Officiell resultatlista för Medel-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Medel-KM
Arrangörsorganisation: IFK Mora OK
Datum: torsdag 8 september 2016

D17-44

4 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK34:427:39
2Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK36:15+1:338:00
3Kristin E KarlssonSOK Aneby39:42+5:008:45
4Erika DuhlboIFK Mora OK44:14+9:329:45
5Annelie HermanssonIFK Mora OK45:30+10:4810:02
6Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK1:16:41+41:5916:55

H17-44

5 110 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter FredricsonIFK Mora OK34:356:46
2Erik ErikssonIFK Mora OK38:02+3:277:26
3Daniel DuhlboIFK Mora OK40:45+6:107:58
4Klaus CsucsIFK Mora OK47:37+13:029:19
5Peter HermanssonIFK Mora OK51:19+16:4410:02
6Edward LarssonIFK Mora OK53:53+19:1810:32
7Reine KarlssonIFK Mora OK55:31+20:5610:51
Adrian DahlströmIFK Mora OKej start

D16

3 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie BrudinIFK Mora OK33:518:58
2Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OK35:18+1:279:21

D14

3 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa HermanssonIFK Mora OK31:3010:15

H14

3 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK28:389:19
2Erik LarssonIFK Mora OK35:59+7:2111:43
Thobias BrodinIFK Mora OKej godkänd
Albin GezeliusIFK Mora OKej start

D12

2 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva ErssonIFK Mora OK16:416:31
2Julia MeijerIFK Mora OK21:11+4:308:16
Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OKej start

H12

2 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK20:328:01

D10

1 860 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecka ÅkärbjärIFK Mora OK16:228:47
Elin GezeliusIFK Mora OKej godkänd
Linnea HermanssonIFK Mora OKutgått

H10

1 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred DanielssonIFK Mora OK14:347:49

D45

3 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Berit GummusIFK Mora OK39:0410:21

H45

4 530 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tony KarlssonIFK Mora OK33:287:23
2Bengt AnderssonIFK Mora OK35:16+1:487:47
3Thomas SparrIFK Mora OK36:33+3:058:04
4Björn AlbinssonIFK Mora OK42:41+9:139:25
Anders HvittfeldtIFK Mora OKej start

D55

3 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie RappIFK Mora OK42:5311:22
2Britt ClaessonIFK Mora OK45:48+2:5512:08
Kane AnderssonIFK Mora OKej start

H55

3 770 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik WadmanIFK Mora OK28:307:33
2Anders DanielssonIFK Mora OK28:45+0:157:37
3Lars AmbrosiussonIFK Moras OK32:22+3:528:35
4Mats BerghIFK Mora OK37:02+8:329:49
5Jan SvenssonIFK Mora OK38:13+9:4310:08
6Anders ThoméeIFK Mora OK47:37+19:0712:37
Anders ÖbergIFK Mora OKej start

D65

2 690 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica HolmIFK Mora OK30:0711:11

H65

2 690 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders ClaessonIFK Mora OK24:058:57
2Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK30:28+6:2311:19
3Yngve KarlssonIFK Mora OK30:54+6:4911:29
4Stanley HolmerIFK Mora OK35:49+11:4413:18
5Lars-Erik TjäderIFK Mora OK38:29+14:2414:18
6Bengt HolmIFK Mora OK38:51+14:4614:26
7Ingemar LindIFK Mora OK39:09+15:0414:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!