Officiell resultatlista för OL-rounden, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OL-rounden, dag 2, medel
Arrangörsorganisation: OK Hedströmmen
Datum: söndag 20 augusti 2017

D21

4 770 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina GranefeltOK Tyr47:129:53
2Cecilia EinarssonVästerås SOK48:29+1:1710:09
3Johanna OlssonTäby OK48:47+1:3510:13
4Anna ZetterbergVästerås SOK51:23+4:1110:46
5Josefin ErlandssonOK Milan51:33+4:2110:48
6Therese KorkeakoskiOK Milan53:53+6:4111:17
7Susanne ErikssonOK Milan54:45+7:3311:28
8Johanna LarssonKöping-Kolsva OK54:58+7:4611:31
9Malin NymanOK Tyr56:02+8:5011:44
10Karin FägerlindCentrum OK56:38+9:2611:52
11Sandra BurénKöping-Kolsva OK57:49+10:3712:07
12Nina HallorOK Tisaren58:00+10:4812:09
13Lisa WesterbergOK Milan58:43+11:3112:18
14Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF1:06:45+19:3313:59
15Sofie WetterArboga OK1:11:31+24:1914:59
16Josefine AhlbäckOK Milan1:12:33+25:2115:12
17Aino LeijonAvesta OK1:32:43+45:3119:26

H21

5 740 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per EklöfOK Milan42:437:26
2Jonathan RosendahlÄrla IF43:01+0:187:29
3Fredrik HamreforsVästerås SOK44:20+1:377:43
4Anders ÖsterlundVästerås SOK47:37+4:548:17
5Marcus EkKöping-Kolsva OK48:29+5:468:26
6Jörgen GranefeltKils OK48:33+5:508:27
7Johan AhlströmVästerås SOK49:10+6:278:33
8John GunnarssonSurahammars SOK49:47+7:048:40
9Jonas VikströmKöping-Kolsva OK52:03+9:209:04
10Henrik OlssonTäby OK52:51+10:089:12
11Oskar NymanOK Tyr52:57+10:149:13
12Henrik WickströmArboga OK53:30+10:479:19
13Christoffer AndersénVästerås SOK55:38+12:559:41
14Martin OlssonTäby OK55:51+13:089:43
15Martin OldaeusVästerås SOK58:36+15:5310:12
16Niclas LarssonKöping-Kolsva OK1:00:38+17:5510:33
17Stefan BjurstedtSurahammars SOK1:01:42+18:5910:44
18Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:02:34+19:5110:54
19Viktor ÖhlénSurahammars SOK1:05:06+22:2311:20
20Hampus WestmanVästerås SOK1:09:21+26:3812:04
Anton HallorOK Tisarenej godkänd
Oskar KarlssonAvesta OKej start

D18

4 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin DahlmarkVästerås SOK1:18:3319:12

H18

4 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik KlingLindebygdens OK53:0912:33
2Emil AlpbergAlmby IK1:09:55+16:4616:31
Pontus BierfeldtÄrla IFej start

D16

3 570 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin BierfeldtÄrla IF41:5611:44
2Ida HallinSurahammars SOK48:50+6:5413:40
3Ida LarssonVästerås SOK52:54+10:5814:49
4Tilda WigforssArboga OK53:37+11:4115:01
5Agnes OlssonOK Tor55:25+13:2915:31
6Andrea LamprechtKöping-Kolsva OK1:07:32+25:3618:55
7Hanna ErikssonNorbergs OK1:10:48+28:5219:49
8Ingrid OlssonOK Tor1:12:18+30:2220:15
9Iris van LoenhoutOK Hedströmmen1:19:00+37:0422:07
Josefine JonssonOK Torej start

H16

3 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noa SjöstrandVästerås SOK41:3610:41
2Filip BäckArboga OK52:00+10:2413:22
3Pontus LindgrenVästerås SOK54:16+12:4013:57
Markus ÖsterlundVästerås SOKej start
Emil AhlströmVästerås SOKej start

D16 Kort

3 200 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ida PaananenOK Hedströmmenej start

