Officiell resultatlista för Tisdags-OL Billingen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Billingen
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 26 maj 2015

Långa

6 550 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter JarlVolvo51:457:54
2Niklas WesterbergProjektengagement54:328:19
3Urban BarkIF Hagen54:398:20
4Maria SahlénIF Hagen55:018:23
5Carl HolmbergIF Hagen56:418:39
6Åke WijkmarkIF Hagen57:108:43
7Lena ReisenIF Hagen57:258:45
8Karl GellermanGöteborgs skidklubb57:338:47
9Christian WesterIF Hagen57:388:47
10Albin AlsiöFalköpings AIK OK57:548:50
11Marcus CarlssonIF Hagen1:01:329:23
12Michael ForsmanK3 IF1:04:119:47
13Klas-Arne LöfVolvo1:05:169:57
14Lars KarlssonOK Skogsstjärnan1:06:5810:13
15Erica BogrenIF Hagen1:17:3011:49
16Kristoffer BackströmP4ej godkänd
17Henrik SundbergP4ej godkänd
Anders JakobssonSOK Träffej godkänd

Mellan

4 830 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats AhnheimTibro OK44:129:09
2Martin BergqvistP4 IF44:309:12
3Alf AnderssonIF Hagen47:079:45
4Thomas NyströmIF Hagen48:4910:06
5Anders RotzénOK P451:0310:34
6Stefan LinderothIF Hagen51:4910:43
7Anton CarlssonIF Hagen52:1010:48
8Niklas SahlénIF Hagen52:1610:49
9Magnus RamsinIF Hagen52:1710:49
10Karin HolmFalköpings AIK OK52:4710:55
11Stig JohanssonFalköpings AIK OK53:2611:03
12Carl-Gunnar EmanuelssonIstrums SK53:3111:04
13Christer OttossonOK P455:3011:29
14Linus LindespångP4 IF55:5011:33
15Ella JohanssonIF Hagen55:5311:34
16Hans TuvessonIF Hagen55:5911:35
17Hans-Gösta BernhardMariestads FK57:1911:52
18Inger WesterbergIF Hagen57:2811:53
19Ove FlinkIK Albion57:3111:54
20Lubov PospeshinaIF Hagen58:3612:07
21Moa AlsiöFalköpings AIK OK58:3712:08
22Henrik LinderothIstrums SK58:3912:08
23Lotta LandénIstrums SK58:5612:12
24Markus HolmP41:00:3012:31
25Yngve GustavssonVolvo1:00:3912:33
26Joakim AhnheimTibro OK1:00:5412:36
27Anders PeterssonTibro OK1:00:5512:36
28Benny HoffmanGudhems IF1:03:1513:05
29Jonas EricssonVolvo1:03:3713:10
30Göran JohanssonIK Gandvik1:03:5213:13
31Roland SundbergMariestads FK1:05:0513:28
32Martin ArveliT2 IF1:05:5513:38
33Sofie BendeFörsvarsmakten1:05:5813:39
34Carolina WestinÖvrig1:06:1813:43
35Per AnderssonBogrens1:06:1913:43
36Mikael KratzÖvrig1:06:5513:51
37Marcus MalmMariestads FK1:07:0313:52
38Åsa AlsjöFalköpings AIK OK1:07:1613:55
39Emil SvenssonP4 IF1:10:5314:40
40Conny LjungbergVolvo1:11:4914:52
41Anders JakobssonK3 IF1:14:0715:20
42Mats KarlssonIF Hagen1:18:5316:19
43Malte BorgVolvo1:19:0116:21
44Nils DahlenIstrums SK1:20:5716:45
45Niko TakamatsuP41:22:4217:07
46Per CarlssonIF Hagen1:23:5717:22
47Lena Karlsson TellIF Hagen1:24:0117:23
48Hans GustafssonBroddetorps GOIF1:31:2418:55
49Henrik EigertVolvo1:37:4920:15
50Fredrik VahteraP41:58:0624:27
51Kristoffer HjortÖvrigej godkänd
55Filkip RosenP4ej godkänd
Daniel GabrielssonP4ej godkänd
Henrik TorellP4ej godkänd
Robin BäckströmP4 IFej godkänd

Korta

3 130 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle HedmanIF Hagen20:166:28
2Michael PerssonIF Hagen28:519:13
3Karl-Gustav LarssonOK P431:2510:02
4Anders JakobssonIK Albion34:0810:54
5Johan HolmbergIF Hagen36:2811:39
6Roland SandströmIF Hagen37:1511:54
7Ylva GefvertOK P437:1611:54
8Roco BalaguéFalköpings AIK OK37:4012:02
9Elise JohanssonFalköpings AIK OK38:0412:09
10Kenneth MörkIK Wilske39:1512:32
11Tobias YukselP4 IF39:2812:36
12Mikael EklundP4 IF39:3212:37
13Kristina SundbergMariestads FK39:3612:39
14Christian EngelbrektsonOK P439:3912:40
15Ludvig RubinP4 IF39:4512:41
16Lars WahlströmIstrums SK40:3512:57
17Ulla AnderssonIF Hagen41:1513:10
18Kay SvenssonOK P442:4213:38
19Birgitta SträngVolvo44:0214:04
20Rickard RemplingP444:5114:19
21Karl-Erik JohanssonIstrums SK45:0314:23
22Staffan WelanderOK P445:1814:28
23Torsten BjörkerothOK P445:1814:28
24Kuno EkdalOK P445:2314:29
25Katarina NyströmVolvo48:0615:22
26Stig HjerpIstrums SK53:4417:10
27Agnes JohanssonIF Hagen58:5618:49
28Arvid FrykenmoIF Hagen59:1018:54
29Ella AhreniusIF Hagen1:01:2719:37
30Karin AnderssonIF Hagen1:01:3719:41
31Hampus NyströmIF Hagen1:01:3819:41
32Birger LindströmOK P41:05:2220:53
33Johanna JakobssonÖvrig1:10:3722:33
34Gustav AnderssonIF Hagen1:15:5224:14
Anders MellegårdProjektengagementej godkänd

Lätta

2 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo GustafssonÖvrig45:0318:09
2Oscar RamsinÖvrig45:2818:20
3Albin GustafssonÖvrig47:4419:14
4Svante GustafssonIF Hagen47:4919:16
5David FrankÖvrig1:00:4824:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!