Officiell resultatlista för Ramunderträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ramunderträffen
Arrangörsorganisation: Skogspojkarnas OK
Datum: söndag 21 augusti 2016

D21

4 010 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Stina PåledalOK Roxen34:398:38
2Veronica LundOK Kolmården36:01+1:228:58
3Jenny BjörkOK Denseln36:55+2:169:12
4Hanna ErikssonOK Denseln37:48+3:099:25
5Sara HelanderDomnarvets GOIF38:57+4:189:42
6Pernilla OlssonSkåneslättens OL39:01+4:229:43
7Diana SoldaggOK Klemmingen41:10+6:3110:15
8Carin RosanderFinspångs SOK41:29+6:5010:20
9Kajsa HammarströmLinköpings OK42:41+8:0210:38
10Julia Modig TjärnströmLinköpings OK48:03+13:2411:58
11Elisabeth AhlgrenLinköpings OK49:03+14:2412:13
12Karolina FalkOK Roxen50:13+15:3412:31
13Frida KarlssonLinköpings OK56:54+22:1514:11
14Veronica NuijaTjalve IF Norrköping59:42+25:0314:53
15Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK1:01:24+26:4515:18
Lisa MalmströmTjalve IF Norrköpingej godkänd
Eva GöhlFinspångs SOKej start
Jenny SandhOK Roxenej start
Marie JacobssonOK Rodhenej start
Sofia SalomonssonLinköpings OKej start

H21

5 080 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KaleredOK Denseln30:496:03
2Oskar DanielsAttunda OK32:03+1:146:18
3Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna33:29+2:406:35
4Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna34:12+3:236:43
5Albin LillieströmOK Roxen34:58+4:096:52
6Mathias HallménOK Denseln35:23+4:346:57
7Erik LindgrenKFUM Örebro OK35:50+5:017:03
8Erik MartinssonLinköpings OK37:15+6:267:19
9Henrik TostebergLinköpings OK39:56+9:077:51
10Victor BergstrandMotala AIF OL40:00+9:117:52
11Emil KaleredOK Denseln40:02+9:137:52
12Peter ErikssonLinköpings OK40:23+9:347:56
13Mattias ZachrissonOK Roxen41:14+10:258:07
13Niklas KarlssonBoxholm-Mjölby OL41:14+10:258:07
15Sören Nilsson PåledalOK Roxen41:22+10:338:08
16Lars SoldaggOK Klemmingen42:15+11:268:19
17Oscar VångellÄrla IF42:17+11:288:19
18David ModigOK Denseln42:34+11:458:22
19Marcus BerggrenNyköpings OK42:45+11:568:24
20Erik SandhOK Roxen42:51+12:028:26
21Joakim GustafssonFinspångs SOK44:37+13:488:46
22Klas JohanssonOK Kolmården47:08+16:199:16
23Oscar ArmanNyköpings OK47:56+17:079:26
24Måns WidemarkTjalve IF Norrköping51:26+20:3710:07
25Martin HammarlundMotala AIF OL55:57+25:0811:00
26Niklas OlssonLinköpings OK57:26+26:3711:18
27Tobias KonradssonÖdeshögs SK59:08+28:1911:38
28Johan GranathTjällmo-Godegårds OK1:22:00+51:1116:08
29Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:29:45+58:5617:40
Eric RosanderFinspångs SOKej godkänd
Björn CarlsonOK Roxenej godkänd
Johan PerssonHagaby GoIF Örebroej start
Adam ThellsénOK Roxenej start
Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarnaej start

D20

3 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea BorgLinköpings OK1:04:4017:57

D18

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia ÖstlundOK Kolmården43:3112:05
2Emma PetterssonOK Roxen44:26+0:5512:20
3Klara LjunggrenLinköpings OK46:24+2:5312:53
Sofia BorgLinköpings OKej godkänd
Lisa BerggrenOK Kolmårdenutgått
Moa KjellbergBjörkfors GOIFej start
Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OLej start

H18

3 790 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LillieströmOK Roxen24:496:32
2Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna27:14+2:257:11
3August MollénOK Denseln28:09+3:207:25
4Jesper KarlssonTjalve IF Norrköping34:19+9:309:03
5Pontus LindblomOK Roxen34:33+9:449:06
6Oscar PrytzTjalve IF Norrköping34:39+9:509:08
7Hugo DalhammerOK Roxen34:47+9:589:10
8Joel KarnehedOK Roxen35:02+10:139:14
9Eric JehrlanderTjalve IF Norrköping35:50+11:019:27
10Joel SjödinOK Kolmården39:47+14:5810:29
11Sixten ElehedLinköpings OK40:38+15:4910:43
12Jakob TomassonLinköpings OK46:38+21:4912:18
13Oscar LangVästerviks OK58:41+33:5215:29