D14

3 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina LindgrenVästerås SOK41:1112:52
2Amanda HallVästerås SOK41:36+0:2513:00
3Ellen PelanderOK Djerf42:09+0:5813:10
4Linn AnderssonOK Tyr49:40+8:2915:31
5Jonna SandbergKöping-Kolsva OK56:08+14:5717:32
6Clara SvenssonSurahammars SOK57:59+16:4818:07
7Rebecka HaslerSurahammars SOK1:38:39+57:2830:49
Sanna SanderOK Milanej start
Maja AhlströmVästerås SOKej start
Karolina AnderssonDalaportens OLej start

H14

3 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias DahlmarkVästerås SOK39:0812:13
2Anton KruseKFUM Örebro OK39:13+0:0512:15
3Lucas AhlströmVästerås SOK39:42+0:3412:24
4Ludvig BylundFagersta OK51:25+12:1716:04
5Sixten SlagbrandVästerås SOK53:37+14:2916:45
6Oliver PetterssonOK Milan56:50+17:4217:45
7Eric BäckArboga OK58:53+19:4518:24
8Sten JonssonHällefors OK1:02:22+23:1419:29
Arvid ErikssonNorbergs OKej godkänd
Lucas WannerAvesta OKej start

H14 Kort

2 120 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Edvin BerggrenOK Hedströmmenej start

D12

2 120 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa HallVästerås SOK22:1010:27
2Amanda BäckArboga OK24:40+2:3011:38
3Lovisa BylundFagersta OK29:31+7:2113:55
4Alva WickströmArboga OK33:00+10:5015:33
Tova GrönbergArboga OKej start

H12

2 120 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus HallinSurahammars SOK15:167:12
2Arvid JonforsenHallstahammars OK16:33+1:177:48
3Erik PalmVästerås SOK20:38+5:229:43
4Samuel ResmalmOK Hedströmmen21:25+6:0910:06
5Oscar AnderssonOK Tyr21:34+6:1810:10
6Nils SkymbergKFUM Örebro OK23:27+8:1111:03
7Kalle AnderssonOK Hedströmmen31:09+15:5314:41
8Edwin AsplundSurahammars SOK51:01+35:4524:03

D10

2 050 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa ThybeckLindebygdens OK22:0310:45
2Ella KruseKFUM Örebro OK23:16+1:1311:20
3Elin PalmVästerås SOK25:15+3:1212:19
4Wilma WikströmFellingsbro GOIF27:54+5:5113:36
5Frida HerbstVästerås SOK29:43+7:4014:29
6Selma JonssonHällefors OK34:31+12:2816:50
7Josefin SandbergKöping-Kolsva OK34:35+12:3216:52
8Selma WickströmArboga OK36:31+14:2817:48
9Joline PetriOK Djerf38:43+16:4018:53
Gabriella HaslerSurahammars SOKej godkänd

H10

2 050 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ThybeckLindebygdens OK12:466:13
2Edvard PelanderOK Djerf13:15+0:296:27
3Malte GranefeltOK Tyr13:25+0:396:32
4Hugo ZetterbergVästerås SOK18:30+5:449:01
5Oliver ArnessonLindebygdens OK27:50+15:0413:34
6Albin SvenssonSurahammars SOK30:06+17:2014:40
Jakob EklundVästerbergslagens OLej start

D40

4 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia CarlssonLindebygdens OK52:3712:51
2Eva PalmVästerås SOK52:43+0:0612:53
3Sofia HaslerSurahammars SOK1:16:40+24:0318:44
4Ingela PetterssonOK Milan1:18:35+25:5819:12
Lena WesterlundOK Djerfej start

H40

4 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Erik HaslerSurahammars SOK40:098:43
2Magnus ÖhlingOK Tor42:09+2:009:09
3Michael WickströmArboga OK49:50+9:4110:50
4Henrik HallinSurahammars SOK51:45+11:3611:15
5Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK53:25+13:1611:36
6Anders GalinSurahammars SOK1:10:28+30:1915:19
7Henrik HellborgCentrum OK1:10:34+30:2515:20
8Lars-Erik SjöstrandVästerås SOK1:22:16+42:0717:53
Jerker AnderssonOK Tyrej godkänd

