Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Kungälvs OK

85 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Karl Aderstedt AlthoffH10 (1337)16:10+1:106:37
4Ulf PetersonH60 Kort (990)32:13+0:468:39
5Axel HermanssonH16 Kort (197)46:48+7:5111:38
7Rickard NorlinOpen 8 (1300)32:55+5:037:19
8Pontus JanssonOpen 9 (584)1:05:22+10:208:32
9Trond ForsstenH12 Kort (228)24:44+5:3510:00
10Anna AsplundD50 Kort (901)30:55+3:039:45
12Barbro VallinD75 (210)54:19+16:0218:47
15Anna FrantzD21 Kort-2 (742)47:15+13:099:55
18Maria ForsstenOpen 5 (2438)37:03+7:1710:57
19Elias ForsstenU1 (2187)18:03+3:4210:48
20Hanna GabrielssonD14 (924)37:43+6:399:32
21Johan ÖstlingH12 Kort (228)28:51+9:4211:40
23Johanna NilssonD16 (875)39:39+5:158:34
25Elin HermanssonD18 (475)55:59+10:5711:26
26Kristin EkdalaD45 Kort-1 (747)38:24+6:0710:50
27Anna BerlinD40 Kort-1 (655)43:56+10:2310:42
29Carl BörnstedtH18 (472)1:04:51+19:3610:23
30Hanna RangertD40 (496)44:43+7:579:17
34Håkan HåkanssonH60 Motion (269)1:33:26+49:4122:47
35Mie ÖstlingD40 Kort-1 (655)46:06+12:3311:14
35Ulf RaskH45 Motion (509)1:05:00+25:0413:12
37Ulla-Britt OrdasiD65 (320)48:51+16:2115:51
38Lina PålssonD20 (349)1:06:55+19:2412:29
38Jeannette AumoD40 (496)46:28+9:429:39
38Simon AsplundH21 Motion (406)1:27:40+31:4913:08
39Sabina AumoD13 (1017)42:24+12:3511:13
41Martin HolgerssonChallenge H 10 (442)1:53:10+42:4211:27
42Jussi AumoH45-1 (730)57:19+13:188:42
43Daniel HägerstrandH40 Kort-2 (789)51:36+14:268:56
45Benjamin GabrielssonH17-20 Kort (293)2:09:35+1:32:3225:36
45Eva JohanssonD65 Kort (470)45:10+11:2315:34
46Elsa Aderstedt AlthoffD15 (801)45:02+12:0910:03
47Minda LangmoenD21 Kort-2 (742)53:34+19:2811:15
47Fritjof Aderstedt AlthoffH13 (1083)36:47+10:379:33
50Dante RangertH11 (1108)27:30+6:589:25
50Eva NilssonD45 Motion (966)57:26+18:1116:02
52Kajsa RaskD16 (875)43:54+9:309:30
54Sofia RaskD13 (1017)44:37+14:4811:48
54Cecilia GrothD40 (496)51:01+14:1510:36
63Axel EkdalaH10 (1337)22:04+7:049:02
64Elina HansonD16 (875)46:19+11:5510:01
67Vera KonczD40 Kort-1 (655)51:25+17:5212:32
71Erik AderstedtH40 (1146)1:06:41+18:168:54
73Aron Laurell HåkanssonH21 Kort-2 (1030)1:16:01+23:539:43
78Disa RangertD13 (1017)48:17+18:2812:46
78Lukas GrothH12 (1032)32:24+9:2010:43
80Karin AlthoffD40 (496)1:00:33+23:4712:35
81Ellika GrothD15 (801)52:34+19:4111:44
83Rikard NilssonH50-2 (739)1:04:52+24:2611:08
87Martin EkdalaH45 Kort-2 (992)50:31+15:3510:12
88Staffan AsplundH50-2 (739)1:06:00+25:3411:20
92Anneli GabrielssonD40 (496)1:13:44+36:5815:19
93Erika RaskD40 (496)1:14:47+38:0115:32
93Vidar EkdalaU2 (1872)27:41+10:2111:17
94Isabella AumoD15 (801)55:04+22:1112:17
96Johan ForsstenH40 (1146)1:10:02+21:379:21
103Filip JohanssonH16 (1024)54:06+16:589:41
106Ann-Sofi HermanssonD40 Kort-1 (655)1:04:09+30:3615:38
110Hans NilssonH45 Kort-2 (992)54:15+19:1910:57
115Björn GrothH40 (1146)1:13:18+24:539:47
124Mats HermanssonH45 Kort-2 (992)56:45+21:4911:27
126Lisa BörnstedtD16 (875)1:00:29+26:0513:05
128Katrin AsplundD13 (1017)57:46+27:5715:16
143Matilda LanneOpen 3 (2726)42:17+20:3325:19
145Rudolf BrogrenH60 Kort (990)54:01+22:3414:31
157Sven-Olof PålssonH55 Kort (872)1:12:38+38:3216:17
164Erik ÖstlingH13 (1083)1:05:52+39:4217:06
173Stefan L JohanssonH45 Kort-2 (992)1:16:09+41:1315:23
179Lars ÖstlingH45 Kort-2 (992)1:22:26+47:3016:39
190Anton RaskH10 (1337)32:13+17:1313:12
193Arvid HägerstrandU1 (2187)26:48+12:2716:02
200Joel GabrielssonU2 (1872)34:42+17:2214:09
211Edvin LanneU2 (1872)35:24+18:0414:26
231Arvid LanneU2 (1872)37:09+19:4915:09
380Nelly GrothU1 (2187)40:35+26:1424:18
392Robin NyqvistOpen 5 (2438)1:35:12+1:05:2628:09
Arve ForsstenInskolning (2140)fullföljt
Minou KonczInskolning (2140)fullföljt
Timea KonczInskolning (2140)fullföljt
Marie AsplundD14 (924)ej godkänd
Stefan JohanssonH40 Kort-2 (789)ej godkänd
Sören BörnstedtH50 Motion (409)ej godkänd
Albin PålssonChallenge H 10 (442)ej godkänd
Jonas Frantz2-days Men (131)ej godkänd
Ulf GabrielssonH45 Kort-2 (992)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!