D16

3 370 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove PetterssonOK Roxen25:257:32
2Signe NilssonNyköpings OK30:45+5:209:07
3Frida SahlmanLinköpings OK31:58+6:339:29
4Linnea HanssonOK Roxen32:39+7:149:41
5Anna JohnssonSkogspojkarnas OK34:00+8:3510:05
6Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK36:51+11:2610:56
7Olivia FröbergOK Roxen37:22+11:5711:05
8Frida ZeijlonOK Hällen39:35+14:1011:44
9Sanna LönngrenBoxholm-Mjölby OL55:04+29:3916:20
Emma ErikssonOK Kolmårdenej godkänd
Lina KromnérSkogspojkarnas OKej godkänd
Tove EkströmLinköpings OKej start

H16

3 370 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip CarlssonNyköpings OK21:216:20
2Arvid WesterbergOK Kolmården21:43+0:226:26
3Thorsten SvenssonFinspångs SOK23:25+2:046:56
4Emanuel HerberthsonLinköpings OK23:27+2:066:57
5Gunnar EngströmLinköpings OK24:59+3:387:24
6Leo JohanssonOK Kolmården27:02+5:418:01
7Jonathan JylltorpLinköpings OK28:23+7:028:25
8William NilssonNyköpings OK28:35+7:148:28
9Elias AxelssonFinspångs SOK29:53+8:328:52
10Joel ErnstssonFinspångs SOK32:16+10:559:34
11Jakob ThellsénOK Roxen36:51+15:3010:56
12Christopher AnderssonVingåkers OK46:39+25:1813:50
Olof LjunggrenLinköpings OKej godkänd
Josef HelanderOK Roxenej start

H16 Kort

2 950 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Olle LeichtVästerviks OKej start

D14

2 950 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården29:3910:03
2Alice MarmelidOK Roxen31:10+1:3110:33
3Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK31:32+1:5310:41
4Thea BökmanHelsingborgs SOK32:35+2:5611:02
5Linnea LundOK Kolmården35:52+6:1312:09
6Hanna KromnérSkogspojkarnas OK37:27+7:4812:41
7Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK38:34+8:5513:04
8Sara WänströmFinspångs SOK39:42+10:0313:27
9Fanny ÖstlundOK Kolmården40:40+11:0113:47
10Emmy LindgrenLinköpings OK42:42+13:0314:28
11Jensine SvenssonFinspångs SOK44:48+15:0915:11
12Elvira KarnehedOK Roxen45:11+15:3215:18
13Hanna RothLinköpings OK48:01+18:2216:16
14Märta KämmerlingOK Motala48:06+18:2716:18
15Moa HjortOK Roxen49:22+19:4316:44
16Sofie VindFinspångs SOK50:39+21:0017:10
17Karolina RönnbäckOK Eken51:19+21:4017:23
18Linn AldénOK Roxen54:01+24:2218:18
19Hanna LundgrenLinköpings OK58:41+29:0219:53
20Jonna AlfredssonOK Roxen1:01:36+31:5720:52
21Sigrid FröbergOK Roxen1:05:34+35:5522:13
Ebba KleinBjörkfors GOIFej start

H14

2 950 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak AnängenNyköpings OK26:339:00
2Alfons PetersonOK Denseln27:19+0:469:15
3Aron ÖstangårdGamleby OK30:45+4:1210:25
4Albin EronnLinköpings OK32:21+5:4810:57
5Adrian SiiraOK Motala33:40+7:0711:24
6Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping38:27+11:5413:02
7Erik JohnssonOK Kolmården39:42+13:0913:27
8Carl HedegårdOK Kolmården44:22+17:4915:02
9Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb46:25+19:5215:44
10Oliver HöögOK Motala47:20+20:4716:02
11Isak LiljeholmGamleby OK47:50+21:1716:12
12David StrömbäckOK Denseln50:43+24:1017:11
13Gustaf KullbergBjörkfors GOIF1:07:11+40:3822:46
Jonas MusslinderNyköpings OKej start
Måns BjörnskiöldOK Roxenej start

D14 Kort

2 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin BorgLinköpings OK31:2212:15
2Agnes LiwellSödertälje-Nykvarn OF33:21+1:5913:01

H14 Kort

2 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LangVästerviks OK30:3011:54
2Edvin WalterssonOK Roxen32:20+1:5012:37

D12

2 560 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK21:068:14
2Yrsa RöjgårdOK Kolmården21:29+0:238:23
3Annie LundOK Kolmården22:22+1:168:44
4Alice JohanssonFinspångs SOK23:18+2:129:06
5Tuva ÖstangårdGamleby OK25:13+4:079:51
6Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK26:21+5:1510:17
7Hanna ÖbergGamleby OK26:52+5:4610:29
8Hanna AnängenNyköpings OK27:09+6:0310:36
9Sofie EttlingSkogspojkarnas OK28:18+7:1211:03
10Hanna StalebrantGamleby OK29:12+8:0611:24
11Sofia TunessonSkogspojkarnas OK32:48+11:4212:48
12Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK35:26+14:2013:50
13Iris JussilaNAIS Orienteringsklubb35:50+14:4413:59
14Tyra LindellOK Roxen57:02+35:5622:16
15Fanny WalterssonOK Roxen1:20:35+59:2931:28
Sigrid LjunggrenLinköpings OKej godkänd
Mindra LangerOK Roxenutgått
Ida HjortOK Roxenej start
Sofie HelanderOK Roxenej start

