Officiell resultatlista för Norra Hallands Ungdomsserie etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norra Hallands Ungdomsserie etapp 3
Arrangörsorganisation: IK Trenne Ullared
Datum: lördag 23 maj 2015

D16

3 550 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa RaskKungälvs OK29:368:20
2Felizia ZienkiewiczIF Rigor34:21+4:459:40
3Selma MoqvistLerums SOK35:09+5:339:54
4Alice HultinOK Löftan38:00+8:2410:42
5Emelie SvenssonIF Rigor38:39+9:0310:53
6Amanda CarlssonIK Trenne Ullared39:38+10:0211:09
7Elvira WildheimFK Friskus-Varberg39:52+10:1611:13
8Lina ErdeliusIF Rigor47:29+17:5313:22

H16

4 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tim JohanssonFK Friskus-Varberg39:198:25
2Viktor KarlssonIK Trenne Ullared41:19+2:008:50
3Filip SvenssonOK Löftan42:04+2:459:00

D14

3 220 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa MoqvistLerums SOK35:1210:55
2Tilda HenningssonIK Trenne Ullared39:03+3:5112:07
3Elsa EricssonFK Friskus-Varberg40:06+4:5412:27
4Elin CarlssonIK Trenne Ullared44:56+9:4413:57
5Johanna SvenssonOK Löftan51:35+16:2316:01
6Evelina OlssonOK Nackhe54:26+19:1416:54
Hanna BrorsonOK Nackheej start

H14

3 810 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper JohanssonOK Löftan28:307:28
2Noah BechtelFK Friskus-Varberg36:55+8:259:41
3Malte KristianssonHalmstad OK57:37+29:0715:07
4Axel ErikssonOK Löftan1:24:35+56:0522:12
5Amadeus AhlstrandFK Friskus-Varberg1:38:22+1:09:5225:49
Måns HenningssonIK Trenne Ullaredej godkänd
John PerssonFjärås AIKej godkänd
Adrian VartiaOK Löftanej start

D14 Kort

2 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice StrömbäckFjärås AIK54:2319:55
2Alvina AxelssonOK Nackhe55:45+1:2220:25
Annielle AntonssonFjärås AIKej start
Malin NorlanderOK Nackheej start

H14 Kort

2 410 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David JohanssonFK Friskus-Varberg34:4514:25
2Anton SvenssonIK Trenne Ullared36:32+1:4715:09
3Alexander MayerIF Rigor38:08+3:2315:49
4Alexander WestlingFK Friskus-Varberg1:14:07+39:2230:45
5Daniel AnderssonFjärås AIK2:02:46+1:28:0150:56

D12

2 410 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thilda SeldénIF Rigor20:528:39
2Unni GranforsIF Rigor23:40+2:489:49
3Maja KarmstigFK Friskus-Varberg26:19+5:2710:55
4Maja GraadIF Rigor32:04+11:1213:18
5Ida BruhnIF Rigor36:56+16:0415:19
6Anna SvenssonIF Rigor39:21+18:2916:19
7Emma EliassonFK Friskus-Varberg39:54+19:0216:33
8Elsa BobergIF Rigor43:02+22:1017:51
9Wilma HagmanFjärås AIK47:57+27:0519:53
10Emma SvenssonIK Trenne Ullared49:28+28:3620:31
11Julia ArvidssonIF Rigor50:14+29:2220:50
12Marta TörnströmFK Friskus-Varberg59:21+38:2924:37
Alice SickeldalIF Rigorej start
Annie ErikssonOK Löftanej start

H12

2 730 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias JohanssonOK Löftan28:2510:24
2Jakob MobergOK Löftan30:55+2:3011:19
3Victor HanssonOK Löftan31:25+3:0011:30
4Alex JohanssonFK Friskus-Varberg33:38+5:1312:19
5Elias PerssonFjärås AIK39:52+11:2714:36
6Andreas HandinOK Löftan40:25+12:0014:48
7Olavi AhoOK Löftan41:07+12:4215:03
8Melwin WildheimFK Friskus-Varberg44:55+16:3016:27
9Gustav AnderssonOK Löftan46:20+17:5516:58
10Fabian OdénFjärås AIK49:28+21:0318:07
11Hugo ÅkerbergOK Löftan52:22+23:5719:10
12Lukas NorlanderOK Nackhe53:52+25:2719:43
13Martin HanssonIF Rigor54:11+25:4619:50
Axel BechtelFK Friskus-Varbergej godkänd
Alfred ErdeliusIF Rigorej start
Albin KruseIF Rigorej start

