Officiell resultatlista för Sydsvenska 7manna- och 4dammabudkavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Sydsvenska 7manna- och 4dammabudkavlen
Arrangörsorganisation: Eksjö SOK
Datum: fredag 29 april 2016 - lördag 30 april 2016

4-Dam

21 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 12:49:34
Tova Olsson38:532+0:0338:532
Elin Granstedt41:459+4:031:20:387+5
Sophia Björnlinger35:2311:56:012-5
Elna Forsberg53:332+0:332:49:341-1
2OK Orion 12:50:28
Myrra Carlsson38:563+0:0638:563
Cecilia Bratt37:462+0:041:16:421-2
Sara Jonsson37:353+2:121:54:1710
Tilda Johansson56:114+3:112:50:282+1
3Göteborg-Majorna OK 12:55:16
Frida Nero44:3113+5:4144:3113
Anna Wallin41:168+3:341:25:4711-2
Jennie Runesson36:292+1:062:02:166-5
Viktoria Ernstsson53:0012:55:163-3
4OK Pan-Kristianstad 12:57:49
Pim Hedberg38:595+0:0938:595
Line Cederberg38:383+0:561:17:373-2
Frida Emanuelsson38:324+3:091:56:0930
Jannie Hagård1:01:407+8:402:57:494+1
5IK Hakarpspojkarna 22:58:40
Eva Öhlund38:50138:501
Annie Önsten39:575+2:151:18:474+3
Gabriella Gustafsson40:489+5:251:59:355+1
Elin Svensson59:055+6:052:58:4050
6Göteborg-Majorna OK 23:02:27
Jennie Andersson43:3211+4:4243:3211
Louise Götfors42:0410+4:221:25:3610-1
Hanna Persson40:418+5:182:06:179-1
Emma Bergman56:103+3:103:02:276-3
7IK Hakarpspojkarna 33:05:56
Hanna Palm39:028+0:1239:028
Moa Svensson42:3312+4:511:21:3580
Amanda Rangert41:1610+5:532:02:517-1
Anna Envall1:03:058+10:053:05:5670
8Sävedalens AIK 13:06:27
Maria Magnusson39:017+0:1139:017
Emma Andersson40:366+2:541:19:375-2
Stina Berg39:476+4:241:59:244-1
Ida-Maria Svensson1:07:0311+14:033:06:278+4
9IK Hakarpspojkarna 43:06:31
Anette Granstedt39:1110+0:2139:1110
Alice Svensson Finndahl45:2313+7:411:24:349-1
Maria Ossiansson40:367+5:132:05:108-1
Helena Sandahl1:01:216+8:213:06:319+1
10Sävedalens AIK 23:15:53
Lovisa Nilsson47:2515+8:3547:2515
Andrea Brechbühl46:1414+8:321:33:39150
Maria Klamfelt38:435+3:202:12:2212-3
Daria Moskalenko1:03:319+10:313:15:5310-2
11Karlskrona SOK 13:21:11
Moa Pettersson38:584+0:0838:584
Maja Pettersson40:527+3:101:19:506+2
Lovisa Johansson48:5612+13:332:08:4610+4
Lisa Folino1:12:2514+19:253:21:1111+1
12OK Pan-Kristianstad 23:22:37
Elise Josefsson46:5914+8:0946:5914
Nelly Carlsson39:114+1:291:26:1013-1
Vilma Svantesson43:1111+7:482:09:2111-2
Sofie Josefsson1:13:1615+20:163:22:3712+1
13Bredaryds SOK 13:30:21
Moa Hansson38:595+0:0938:595
Amelia Skalberg47:2815+9:461:26:2714+9
Lisa Elmblad51:3214+16:092:17:5913-1
Mimmi Dahlberg1:12:2213+19:223:30:21130
14Växjö OK 13:44:15
Lena Regnell47:3516+8:4547:3516
Maria Braun56:5818+19:161:44:33160
Annika Ericsson49:0413+13:412:33:3714-2
Elin Wallquist1:10:3812+17:383:44:15140
15Härlövs IF 13:54:52
Carina Thynell1:00:0717+21:171:00:0717
Sofia Dahl54:3117+16:491:54:3818+1
Elinor Lindelöw53:2615+18:032:48:0415-3
Caroline Lindelöw1:06:4810+13:483:54:52150
16Karlskrona SOK 24:24:11
Annika Josefsson1:00:3219+21:421:00:3219
Linda Larsson53:0916+15:271:53:4117-2
Johanna Wilhelmsson1:08:3818+33:153:02:1916-1
Helena Gummesson1:21:5216+28:524:24:11160
17OK Bävern 14:46:06
Sara Larsson1:00:0818+21:181:00:0818
Ulrica Rudberg1:09:2221+31:402:09:3019+1
Hanna Adolfsson1:01:0217+25:393:10:3217-2
Anna Sandberg1:35:3418+42:344:46:06170
18OK Torfinn 15:02:53
Camilla Nilsson1:15:5721+37:071:15:5721
Jessica Karlsson1:01:2419+23:422:17:2120-1
Hannah Peterson1:19:3319+44:103:36:5419-1
Evelina Folkesson1:25:5917+32:595:02:5318-1
OK Orion 2ej godkänd
Lena Swartz1:12:5920+34:091:12:5920
Annica Rosengren1:04:4320+27:012:17:4221+1
Lena Swartz54:4116+19:183:12:2318-3
Katarina Sundelinej godkändej godkänd
OK Tisaren 1utgått
Lovisa Persson39:039+0:1339:039
Ellinor Tjernlund37:4211:16:452-7
ej startej start
ej startej start
Göteborg-Majorna OK 3utgått
Petra Halvarsson43:5112+5:0143:5112
Maria Arvidsson42:1411+4:321:26:05120
ej startej start
ej startej start
Sävedalens AIK 3ej start
Erika Lindqvistej startej start
ej startej start
Charlotte Wikströmej startej start
Madeleine Attforsej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!