H12

2 560 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus KarlssonOK Denseln19:297:36
2Hugo PerssonOK Denseln19:44+0:157:42
3Vilgot KempeOK Denseln20:31+1:028:00
4Johan ÅrbrinkLinköpings OK21:12+1:438:16
5Elis PetersonOK Denseln21:50+2:218:31
6Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping22:38+3:098:50
7Oscar EkenborgNyköpings OK22:58+3:298:58
8Rasmus PåledalOK Roxen23:58+4:299:21
9Ludvig EronnLinköpings OK24:31+5:029:34
10Tim MartinssonOK Motala28:17+8:4811:02
11Jacob PåledalOK Roxen29:10+9:4111:23
12Samuel KleinBjörkfors GOIF29:26+9:5711:29
13Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK29:43+10:1411:36
14Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK30:29+11:0011:54
15Elias ThellsénOK Roxen32:31+13:0212:42
16Rikard HellgrenFinspångs SOK36:29+17:0014:15
17Markus LjungqvistKexholms SK37:50+18:2114:46
18Rasmus VibergOK Roxen39:42+20:1315:30
19Emanuel ErikssonNyköpings OK40:27+20:5815:48
20Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK42:04+22:3516:25
Albin KjellbergBjörkfors GOIFej start

D12 Kort

2 270 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellinor OlaussonTjalve IF Norrköping28:0212:20
2Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OF28:34+0:3212:35

H12 Kort

2 270 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas HillströmVimmerby OK21:369:30
2Vidar EdlundTjalve IF Norrköping24:12+2:3610:39
3Hampus FahlstedtSkogspojkarnas OK25:09+3:3311:04
4Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping25:23+3:4711:10
Arvid RothLinköpings OKej start

D10

2 270 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa GöhlFinspångs SOK23:5710:33
2Nora KleinBjörkfors GOIF25:00+1:0311:00
3Stina SöderqvistLinköpings OK29:23+5:2612:56
4Sofia MelinOK Kolmården29:43+5:4613:05
5Ebba SkullmanLinköpings OK33:00+9:0314:32
6Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OK41:40+17:4318:21
7Ylva VengelinNAIS Orienteringsklubb51:09+27:1222:31
Tilda MalmströmTjalve IF Norrköpingej godkänd
Alice EttlingSkogspojkarnas OKej start

H10

2 270 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo BraamOK Denseln14:436:28
2Carl ÖbergGamleby OK14:50+0:076:32
3Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK16:39+1:567:20
4Wilmer KempeOK Denseln16:56+2:137:27
5Theo ÅrbrinkLinköpings OK17:23+2:407:39
6Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK18:17+3:348:03
7Theo DoverforsTjällmo-Godegårds OK20:24+5:418:59
8Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping20:45+6:029:08
9Mille LangerOK Roxen20:59+6:169:14
10Lucas BerggrenLinköpings OK21:12+6:299:20
11Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK22:12+7:299:46
12Oliver EiderbäckOK Hällen24:10+9:2710:38
13Vincent DahmTjalve IF Norrköping24:14+9:3110:40
14Jonathan AnderssonVingåkers OK37:30+22:4716:31
Adrian SandellOK Roxenej start

D35

3 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda NyströmOK Roxen47:3213:12
Sara SöderqvistLinköpings OKej godkänd

H35

5 080 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus AnderssonMatteus SI48:419:35
2Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK49:50+1:099:48
3Magnus FranssonSOK Aneby56:17+7:3611:04
4Markus HenrikssonLinköpings OK57:17+8:3611:16
5Markus JohanssonLinköpings OK1:12:59+24:1814:22
6Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:29:57+41:1617:42
Per SandahlGamleby OKutgått

D40

3 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina AhlanderOK Denseln29:478:16
2Mia EronnLinköpings OK31:56+2:098:52
3Cecilia StrömbäckOK Denseln38:28+8:4110:41
4Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK40:38+10:5111:17
5Malin PilvingeOK Kolmården44:27+14:4012:20
6Maria LangVästerviks OK45:25+15:3812:36
7Liselott EricsonLinköpings OK45:35+15:4812:39
8Anna KullbergBjörkfors GOIF46:54+17:0713:01
9Johanna PetersonOK Denseln48:21+18:3413:25
10Karolina HellgrenFinspångs SOK51:46+21:5914:22
11Angelica BrandqvistTibro OK55:08+25:2115:18
12Anna-Karin SalovaaraOK Roxen58:12+28:2516:10
Anna-Karin MagnussonLinköpings OKej godkänd
Susanne AldénOK Roxenej start

