Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Södertörn

150 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Tilde BacklundD15 (801)27:43+0:326:07
4Per BacklundH55 (967)34:20+1:496:11
4Lars-Gunnar LarssonH65 (766)35:42+3:007:57
4Ulf EskilssonH80 (240)39:04+6:0512:24
6Louise MarkstedtD21-2 (671)50:35+3:577:15
6Olof AnderssonH12 Kort (228)23:38+3:288:51
8Malin JönssonD45 Motion (966)32:31+2:599:00
11Helena MarkstedtD21-2 (671)52:27+5:497:31
12Malva LindbärgD14 Kort (312)30:45+8:1510:23
13Fredrik LarssonH21-1 (853)1:03:09+5:026:12
14Ola NyqvistH60 Kort (990)37:32+5:399:10
15Elisabeth LarssonD12 (1025)26:21+6:318:55
17Niklas ErlandssonH11 (1108)19:08+3:366:55
18Henrik ErlandssonH45 Kort-1 (980)37:17+4:247:14
18Tove LagerbergD21-2 (671)54:45+8:077:51
18Linda RennerD15 (801)32:26+5:157:10
21Björn Sandén2-days Middle (146)41:30+13:249:33
24Ann-Cathrin LindellD65 Motion (243)1:00:53+23:0520:05
25Ylva SandénD15 (801)33:19+6:087:22
26Alexander MagnvallH12 Kort (228)34:24+14:1412:53
28Johan MarkstedtH50-2 (739)44:46+8:247:16
28Anita KarlssonD55 (669)36:03+7:519:27
29Ann FranzénD50 Kort (901)34:21+5:3910:48
29Anna BacklundD50 (838)34:53+8:588:43
31Jonathan BerglindOpen 8 (1300)33:36+8:057:25
33Kjerstin MarkstedtD50 Motion (592)47:08+14:1313:05
34Sara MöllerD14 (924)33:43+8:398:02
38Paul NorénH65 (766)41:18+8:369:11
40Lena ErlandssonD45 Kort-1 (747)41:16+11:3611:35
40Erik AdolfssonH17-20 Kort (293)59:03+26:5110:33
40Hugo LindbärgH18 Elit 2 (534)52:38+12:057:33
41Tove OlssonD10 (1269)23:49+7:359:50
41Linus BacklundH18 Elit 2 (534)52:40+12:077:33
41Torbjörn JohanssonH55 Kort (872)44:00+8:139:45
41Jesper LagerbergH45-1 (730)46:07+9:397:03
41Anders JakobssonH55 (967)41:56+9:257:33
42Christina GranathD50 Kort (901)36:18+7:3611:24
42Per FranzénH50 Kort-1 (778)38:45+9:268:24
43Hanna LagerbergD16 (875)36:03+8:217:35
46Fabian Martinez PonceH21 Motion (406)1:14:49+25:4910:30
47Göran HellgrenH50 Kort-1 (778)40:27+11:088:46
48Sune SisellH65 (766)42:11+9:299:23
48Alexander NilssonH17-20 Kort (293)1:09:11+36:5912:22
50Marielle LarssonD21-2 (671)1:03:28+16:509:06
51Helena BerglindD50 Motion (592)51:32+18:3714:18
53Sofia CronaD45 Motion (966)42:02+12:3011:38
53Daniel BeutlerH21 Motion (406)1:17:50+28:5010:55
56Per WallH40 Kort-1 (820)45:44+12:017:36
58Patrik BlidefalkH45-1 (730)49:28+13:007:34
58Sven SandinH50 Motion (409)1:06:01+26:0213:02
59Emma HenriquesD10 (1269)25:46+9:3210:38
60Olof LissmatsH18 (472)1:07:12+26:4110:13
61Daniela RennerD35 Kort (631)47:38+14:3410:22
61Ingela BerglindD50 Motion (592)55:19+22:2415:21
65Måns HellgrenH21-1 (853)1:13:34+15:277:14
66Johan RosénH50 Motion (409)1:13:30+33:3114:31
66Göran HillgrenH60 (671)53:07+17:0510:17
68Caroline BerglindD21 Motion (510)58:32+25:2412:35
69Louise KlingstedtD21-2 (671)1:06:14+19:369:30
71Åsa EklövOpen 12 (366)2:44:16+1:39:5615:55
72Claes CronaH45 Motion (509)1:01:26+28:4512:17
72Inger SchwartzD60 Kort (442)59:03+28:3318:30
72Lotten SandénD15 (801)39:22+12:118:42
74Simon ÖsterlingH18 Elit 2 (534)59:29+18:568:32
78Fredrik AnderssonH45 Kort-1 (980)46:22+13:299:00
80Monika PerssonD50 Kort (901)42:23+13:4113:19
82Daniel JönssonH40 Motion (456)1:17:26+37:3212:54
82Nils EklöwH50-2 (739)56:13+19:519:08
84Ella AnderssonD16 (875)40:56+13:148:37
85Maxine LindströmD21 Motion (510)1:07:05+33:5714:25
85Katarina NorrbyD15 (801)41:56+14:459:16
88Georg EklöwH18 Elit (573)1:00:57+18:547:56
88Sven BolmbladH45 Kort-1 (980)47:34+14:419:14
88Filip MöllerH16 (1024)39:09+11:486:55
88Sofia ZillingD16 (875)41:21+13:398:42
89Agneta LissmatsChallenge D 5 (445)1:50:32+1:14:0618:42
90Andreas MagnvallH18 Elit 2 (534)1:07:14+26:419:38