D45

3 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika SundströmVästerås SOK48:0112:18
2Katarina OlssonOK Tor50:51+2:5013:02
3Anna LindgrenVästerås SOK52:13+4:1213:23
Hanna WigforssArboga OKej godkänd
Anna LundSurahammars SOKej godkänd
Ulrika SanderOK Milanej start
Malena AhlströmVästerås SOKej start

H45

4 230 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert PalmVästerås SOK35:098:18
2Per LovangVästerbergslagens OL42:15+7:069:59
3Ola TovenStora Tuna OK54:20+19:1112:50
4Peter BäckArboga OK55:09+20:0013:02
5Johan PetriOK Djerf1:05:28+30:1915:28
6David LindgrenVästerås SOK1:25:55+50:4620:18
Lars HallVästerås SOKej godkänd
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OKej godkänd
Jörgen JonssonOK Torej start

D50

3 720 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Maria BackrydLindebygdens OK40:1610:49
2Inger GunnarssonVästerås SOK42:34+2:1811:26
3Birgitta OlssonTäby OK46:25+6:0912:28
4Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK48:13+7:5712:57
5Ulrika BacklundDalaportens OL49:17+9:0113:14
6Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro54:19+14:0314:36
7Elisabet ElmertoftNorbergs OK1:00:37+20:2116:17
8Berit WetterArboga OK1:01:24+21:0816:30
9Helena HolmbergKöping-Kolsva OK1:03:23+23:0717:02
10Gunilla BomanVästerås SOK1:09:22+29:0618:38
11Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK1:12:03+31:4719:22
12Lena LiljeforsAvesta OK1:32:01+51:4524:44

H50

4 090 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär NymanOK Tyr41:3310:09
2Patrik ThybeckLindebygdens OK47:48+6:1511:41
3Lars-Erik LarssonOK Milan50:04+8:3112:14
4Lars SkymbergKFUM Örebro OK58:46+17:1314:22
5Håkan OlofssonÄrla IF1:01:43+20:1015:05
6Niclas AhlströmVästerås SOK1:05:42+24:0916:03
Carl BymanVästerås SOKej start
Niklas SanderOK Milanej start

D55

3 650 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika BrodinLindebygdens OK44:2612:10
2Mona BierfeldtÄrla IF49:14+4:4813:29
3Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK51:50+7:2414:12
4Annika LarssonArboga OK52:53+8:2714:29
5Sussie BjörkmanDalaportens OL53:29+9:0314:39
6Annelie SpolanderNorbergs OK1:07:32+23:0618:30
7Eva KorkeakoskiOK Milan1:46:20+1:01:5429:07
Marie LarssonKöping-Kolsva OKej godkänd

H55

3 900 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke AnderssonArboga OK36:599:28
2Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan39:03+2:0410:00
3Anders LundJärfälla OK39:30+2:3110:07
4Patrik AhlgrenTäby OK40:19+3:2010:20
5Mikael BacklundDalaportens OL41:17+4:1810:35
6Jan-Åke IsraelssonOK Milan43:34+6:3511:10
7Mats CarlsvärdAlmby IK44:01+7:0211:17
8Ulf HamreforsVästerås SOK44:43+7:4411:27
9Klas ThybeckLindebygdens OK47:37+10:3812:12
10Mats BergmanNorbergs OK48:11+11:1212:21
11Björn AlpbergAlmby IK49:43+12:4412:44
12Hans WestmanVästerås SOK1:08:04+31:0517:27
13Anders RoothVästerås SOK1:14:28+37:2919:05
Henrik HallorLindebygdens OKej godkänd

D60

3 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JansonArboga OK46:1914:47
2Yvonne TovenStora Tuna OK47:37+1:1815:12
3Irene ÖhlingÄrla IF1:27:54+41:3528:04
Lena WahssAvesta OKej start