H40

4 140 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK28:186:50
2Henrik AnängenNyköpings OK30:00+1:427:14
3Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK30:44+2:267:25
4Henrik PilvingeOK Kolmården30:55+2:377:28
5Mats FröbergOK Linné30:57+2:397:28
6Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF31:41+3:237:39
7Magnus JohanssonNyköpings OK32:25+4:077:49
8Henrik GöhlFinspångs SOK32:29+4:117:50
9Henrik PetersonOK Denseln32:44+4:267:54
10Stefan NyströmOK Roxen35:10+6:528:29
11Anders KnutssonLinköpings OK35:33+7:158:35
12Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK37:05+8:478:57
13Kristian NylanderMotala AIF OL38:56+10:389:24
14Örjan SandellOK Roxen40:57+12:399:53
15James MelanderTjällmo-Godegårds OK42:40+14:2210:18
16Tomas BomanLinköpings OK42:52+14:3410:21
17Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb43:49+15:3110:35
18Jonas JohnssonOK Kolmården46:06+17:4811:08
19Henrik SöderqvistLinköpings OK49:04+20:4611:51
20Fredrik EkenborgNyköpings OK49:41+21:2312:00
21Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK51:21+23:0312:24 Ladda ner rutt i gpx-format
22Leif LindgrenLinköpings OK54:19+26:0113:07
23Joakim WalterssonOK Roxen55:15+26:5713:20
24Andreas CarlssonOK Kolmården1:06:52+38:3416:09
25Martin JarelandLinköpings OK1:11:39+43:2117:18
Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OKej start
Jesper WaldfeltFinspångs SOKej start
Christer ÖbergGamleby OKej start

D45

3 050 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny RöjgårdOK Kolmården26:468:46
2Annika IvarssonLinköpings OK29:05+2:199:32
3Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL30:14+3:289:54
4Lena StrömTjällmo-Godegårds OK30:17+3:319:55
5Annica BerggrenOK Kolmården32:38+5:5210:41
6Agneta ErikssonOK Kolmården32:48+6:0210:45
7Susanne PetterssonOK Roxen35:42+8:5611:42
8Lena MolinBoxholm-Mjölby OL35:54+9:0811:46
9Pernilla HörwingOK Roxen37:57+11:1112:26
10Jenny ÖstlundOK Kolmården40:36+13:5013:18
11Lena LindmanFinspångs SOK40:44+13:5813:21
12Lena MalmströmTjalve IF Norrköping42:04+15:1813:47
13Annika AsketunOK Roxen42:57+16:1114:04
14Liselott RothLinköpings OK44:25+17:3914:33
15Eva EngmanOK Denseln48:46+22:0015:59
16Maria LillieströmOK Roxen50:33+23:4716:34
17Charlotta PersOK Kolmården51:39+24:5316:56
18Lotta BorgLinköpings OK52:12+25:2617:06
19Gith TellsénOK Roxen52:43+25:5717:17
20Helena HolmOK Roxen1:01:40+34:5420:13
Kristina LjunggrenLinköpings OKej godkänd
Susanne GranGamleby OKej godkänd

H45

4 140 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan KarlssonOK Denseln26:146:20
2Johan PetterssonOK Motala26:51+0:376:29
3Henrik MarmelidOK Roxen30:28+4:147:21
4Mikael WesterbergOK Kolmården31:37+5:237:38
5Patrik MartinssonOK Motala32:33+6:197:51
6Fredrik EngmanOK Denseln33:02+6:487:58
7Erik HelanderOK Roxen33:38+7:248:07
8Anders LillieströmOK Roxen33:58+7:448:12
9Per JohanssonMotala AIF OL34:05+7:518:13
10Christian ErikssonLinköpings OK34:15+8:018:16
11Gunnar MelinOK Kolmården34:52+8:388:25
12Olle LindmanFinspångs SOK34:56+8:428:26
13Anders DoverforsTjällmo-Godegårds OK36:10+9:568:44
14Magnus SahlmanLinköpings OK36:40+10:268:51
15Markku SorriTjalve IF Norrköping36:53+10:398:54
16Mikael LangerOK Roxen38:26+12:129:17
17Thomas PerssonOK Denseln38:28+12:149:17
18Per KempeOK Denseln38:34+12:209:18
19Jonas OlssonOK Roxen38:47+12:339:22
20Henrik LjungemyrOK Kolmården38:48+12:349:22
21Åke LjunggrenLinköpings OK38:55+12:419:24
22Peter LundOK Kolmården38:59+12:459:24
23Fredrik JönssonMotala AIF OL40:45+14:319:50
24Per ThellsénOK Roxen40:52+14:389:52
25Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping41:37+15:2310:03
26Fredrik UrbergHammarkinds OK49:27+23:1311:56
27Hans AxOK Eken54:01+27:4713:02
28Johan WänströmFinspångs SOK57:41+31:2713:55
29Tomas HammarVästerbergslagens OL58:54+32:4014:13
30Johan DahmTjalve IF Norrköping1:45:36+1:19:2225:30
Johan BökmanHelsingborgs SOKej godkänd
Magnus JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Henrik PetterssonOK Roxenej start

