Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Strängnäs-Malmby OL

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karin GustafssonD65 (320)30:558:59
10Oscar KarlssonOpen 10 (422)33:37+7:358:28
24Anna FolkegårdD50 (838)34:09+8:148:32
25Lisa ErikssonD18 (475)53:44+14:5910:24
25Kajsa WallinD10 (1269)22:23+6:099:14
26Gullan AnderssonD65 (320)42:03+11:0812:13
42Klaus ElvelindH45 Motion (509)50:19+17:3810:03
43Anton SundinH21-2 (800)1:09:48+13:016:52
48Pontus ErikssonH50-1 (836)49:03+12:167:50
57Susanne SöderholmD50 (838)39:09+13:149:47
61Kerstin Alneberg StenssonD60 Kort (442)54:14+23:4417:00
63Birgitta PåledalD65 Kort (470)55:27+22:1718:29
66Christer ÖstlundH50-1 (836)51:57+15:108:18
70Hampus NyholmH14 (1160)29:40+7:507:04
76Linda SternerD21 Kort-2 (742)50:49+18:1510:06
83Alexander GarinH18 (472)1:30:02+49:3113:42
92Magnus AxelssonH50-1 (836)55:14+18:278:50
93Johan WallinOpen 7 (1692)32:47+12:5111:04
97Lotta StenströmD50 (838)45:13+19:1811:18
103Bo AnderssonH60 Kort (990)49:30+17:3712:06
112Åsa ElvelindD45 Kort-1 (747)56:52+27:1215:58
119Sixten WallinU2 (1872)33:05+14:3313:07
119Dag SundinH55 Kort (872)57:34+21:4712:45
123Katarina AnkarlingD40 Kort-1 (655)1:07:06+37:4416:24
128Marie GreenD50 Kort (901)50:20+21:3815:49
136Sara AnkarlingD14 (924)51:07+26:0312:11
139Jan-Erik AnderssonH50-1 (836)1:07:34+30:4710:48
163Åke HuleforsH60 Kort (990)1:01:34+29:4115:03
163Centh PåledalH65 Kort (958)1:11:43+38:2419:32
164Sara LagermanD14 (924)1:00:36+35:3214:27
177Folke HolmgrenH70 Kort (920)1:52:31+1:26:1736:53
190Christofher RamströmH21 Kort-1 (1006)1:50:58+1:09:2913:55
192Erik JonssonH14 (1160)42:25+20:3510:07
197Gunilla KarlssonOpen 3 (2726)44:58+21:0814:53
203Roger KarlssonOpen 5 (2438)49:41+20:3912:52
406Ellinor KarlssonOpen 5 (2438)1:08:19+39:1717:41
Jakob SternerInskolning (2140)fullföljt
Ingrid Elisabet FyreboD65 (320)ej godkänd
Magnus SternerH35 Kort (1001)ej godkänd
Anna ErikssonD18 (475)ej start
Thomas PetterssonH55 (967)ej start
Maja ErikssonD14 (924)ej start
Madeleine GreenD21 Kort-2 (742)ej start
Elisabeth HuleforsOpen 3 (2726)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!