D10

2 360 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa MoqvistLerums SOK20:528:50
2Ida AnderssonOK Löftan24:54+4:0210:33
3Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg26:30+5:3811:13
4Frida OdénFjärås AIK26:58+6:0611:25
5Ester EricssonFK Friskus-Varberg31:01+10:0913:08

H10

2 360 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon CorneliussonOK Löftan14:476:15
2Emil SeldénIF Rigor19:36+4:498:18
3Albin PaulssonOK Löftan22:35+7:489:34
4Gottfrid AlexanderssonIF Rigor23:27+8:409:56
5Vilhelm FrankOK Löftan24:34+9:4710:24
6Filip HanssonOK Löftan25:12+10:2510:40
7Oskar BlomOK Löftan25:13+10:2610:41
8Max TörnqvistFjärås AIK30:25+15:3812:53
9Samuel DahlbergIK Trenne Ullared30:58+16:1113:07
10Simon HanssonIF Rigor33:33+18:4614:12
11Melwin ArvidssonIF Rigor35:17+20:3014:57

Inskolning

1 800 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Oscar AndreassonFK Friskus-Varbergfullföljt
Daniel AxelssonOK Nackhefullföljt
Gustav AxelssonOK Nackhefullföljt
Agnes BestermanIK Trenne Ullaredfullföljt
Douglas CasselbladFjärås AIKfullföljt
Frej Eliasson ÖverlingOK Nackhefullföljt
Gustav FrankOK Löftanfullföljt
Folke FranssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Andy GranforsIF Rigorfullföljt
Erik JohanssonOK Nackhefullföljt
Vidar JohanssonFK Friskus-Varbergfullföljt
William JohanssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Vidar LjungblomFK Friskus-Varbergfullföljt
Alice LundqvistIF Rigorfullföljt
Lukas MobergOK Löftanfullföljt
Anna NordqvistIF Rigorfullföljt
Adam NorlanderOK Nackhefullföljt
Isak PerssonOK Nackhefullföljt
Nomi PerssonOK Nackhefullföljt
Agnes PålssonOK Löftanfullföljt
Lukas SchaleOK Nackhefullföljt
Alex SjööOK Nackhefullföljt
Isabella SjööOK Nackhefullföljt
Mimmie StrömbäckFjärås AIKfullföljt
Jacob RuderfeltIF Rigorej start
Sixten TörnströmFK Friskus-Varbergej start

U1

2 390 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg17:087:10
2Elias ZederinOK Nackhe18:37+1:297:47
3Agnes JohanssonFK Friskus-Varberg22:23+5:159:21
4Tilde BlomOK Nackhe23:06+5:589:39
5Alva OlofssonFK Friskus-Varberg23:26+6:189:48
6Alva AnderssonFK Friskus-Varberg23:38+6:309:53
7David CarlssonIK Trenne Ullared24:17+7:0910:09
8Melker JohanssonOK Löftan25:05+7:5710:29
9Joar DahlqvistIK Trenne Ullared39:20+22:1216:27
10Axel JohanssonOK Nackhe39:52+22:4416:40
11Agnes BengtssonOK Nackhe42:05+24:5717:36
12Alice AnderssonOK Nackhe42:06+24:5817:36
13Nora DahlqvistIK Trenne Ullared48:12+31:0420:10
14Johannes DahlbergIK Trenne Ullared52:16+35:0821:52

