Officiell resultatlista för Motionsorientering Skatås

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skatås
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: onsdag 19 augusti 2015

Öppen motion 3

3 020 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LindbladGÖTEBORG33:1611:00
2Marita ElieserssonKlubblös43:05+9:4914:15
3Kerstin LindbladSAIK43:32+10:1614:24
4Carl MånssonIK Stern45:32+12:1615:04
5Bengt LindbergIK Stern48:45+15:2916:08
6Eva-Lotta VästbergGMOK49:35+16:1916:25
7Julia LindbladSAIK50:50+17:3416:49
8Anna-Maria ResareKlubblös53:01+19:4517:33
9Andreas PetterssonKlubblös56:23+23:0718:40
10Jenny PetterssonKlubblös56:25+23:0918:40
Rut TryggSvenljunga OKej godkänd

Öppen motion 5

3 990 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan MadjarKlubblös32:178:05
2Martin SykKlubblös38:50+6:339:43
3Johan LarssonGÖTEBORG39:46+7:299:57
4Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK40:21+8:0410:06
5Karl-Johan ArdboKlubblös40:55+8:3810:15
6David RosenfeldGMOK42:20+10:0310:36
7Agnes RamleKlubblös43:28+11:1110:53
8Tobias AnderssonKlubblös44:46+12:2911:13
9Robert SvenssonGMOK45:49+13:3211:28
10Calle LjungbladKlubblös50:26+18:0912:38
11Mats GruvefeldKlubblös52:17+20:0013:06
12Malin AlbrektssonIFK Göteborg52:48+20:3113:13
13Gustav NordinKlubblös53:55+21:3813:30
14Emma HolmbergGMOK56:10+23:5314:04
15Göran FredrikssonKlubblös57:08+24:5114:19
16Per NyströmKlubblös58:52+26:3514:45
17Malin ÖsterbergKlubblös58:53+26:3614:45
18Anton BringsvedKlubblös59:06+26:4914:48
19Malin BringsvedKlubblös59:12+26:5514:50
20Helen OlssonKlubblös1:05:08+32:5116:19
21Josh MeyersKlubblös1:07:49+35:3216:59
22Kristoffer JohanssonKlubblös1:09:00+36:4317:17
23Nils JohanssonKlubblös1:09:15+36:5817:21
24Julia ThorénKlubblös1:09:21+37:0417:22
25Inga-lill MullinsSjövalla FK1:17:38+45:2119:27
26Sandra AnderssonFalkenbergs OK1:20:03+47:4620:03
27Josefin ErhedenKlubblös1:20:08+47:5120:05
28Maria OlofssonIK Stern1:23:05+50:4820:49
29Lotta FredrikssonKlubblös1:26:10+53:5321:35
August BjälemarkKlubblösej godkänd
Karin ArdboKlubblösej godkänd

Öppen motion 6

6 020 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter AugustssonGöteborgs SK45:257:32
2Erik LindgrenKlubblös47:02+1:377:48
3Klas DavidssonSvenljunga OK56:08+10:439:19
4Fredrik PerssonFK Åsen56:36+11:119:24
5Roland LindblomKlubblös57:34+12:099:33
6Jon JonssonGöteborgs SK58:21+12:569:41
7David AndréIK Stern59:02+13:379:48
8Oskar AfzeliusKlubblös59:05+13:409:48
9Edo DrenthHelsingborgs SOK59:11+13:469:49
10Anders SpånérGMOK59:48+14:239:56
11Vincent EricssonKlubblös1:00:51+15:2610:06
12Torben ÖsterlundGöteborgs SK1:05:51+20:2610:56
13Louise WanemarkKlubblös1:06:02+20:3710:58
14Elin WahlbergGMOK1:09:38+24:1311:34
15Mattias KarlssonGMOK1:12:14+26:4911:59
16Mikael MalmstedtGMOK1:18:47+33:2213:05
17Jack LanggardKlubblös1:22:45+37:2013:44
18Filip MullinsSjövalla FK1:25:54+40:2914:16
19Jörgen AnderssonMalmö OK1:27:55+42:3014:36
Fredrik JohanssonOK Älmefullföljt
Bobby OngKlubblösej godkänd
Helena TjärnbroKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

3 600 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton KarlssonOK Kullingshof28:437:58
2Fredrik DavidsonGMOK29:38+0:558:13
3Mikael JungbjerGöteborgs SK29:52+1:098:17
4Kajsa JungbjerGMOK31:20+2:378:42
5Gustav HolmquistIK Stern34:00+5:179:26
6Gustav AlbertssonKlubblös35:00+6:179:43
7Gustav SamuelssonBrattås CK35:12+6:299:46
8Jonas NorrmanGMOK35:56+7:139:58
9Anna-Karin NorrmanGMOK36:11+7:2810:03
10Aron DavidssonUddevalla OK36:12+7:2910:03
11Martin PerssonKlubblös36:39+7:5610:10
12Linnea LarssonUddevalla OK36:58+8:1510:16
13Sten BlomströmIK Stern37:49+9:0610:30
14Johanna SjonsIFK Hedemora OK38:00+9:1710:33
15David GustafssonKlubblös38:07+9:2410:35
16Jakob AldénGöteborgs SK39:00+10:1710:50
17Ronny ErikssonKlubblös39:06+10:2310:51
18Fredrik GullstrandKlubblös39:20+10:3710:55
19Liv TörnqvistOkänd43:21+14:3812:02
20Tobias ÖsterlundIK Ymer44:02+15:1912:13
21Klas ErikssonKlubblös44:15+15:3212:17
22Oskar DanielKlubblös44:57+16:1412:29
23Eva BlomströmIK Stern45:03+16:2012:30
24Thomas SundellKlubblös46:03+17:2012:47
25Cecilia KarlssonGöteborgs SK48:44+20:0113:32
26Amanda MullinsSjövalla FK55:15+26:3215:20
27Anna BeischerIK Uven57:26+28:4315:57
28Bodil RehnbergKlubblös58:09+29:2616:09
29David KihlströmKlubblös1:02:42+33:5917:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!