Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Tranan

67 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hanna LindströmD20 (349)47:318:51
2Mats KindlundH45-1 (730)45:45+1:446:57
3Ulrika KindlundD40 Kort-1 (655)34:50+1:178:29
10Lars-Olof PetterssonH70 Motion (294)47:49+8:3214:32
10Erik FinnskogChallenge H 5 (390)43:52+4:159:03
11Lisa JohanssonD18 Elit (551)50:32+3:308:56
12Lars-Gunnar EnströmH85 (87)1:34:24+44:1232:39
13Roger CarlssonH50 Kort-2 (763)37:02+3:288:07
17Susanne BiörsD40 Kort-1 (655)41:18+7:4510:04
17Peter Östensson2-days Middle (146)51:16+19:3512:37
19Marika ElverlindD40 Motion (764)49:56+9:2713:10
20Sofia ElverlindD14 Kort (312)35:31+13:2612:09
20Lisa JohanssonChallenge D 5 (445)53:18+16:2210:59
21Emilia ElverlindD10 (1269)23:48+4:589:45
21Monica MartinssonD60 (365)38:43+7:1411:56
22Jenny MartinssonD35 Kort (631)42:14+7:589:38
22Annika JohanssonD40 (496)42:48+6:028:53
23Noel AnderssonU1 (2187)18:25+4:0411:01
24Gustav OhlinH14 (1160)30:13+4:537:43
27Monica LarssonD70 (252)46:42+14:1515:43
33Wilma OlssonD12 Kort (249)34:01+13:3014:06
34Sara OhlinD11 (851)29:19+8:4510:04
34Åsa JuvénD35 Kort (631)44:06+9:5010:04
36Terese LarssonD40 Motion (764)55:10+14:4114:33
38Sara KindlundD20 Elit (499)1:03:24+14:579:27
40Sofia ÖstenssonD40 Kort-1 (655)46:51+13:1811:25
41Kjell MartinssonH65 (766)45:38+7:4711:01
43Hugo SetthagenH15 (929)52:56+15:369:43
43Thomas AnderssonH45 Kort-2 (992)45:12+10:169:07
44Claes SetthagenH40 Kort-2 (789)51:40+14:308:57
46Magnus JuvénChallenge H 10 (442)1:54:25+43:5711:34
49Theo LarssonU1 (2187)20:03+5:4212:00
51Eric JanssonOpen 9 (584)1:34:16+39:1412:19
52Kurt RydinH75 (592)53:02+20:3316:04
53Sofie JohanssonOpen 2 (501)54:08+27:1715:09
54Egon JohanssonH60 (671)48:38+13:5410:26
56Kenneth JohanssonH45-1 (730)59:34+15:339:03
59Lars-Åke LarssonH75 (592)54:09+21:4016:24
65Peter KebkeChallenge H 5 (390)1:34:09+54:3219:27
69Klas JohanssonH16 (1024)48:42+11:348:43
72Mikael JohanssonOpen 5 (2438)45:12+15:2613:22
76Jimmy LindbladOpen 6 (571)2:12:02+1:22:4123:00
77Lillemor AnderssonOpen 6 (571)2:12:09+1:22:4823:01
83Lisa ÖstenssonD11 (851)35:21+14:4712:08
88Ann-Sophie OhlinD45 Kort-2 (681)51:29+19:4814:32
91Anita LomåsD55 Kort (582)48:37+19:0116:12
92Gustav ÖstenssonH15 (929)1:04:20+27:0011:49
94Marie JohanssonD21 Kort-1 (837)56:06+22:0911:56
96Magnus ElverlindH40 Kort-2 (789)1:02:14+25:0410:47
103Christian OlssonH40 (1146)1:11:04+22:399:30
104Catrin EricsonD40 Motion (764)1:15:20+34:5119:52
105Christian AnderssonH40 Kort-2 (789)1:04:22+27:1211:09
121Agnes OlssonU1 (2187)23:58+9:3714:21
125Julia ElverlindD16 (875)1:00:16+25:5213:02
128Maja KindlundD16 (875)1:00:40+26:1613:07
144Tim AnderssonH11 (1108)36:24+15:5212:27
157Erik KindlundH10 (1337)28:07+13:0711:31
164Otto LarssonH11 (1108)40:57+20:2514:01
208Angelina Krus EckerströmU1 (2187)27:16+12:5516:19
217Richard Krus EckerströmU2 (1872)35:57+18:3714:40
Arvid AnderssonInskolning (2140)fullföljt
Svea AnderssonInskolning (2140)fullföljt
Tilda JuvénInskolning (2140)fullföljt
Felix LarssonInskolning (2140)fullföljt
Alfred MartinssonInskolning (2140)fullföljt
Anton NilssonH21 Elit 2 (662)ej godkänd
Christian JanssonOpen 6 (571)ej godkänd
Emma NilssonD20 Elit (499)ej start
Max LarssonH40 (1146)ej start
Karl-Johan OhlinH50 Motion (409)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!