Officiell resultatlista för GOFs Sommarserie Etapp 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOFs Sommarserie Etapp 7
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Mölndal Outdoor IF
Datum: torsdag 18 augusti 2016

Svart Lång

6 200 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK59:499:38
2Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:03:43+3:5410:16
3Rasmus LarssonOK Alehof1:06:48+6:5910:46
4Karl LevinSävedalens AIK1:08:01+8:1210:58
5Aaron PrinceMölndal Outdoor IF1:09:11+9:2211:09
6Victor AxbomOK Landehof1:09:59+10:1011:17
7David DjurbäckSävedalens AIK1:18:40+18:5112:41
8Axel BlomFrölunda OL1:21:33+21:4413:09
9Johan LingstenMölndal Outdoor IF1:21:41+21:5213:10
10Sanna SvenssonFrämmestads IK1:21:51+22:0213:12
11Anders ArfwedsonFrölunda OL1:23:00+23:1113:23
12Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:24:35+24:4613:38
13Sara PrinceMölndal Outdoor IF1:25:45+25:5613:49
14Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:27:44+27:5514:09
15Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK1:32:02+32:1314:50
16Erik LauriFK Herkules1:37:19+37:3015:41
17Albert JohannessonGöteborg-Majorna OK1:40:46+40:5716:15
Mattias LauriFK Herkulesöver maxtid
Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Johan WettergrenIK Uvenej godkänd
Anton KarlssonOK Kullingshofej godkänd
Mikael EliassonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Peter AugustssonGöteborgs SKej godkänd
Lennart AlmstömIK Sternej godkänd
Rikard PentonenIFK Göteborgej godkänd
Patrik FredrikssonFK Herkulesej godkänd
Sofia PåhlmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jonas LauriFK Herkulesutgått
Anders AspMölndal Outdoor IFutom tävlan
Anders BjörklundSävedalens AIKutom tävlan
Sergej FedatsenkaSävedalens AIKutom tävlan
Maria MagnussonSävedalens AIKutom tävlan
Stefan SjöblomFrölunda OLutom tävlan

Svart Kort

4 200 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma DjerfLerums SOK53:4312:47
2Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK55:51+2:0813:17
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto56:31+2:4813:27
4Axel ForsmanFK Herkules57:10+3:2713:36
5Lovisa LemanGöteborgs SK58:24+4:4113:54
6Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK1:00:26+6:4314:23
7Ulf LinderGöteborg-Majorna OK1:03:20+9:3715:04
8Hanna BoquistIK Uven1:06:26+12:4315:49
9Andreas EklundGöteborg-Majorna OK1:06:51+13:0815:55
10Torbjörn WikströmOK Orinto1:08:01+14:1816:11
11Per-Martin JohanssonIF Rigor1:13:37+19:5417:31
12Anna AbrahamssonMölndal Outdoor IF1:14:05+20:2217:38
13Solveig HedenblomSjövalla FK1:14:20+20:3717:41
14Mimmi DahlbergBredaryds SOK1:15:51+22:0818:03
15Lennart VamlingFrölunda OL1:17:58+24:1518:33
16Gustav MerlanderTolered-Utby Ol-klubb1:19:58+26:1519:02
17Daniel TorstenssonGöteborgs SK1:24:53+31:1020:12
18Christer BengtssonIK Uven1:29:11+35:2821:14
19Lars TorstenssonGöteborgs SK1:30:38+36:5521:34
20Tuuli SaariFK Herkules1:40:12+46:2923:51
Lennart AnderssonGöteborgs SKej godkänd
Filip LemanGöteborgs SKej godkänd
Annika AasaIK Uvenej godkänd
Gisela LindFK Herkulesej godkänd
Laila B HöglundFK Herkulesej godkänd
Viktor VallinGöteborg-Majorna OKutgått
Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubbutgått
Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbutgått
Agnes AspMölndal Outdoor IFutom tävlan
Nils GrimbeckSävedalens AIKutom tävlan
Carl JosefssonSävedalens AIKutom tävlan
Magnus JosefssonSävedalens AIKutom tävlan
Mikael JungbjerGöteborgs SKutom tävlan
Kristian PorathTolered-Utby Ol-klubbutom tävlan

Röd

3 300 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena SvenssonFK Herkules49:0114:51
2Henrik HvoslefIK Stern55:03+6:0216:40
3Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb57:21+8:2017:22
4Ulla LindheIK Stern1:05:32+16:3119:51
5Erica AbrahamssonMölndal Outdoor IF1:22:55+33:5425:07
6Gösta MalmerIF Marin Väst1:22:59+33:5825:08
7Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:24:36+35:3525:38
8Gun RosendahlIF Marin Väst1:28:58+39:5726:57
9Agneta LarssonIK Uven1:39:44+50:4330:13
Maria AspIFK Göteborgfullföljt
Olivia AspIFK Göteborgfullföljt
Karl-Axel JohanssonIK Uvenutgått
Nina DjerfLerums SOKutgått

Gul/Orange

2 200 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin NilssonTolered-Utby Ol-klubb23:1410:33
2Jakob AspIFK Göteborg23:29+0:1510:40
3Anton KastrupFK Herkules23:49+0:3510:49
4Ville TörminenMölndal Outdoor IF33:11+9:5715:05
5Jane McpheatFK Herkules33:44+10:3015:20
6Lisa MossbergFK Herkules37:29+14:1517:02
7Axel CullbrandMölndal Outdoor IF39:55+16:4118:08
8Greta PrinceMölndal Outdoor IF43:24+20:1019:43
9Karin PrinceMölndal Outdoor IF43:43+20:2919:52
10Maja NordelöfMölndal Outdoor IF43:55+20:4119:57
11Tor PrinceMölndal Outdoor IF44:28+21:1420:12
12Johanna FridhagenGöteborg-Majorna OK48:18+25:0421:57
13Wiola MagnussonGöteborgs SK54:05+30:5124:34
Eija LauriFK Herkulesutom tävlan
Elias LauriFK Herkulesutom tävlan
Agnes MårildGöteborgs SKutom tävlan
Arvid MårildGöteborgs SKutom tävlan
Marie MårildGöteborgs SKutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!