Officiell resultatlista för Ragnars Runda

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ragnars Runda
Arrangörsorganisation: OK Roto
Datum: onsdag 6 maj 2015

Kort Lätt

1 660 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Marie OskarssonOK Skärmen19:0311:28
2Görel NordinVänersborgs SK27:49+8:4616:45
3Marita AlexanderssonStenungsunds OK28:42+9:3917:17
4Bo SandellUddevalla OK35:41+16:3821:29
5Anita NatanaelssonLjungskile FK36:52+17:4922:12
6Jan BruneflodOK Gipen53:15+34:1232:04

Kort

2 240 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans LindqvistTrollhättans SOK28:4512:50
2Gunnar LarssonUddevalla IS31:54+3:0914:14
3Tommy GutkeUddevalla OK32:35+3:5014:32
4Britt-Marie JohanssonVänersborgs SK33:51+5:0615:06
5Lillemor GunnarssonOK Gipen34:19+5:3415:19
6Lars BolinUddevalla IS34:41+5:5615:29
7Jan KjellströmSvanesunds GIF34:43+5:5815:29
8Gunvor JonssonVänersborgs SK35:39+6:5415:54
9Åke OskarssonOK Skärmen36:08+7:2316:07
10Gunnar WaernTrollhättans SOK37:16+8:3116:38
11Signe NymanUddevalla IS37:22+8:3716:40
12Arne SvahnFrämmestads IK37:30+8:4516:44
13Ove KilbornUddevalla IS37:45+9:0016:51
14Gilbert SvenssonTrollhättans SK38:21+9:3617:07
15Göran NordhTrollhättans SK38:50+10:0517:20
16Bo KarlssonTrollhättans SOK40:33+11:4818:06
17Evert JenhallOK Skogsvargarna40:40+11:5518:09
18Eva OlofssonOK Flundrehof41:07+12:2218:21
19Alf LundströmLjungskile FK42:26+13:4118:56
20Göran JönssonTrollhättans SOK42:39+13:5419:02
21Rolf ClerödTrollhättans SOK43:44+14:5919:31
22Kurt JohanssonUddevalla IS43:47+15:0219:32
23Gerd HallstenVänersborgs SK44:54+16:0920:02
24Stina AnderssonUddevalla OK50:45+22:0022:39
25Ing-Marie GutkeUddevalla OK50:59+22:1422:45
26Karleric FranssonTrollhättans SOK55:31+26:4624:47
27Ingrid BorglidenVänersborgs SK1:01:28+32:4327:26
28John OlssonTrollhättans SK1:06:07+37:2229:30
Arne ClaessonLjungskile FKej godkänd
Karl-Johan KarlssonOK Skärmenej godkänd

Mellan

3 260 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt LarssonTrollhättans SOK37:1211:24
2Allsing KarlssonOK Skogsvargarna38:55+1:4311:56
3Göran SandbergUddevalla IS38:57+1:4511:56
4Kent FredrikssonOK Skogsvargarna40:41+3:2912:28
5Mårten SvenssonOK Gipen41:13+4:0112:38
6Matts MattssonOK Gipen41:49+4:3712:49
7Arne AlexanderssonStenungsunds OK42:04+4:5212:54
8Göte NatanaelssonLjungskile FK42:21+5:0912:59
9Nils-Erik GunnarssonOK Gipen42:45+5:3313:06
10Leif JohanssonTrollhättans SOK42:55+5:4313:09
11Inga-Lill NilssonUddevalla OK45:01+7:4913:48
12Knut NilssonOK Skärmen46:09+8:5714:09
13Erling OlssonUddevalla IS47:09+9:5714:27
14Jan JohanssonVänersborgs SK47:38+10:2614:36
15Lena WaernTrollhättans SOK47:51+10:3914:40
16Kalevi MononenOK Gipen48:39+11:2714:55
17Tommy ÅsmanUddevalla OK50:51+13:3915:35
18Börje GustavssonTrollhättans SOK51:56+14:4415:55
19Lars HolmOK Gipen52:09+14:5715:59
20Eva LindahlOK Gipen52:43+15:3116:10
21Kristina NilssonOK Skärmen54:21+17:0916:40
22Kent-Erik RosengrenTrollhättans SK56:46+19:3417:24
23Gunnel PalgrimVänersborgs SK58:19+21:0717:53
24Sten EmanuelssonVänersborgs SK59:41+22:2918:18
25Margareta JohanssonVäsby OK1:04:02+26:5019:38
26Sven PerssonLjungskile FK1:11:12+34:0021:50
Lennart HermanssonStångenäs AISej godkänd

Lång

4 220 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars HogedalVänersborgs SK39:529:26
2Urban LarssonOK Gipen40:00+0:089:28
3Gunnar BejbomUddevalla OK40:54+1:029:41
4Rune SandbergUddevalla OK41:28+1:369:49
5Olof KarlssonUddevalla OK42:14+2:2210:00
6Per-Arne KällénUddevalla OK43:01+3:0910:11
7Per IvarssonTrollhättans SOK44:03+4:1110:26
8Bo KronOK Flundrehof44:04+4:1210:26
9Jan-Erik PålssonUddevalla IS45:57+6:0510:53
10Lennart FärjhageOK Gipen48:04+8:1211:23
11Kristin FriskVänersborgs SK49:33+9:4111:44
12Stefan HornebrantTrollhättans SOK49:54+10:0211:49
13Leif OlofssonOK Flundrehof52:48+12:5612:30
14Lennart BörjessonStenungsunds OK53:57+14:0512:47
15Birgitta StenströmVänersborgs SK54:51+14:5912:59
16Gunnar PerssonSvanesunds GIF1:04:37+24:4515:18
17Erland SvenssonKvillebyns SK1:09:57+30:0516:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!