Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Kungälvs OK

83 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karl Aderstedt AlthoffH10 (1337)14:409:13
3Rickard NorlinOpen 7 (1692)27:08+2:138:38
3Axel HermanssonH16 Kort (197)29:11+2:3710:36
6Hanna GabrielssonD14 (924)28:15+5:239:34
7Maria ForsstenOpen 5 (2438)38:29+5:1111:31
10Anna AsplundD50 Kort (901)28:49+6:0410:33
13Kristin EkdalaD45 Kort-1 (747)32:39+3:4010:21
16Sabina AumoD13 (1017)29:29+4:3910:55
17Ulf PetersonH60 Kort (990)29:00+3:5510:00
17Barbro VallinD75 (210)44:55+17:1022:14
17Jussi AumoH45-1 (730)27:51+3:396:57
18Albin PålssonChallenge H 10 (442)1:12:25+11:228:15
18Trond ForsstenH12 Kort (228)26:00+6:0718:03
18Hanna RangertD40 (496)31:00+4:249:11
20Daniel HägerstrandH40 Kort-2 (789)28:40+6:267:57
20Robin NyqvistOpen 5 (2438)41:21+8:0312:22
20Ulla-Britt OrdasiD65 (320)37:29+11:1214:56
23Anna BerlinD40 Kort-1 (655)30:47+6:379:46
24Axel EkdalaH10 (1337)20:28+5:4812:52
24Elsa Aderstedt AlthoffD15 (801)33:45+7:139:45
26Dante RangertH11 (1108)24:02+8:2411:13
28Benjamin GabrielssonH17-20 Kort (293)37:01+16:2411:19
29Lina PålssonD20 (349)37:31+8:3311:20
30Johanna NilssonD16 (875)32:03+6:398:58
31Elin HermanssonD18 (475)37:43+9:2011:51
33Simon AsplundH21 Motion (406)53:47+16:2313:22
35Arvid HägerstrandU1 (2187)15:14+2:4911:07
35Lukas GrothH12 (1032)24:59+6:1511:12
36Anna FrantzD21 Kort-2 (742)35:01+9:5410:25
38Eva NilssonD45 Motion (966)35:15+8:2414:56
39Cecilia GrothD40 (496)34:53+8:1710:21
40Johan ÖstlingH12 Kort (228)53:44+33:5137:18
41Jeannette AumoD40 (496)35:29+8:5310:31
45Håkan HåkanssonH60 Motion (269)1:00:37+33:4525:02
47Kajsa RaskD16 (875)34:18+8:549:36
48Staffan AsplundH50-2 (739)31:27+8:468:38
48Johan ForsstenH40 (1146)31:55+7:577:43
51Ulf RaskH45 Motion (509)43:54+16:2914:06
54Björn GrothH40 (1146)32:24+8:267:50
61Elina HansonD16 (875)36:02+10:3810:05
64Vidar EkdalaU2 (1872)23:28+7:1615:38
65Sören BörnstedtH50 Motion (409)1:04:22+31:1220:41
66Katrin AsplundD13 (1017)38:16+13:2614:10
72Vera KonczD40 Kort-1 (655)39:14+15:0412:27
72Ellika GrothD15 (801)40:58+14:2611:50
74Ann-Sofi HermanssonD40 Kort-1 (655)39:24+15:1412:30
77Eva JohanssonD65 Kort (470)55:06+28:2523:45
78Fritjof Aderstedt AlthoffH13 (1083)33:43+15:2711:37
80Aron Laurell HåkanssonH21 Kort-2 (1030)33:36+12:148:16
80Stefan JohanssonH40 Kort-2 (789)35:21+13:079:49
83Lisa BörnstedtD16 (875)39:01+13:3710:55
84Mie ÖstlingD40 Kort-1 (655)40:51+16:4112:58
85Minda LangmoenD21 Kort-2 (742)41:11+16:0412:15
85Carl BörnstedtH18 (472)48:46+26:0814:18
87Karin AlthoffD40 (496)50:00+23:2414:50
92Martin EkdalaH45 Kort-2 (992)36:54+12:4710:13
94Mats HermanssonH45 Kort-2 (992)37:22+13:1510:21
97Erika RaskD40 (496)1:04:23+37:4719:06
98Anneli GabrielssonD40 (496)1:05:47+39:1119:31
98Rikard NilssonH50-2 (739)38:04+15:2310:27
102Edvin LanneU2 (1872)25:42+9:3017:08
115Elias ForsstenU1 (2187)18:04+5:3913:11
118Disa RangertD13 (1017)48:02+23:1217:47
131Isabella AumoD15 (801)54:31+27:5915:45
135Sofia RaskD13 (1017)51:35+26:4519:06
136Rudolf BrogrenH60 Kort (990)44:45+19:4015:25
142Hans NilssonH45 Kort-2 (992)42:44+18:3711:50
147Erik AderstedtH40 (1146)41:45+17:4710:06
148Stefan L JohanssonH45 Kort-2 (992)43:45+19:3812:07
148Erik ÖstlingH13 (1083)43:06+24:5014:51
154Marie AsplundD14 (924)55:40+32:4818:52
156Filip JohanssonH16 (1024)40:10+18:1511:02
160Sven-Olof PålssonH55 Kort (872)51:13+27:1016:47
170Lars ÖstlingH45 Kort-2 (992)47:32+23:2513:10
188Anton RaskH10 (1337)39:30+24:5024:50
191Matilda LanneOpen 3 (2726)57:59+28:2022:28
197Joel GabrielssonU2 (1872)31:21+15:0920:54
220Jonas FrantzOpen 8 (1300)1:10:55+39:4115:20
265Nelly GrothU1 (2187)23:36+11:1117:13
267Arvid LanneU2 (1872)37:40+21:2825:06
Arve ForsstenInskolning (2140)fullföljt
Martin HolgerssonChallenge H 10 (442)ej godkänd
Ulf GabrielssonH45 Kort-2 (992)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!