Officiell resultatlista för POL Grästorp

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL Grästorp
Arrangörsorganisationer: Främmestads IK / Hjobygdens OK
Datum: torsdag 28 april 2016

Långa

4 100 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna36:378:55
2Stig JohanssonFalköpings AIK OK36:458:57
3Bengt JohanssonOK Skogshjortarna38:279:22
4Bo KlamfeltTibro OK39:519:43
5Lars FinbomOK Landehof40:059:46
6Håkan OlssonHjobygdens OK40:159:49
7Vidar LövingTibro OK40:169:49
8Lars JohanssonOK Skogshjortarna41:1510:03
9Bertil KarlssonHjobygdens OK41:3810:09
10Karl-Evert SvenssonIF Hagen41:4010:09
11Anders ErikssonIF Hagen41:4310:10
12Ted Liivrand OK Skogshjortarna41:4910:11
13Göran JohanssonIK Gandvik42:5010:26
14Rolf EinarssonIF Hagen43:5110:41
15Lars Erik NilssonMariestads FK43:5310:42
16Ove FlinkIK Albion44:1610:47
17Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo44:4310:54
18Anders BerglundOK Skogshjortarna45:3511:07
19Martin HäggblomOK Klyftamo46:0711:14
20Bernhard GrenaboHjobygdens OK47:1811:32
21Stig HjerpIstrums SK48:1811:46
22Christer OttossonOK P448:5311:55
23Bertil JohanssonOK Skogshjortarna49:4112:07
24Torgny GrönlundLidköpings VSK50:4212:21
25Lars WahlströmIstrums SK53:3113:03
26Conny LjungbergVolvo53:4113:05
27Gert JohanssonIK Gandvik1:00:1114:40
28Nils DalenIstrums SK1:04:3715:45
Owe TörnrothHjobygdens OKej godkänd
Hans G BernhardMariestads FKej godkänd
Lennart HöjeOK Ravinenej godkänd

Mellan

3 500 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK OK33:079:27
2Leif LöfTrollhättans SOK33:539:40
3Ronny AnderssonOK Skogshjortarna35:1910:05
4Kurt JohanbssonFalköpings AIK OK35:3710:10
5Yngve AlvénIK Wilske35:5410:15
6Lars LarssonOK Frisene36:4910:31
7Åke GatelidOK Skogshjortarna37:0010:34
8Carl-Ch SchmiterlöwHjobygdens OK38:0510:52
9Håkan LööfMariestads FK40:4111:37
10Kent FredrikssonOK Skogsvargarna40:4811:39
11Bert ThorssonRyda SK41:1011:45
12Birgitta KarlssonRyda SK41:3111:51
13Kent CarlgrenOK Skogshjortarna42:0312:00
14Folke DahlénLidköpings VSK42:2712:07
15Eva IsakssonOK Skogshjortarna42:5812:16
16Karl BergstrandHjobygdens OK43:0112:17
17Kajsa TofténHjobygdens OK43:0812:19
18Christer SvenssonTibro OK43:4412:29
19Åke NordbergOK Klyftamo43:5812:33
20Ulla HöökOK Klyftamo44:2212:40
21Regor NiklassonIK Albion45:1712:56
22Aina SvenssonTibro OK45:2012:57
23Kurt FredrixonOK Skogshjortarna45:2612:58
24Kenneth MörkIK Wilske45:4713:04
25Eva HöjeOK Ravinen47:5413:41
26Claes SöderströmOK Skogshjortarna48:3013:51
27K-E JohanssonIstrums SK48:3113:51
28Gisela LöfvingTibro OK48:5213:57
29Knut HöökOK Klyftamo48:5313:58
30Ann-Marie TiveljungIK Gandvik49:0314:00
31Eva-Marie LundahlIF Hagen49:3414:09
32Anders NilssonIstrums SK49:4814:13
33Conny LöfvingTibro OK50:0214:17
34Torbjörn HaginIK Gandvik50:4014:28
35Kjell Åke IsakssonOK Skogshjortarna50:4914:31
36Ingemar ÖbergOK Kullingshof50:5914:34
37Ingrid TengelandIK Gandvik52:2714:59
38Gunnar BrystHjobygdens OK52:3915:02
39Hans EkbergLidköpings VSK52:4315:03
40Sten WillstrandTrollhättans SOK52:5315:06
41Bittan KarlssonOK Skogsstjärnan53:5215:23
42Jan-Olof AnderssonMariestads FK54:1915:31
43Bertil WiklundIK Wilske57:1716:22
44Stig-Olof PetterssonIstrums SK1:02:5517:58
Bror PalgrimVänersborgs SKej godkänd

