Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Enen

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Teodor NorénOpen 6 (571)33:29+3:519:50
8Camilla AdlertegOpen 11 (308)50:32+23:1012:34
15Hampus PerssonH14 Kort (375)32:01+11:4514:49
30Anders SvenssonH65 Motion (231)56:11+23:5425:04
31Morten IngwersenOpen 6 (571)48:48+19:1014:21
42Malva SteenD16 (875)33:54+8:309:29
43Kajsa UppstenD14 Kort (312)47:08+24:3022:07
50Birgitta PetersenD55 Kort (582)41:11+10:5816:20
52Mattias OlofssonH21-2 (800)33:35+7:397:11
58Alf JernbergH55 (967)33:38+10:049:44
65Simon BernerssonOpen 9 (584)49:37+27:5912:07
66Adam LiljaH18 (472)37:19+14:4110:56
75Kristina WåhlinD60 Kort (442)51:56+25:4122:23
80Theodor LindbergH18 (472)42:18+19:4012:24
81Matilda PerssonD10 (1269)30:12+12:0218:31
87Elisabet Lindblom LarssonD45 Kort-2 (681)45:01+20:0214:31
89Gustav NordforsH18 (472)53:17+30:3915:37
97Tommy WåhlinH65 (766)40:05+15:4812:36
102Mats BernerssonOpen 9 (584)1:05:27+43:4916:00
102Clary BernerssonD45 Kort-2 (681)51:08+26:0916:29
104Patrik SteenH45-2 (713)39:02+15:129:52
111Jan-Olov RaskH70 Kort (920)43:54+17:2215:57
116Emma BernerssonD16 (875)45:12+19:4812:39
119Tilde IngwersenU1 (2187)18:11+5:4613:16
119Fabian SteenH20 Elit (617)44:24+20:229:50
122Eva Lander PerssonOpen 4 (995)59:54+30:1620:10
127Samuel NorénH16 (1024)33:56+12:019:19
132Anders GustavssonH45-2 (713)48:18+24:2812:13
141Jonatan PerssonU1 (2187)19:06+6:4113:56
145Rasmus SteenH21-2 (800)47:24+21:2810:08
156Ville FontellH15 (929)54:50+32:4815:32
158Patrik LanderOpen 5 (2438)57:13+23:5517:07
170Anna-Karin IngwersenOpen 5 (2438)58:29+25:1117:30
170Hillevi LarssonD10 (1269)41:00+22:5025:09
173Elias LarssonH15 (929)1:09:25+47:2319:39
175Erik BernerssonH12 (1032)49:12+30:2822:03
182Viggo IngwersenH11 (1108)51:45+36:0724:10
185Mona UppstenD45 Motion (966)1:20:15+53:2434:00
214Jakob LiljaOpen 8 (1300)1:09:26+38:1215:01
227Damon GrootOpen 5 (2438)1:03:24+30:0618:58
289Karin LarssonOpen 3 (2726)1:08:58+39:1926:43
332Annelie PlahnOpen 7 (1692)1:40:21+1:15:2631:57
378Elias NordforsOpen 3 (2726)1:22:50+53:1132:06
Vega SigurdsonInskolning (2140)fullföljt
Mats LiljaH60 Kort (990)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!