Officiell resultatlista för Öppet Varbergsmästerskap Medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet Varbergsmästerskap Medeldistans
Arrangörsorganisation: OK Nackhe
Datum: tisdag 23 augusti 2016

FK Friskus-Varberg

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emma EliassonD14 (2)39:2015:07
1Maja KarmstigD12 (4)30:3012:42
1Elsa EricssonD16 (2)43:4914:36
1Elvira KarmstigU2 (8)25:5613:17
1Isak TörnströmH10 (5)23:2511:51
1Sixten TörnströmU1 (15)32:4419:50
1Carina AnderssonD45 (10)31:3810:48
1Thomas JosarpH45 (15)30:478:36
2Johan GullH21 (6)42:06+9:398:51
2Joakim JohanssonÖppen motion 8 (8)50:00+3:0511:10
2Ann-Kristin RundbergD55 (4)1:00:32+19:0320:41
2Emma LindénD21 (6)35:46+0:118:59
2Alex JohanssonH14 (6)31:25+5:0411:19
2Anders WibergH55 (4)42:21+4:4313:46
3Urban BromsÖppen motion 8 (8)54:54+7:5912:16
3Lovisa EliassonD10 (7)45:02+4:5623:05
3Marta TörnströmD12 (4)34:43+4:1314:27
3Gert WildheimH45 (15)40:44+9:5711:23
3Kristina TörnströmÖppen motion 3 (5)51:18+5:3418:39
3Kristin FranssonD35 (6)1:01:36+15:3815:29
3Åsa JosarpD45 (10)34:29+2:5111:47
3Jennifer GullD21 (6)39:14+3:399:52
4Birgitte AronssonD55 (4)1:03:32+22:0321:43
4Jimmy JohanssonÖppen motion 8 (8)55:52+8:5712:29
4Anna LundqvistD12 (4)1:14:42+44:1231:07
4Josefin AronssonD21 (6)43:31+7:5610:56
4Peter AronssonH45 (15)40:59+10:1211:27
5Sebastian HasselblomH21 (6)56:11+23:4411:49
5Melwin WildheimH12 (10)41:33+20:4116:57
6Jimmy HäggH35 (8)1:04:20+20:4713:32
6Mikael BromsÖppen motion 8 (8)1:16:59+30:0417:12
6Filip CarlqvistH12 (10)41:59+21:0717:08
6Emy HjertströmD10 (7)55:24+15:1828:24
7Gösta ErikssonH65 (10)50:46+16:5716:30
7Alice CarlqvistD10 (7)57:41+17:3529:34
7Anders IvarssonH35 (8)1:11:15+27:4215:00
7Malin JohanssonD45 (10)44:38+13:0015:15
7Anders GustafssonH45 (15)41:52+11:0511:42
8Pia HjertströmD45 (10)54:22+22:4418:35
8Jan BörjessonH45 (15)44:11+13:2412:21
12Fredrik CarlqvistH45 (15)50:41+19:5414:10
Bo JohanssonÖppen motion 5 (13)ej godkänd
Vilmer AntonssonU1 (15)ej godkänd
David HellerströmH35 (8)ej start
Jeanette LarssonD45 (10)ej start
Eva ErikssonD65ej start
Rolf OlofssonH65 (10)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!