H60

3 720 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thom SandvikAvesta OK38:4410:24
2Mats LundbergDalaportens OL39:51+1:0710:42
3Roland NotstamArboga OK41:36+2:5211:10
4Mats LandquistKöping-Kolsva OK44:01+5:1711:49
5Lage JonssonLindebygdens OK1:01:38+22:5416:34
6Anders GunnarssonSurahammars SOK1:03:02+24:1816:56
7Bo EngborgHällefors OK1:06:44+28:0017:56 Ladda ner rutt i gpx-format
8Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK1:08:30+29:4618:24
Leif WadmanKöping-Kolsva OKej start
Stefan ÖbergOK Milanej start

H65

3 650 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran LarssonSala OK42:4611:43
2Per Erik FogelVästerås SOK46:23+3:3712:42
3Peder WickströmArboga OK47:22+4:3612:58
4Olle GranathSurahammars SOK48:20+5:3413:14
5Gunnar MunkteliusSurahammars SOK49:31+6:4513:33
6Torbjörn HellquistTullinge SK56:30+13:4415:28
7Lars TörnblomHällefors OK56:55+14:0915:35
8Hans-Erik SkalbergVästerås SOK59:34+16:4816:19
9Anders HolmbergLindebygdens OK1:17:58+35:1221:21
Christer NälemarkOK Djerfej godkänd

D70

2 820 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro MöllbergArboga OK45:2516:06
2Asta SjöbergLindebygdens OK47:56+2:3116:59
3Margareta LöfqvistVästerås SOK54:02+8:3719:09
4Maud MossbergOK Järnbärarna57:59+12:3420:33
5Ethel NordLindebygdens OK1:07:58+22:3324:06
6Inger LundSala OK1:08:13+22:4824:11
7Siv FrodinKöping-Kolsva OK1:13:17+27:5225:59

H70

3 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Ivar MöllbergArboga OK43:4612:34
2Claes NidebornStora Tuna OK46:46+3:0013:26
3Alf LindbergKöping-Kolsva OK52:49+9:0315:10
4Tommy ÖhlingÄrla IF58:34+14:4816:49
5Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK1:04:39+20:5318:34
6Håkan SöderqvistArboga OK1:05:09+21:2318:43
7Paul Erik GlasbergVästerbergslagens OL1:06:35+22:4919:07
8Rolf HelmerssonLindebygdens OK1:14:16+30:3021:20
Sören JohanssonSala OKej godkänd
Kjell ErikssonOK Djerfej start

D75

2 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maud BengtssonSala OK59:1228:35
2Britt LarssonVästerås SOK1:05:28+6:1631:37
Gudrun SmedsSK Trim/Virsboej godkänd

H75

3 130 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl JohanssonIFK Hedemora OK41:0813:08
2Folke BjörkmanDalaportens OL41:20+0:1213:12
3Kuno ÖsterlundVästerås SOK43:12+2:0413:48
4Jan JohanssonIFK Hedemora OK45:26+4:1814:30
5Ove JohanssonOK Järnbärarna49:21+8:1315:46
6Roland NordLindebygdens OK53:44+12:3617:10
7Johnny BrandtHällefors OK54:58+13:5017:33
8Gert IngvarssonLindebygdens OK57:39+16:3118:25
9Lars-B LarssonOK Tyr58:27+17:1918:40
10Lars-Erik RaskVästerås SOK1:00:31+19:2319:20
11Nils MogrenHällefors OK1:01:47+20:3919:44
12Sune AhlinKöping-Kolsva OK1:12:23+31:1523:07
Hjalmar NordquistOK Järnbärarnaej godkänd

H80

2 820 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tord LidströmHagaby GoIF Örebro50:4718:00
2Rune SandbergHallstahammars OK52:15+1:2818:31
3Folke NyströmVästerbergslagens OL59:59+9:1221:16
4Arvo HyvönenSkattkärrs SOK1:07:25+16:3823:54
5Gunnar NymanOK Djerf1:19:18+28:3128:07
6Elof BackFagersta OK1:20:59+30:1228:43
Bo KarlssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Signar PalmHallstahammars OKej godkänd