D50

3 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL35:4811:44
2Eva-Lena JonssonNyköpings OK39:38+3:5012:59
3Inger BergLinköpings OK40:30+4:4213:16
4Anna Sofie BarkLinköpings OK42:17+6:2913:51
5Ebba HedegårdOK Kolmården45:45+9:5715:00
6Karin SkullmanLinköpings OK45:54+10:0615:02
7Carina JönssonFinspångs SOK59:59+24:1119:40
8Lena StrömbäckLinköpings OK1:06:24+30:3621:46

H50

3 680 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK24:426:42
2Niklas RönnbäckOK Eken26:44+2:027:15
3Stefan ThellsénOK Roxen27:15+2:337:24
4Anders DalhammerOK Roxen27:53+3:117:34
5Anders BergLinköpings OK28:23+3:417:42
6Pedro LundqvistLinköpings OK33:55+9:139:12
7Anders JoelssonMatteus SI34:04+9:229:15
8Jan AsketunOK Roxen34:39+9:579:24
9Johan MalmOK Kolmården35:19+10:379:35
9Magnus HerberthsonLinköpings OK35:19+10:379:35
11Dan NilssonNyköpings OK35:56+11:149:45
12Stefan MusslinderNyköpings OK38:14+13:3210:23
13Mats LjungqvistKexholms SK38:50+14:0810:33
14Dag JehrlanderTjalve IF Norrköping40:32+15:5011:00
15Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL40:44+16:0211:04
16Jens LindströmTibro OK40:49+16:0711:05
17Per CarlssonNyköpings OK42:29+17:4711:32
18Peter BerggrenOK Kolmården43:07+18:2511:42
19Rikard BorgLinköpings OK43:22+18:4011:47
20Patric MolinBoxholm-Mjölby OL48:01+23:1913:02
21Peter LindebringOK Denseln56:49+32:0715:26
Magnus HedegårdOK Kolmårdenutgått

D55

3 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK41:1213:30
2Lena RosanderFinspångs SOK43:22+2:1014:13
3Ingrid JohanssonGamleby OK45:02+3:5014:45
4Madeleine CasselIFK Lidingö SOK1:03:22+22:1020:46
5Yvonne JohanssonGamleby OK1:25:38+44:2628:04

H55

3 680 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb31:538:39
2Anders JönssonFinspångs SOK33:13+1:209:01
3Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL34:06+2:139:15
4Tapani MattusIFK Lidingö SOK37:14+5:2110:07
5Börje AnderssonLinköpings OK38:53+7:0010:33
6Mats RosanderFinspångs SOK39:00+7:0710:35
7Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:00:34+28:4116:27
Tommy TörndahlMatteus SIej godkänd
Roger EngmanHagaby GoIF Örebroej start

D60

2 580 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena PerssonGamleby OK35:3713:48
2Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb38:57+3:2015:05
3Gerd HagströmTjalve IF Norrköping45:11+9:3417:30
4Catharina ForsénOK Denseln48:23+12:4618:45
5Marie SvernestamLinköpings OK49:11+13:3419:03
6Berit MartinssonFinspångs SOK50:13+14:3619:27
7Carin AnderssonOK Denseln50:48+15:1119:41

H60

3 430 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK31:009:02
2Pär ForsströmStjärnorps SK32:30+1:309:28
3Kent GranqvistVästerviks OK33:47+2:479:50
4Göran SvensonSOK Viljan34:01+3:019:55
5Jan-Ola KarlssonOK Njudung34:21+3:2110:00
6Göran BlombergTjalve IF Norrköping34:30+3:3010:03
7Lenn AronssonLinköpings OK35:07+4:0710:14
8Leif EfraimssonMotala AIF OL36:44+5:4410:42
9Ingemar PerssonGamleby OK39:56+8:5611:38
10Pelle SkullmanLinköpings OK41:01+10:0111:57
11Björn TholénStjärnorps SK41:06+10:0611:58
12Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubb41:37+10:3712:07
13Torgny JohanssonBjörkfors GOIF43:09+12:0912:34
14Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF44:45+13:4513:02
15Torsten BråmåOK Roxen45:04+14:0413:08
16Björn Erik OhlssonFinspångs SOK45:39+14:3913:18
17Conny NilssonNyköpings OK46:24+15:2413:31
18Lennart SvernestamLinköpings OK55:28+24:2816:10
19Jan JohanssonGamleby OK1:00:52+29:5217:44
20Johnny GustafssonGamleby OK1:07:31+36:3119:41
Stephan SvenssonLinköpings OKej godkänd

D65

2 580 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindellOK Hällen43:1516:45
2Lena AlshedenIFK Enskede43:41+0:2616:55
3Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL53:24+10:0920:41
4Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF53:28+10:1320:43
5Margareta SvenssonAnkarsrums OK59:06+15:5122:54
6Kerstin BlomOK Kolmården1:12:52+29:3728:14
7Stina KorallMotala AIF OL1:19:26+36:1130:47
Britt-Marie AldénOK Kolmårdenej godkänd
Elisabet WiklundLinköpings OKej godkänd
Annie GunnarstorpOK Motalaej start

