Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Lunds OK

148 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Axel SvenningssonOpen 4 (995)40:56+3:529:13
4Lotta LinseforsD60 (365)33:20+2:438:36
6Peter HedbergH50 Kort-1 (778)38:18+3:507:45
9Olle RosénH12 Kort (228)19:11+2:148:33
12Anna ÅsD40 Motion (764)43:38+9:3611:20
12Sara Snogerup LinseD50 (838)33:57+5:287:59
17Anton HenningssonH16 Kort (197)49:39+14:5412:59
17Leo EnerothChallenge H 5 (390)41:35+7:307:19
23Lisa ElmerfjordD40 Kort-1 (655)38:14+9:318:34
24Ludvig ZaarH16 Kort (197)55:14+20:2914:27
24Jenny RystedtD45 Motion (966)46:10+8:3112:26
27Hanna AhlströmD16 Kort (253)54:33+21:4014:59
27Felix GustafssonH13 (1083)31:12+8:457:49
29Jakob BrantestadH12 Kort (228)25:53+8:5611:33
29Peter EllmarkH40 Motion (456)1:06:54+11:2910:44
34Margareta SjöbergD65 (320)51:00+12:3913:33
35Hampus ÅgrenH16 Kort (197)1:16:19+41:3419:58
36Allan HedbergH15 (929)39:47+10:537:43
38Marcus HenningssonH40 Motion (456)1:11:09+15:4411:25
38Love EnerothU1 (2187)21:20+4:169:00
38Johnny NimvikH50-2 (739)50:33+13:588:10
39Sara LjungqvistD10 (1269)29:30+7:3911:20
39Jesper ÅgrenH20 (281)1:19:50+29:4010:56
41Märta HenningssonD12 Kort (249)39:56+21:2316:46
41Barbro HugossonD75 (210)1:53:36+1:20:4236:03
42Ingrid StåhlD60 Motion (303)1:08:49+29:1421:34
43Loke HedbergH13 (1083)33:38+11:118:25
44Per EnerothH50 Motion (409)1:10:53+29:1013:17
46Olof OhlssonOpen 11 (308)1:11:27+37:2512:44
48Ingela AnderssonD50 (838)38:50+10:219:08
48Leif LinseH21 Motion (406)1:22:10+33:2211:30
49Tobias BladhH20 (281)1:30:36+40:2612:24
50Johan GustafsonH35 (318)1:12:01+25:159:00
50Maureen Olsson LoD35 (286)1:16:56+31:0612:23
52Cecilia RämmalD18 Elit 2 (265)1:43:28+52:0917:23
52Ida SvenningssonOpen 10 (422)59:02+29:5415:10
56Robert BertilssonH45-1 (730)53:33+13:547:47
56Jonas EnarssonH21 Kort-2 (1030)59:49+18:137:42
57Mats BredfeltH50 Kort-1 (778)49:40+15:1210:03
57Björn LinseH21 Motion (406)1:25:59+37:1112:02
58Carl ÅsH14 (1160)32:57+9:078:15
58Markus MillbournChallenge H 10 (442)1:10:37+28:039:19
60Erik VinbladH18 Elit 2 (534)1:00:50+16:038:17
63Eva HagwallD50 Motion (592)1:02:32+24:0117:16
64Olle HermodssonH14 Kort (375)53:59+33:4220:08
64Fredrik HugossonH45-1 (730)55:18+15:398:02
65Tina LjungqvistD15 (801)43:29+13:5210:12
65Jenny GustafssonD21 Motion (510)1:10:47+26:3015:05
67Jens TerménH40 Motion (456)1:24:48+29:2313:36
67Kristina SpångbergD50 (838)41:29+13:009:45
67Anna EllmarkD40 Motion (764)56:13+22:1114:36
71Morgan LindbergChallenge H 5 (390)1:05:53+31:4811:35
72Anton HåkanssonH18 (472)1:21:33+41:5312:46
73Erik JönssonH18 (472)1:22:10+42:3012:52
73Kristin LindbergD65 Kort (470)58:06+23:5418:30
75Ulf MinörH50 Kort-1 (778)51:30+17:0210:25
77Lars HarrieH45 Kort-1 (980)45:57+11:508:40
78Rickard IngessonH21-1 (853)1:25:25+29:528:26
80Gert NilssonH65 (766)55:22+18:1111:34
82Tom LindbergH70 Kort (920)38:14+13:3112:22
83Karin HagwallD20 Elit (499)1:14:15+25:4510:41
89Axel ToressonH16 (1024)42:44+12:398:06
91Tova HermodssonD18 Elit (551)1:02:02+19:229:51
92Richard AnderssonH40 Motion (456)2:11:35+1:16:1021:07
92Inga LjungquistD65 Kort (470)1:50:58+1:16:4635:20
93Roland AkselssonH75 (592)1:17:50+40:2720:12
96Maria HarrieD45 Kort-2 (681)52:52+22:5813:37
99Elin HugossonD14 (924)44:46+18:5311:52
101Cecilia HugossonD45 Motion (966)1:03:33+25:5417:07
102Christer NilssonH50 Kort-1 (778)59:00+24:3211:56
102Jenny VinbladD40 Kort-1 (655)53:45+25:0212:03
102Jenny BredfeltD18 Elit (551)1:08:36+25:5610:54
103Åsa EnerothD45 Kort-2 (681)55:30+25:3614:18
104Markus EllmarkU2 (1872)32:08+11:5812:27
