Officiell resultatlista för Midvinterduell etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Midvinterduell etapp 4
Arrangörsorganisationer: Boxholm-Mjölby OL / Boxholms OK / Linköpings OK / Mjölby OK
Datum: onsdag 1 februari 2017

Kort dam

3 670 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna RothLinköpings OK33:249:06
2Mia EronnLinköpings OK33:47+0:239:12
3Lena MolinBoxholm-Mjölby OL34:00+0:369:15
4Helena HolmOK Roxen42:11+8:4711:29

Kort herr

3 670 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK33:229:05
2Martin JarelandLinköpings OK33:27+0:059:06
3Ludvig EronnLinköpings OK33:44+0:229:11
4Patric MolinBoxholm-Mjölby OL34:14+0:529:19
5Sven GranathTjällmo-Godegårds OK42:57+9:3511:42
6Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL44:11+10:4912:02

Mellan dam

5 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika IvarssonLinköpings OK47:248:42
2Johanna GuståsLinköpings OK47:28+0:048:43

Mellan herr

5 440 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus LindblomOK Roxen37:296:53
2Christian EnbergLinköpings OK37:32+0:036:53
3Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK37:37+0:086:54
4Christer AlmHagaby GoIF Örebro37:39+0:106:55
5Magnus FranssonSOK Aneby37:41+0:126:55
6Henrik MarmelidOK Roxen37:44+0:156:56
7Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK38:47+1:187:07
8Magnus HerberthsonLinköpings OK41:56+4:277:42
9Erik AnderssonIK Gandvik42:03+4:347:43
10Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL42:08+4:397:44
11Mattias NilssonBjörkfors GOIF42:09+4:407:44
12Jonas RothLinköpings OK43:01+5:327:54
13Johan AllardLinköpings OK44:47+7:188:13
14Leif LindgrenLinköpings OK45:46+8:178:24
15Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL46:02+8:338:27
16Erik BacktemanLinköpings OK46:24+8:558:31
17Per GuståsLinköpings OK47:26+9:578:43
18Oskar DanielsAttunda OK50:26+12:579:16
19Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL52:16+14:479:36
20Pedro LundqvistLinköpings OK53:28+15:599:49
21Sören BremerBoxholm-Mjölby OL57:41+20:1210:36
22Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL1:01:47+24:1811:21
23Ola SvärmOK Roxen1:12:00+34:3113:14
Oscar MolinBoxholm-Mjölby OLutgått
Sven MonteliusBoxholm-Mjölby OLutgått

Lång dam

9 340 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF57:426:10
2Alva OlssonLinköpings OK59:55+2:136:24
3Ellinor ErikssonOK Tisaren1:01:12+3:306:33
4Lisa AnderssonÄrla IF1:04:17+6:356:52
5Erica PetterssonIFK Göteborg1:16:38+18:568:12
6Emelie LarssonÄrla IF1:16:39+18:578:12

Lång herr

9 340 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl WalheimÄrla IF51:175:29
2Erik MartinssonLinköpings OK51:32+0:155:31
3Rasmus ElmelidLinköpings OK51:49+0:325:32
4Maxime BonneauLinköpings OK53:44+2:275:45
5Daniel NilssonNyköpings OK56:19+5:026:01
6Anton WibergOK Skogsfalken56:29+5:126:02
7Victor BergstrandMotala AIF OL56:37+5:206:03
8Emil KaleredOK Denseln56:44+5:276:04
9Viktor AntonssonEksjö SOK56:59+5:426:06
10Anton SundgrenLånghundra IF57:03+5:466:06
11Jonas LundgrenLinköpings OK57:28+6:116:09
12Bertil EronnLinköpings OK59:47+8:306:24
13Moritz DöllgastPost SV Dresden1:02:52+11:356:43
14Erik HelanderOK Roxen1:04:27+13:106:54
15Mattias ZachrissonOK Roxen1:05:13+13:566:58
16Nils NedforsOK Roxen1:09:14+17:577:24
Christian ErikssonLinköpings OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!