Korta

2 800 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer LundbergOK P434:3712:21
2Ulf ÖstlundIstrums SK34:3912:22
3Roland NilssonFalköpings AIK OK36:0112:51
4Harry SundbergOK Klyftamo36:5713:11
5Börje SundbergIK Albion38:5313:53
6Monica NIklassonIK Albion39:4514:11
7Thomas LiffnerFalköpings AIK OK40:4614:33
8Agneta EkbergLidköpings VSK40:5914:38
9Willy FribergLidköpings VSK41:4814:55
10Lennart KarlssonTrollhättans SOK43:0115:21
11Stig PerssonOK Klyftamo43:4815:38
12Jonny AspT2 IF43:5015:39
13Åke HermanssonRyda SK44:3215:54
14Harriet AnderssonOK Skogshjortarna44:5216:01
15Yngve JohanssonIstrums SK45:0216:05
16Gullveig SöderströmOK Skogshjortarna45:1516:09
17Bibbi AppelgrenMariestads FK46:0716:28
18P-O JohanssonOK Klyftamo46:3216:37
19Barbro WahlströmIstrums SK46:4716:42
20Karl-Inge KarlssonIstrums SK46:4816:42
21Ann-Chistine LarssonOK Frisene47:2516:56
22Barbro AnderssonOK Skogshjortarna47:3817:00
23Ulf NyströmLidköpings VSK48:1717:14
24Rolf GustafssonLidköpings VSK48:3617:21
25Sune HagströmIstrums SK48:3817:22
26Karl Henrik OlssonFalköpings AIK OK48:5917:29
27Birgit CarlssonMariestads FK49:5717:50
28Barbro BörjessonOK Skogshjortarna50:1217:55
29Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK51:1018:16
30Mats JohanssonLidköpings VSK51:2618:22
31Inger OlssonFalköpings AIK OK52:0318:35
32Lennart GustavssonHjobygdens OK52:0618:36
33Åke GustavssonHjobygdens OK52:1918:41
34Åke JohanssonLidköpings VSK53:0318:56
35Bertil HolmqvistIK Gandvik55:2719:48
36Evert JenhallOK Skogsvargarna57:4920:38
37Göran HellgrenIK Gandvik57:5920:42
38Lisbet JohanssonOK Skogshjortarna1:00:1121:29
39Anita PehrsonIstrums SK1:01:2721:56
40Linnea KarlssonOK Skogsstjärnan1:37:1134:42
Kjell PerssonMariestads FKej godkänd

Kort Kort

2 000 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bernt OlssonOK Klyftamo30:5115:25
2Stig SahlIF Hagen31:1115:35
3Nils HenrikssonIK Albion32:5016:25
4Börje KarlssonRyda SK33:4116:50
5Gun ThorssonRyda SK34:3117:15
6Gunnar CarlssonFalköpings AIK OK36:0118:00
7Britta SahlIF Hagen37:5018:55
8Kerstin HagströmIstrums SK38:0419:02
9Rune BrandshageIK Gandvik38:1719:08
10Evert TapperIF Hagen38:3319:16
11Kurt CarlssonOK Klyftamo39:3019:45
12Anne-Catrine PerssonMariestads FK40:3220:16
13Lars LångOK Klyftamo40:5020:25
14Yngve MalmlöfFalköpings AIK OK41:5220:56
15Erling GökstorpIK Albion42:0421:02
16Lars HedbergOK Klyftamo42:3021:15
17Per GustavssonOK Klyftamo42:3721:18
18Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan43:4921:54
19Sven ErikssonOK Skogsstjärnan45:0722:33
20Bo-Göran GustavssonOK Klyftamo46:0023:00
21Birgitta GustafssonOK Klyftamo46:3223:16
22Inga PerssonOK Landehof47:2423:42
23Tord LöövOK Klyftamo50:2125:10
24Solveig AlvénIK Wilske55:3627:48
25Louise LindbergIK Wilske55:4827:54
26Olle EimerssonLidköpings VSK1:02:5331:26
Kurt StenbergIK Gandvikej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!