H85

2 070 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Claes SjöbergLindebygdens OKej start

Inskolning

1 830 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Felix HerbstVästerås SOKfullföljt
Klara OldaeusVästerås SOKfullföljt
Filip ThorsellVästerås SOKfullföljt
Olle ZetterbergVästerås SOKfullföljt
André ÖhlingOK Torfullföljt
Astrid EklundVästerbergslagens OLej start

U1

1 830 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik EricsonFagersta OK16:349:03
2Olle GranefeltOK Tyr17:27+0:539:32
3Signe WinqvistNorbergs OK20:26+3:5211:09
4Assar MagnussonNorbergs OK26:37+10:0314:32
5Ingrid ArnessonLindebygdens OK29:28+12:5416:06

U2

2 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus KruseKFUM Örebro OK23:3811:31
2Olle OldaeusVästerås SOK24:22+0:4411:53
3Melwin LöwdahlNorbergs OK25:06+1:2812:14
4Arvid LarssonOK Milan30:33+6:5514:54
5Henny Linnea WalldénNorbergs OK30:59+7:2115:06

Öppen motion 1

2 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caroline BäckmanVästerås SOK36:3217:49
2Sofi LedinSurahammars SOK36:56+0:2418:00
3Engla BergmanNorbergs OK39:25+2:5319:13

Öppen motion 3

2 120 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig HaslerSurahammars SOK20:119:31
2Hanna ArnessonLindebygdens OK21:29+1:1810:08
3Emma HerbstVästerås SOK25:04+4:5311:49
4Elisabeth ErikssonOK Milan29:53+9:4214:05
5Filip GalinSurahammars SOK32:44+12:3315:26
6Alexander HedlundKlubblös33:52+13:4115:58
7Felix SlagbrandVästerås SOK37:28+17:1717:40
8Linda SlagbrandVästerås SOK37:36+17:2517:44
9Thomas WiklundKlubblös45:03+24:5221:15
10Sara SvenssonSurahammars SOK49:38+29:2723:24
David EklundVästerbergslagens OLej start

Öppen motion 5

3 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magdalena MosslindVandrarringen42:4213:20
2Fredrik BjörkSurahammars SOK45:47+3:0514:18
3Axel OlssonHallstahammars OK46:27+3:4514:30
4Fredrik ArnessonLindebygdens OK57:35+14:5317:59
5Lars-Åke BylundFagersta OK59:39+16:5718:38
6Sara BengtsonKöping-Kolsva OK1:04:42+22:0020:13
7Catharina DahlmarkVästerås SOK1:07:11+24:2920:59
8Jessica KorkeakoskiOK Milan1:10:45+28:0322:06
9Thomas MagnussonNorbergs OK1:12:04+29:2222:31
10Erik ÖjeboKFUM Örebro OK1:13:25+30:4322:56
11Eva FredrikssonKorsnäs IF OK1:17:11+34:2924:07
12Kristina BäckArboga OK1:20:30+37:4825:09
13Annica AhlgrenTäby OK1:25:57+43:1526:51
14Catrine StoltOK Milan1:28:17+45:3527:35
15Karin HanssonKalmar OK1:42:26+59:4432:00
16Ingvar OskarssonKlubblös1:49:13+1:06:3134:07
17Gunilla HamreforsVästerås SOK2:11:26+1:28:4441:04
Irma FredrikssonKorsnäs IF OKej godkänd
Elisabeth FridRotebro IS OKej godkänd