U2

2 360 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus GustafssonIF Rigor17:257:22
2Lova JohanssonFK Friskus-Varberg20:55+3:308:51
3Anna NilssonOK Nackhe21:57+4:329:18
4Klara NilssonOK Nackhe22:14+4:499:25
5Wilma OlofssonFK Friskus-Varberg24:03+6:3810:11
6Max GustafssonIF Rigor24:39+7:1410:26
7Emelie RengmyrIF Rigor25:16+7:5110:42
8Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg26:02+8:3711:01
9Emy HjertströmFK Friskus-Varberg29:27+12:0212:28
10Vilhelm SkärbäckOK Nackhe31:00+13:3513:08
11Isak TörnströmFK Friskus-Varberg33:18+15:5314:06
12Alice NordqvistIF Rigor38:24+20:5916:16
13Zebastian ArdforsOK Löftan46:30+29:0519:42
Karin BrorsonOK Nackheej start

Öppen motion 3

3 220 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael EnanderIF Rigor17:005:16
2Christian LundqvistIF Rigor41:58+24:5813:01
3Magnus AxelssonOK Nackhe49:03+32:0315:13
4Jan Eric PerssonOK Löftan58:53+41:5318:17
5Andreas BengtssonOK Nackhe59:02+42:0218:20
6Lena NilssonOK Nackhe1:08:20+51:2021:13
7Annette JohanssonIF Rigor1:08:26+51:2621:15
8Karl-Otto EliassonOK Nackhe1:08:52+51:5221:23
9Elisabeth MöllerOK Nackhe1:08:53+51:5321:23
10Åsa HanssonIF Rigor1:14:14+57:1423:03
11Anna-Lena JohanssonOK Nackhe1:37:08+1:20:0830:09
12Kristina SjööOK Nackhe1:39:34+1:22:3430:55
Ingela MårtenssonKlubblösej godkänd
Rasmus PerssonOK Nackheej godkänd

Öppen motion 5

3 810 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne JohanssonFjärås AIK42:5711:16
2Per KristianssonOK Kontinent44:20+1:2311:38
3Liselotte JohanssonOK Löftan45:40+2:4311:59
4Markus PerssonFjärås AIK47:11+4:1412:23
5Roland LagessonOK Löftan52:09+9:1213:41
6Ulrika OdénFjärås AIK54:30+11:3314:18
6Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK54:30+11:3314:18
8Henrik AnderssonOK Löftan55:06+12:0914:27
9Henryk ZienkiewiczIF Rigor56:46+13:4914:53
10Magnus HagmanFjärås AIK58:33+15:3615:22
11Roger AlexanderssonIF Rigor1:01:34+18:3716:09
12Per-Johan PerssonFjärås AIK1:07:26+24:2917:41
13Melvin KristiansenIF Rigor1:33:44+50:4724:36
Markus FrankOK Löftanej godkänd
Erika RaskKungälvs OKej godkänd
Lars EdbergOK Nackheej godkänd
Sven Anders PerssonOK Nackheej godkänd
Adam OdénFjärås AIKej godkänd
Mats AnderssonOK Löftanej start

Öppen motion 8

4 670 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JohanssonOK Löftan31:376:46
2Stefan GraadIF Rigor35:00+3:237:29
3Stefan WahlgrenVisborgs OK36:33+4:567:49
4Linnéa JohnssonOK Nackhe36:42+5:057:51
5Joel JohnssonOK Nackhe37:06+5:297:56
6Pär MoqvistLerums SOK39:54+8:178:32
7Gert WildheimFK Friskus-Varberg41:54+10:178:58
8Laust SörensenGöteborg-Majorna OK43:47+12:109:22
9Patrik CorneliussonOK Löftan44:16+12:399:28
10Martin SvenssonIF Rigor48:58+17:2110:29
11Fredrik BrorsonOK Nackhe50:50+19:1310:53
12Lars SvenssonOK Nackhe51:50+20:1311:05
13Göran BengtssonTockarps IK56:04+24:2712:00
14Malin BrorsonOK Nackhe1:01:32+29:5513:10
Johan GranforsIF Rigorej godkänd
Henrik BechtelFK Friskus-Varbergej start
Jonas HultinOK Löftanej start
Martin KruseIF Rigorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!