H65

3 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK32:5110:46
2Per ErikssonLinköpings OK33:10+0:1910:52
3Rune RingsgårdOK Roxen35:06+2:1511:30
4Gunnar EnbergMålilla OK36:31+3:4011:58
5Olle ArmanNyköpings OK38:02+5:1112:28
6Runar AldénOK Kolmården39:15+6:2412:52
7Claes MartinssonFinspångs SOK39:43+6:5213:01
8Bo JernbergOK Roxen40:21+7:3013:13
9Peter HagströmTjalve IF Norrköping42:34+9:4313:57
10Hans PerssonMatteus SI44:48+11:5714:41
11Hans GustavssonNyköpings OK46:19+13:2815:11
12Lars StrömTjällmo-Godegårds OK55:52+23:0118:19
Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OKutgått
Tord FranssonMotala AIF OLej start
Bertil SenestadFinspångs SOKej start

D70

2 510 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK35:2914:08
2Sonja HanssonTjalve IF Norrköping44:55+9:2617:53
3Carina LindmanFinspångs SOK46:34+11:0518:33
4Britten PerssonFinspångs SOK47:30+12:0118:55
5Kerstin BengtssonMotala AIF OL47:59+12:3019:07
6Lotta GranholmLinköpings OK59:07+23:3823:33
7Ulla NilssonSOK Viljan1:02:27+26:5824:52
8Lena SandahlGamleby OK1:08:49+33:2027:25
9Ulla LingJönköpings OK1:09:10+33:4127:33
10Chatarina AnderssonOK Motala2:05:35+1:30:0650:01

H70

3 010 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK26:128:42
2Roland AlsénOK Roxen31:59+5:4710:37
3Roger DanielssonLinköpings OK33:11+6:5911:01
4Curt KarlssonNyköpings OK33:44+7:3211:12
5Roland NilssonSOK Viljan36:01+9:4911:57
6Göran BengtssonTockarps IK36:02+9:5011:58
7Börje ErikssonRegna IF36:22+10:1012:04
8Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL37:52+11:4012:34
9Bo KarlssonNyköpings OK38:18+12:0612:43
10Gunnar CarlsonOK Roxen38:22+12:1012:44
11Lennart SturessonVästerviks OK40:13+14:0113:21
12Kjell HolmströmBjörkfors GOIF41:01+14:4913:37
13Bo LindkvistKöping-Kolsva OK43:51+17:3914:34
14Anders SvenssonAnkarsrums OK44:24+18:1214:45
15Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL47:48+21:3615:52
16Nils-Göran KempeOK Denseln47:59+21:4715:56
17Stig JonssonBjörkfors GOIF48:25+22:1316:05
18Leif SamorTjällmo-Godegårds OK50:23+24:1116:44
19Nils SjödinTjalve IF Norrköping50:48+24:3616:52
20Jan PetterssonOK Roxen52:38+26:2617:29
21Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK53:07+26:5517:38
22Ingemar JohnssonOK Södertörn55:23+29:1118:23
23Lars PerssonFinspångs SOK56:30+30:1818:46
24Kennert RulanderBjörkfors GOIF56:38+30:2618:48
25Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK57:21+31:0919:03
26Bengt ErikssonRegna IF1:00:22+34:1020:03
27Arne AnderssonOK Motala1:02:12+36:0020:39
Ulf WaldenfjordLinköpings OKej start
Uno BergOK Motalaej start

D75

1 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin RenbergOK Kolmården40:0820:16
2Monica LindgrenLinköpings OK1:37:03+56:5549:00

H75

3 010 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curt ThorénNyköpings OK39:3713:09
2Sune LindellOK Hällen40:12+0:3513:21
3Erland LingJönköpings OK41:26+1:4913:45
4Bengt KarlssonLinköpings AIK47:02+7:2515:37
5Kjell HagströmLinköpings OK48:55+9:1816:15
6Johnny WallingeOK Kolmården49:09+9:3216:19
7Göran HektorLinköpings OK50:27+10:5016:45
8Per-inge SvenssonOK Eken51:04+11:2716:57
9Arne WallbergOK Eken51:14+11:3717:01
10Gösta LindmanFinspångs SOK56:10+16:3318:39
11Stig BengtssonMotala AIF OL56:18+16:4118:42
12Anders JohanssonNyköpings OK58:35+18:5819:27
13Evert ElgefjordOK Kolmården1:09:09+29:3222:58
14Leif AnderssonOK Motala1:17:55+38:1825:53
Bertil ArdellOK Roxenej start

H80

2 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Holger PerssonOK Eken56:1822:25
2Allan HåkanssonSOK Viljan58:07+1:4923:09
3Rune FritzLinköpings OK1:10:01+13:4327:53
4Bo ElmgrenSundbybergs IK1:16:02+19:4430:17

