Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Strängnäs-Malmby OL

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karin GustafssonD65 (320)26:598:18
5Anna FolkegårdD50 (838)30:34+1:147:17
8Lisa ErikssonD18 (475)47:16+4:098:51
16Kajsa WallinD10 (1269)16:31+2:477:34
19Oscar KarlssonOpen 10 (422)46:41+13:4811:03
26Anton SundinH21-2 (800)1:05:28+10:576:18
28Pontus ErikssonH50-1 (836)44:01+11:206:58
31Gullan AnderssonD65 (320)43:51+16:5213:29
31Christer ÖstlundH50-1 (836)44:33+11:527:03
35Hampus NyholmH14 (1160)29:56+8:277:04
46Dag SundinH55 Kort (872)32:20+7:267:46
48Susanne SöderholmD50 (838)38:42+9:229:14
52Hanna LundströmOpen 1 (777)37:17+17:3513:27
59Kerstin Alneberg StenssonD60 Kort (442)46:01+18:5014:59
63Ingrid Elisabet FyreboD65 (320)1:26:32+59:3326:37
68Birgitta PåledalD65 Kort (470)45:30+17:4316:11
78Linda SternerD21 Kort-2 (742)55:05+21:5910:24
91Åsa ElvelindD45 Kort-1 (747)45:52+19:3213:24
92Alexander GarinH18 (472)1:40:13+1:04:5015:19
99Marie GreenD50 Kort (901)42:50+18:5613:38
122Sara LagermanD14 (924)47:53+23:5111:54
123Folke HolmgrenH70 Kort (920)41:03+17:1813:52
124Lotta StenströmD50 (838)54:03+24:4312:53
125Katarina AnkarlingD40 Kort-1 (655)1:14:40+48:2117:59
134Jan-Erik AnderssonH50-1 (836)1:03:28+30:4710:03
143Madeleine GreenD21 Kort-2 (742)1:36:33+1:03:2718:15
162Sara AnkarlingD14 (924)1:00:29+36:2715:02
164Bo AnderssonH60 Kort (990)49:33+22:4713:02
171Åke HuleforsH60 Kort (990)50:51+24:0513:22
176Erik JonssonH14 (1160)50:24+28:5511:54
179Magnus SternerH35 Kort (1001)1:12:49+40:1910:58
180Centh PåledalH65 Kort (958)1:03:23+37:5518:41
194Sixten WallinU2 (1872)30:47+13:2011:31
194Christofher RamströmH21 Kort-1 (1006)1:43:14+1:06:1612:46
290Gunilla KarlssonOpen 3 (2726)53:01+29:5530:49
349Ellinor KarlssonOpen 5 (2438)58:49+33:2616:31
479Elisabeth HuleforsOpen 3 (2726)1:12:51+49:4542:21
Jakob SternerInskolning (2140)fullföljt
Klaus ElvelindH45 Motion (509)ej godkänd
Magnus AxelssonH50-1 (836)ej godkänd
Thomas PetterssonH55 (967)ej start
Maja ErikssonD14 (924)ej start
Anna ErikssonD18 (475)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!