Officiell resultatlista för Nya Älgdrevet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nya Älgdrevet
Arrangörsorganisation: HJS-Vansbro OK
Datum: söndag 2 oktober 2011

Öppen 7

2 960 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Peo BergLeksands OK20:02
2Albin DetterfeltLinköpings OK20:54+0:52
3Anders JanssonTäby OK21:04+1:02
4Ola CarlssonStora Tuna OK21:54+1:52
5Peter JanssonIK Jarl Rättvik23:52+3:50
6Marie OlssonTibro OK24:05+4:03
7Hedvig MarkgrenTäby OK24:13+4:11
8Fredrika VångellLinköpings OK25:00+4:58
9Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens IK26:38+6:36
10Henrik BrusVästerbergslagens OL27:58+7:56
11Kajsa IsakssonMullsjö SOK28:00+7:58
12Lena MasesStora Tuna OK28:31+8:29
13Lars RönnolsTäby OK28:38+8:36
14Stefan NordströmSigtuna OK29:07+9:05
15Kalle WegerfeltGarphyttans IF29:41+9:39
16Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK30:03+10:01
17Hampus AhlOK Tisaren30:10+10:08
18Emil BynforsVästerbergslagens OL30:41+10:39
19Peter LandenmarkSigtuna OK31:13+11:11
20Kristin RamsellLeksands OK31:23+11:21
21Åke AnderssonLudvika OK32:04+12:02
22Anna-Lena JacobssonDegerfors OK32:10+12:08
23Lars-Erik BackmanLeksands OK32:12+12:10
24Magnus JohanssonOK Kolmården32:37+12:35
25Håkan DuhlboIFK Moras OK32:43+12:41
26Lars HalvarssonLeksands OK32:56+12:54
27Hanne StenbackOK Kåre33:12+13:10
28Jan AnderssonNorbergs OK33:36+13:34
29Annika HolmströmVästerbergslagens OL33:53+13:51
30Catarina LarssonVästerås SOK34:25+14:23
31Kerstin GranathSvärdsjö IF35:10+15:08
32AnnaLena SvärdOK Tylöskog35:13+15:11
33Annika LundbergKorsnäs IF OK35:38+15:36
34Ewa LundbergIK Viking OK36:08+16:06
35Karin DahlgrenHagaby GOIF36:13+16:11
36Mats RunvikKvarnsvedens GOIF OK36:32+16:30
37Johan WannerAvesta OK36:39+16:37
38Göran SöderströmDomnarvets GOIF37:03+17:01
39Magnus DanielsAvesta OK37:05+17:03
40Erika FältmanLeksands OK37:43+17:41
41Anna IsakssonMullsjö SOK38:01+17:59
42Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK38:29+18:27
43Lena RosinVästerbergslagens OL39:51+19:49
44Leif RydbergIstrums SK40:38+20:36
45Lennart LindgrenOK Järnbärarna41:16+21:14
46Anette BarkegrenStora Tuna OK42:00+21:58
47Britt-Mari RydbergIstrums SK42:18+22:16
48Per-Martin SvärdIK Vikings OK43:00+22:58
49Lotta ErikssonSträngnäs-Malmby OL43:17+23:15
50Anna-Lena LundellGävle OK46:33+26:31
51Staffan WikströmSöders SOL Tyresö46:37+26:35
52Eva-Maria RunvikKvarnsvedens GOIF OK47:35+27:33
53Lars-Olov AnderssonSigtuna OK52:11+32:09
Malin PetterssonIFK Södertäljeej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!