H85

1 980 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OKej start

Inskolning

2 130 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elin AlfredssonOK Roxenfullföljt
Stina BerggrenLinköpings OKfullföljt
Ellinor BranderTjalve IF Norrköpingfullföljt
Irma FrisellBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Ebba HedvallTjalve IF Norrköpingfullföljt
Lova HedvallTjalve IF Norrköpingfullföljt
Klara HöglundKlubblösfullföljt
Stina KleinBjörkfors GOIFfullföljt
Alva LindgrenNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Alexander MarcussonLinköpings OKfullföljt
Moa PilvingeOK Kolmårdenfullföljt
Linnea SirénTjalve IF Norrköpingfullföljt

U1

2 190 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander LarssonFinspångs SOK16:167:25
2Karl KullbergBjörkfors GOIF17:53+1:378:09
3Lukas EiderbäckOK Hällen18:28+2:128:25
4Isak EiderbäckOK Hällen19:17+3:018:48
5Disa VengelinNAIS Orienteringsklubb20:14+3:589:14
6Emilia MarcussonLinköpings OK20:53+4:379:32
7Hannes PetersonOK Denseln21:02+4:469:36
8Saga LindellOK Roxen21:24+5:089:46
9Isak StrömbäckOK Denseln21:33+5:179:50
10Erik EttlingSkogspojkarnas OK22:58+6:4210:29
11Malin GöhlFinspångs SOK24:40+8:2411:15
12Linnéa PåledalOK Roxen28:21+12:0512:56
13Nora HedvallTjalve IF Norrköping29:16+13:0013:21
14Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OF29:21+13:0513:24
15Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK29:41+13:2513:33
16Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL32:51+16:3515:00
17Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping35:11+18:5516:03
Majken EdlundTjalve IF Norrköpingej start
Julie LindbladLinköpings OKej start

U2

2 450 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leonardo MelinOK Kolmården25:5410:34
2Smilla ReuteråsTjalve IF Norrköping26:25+0:3110:46
3Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb28:10+2:1611:29
4Lova BraamOK Denseln28:19+2:2511:33
5Tyra StalebrantGamleby OK29:05+3:1111:52
6Agnes EklundOK Denseln32:18+6:2413:11
7Frida SöderqvistLinköpings OK32:31+6:3713:16
8Emma EngströmFinspångs SOK36:11+10:1714:46
9Cornelia LarssonFinspångs SOK36:19+10:2514:49
10Timbastian BranderTjalve IF Norrköping52:39+26:4521:29
11Alice ClassonNAIS Orienteringsklubb55:05+29:1122:28
12Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb58:53+32:5924:02
Sandrine LindbladLinköpings OKej start

Öppen motion 1

2 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brigitte AlsénOK Roxen45:2219:59

Öppen motion 3

2 560 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid JohanssonLinköpings OK30:1211:47
2Ingela ÅrbrinkLinköpings OK31:03+0:5112:07
3Åsa DikvallWaxholms OK31:08+0:5612:09
4Carin MarcussonLinköpings OK33:34+3:2213:06
5Annika LindellOK Roxen34:14+4:0213:22
6Ulrika LjungqvistKexholms SK41:54+11:4216:22
7Annika TomassonLinköpings OK42:56+12:4416:46
8Liselotte AnderssonKlubblös1:02:52+32:4024:33
9Sara HultmanSkogspojkarnas OK1:10:07+39:5527:23
10Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:14:23+44:1129:03
Boel JonssonOK Denselnej godkänd
Elin BomTjalve IF Norrköpingej godkänd

Öppen motion 5

2 950 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HanssonOK Roxen45:3715:27
2Johan FrisellBoxholm-Mjölby OL51:20+5:4317:24
3Niclas EklundOK Denseln51:55+6:1817:35
4Marianne HörbergKlubblös52:38+7:0117:50
5Caroline BarkLinköpings OK55:38+10:0118:51
6Susanne DahlbergTjalve IF Norrköping55:50+10:1318:55
7Federica De MagistrisOK Kolmården59:00+13:2320:00
8Fredrik BerggrenLinköpings OK1:03:11+17:3421:25
9Eva FröbergOK Linné1:05:20+19:4322:08
10Jesper AnderssonVingåkers OK1:23:27+37:5028:17
11Louise DalhammerOK Roxen1:27:57+42:2029:48
12Monika EstenbergerFinspångs SOK1:29:43+44:0630:24
13Jan NilssonLinköpings OK1:46:49+1:01:1236:12

