Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Östersunds OK

71 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Maja WillénD16 Kort (253)39:22+10:1415:01
6Elias HalvarssonU1 (2187)13:25+1:009:47
8Inger DahlgrenD45 Kort-2 (681)30:12+5:139:44
10Alva ErikssonD12 (1025)24:03+5:0411:01
14Ingeborg DanielssonD60 Kort (442)32:43+6:2814:06
21Christina ThomasD35 Kort (631)32:34+8:1210:04
21Lars-Gunnar FickH21 Motion (406)48:43+11:1912:07
22Linda ErikssonChallenge D 10 (268)1:30:55+23:0510:57
25Casper AnderssonOpen 1 (777)27:59+7:2819:17
25Tua DahlgrenD18 (475)36:06+7:4311:21
26Tom BrantheimH65 Kort (958)30:38+5:1810:58
29Frida KrohnD18 (475)37:30+9:0711:47
29Hanna LindqvistD11 (851)27:16+8:0812:51
30Jens HalvardssonOpen 6 (571)48:29+18:5114:15
37Anna Hedström RingvallD45 Kort-2 (681)34:37+9:3811:10
37Emma NilssonD16 Kort (253)57:47+28:3922:03
39Holger BlücherH12 Kort (228)51:15+31:2235:35
39Anna VesterlundD21-2 (671)36:21+9:269:52
39Johan HalvarssonH21 Kort-2 (1030)29:35+8:137:17
40Ulf LindqvistH45-2 (713)29:37+5:477:29
41Måns RavaldH10 (1337)22:06+7:2613:53
42Mattis HalvarssonOpen 1 (777)32:37+12:0622:29
44Simon LindqvistU1 (2187)15:40+3:1511:26
45Petter MahrsH21 Motion (406)56:49+19:2514:08
46Astrid HedströmD11 (851)31:05+11:5714:39
52Kurt HalvarssonH70 (607)39:25+15:0413:46
55Peter ZwahlenH60 Motion (269)1:54:44+1:27:5247:24
59Camilla HambergD40 Kort-2 (637)40:11+16:0512:31
65Lars-Åke LarssonH45-2 (713)33:03+9:138:22
69Kristina HammarfalkD55 Kort (582)46:37+16:2418:29
69Maria HalvarssonD35 Kort (631)40:14+15:5212:27
73Lars StrinnholmH65 (766)36:44+12:2711:33
81Britta BrännströmD40 Kort-2 (637)45:20+21:1414:07
84Aksel HalvarssonH14 (1160)31:30+11:3310:27
85Axel ArnessonH12 (1032)30:53+12:0913:50
86Per HedmanH65 Kort (958)36:55+11:3513:13
87Karin WalltinD65 Kort (470)1:05:11+38:3028:05
89Gry DahlgrenD12 (1025)31:55+12:5614:38
92Åsa LindqvistD45 Motion (966)43:23+16:3218:22
93Erik WillénH50 Kort-2 (763)41:07+16:5012:55
95Elsa ArnessonD11 (851)39:45+20:3718:45
104Erik HedmanH35 Kort (1001)40:48+15:2610:05
105Ulrika WillénD45 Kort-2 (681)52:07+27:0816:48
106Mats LundquistH50-1 (836)37:25+16:1210:08
111Olle HambergH10 (1337)29:53+15:1318:47
114Joakim StenvallH40 Kort-1 (820)37:57+15:2810:23
114Tore HambergH11 (1108)34:29+18:5116:06
123Anders DahlgrenH50 Kort-2 (763)49:36+25:1915:35
131Lennart HambergH40 (1146)40:10+16:129:43
134Axel HedströmH14 (1160)35:48+15:5111:53
134Frida BerggrenD12 (1025)39:03+20:0417:54
136Flisa RavaldD13 (1017)51:37+26:4719:07
140Ola RavaldOpen 8 (1300)55:50+24:3612:05
145Agneta BlücherD50 Kort (901)54:30+31:4519:57
150Ida DahlgrenD16 (875)53:04+27:4014:51
155Måns ErikssonH16 (1024)39:41+17:4610:54
164Kjell EnarssonH60 Kort (990)49:47+24:4217:10
165Greta BlücherD13 (1017)1:02:43+37:5323:13
180Gunnar HedbergH65 Kort (958)53:23+28:0319:08
181Greta HedmanD10 (1269)43:14+25:0426:31
193Olle SjöblomH10 (1337)41:22+26:4226:01
197Monika LundOpen 7 (1692)56:12+31:1717:53
199Simon BlücherH10 (1337)42:22+27:4226:38
203Erik HedströmU1 (2187)21:13+8:4815:29
217Rasmus WillénOpen 8 (1300)1:10:04+38:5015:09
244Christina RavaldOpen 5 (2438)1:05:18+32:0019:33
348Arvid BerggrenU1 (2187)28:18+15:5320:39
Thilde BernslandInskolning (2140)fullföljt
Arvid HedmanInskolning (2140)fullföljt
Monika HedmanD70 Motion (211)ej godkänd
Gösta NilssonH85 (87)ej godkänd
Daniel BerggrenH40 (1146)ej start
Linn ZwahlenD17-20 Kort (207)ej start
Barbro Gunilla HalvarssonD65 Motion (243)ej start
Sofia LindgrenOpen 6 (571)ej start
Elin HedmanChallenge D 5 (445)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!