonklubblös34:49+3:529:40
5Mats JohanssonIstrums SK34:56+3:599:42 Ladda ner rutt i gpx-format
6Gustav Albertssonklubblös36:14+5:1710:03
7Johanna BlombergGöteborg-Majorna OK38:22+7:2510:39
8Johan LarssonTolered-Utby Ol-klubb39:16+8:1910:54
9David Gustafssonklubblös39:43+8:4611:01
10Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK39:57+9:0011:05
11Marika OgreliusIFK Göteborg43:12+12:1512:00
12Per GenvadGöteborg-Majorna OK45:27+14:3012:37
13Mark UbbinkSävedalens AIK45:34+14:3712:39
14Phil MullinsSjövalla FK45:50+14:5312:43
15Gunilla HimmelmannSjövalla FK47:06+16:0913:05
16Anna-Karin NorrmanGMOK47:10+16:1313:06
17Elin DölerudGöteborg-Majorna OK51:26+20:2914:17
18Emma OlssonTorsås OK52:08+21:1114:28
19Carl-Magnus Isakssonklubblös56:17+25:2015:38
20Cecilia KarlssonGöteborgs SK57:18+26:2115:55
21Anna NilssonFK Snapphanarna59:56+28:5916:38
21Björn EngelbrektssonFK Snapphanarna59:56+28:5916:38
23Kristina LarssonGöteborg-Majorna OK1:01:42+30:4517:08
24Fredrik Gullstranklubblös1:11:27+40:3019:50
25Erik Karlssonklubblös1:13:10+42:1320:19
26Erik Larssonklubblös1:13:29+42:3220:24
27Christina RegatoIFK Göteborg1:34:50+1:03:5326:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!