91Annica HedbergD40 Motion (764)54:14+23:3813:27
93Lars AdolfssonH45 Motion (509)1:25:03+52:2217:00
93Jonny MalleyH21 Elit 2 (662)1:32:38+23:017:25
96Björn RennerH12 (1032)28:07+12:178:57
99Ann-Sofie SvanbergD55 (669)48:27+20:1512:42
100Ingemar JohnssonH70 (607)55:42+22:4213:47
102John SvanbergOpen 9 (584)1:21:29+40:2810:38
102William NilssonH21-1 (853)1:21:08+23:017:59
103Albin FranzénU2 (1872)31:30+12:5812:30
103Göran IvaresH55 (967)51:43+19:129:19
104Josh BeechH21-1 (853)1:21:59+23:528:04
105Sten SvanbergH55 Kort (872)54:57+19:1012:11
106Åsa SundbergOpen 1 (777)43:33+23:3918:08
107Kristina ZillingD45 Kort-1 (747)55:30+25:5015:35
114Olle SandénH45 Kort-1 (980)53:13+20:2010:20
115Petra LindellD40 Kort-2 (637)1:05:56+38:0016:02
115Martin SigrandH45-1 (730)1:03:29+27:019:43
119Isabelle HellmanOpen 1 (777)47:22+27:2819:44
121Melvin JakobssonH15 (929)50:38+22:029:21
121Mattias IvaresH16 (1024)42:36+15:157:32
121Fredrik SetterqvistH21-1 (853)1:27:03+28:568:34
125Claes RennerH50 Kort-1 (778)57:46+28:2712:31
131Boel SundbergD21 Kort-1 (837)1:02:10+29:2812:26
133Sara ThörnD45 Kort-1 (747)1:04:21+34:4118:04
133Ludvig SigrandH14 (1160)34:21+12:318:11
133Sanna HedbergD14 (924)50:12+25:0811:58
136Alicia SchandlOpen 3 (2726)41:21+17:3113:41
136Malin AdolfssonD16 (875)48:30+20:4810:12
136Katarina LindbärgD50 Kort (901)51:55+23:1316:19
137Erik WåhlinH21-1 (853)1:33:08+35:019:10
139Anders HedbergH45 Kort-1 (980)56:43+23:5011:00
140Olle BlomgrenOpen 8 (1300)44:16+18:459:46
150Anna SchandlOpen 7 (1692)36:04+16:0812:11
151Johanna IvaresD21 Kort-1 (837)1:09:36+36:5413:55
154Alexander SchandlH15 (929)58:47+30:1110:51
155Jenny MagnvallOpen 4 (995)1:21:35+43:4616:41
156Marie CronaD14 (924)57:04+32:0013:37
157Mattis SandénH13 (1083)48:18+26:5311:41
163Carina MöllerOpen 5 (2438)46:48+17:4612:07
170Åke HellmanH65 Kort (958)1:15:53+42:3420:40
170Ester AnderssonD13 (1017)56:27+30:5413:20
173Viktor ZillingH12 (1032)38:40+22:5012:18
174Jacob Hård af SegerstadH60 Kort (990)1:10:55+39:0217:20
175Key LindellH70 Kort (920)1:21:25+55:1126:41
175Erik MöllerH40 (1146)1:19:46+37:0210:22
176Tomas MöllerH70 Kort (920)1:36:18+1:10:0431:34
176Anna AdolfssonD45 Motion (966)1:17:24+47:5221:26
182Ludwig BerglindH13 (1083)56:44+35:1913:44
186Ylva LagerbergD45 Motion (966)1:30:29+1:00:5725:03
186Linn OlssonD12 (1025)56:40+36:5019:12
195Thomas ErikssonOpen 5 (2438)49:10+20:0812:44
210Johannes NorrbyH10 (1337)40:59+27:0517:53
269Stella JönssonU2 (1872)44:29+25:5717:39
283Patrik NorrbyOpen 8 (1300)1:10:41+45:1015:36
287Erik JönssonU1 (2187)23:53+11:4712:58
310Ing-Marie NilssonOpen 5 (2438)57:48+28:4614:58
317Kristina AnderssonOpen 5 (2438)58:49+29:4715:14
326Blenda SandénU2 (1872)50:49+32:1720:09
345Elisabeth KamélOpen 3 (2726)54:20+30:3017:59
348Johanna CronaU2 (1872)54:42+36:1021:42
372Ida SamuelssonU2 (1872)1:04:02+45:3025:24
386Marie HalvorsenOpen 5 (2438)1:05:57+36:5517:05
391Elin AgeOpen 3 (2726)58:49+34:5919:28
396Tove ErlandssonU2 (1872)2:41:46+2:23:141:04:11
446Tomas GrelssonOpen 5 (2438)1:15:46+46:4419:37
544Pyttan AsplundOpen 3 (2726)1:30:20+1:06:3029:54
Thelma AgeInskolning (2140)fullföljt
Amanda BlidefalkInskolning (2140)fullföljt
Linnea Wall-EngwallInskolning (2140)fullföljt
Emil BlidefalkH12 Kort (228)ej godkänd
Staffan ZillingH50-2 (739)ej godkänd
Greta HägerD11 (851)ej godkänd
Anna Maria SandénOpen 5 (2438)ej godkänd
Markus HellgrenH17-20 Kort (293)ej start
Adam HedbergH17-20 Kort (293)ej start
Max ÖsterlingH12 (1032)ej start
Carolina SigrandD45 Motion (966)ej start
Lennart BerglindH50 Motion (409)ej start
Axel KudinoffOpen 8 (1300)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!