Öppen motion 7

3 130 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofi ThorsellVästerås SOK32:4610:28
2Andreas JohannessonVästerås SOK42:27+9:4113:33
3Henrik PetterssonOK Milan43:57+11:1114:02
4Carolina MikaelsdotterVästerås SOK45:04+12:1814:23
5Camilla KruseKFUM Örebro OK48:57+16:1115:38
6Erica BengtssonSala OK52:04+19:1816:38
7Frida JonforsenHallstahammars OK53:22+20:3617:03
8Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro58:37+25:5118:43
9Åke StridAlmby IK59:03+26:1718:51
10Anna-Karin LövgrenAvesta OK59:33+26:4719:01
11Johan EricsonFagersta OK1:00:24+27:3819:17
12Julia MätasDalaportens OK1:00:42+27:5619:23
13Kjell HolmDalaportens OL1:00:51+28:0519:26
14Eric SjögrenKöping-Kolsva OK1:02:56+30:1020:06
15Lars MosslindVandrarringen1:05:14+32:2820:50
16Inger JärvikenNorbergs OK1:09:09+36:2322:05
17Toni AnderssonVästerås SOK1:14:56+42:1023:56
18Annica MagnussonKFUM Örebro OK1:17:12+44:2624:39
19Lennart ErikssonNorbergs OK1:18:47+46:0125:10
Karin ProforsKöping-Kolsva OKej godkänd
Dan ÖsterlundVästerås SOKej godkänd
Marit ÄngHagaby GoIF Örebroej godkänd
Thomas AnderssonDalaportens OLej start

Öppen motion 17

3 130 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eddie IsraelssonLindebygdens OK42:4413:39
2Johan KällmanNorbergs OK48:01+5:1715:20
3Lars-Olof LundströmVästerås SOK49:02+6:1815:39
4Mats ErikssonSala OK49:30+6:4615:48
5Annika DavidssonVästerås SOK50:55+8:1116:16
6Jörgen SkoogVästerbergslagens OL51:02+8:1816:18
7Lars DahlströmVästerbergslagens OL53:39+10:5517:08 Ladda ner rutt i gpx-format
8Tommy BomanVästerås SOK58:05+15:2118:33
9Ove EkKöping-Kolsva OK59:23+16:3918:58
10Håkan MossbergOK Järnbärarna1:00:46+18:0219:24
11Kjell GustafssonOK Järnbärarna1:00:56+18:1219:28
12Ann-Sofi SandvikAvesta OK1:04:13+21:2920:30
13Jörgen HolmströmOK Milan1:07:00+24:1621:24
14Östen ErikssonAvesta OK1:10:26+27:4222:30
15Mats KåbergKöping-Kolsva OK1:11:59+29:1522:59
16Inga HolmströmOK Milan1:13:26+30:4223:27
17Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OK1:24:01+41:1726:50
18Ingrid LundströmVästerås SOK1:29:56+47:1228:43
19Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK1:30:17+47:3328:50
20Maja-Stina GustavssonOK Roxen1:38:22+55:3831:25
Leif BjörkmanDalaportens OLej godkänd
Lars BroströmDegerfors OKej godkänd
Per  GustavssonOK Roxenej godkänd
Frank LarssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Magnus MejyrGävle OKej godkänd

Öppen motion 8

4 600 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro39:288:34
2Johan SundénVästerås SOK39:35+0:078:36
3Magnus ThornellSurahammars SOK46:08+6:4010:01
4Jakob FranssonOK Milan47:59+8:3110:25
5Michael WennblomHagaby GoIF Örebro58:03+18:3512:37
6Per CarlinArboga OK59:14+19:4612:52
7Maja MosslindVandrarringen1:01:50+22:2213:26
8Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:07:05+27:3714:35
9Bo RenellOK Tor1:07:56+28:2814:46
10Henrik OlssonHallstahammars OK1:08:37+29:0914:55
11Mikael DavidssonVästerås SOK1:09:17+29:4915:03
12Gunnar JonssonHallstahammars OK1:09:24+29:5615:05
13Albert RenellOK Tor1:13:25+33:5715:57
14Bo MagnussonKFUM Örebro OK1:16:08+36:4016:33 Ladda ner rutt i gpx-format
15Elisabeth WestmanVästerås SOK1:16:16+36:4816:34
16Marcus ArnoldssonVästerås SOK1:16:51+37:2316:42
17Christer RognellVallentuna-Össeby OL2:02:31+1:23:0326:38
Anna NygårdVästerås SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!