Officiell resultatlista för Motionsstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsstafetten
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: tisdag 16 augusti 2016

Stafett

27 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1DOK mixen1:05:56
1. Jonatan Elo21:183+1:1621:183+1:16
2. Lars Broström22:577+5:0244:1530+1:20+0:04
3. Johan Lövgren21:4114+5:321:05:561-2-1:20
2Bästa Laget1:08:01+2:05
1. Edvard Pelander21:538+1:5121:538+1:51
2. Lin Pelander21:024+3:0742:551-7-1:51
3. Ellen Pelander25:0620+8:571:08:012+1+2:05+2:05
3Hammarö Hammers1:08:06+2:10
1. Izabella Ljungberg21:224+1:2021:224+1:20
2. Jenny Nilsson24:4712+6:5246:095+1+3:14+1:54
3. Martin Ljungberg21:5716+5:481:08:063-2+2:10-1:04
4Team Jansson1:09:23+3:27
1. Anna 32:0825+12:0632:0825+12:06
2. Amanda 17:55150:039-16+7:08
3. Per 19:205+3:111:09:234-5+3:27-3:41
5Team Ölsboda1:09:42+3:46
1. Gustav Ljungberg28:0322+8:0128:0322+8:01
2. Carl Ljungberg25:3013+7:3553:3314-8+10:38+2:37
3. Urban Ljungberg16:0911:09:425-9+3:46
6Team B-L1:09:50+3:54
1. Linus Bodin-Liliegren20:02120:021
2. Lucas Bodin Liliegren23:008+5:0543:022+1+0:07+0:07
3. Emma Liliegren26:4826+10:391:09:506+4+3:54+3:47
7De laglösa1:10:06+4:10
1. Tova Eriksson24:1713+4:1524:1713+4:15
2. Björn Svensson26:0914+8:1450:2611-2+7:31+3:16
3. Anders Pelander19:407+3:311:10:067-4+4:10-3:21
8Noviserna1:10:25+4:29
1. Filip Lundblad27:5221+7:5027:5221+7:50
2. Helena Tolf22:416+4:4650:3312-9+7:38-0:12
3. Karin Lundblad19:529+3:431:10:258-4+4:29-3:09
9Team Hansson1:10:49+4:53
1. Eva Thorsell Hansson27:1420+7:1227:1420+7:12
2. Jan Hansson23:109+5:1550:2410-10+7:29+0:17
3. Anton Hansson20:2510+4:161:10:499-1+4:53-2:36
10Team Nylén1:11:10+5:14
1. Amanda Nylén25:3317+5:3125:3317+5:31
2. Rebecca Nylén28:0716+10:1253:4016-1+10:45+5:14
3. Marcus Nylén17:302+1:211:11:1010-6+5:14-5:31
11Stavhoppsvägen stars1:11:59+6:03
1. Arvid Johansson21:446+1:4221:446+1:42
2. Frida Johansson24:2010+6:2546:044-2+3:09+1:27
3. Ylva Johansson25:5523+9:461:11:5911+7+6:03+2:54
12WWW1:12:21+6:25
1. Arne Velander32:4326+12:4132:4326+12:41
2. Maja Welander20:492+2:5453:3213-13+10:37-2:04
3. Mats Welander18:493+2:401:12:2112-1+6:25-4:12
13Team Laine1:12:43+6:47
1. Isabella Laine24:3415+4:3224:3415+4:32
2. Matteusl Laine22:265+4:3147:006-9+4:05-0:27
3. Erik Laine25:4322+9:341:12:4313+7+6:47+2:42
14Team H141:12:55+6:59
1. Rasmus Pettersson24:1112+4:0924:1112+4:09
2. Mattias Hansson24:3711+6:4248:487-5+5:53+1:44
3. Alexander Jansson24:0719+7:581:12:5514+7+6:59+1:06
15Team Luthman1:12:57+7:01
1. Linnea Luthman och Saga Quick21:245+1:2221:245+1:22
2. Eric Luthman28:3119+10:3649:558+3+7:00+5:38
3. Niclas Luthman23:0218+6:531:12:5715+7+7:01+0:01
16Veni Vidi Vici1:14:34+8:38
1. Jesper Haglund34:1127+14:0934:1127+14:09
2. Stina Lindberg20:583+3:0355:0919-8+12:14-1:55
3. Elin Lindberg19:256+3:161:14:3416-3+8:38-3:36
17Team Ljungberg1:15:14+9:18
1. Ida Ljungberg21:507+1:4821:507+1:48
2. Linda Karlsson31:4922+13:5453:3915+8+10:44+8:56
3. Johan Ljungberg21:3513+5:261:15:1417+2+9:18-1:26
18Bäckelaget1:15:26+9:30
1. Charlotte Flansbjer24:3314+4:3124:3314+4:31
2. Kjell Eriksson29:1120+11:1653:4417+3+10:49+6:18
3. Jan-Olof Bäck21:4215+5:331:15:2618+1+9:30-1:19
19Hôlm1:16:39+10:43
1. Anton Holm29:3824+9:3629:3824+9:36
2. Matilda Holm26:2515+8:3056:0322-2+13:08+3:32
3. Isabella Holm20:3611+4:271:16:3919-3+10:43-2:25
20Tre på G1:17:08+11:12
1. Christer Nälemark23:1511+3:1323:1511+3:13
2. Ann-Sofi Welander34:4125+16:4657:5625+14+15:01+11:48
3. Tord Karlsson19:124+3:031:17:0820-5+11:12-3:49
21DOKarna1:18:32+12:36
1. Liam Fahlander25:2616+5:2425:2616+5:24
2. Filippa Johnson30:3521+12:4056:0121+5+13:06+7:42
3. Kenneth Fahlander22:3117+6:221:18:32210+12:36-0:30
22Team Lindblad1:18:33+12:37
1. Axel 20:142+0:1220:142+0:12
2. Jonna 38:3226+20:3758:4626+24+15:51+15:39
3. Elin 19:478+3:381:18:3322-4+12:37-3:14
23Haglunds1:20:34+14:38
1. Mats Haglund22:4810+2:4622:4810+2:46
2. Elias Haglund32:2923+14:3455:1720+10+12:22+9:36
3. Erik Haglund25:1721+9:081:20:3423+3+14:38+2:16
24Spik på1:23:05+17:09
1. Emma och Evelyn Adamsson25:4418+5:4225:4418+5:42
2. Patrik Molin28:3018+10:3554:14180+11:19+5:37
3. Oliver Molin28:5127+12:421:23:0524+6+17:09+5:50
25Team Andre`1:23:11+17:15
1. Tage och Gösta Andre´22:459+2:4322:459+2:43
2. Signe Andre´34:1624+16:2157:0124+15+14:06+11:23
3. Greta Andre´26:1024+10:011:23:1125+1+17:15+3:09
26jetLAGet1:23:21+17:25
1. Anders Wahlström28:1823+8:1628:1823+8:16
2. Emma Wahlström28:2117+10:2656:39230+13:44+5:28
3. Linnea Wahlström26:4225+10:331:23:2126+3+17:25+3:41
27SAAB:s raketer1:35:51+29:55
1. Bo Winqvist27:0419+7:0227:0419+7:02
2. Elizabeth Pettersson47:3927+29:441:14:4327+8+31:48+24:46
3. Louise Winqvist21:0812+4:591:35:51270+29:55-1:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!