Öppen motion 7

3 050 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas LindellOK Motala30:199:56
2Stina SternerLinköpings OK34:27+4:0811:17
3Sverre RöjgårdOK Kolmården35:06+4:4711:30
4Malin AxFinspångs SOK36:56+6:3712:06
5Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL36:59+6:4012:07
6Andrea BalakovaNyköpings OK37:54+7:3512:25
7Pia VångellLinköpings OK38:44+8:2512:41
8Urban PeterssonLinköpings OK40:10+9:5113:10
9Torbjörn LindgrenNAIS Orienteringsklubb40:59+10:4013:26
10Henrik DikvallWaxholms OK41:11+10:5213:30
11Tomas VångellLinköpings OK41:41+11:2213:40
12Göran ForsbergNyköpings OK44:01+13:4214:25
13Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL44:05+13:4614:27
14Linda WänströmFinspångs SOK44:34+14:1514:36
15Matz HöögOK Motala45:13+14:5414:49
16Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF45:15+14:5614:50
17Maria LangerOK Roxen45:31+15:1214:55
18Pia ÖstangårdGamleby OK46:04+15:4515:06
19Åsa BraamOK Denseln46:41+16:2215:18
20Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK47:00+16:4115:24
21Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK47:39+17:2015:37
22Hans-Åke ChristianssonGamleby OK48:19+18:0015:50
23Emma KarlssonOK Denseln48:37+18:1815:56
24Johanna LiljaOK Denseln48:40+18:2115:57
25Lina LiljeholmAnkarsrums OK48:45+18:2615:59
26Arne AnderssonOK Denseln48:52+18:3316:01
27Karl MollénOK Denseln49:04+18:4516:05
28Åke BorgerAnkarsrums OK49:47+19:2816:19
29Centh PåledalSträngnäs-Malmby OL50:37+20:1816:35
30Mona ForsbergNyköpings OK51:15+20:5616:48
31Anders KlingHammarkinds OK51:48+21:2916:59
32Lars KarlssonGamleby OK52:27+22:0817:11
33Anniken GustafssonÖdeshögs SK54:33+24:1417:53
34Christian KämmerlingOK Motala54:43+24:2417:56
35Serina SalovaraOK Roxen55:59+25:4018:21
36Jan V AnderssonTjalve IF Norrköping56:27+26:0818:30
37Roger StigssonLinköpings OK57:31+27:1218:51
38Gustaf OlssonLinköpings OK58:32+28:1319:11
39Ulrika GustafssonIK Vista1:01:16+30:5720:05
40Jörgen SvenssonLinköpings OK1:07:27+37:0822:06
41Monica AnderssonVingåkers OK1:08:23+38:0422:25
42Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:08:28+38:0922:26
43Martin HochwallnerLinköpings OK1:08:44+38:2522:32
44Anna FröbergOK Roxen1:14:24+44:0524:23
45Christina BjörkÖrkelljunga FK1:14:25+44:0624:23
46Hannes CarlssonHammarkinds OK1:15:18+44:5924:41
47Curt AnderssonOK Denseln1:21:31+51:1226:43
48Nina KämmerlingOK Motala1:23:55+53:3627:30
49Annevi FredängKlubblös1:23:56+53:3727:31
Jörgen HjortOK Roxenej godkänd
Anders AxelssonFinspångs SOKej godkänd
Kent StrömbergOK Roxenej godkänd
Maud LundgrenLinköpings OKej godkänd
Roger KarlssonOK Kolmårdenutgått

Öppen motion 8

5 080 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton JohanssonOK Orion29:515:52
2Johan RunessonGöteborg-Majorna OK31:23+1:326:10
3Viktor SilvemarkÄrla IF35:45+5:547:02
4Andreas AxelssonLinköpings OK37:52+8:017:27
5Erik SköldLINKÖPING40:17+10:267:55
6Fredrika VångellLinköpings OK45:24+15:338:56
7Christer LiljaOK Denseln47:10+17:199:17
8Thomas LiljaOK Denseln48:29+18:389:32
9Erik StridÖsterfärnebo IF53:59+24:0810:37
10Andreas HellgrenHammarkinds OK54:38+24:4710:45
11Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb55:30+25:3910:55
12Thomas GustafssonLinköpings OK56:05+26:1411:02
13Thomas StenströmLinköpings OK57:02+27:1111:13
14Olle HanssonOK Roxen59:41+29:5011:44
15Anders JohanssonFinspångs SOK1:00:57+31:0611:59
16Oskar LindströmLinköpings OK1:01:22+31:3112:04
17Fredrik KempeOK Denseln1:03:02+33:1112:24
18Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb1:04:33+34:4212:42
19Daniel AxelssonMålilla OK1:07:49+37:5813:20
20Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:19:21+49:3015:37
21Lennart KjellgrenLjusdals OK1:32:56+1:03:0518:17
Pontus BranderNORRKÖPINGej godkänd
Erik ErnstssonFinspångs SOKutgått

Öppen motion 10

4 140 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik AlgrenTäby OK41:059:55
2Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL45:16+4:1110:56
3Johan JylltorpLinköpings OK50:51+9:4612:16
4Jörgen SköldLinköpings OK51:11+10:0612:21
5Markus KleinBjörkfors GOIF53:17+12:1212:52
6Malin PerssonOK Denseln55:49+14:4413:28
7Nicklas EnlundBLACKSTAD1:03:13+22:0815:16
8Harris BrandeTjalve IF Norrköping1:09:51+28:4616:52

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!