Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tumba-Mälarhöjden OK

64 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Stefan LjungbergH40 Motion (456)54:41+0:219:53
4Helena AdebrantD45 Kort-1 (747)32:54+0:379:17
5Elsa TörnrosD21 Kort-1 (837)39:59+6:028:30
9Nicklas NilssonOpen 11 (308)57:23+14:4910:37
10Johan GibergH18 Elit (573)48:35+3:546:49
13Erik ÅbergH16 Kort (197)53:55+14:5813:24
16Dan GibergH45 Kort-1 (980)37:29+3:487:35
17Karin SkogholmD35 (286)57:20+8:419:23
18Lena LjungbergD45 Motion (966)48:04+8:4913:25
21David HedbergH40 Kort-1 (820)45:10+6:427:54
22Patrik AdebrantH45 Kort-1 (980)38:15+4:347:44
25Siri RosengrenD16 Kort (253)1:13:51+31:5018:27
25Karin KolmodinChallenge D 5 (445)56:13+19:1711:35
26Malin ÅgrenD14 Kort (312)36:44+14:3912:34
26Jenny RosengrenD45 Motion (966)50:53+11:3814:12
27Mattias BomanH45 Kort-1 (980)39:39+5:588:01
29Kjell ÅgrenH45 Kort-1 (980)40:11+6:308:08
30Kajsa LjungbergD14 Kort (312)38:46+16:4113:16
30Ludvig LangeH12 (1032)26:38+3:348:49
30Anders KällH45 Kort-1 (980)40:28+6:478:11
31Ruben HylanderH18 (472)1:06:01+20:4610:34
33Teodor HedbergH14 Kort (375)39:52+14:4913:25
39Alvar LangeU2 (1872)24:28+7:089:59
41Ingrid AndréD12 (1025)27:19+5:419:29
48Jennifer WargD21-2 (671)1:16:03+21:0111:13
60Kristoffer HylanderH45 Kort-1 (980)45:22+11:419:11
65Ellinor ÖstervallD18 Elit (551)59:36+12:3410:32
65Ebba KolmodinD12 (1025)29:42+8:0410:18
66Alexander KällH16 (1024)48:29+11:218:41
66Mikael TjernbergH40 (1146)1:05:38+17:138:46
67Elsa KällD12 (1025)29:46+8:0810:20
67Sofie ÅbergOpen 2 (501)1:05:08+38:1718:14
72Ebba AdebrantD15 (801)50:53+18:0011:21
74Alice LjungbergD10 (1269)28:44+9:5411:46
75Joakim TörnrosH21 Kort-1 (1006)1:20:44+32:5510:25
78Ronja HillD21 Kort-1 (837)53:20+19:2311:20
78Sara KolmodinU2 (1872)26:43+9:2310:54
79Kerstin ÅbergD12 (1025)30:34+8:5610:36
80Carina JohanssonD50 Kort (901)39:47+11:5512:32
83Charlotta ÖstervallD45 Kort-1 (747)46:45+14:2813:12
91Erik KällU1 (2187)22:13+7:5213:18
96Emma PerssonD18 Elit (551)1:22:04+35:0214:31
100Elias AdebrantH13 (1083)47:19+21:0912:17
111Carina ÅgrenD40 Kort-2 (637)1:10:31+36:5917:22
120Thomas ErikssonH45 Kort-1 (980)52:47+19:0610:41
124Tomas HolmbergH55 (967)58:19+25:5311:16
126Magnus KjellstrandH45 Kort-1 (980)53:43+20:0210:52
128Marcus GibergOpen 5 (2438)50:34+20:4814:57
135Jerker ÅbergH45 Kort-1 (980)56:09+22:2811:21
136Per ÅnmarkH65 (766)1:08:38+30:4716:34
139Philippa BianderD12 (1025)39:39+18:0113:46
142Katja HedbergD40 Motion (764)1:48:40+1:08:1128:40
149Vilma ÅgrenD12 (1025)41:23+19:4514:22
157Håkan ElderstigH45 Kort-1 (980)1:02:32+28:5112:39
169Leo KajanusH12 (1032)50:35+27:3116:44
174Hanna ÅbergD14 (924)2:04:49+1:33:4531:35
178Lydia HylanderD12 (1025)51:25+29:4717:51
186Anton ÅgrenU2 (1872)33:34+16:1413:42
190Max Igor KajanusH16 (1024)1:58:16+1:21:0821:11
193Oliver BianderH10 (1337)33:51+18:5113:52
196Matilda HedbergU2 (1872)34:21+17:0114:01
204Carina PerssonOpen 7 (1692)48:35+25:5216:05
402Johanna Skogholm AllaredU1 (2187)45:17+30:5627:06
Jörgen PerssonH45 Kort-1 (980)ej godkänd
Simon AdebrantH10 (1337)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!