105Anders JohanssonH55 (967)54:42+20:239:18
106Anders EricssonH45 Kort-1 (980)50:21+16:149:30
107Eva RämmalD45 Kort-2 (681)57:04+27:1014:42
108Ann Christine LarssonD50 Motion (592)1:36:08+57:3726:33
109Mathias BrantestadH40 Kort-2 (789)1:01:47+23:309:35
110Anna LjungqvistD45 (859)53:05+20:3010:54
110Fabian LjungqvistH45-1 (730)1:04:28+24:499:22
110Ing-Britt SwedenborgD50 Kort (901)43:29+19:1213:17
111Folke SjöbergH75 (592)1:34:44+57:2124:36
113Albert JohanssonH21 Kort-2 (1030)1:08:40+27:048:50
117Jeanette HenningssonD40 Motion (764)1:09:50+35:4818:08
119Anna FreijD21 Kort-1 (837)1:03:01+27:0011:42
119Carl RämmalH20 Elit (617)2:18:30+1:17:4513:27
121Sara TerménD40 Motion (764)1:12:02+38:0018:42
122Christer LjungquistH70 (607)1:38:41+1:08:3924:40
125Maria SvenssonD35 Kort (631)1:16:50+47:5816:10
127Povel HedbergH15 (929)1:01:00+32:0611:50
128Tor HellbergH60 (671)2:28:57+1:54:2527:31
129Anna AnderssonD40 Motion (764)1:15:39+41:3719:38
130Isak AnderssonH12 (1032)29:19+14:3211:57
132Daniel HellbergH16 (1024)48:25+18:209:11
132Selma LarssonD13 (1017)45:47+19:4512:34
134Olof StåhlH65 (766)1:17:08+39:5716:08
136Jalle JosefssonH40 Kort-2 (789)1:09:00+30:4310:42
137Erik ÅsH40 Kort-2 (789)1:09:17+31:0010:45
137Christer EngmanH65 Kort (958)48:56+20:4812:46
139Lina ÅsD10 (1269)39:04+17:1315:01
139Frida HildingssonD21 Kort-1 (837)1:09:30+33:2912:55
141Mats HildingssonH50-2 (739)1:51:25+1:14:5018:01
144Henrik RosénOpen 7 (1692)40:07+19:5514:04
147Ebba RosénU1 (2187)26:47+9:4311:18
148Niklas RystedtH45 Kort-1 (980)1:00:42+26:3511:27
149Harriethe Bengtsson NicklassonD40 Motion (764)1:40:14+1:06:1226:02
151Örjan LarssonH45 Kort-1 (980)1:01:09+27:0211:32
151Johan VinbladH14 (1160)42:32+18:4210:39
152Åsa EricssonD45 (859)1:12:04+39:2914:47
155Johan ElmerfjordOpen 5 (2438)42:32+16:2813:40
158Jakob TerménH12 (1032)35:41+20:5414:33
159Richard BengtssonH60 Kort (990)1:00:32+28:4813:18
161Olivia LarssonD13 (1017)53:13+27:1114:37
165Stefan MagnussonH35 Kort (1001)1:14:32+38:3911:29
168Maria JohanssonD45 Motion (966)1:29:47+52:0824:12
168Kyrre ThalbergH55 (967)1:08:36+34:1711:40
168Atle RystedtH12 (1032)38:30+23:4315:42
169Astrid EricssonD16 (875)1:17:47+45:3117:33
170Hanna ElfOpen 5 (2438)43:28+17:2413:58
170Rikard SwedenborgH55 Kort (872)1:14:41+42:5315:59
174Caroline HildingssonOpen 4 (995)1:31:22+54:1820:34
178Elsa EricssonD13 (1017)1:01:12+35:1016:48
179Gert PetterssonH55 (967)1:16:06+41:4712:56
183Claes LinseforsH60 Kort (990)1:13:02+41:1816:03
183Sofia RämmalD14 (924)1:38:10+1:12:1726:02
190Anton ElmerfjordH12 (1032)55:13+40:2622:32
194Stefan NilssonH21 Kort-2 (1030)1:48:35+1:06:5913:59
217Niglas RämmalOpen 5 (2438)46:57+20:5315:05
219Elsa TerménD10 (1269)56:04+34:1321:33
248Emil AnderssonH10 (1337)53:12+35:5620:32
256Alfred OlssonU2 (1872)42:46+22:3616:34
270Oskar ElmerfjordU2 (1872)44:29+24:1917:14
279Elna RosénOpen 7 (1692)59:38+39:2620:55
303My JeppssonOpen 5 (2438)52:12+26:0816:47
304Linn RystedtU2 (1872)48:50+28:4018:55
317Karin JohanssonOpen 5 (2438)53:08+27:0417:05
364Göran ZaarOpen 3 (2726)1:08:48+42:1022:46
393Tea EnerothOpen 5 (2438)1:01:08+35:0419:39
Lova MillbournInskolning (2140)fullföljt
Alfred SvenssonInskolning (2140)fullföljt
Linnea SvenssonInskolning (2140)fullföljt
Albin HugossonH12 (1032)ej godkänd
Klas LjungqvistH13 (1083)ej godkänd
Cecilia SpångbergD20 (349)ej godkänd
Matilda EllmarkD10 (1269)ej godkänd
Lucas WändelH21-1 (853)ej godkänd
Felicia SpångbergD21-2 (671)ej start
Thomas VinbladOpen 7 (1692)ej start
Ludvig BrantestadInskolning (2140)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!