Officiell resultatlista för DM, sprintstafett, Skåne

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprintstafett, Skåne
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: söndag 27 maj 2018

DH45

17 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Friluftsklubben Boken 347:55
Håkan Palm11:22311:223
Catarina Harden12:29223:511-2
Håkan Palm12:11336:0210
Catarina Harden11:53247:5510
2Malmö Orienteringsklubb 252:23+4:28
Staffan Ahltin11:13211:132
Ingela Levinsson16:501228:036+4
Staffan Ahltin11:14139:173-3
Ingela Levinsson13:06752:232-1+4:28
3Hjärnarps Orienteringslöpare 152:27+4:32
Conny Rask10:55110:551
Marie Albinsson14:37925:322+1
Conny Rask12:13437:4520
Marie Albinsson14:421152:273+1+4:32
4Malmö Orienteringsklubb 152:40+4:45
Håkan Grubb13:05613:056
Carolina Landin12:54325:594-2
Håkan Grubb13:54839:5340
Carolina Landin12:47452:4040+4:45
5Örkelljunga Friluftsklubb 155:31+7:36
Torbjörn Ottosson13:24813:248
Marie Olsson13:33526:575-3
Torbjörn Ottosson15:361142:337+2
Marie Olsson12:58655:315-2+7:36
6Skåneslättens Orienteringslöpa 155:42+7:47
Fredrik Nystedt11:47411:474
Marika Husby17:551529:428+4
Fredrik Nystedt11:55241:375-3
Marika Husby14:05855:426+1+7:47
7Hässleholms Orienteringsklubb 257:01+9:06
Lars Hallabro12:52512:525
Mia Hallabro15:411028:337+2
Lars Hallabro13:55942:286-1
Mia Hallabro14:331057:017+1+9:06
8Eslövs Friluftsklubb 11:00:10+12:15
Bengt Olsson13:11713:117
Kerstin Olsson17:191430:3011+4
Bengt Olsson13:11543:419-2
Kerstin Olsson16:29141:00:108-1+12:15
9Friluftsklubben Boken 21:00:12+12:17
Dan Johansson13:561013:5610
Josefina Berglund16:051130:019-1
Dan Johansson13:38743:398-1
Josefina Berglund16:33151:00:129+1+12:17
10Härlövs Idrottsförening 21:01:03+13:08
Carina Thynell16:051316:0513
Maria Turesson13:59630:0410-3
Carina Thynell16:401446:44100
Maria Turesson14:1991:01:03100+13:08
11Andrarums Idrottsförening 11:02:47+14:52
Jan Gradin16:191416:1914
Ingela Thoresson14:34830:5312-2
Jan Gradin19:081550:0111-1
Ingela Thoresson12:4631:02:47110+14:52
12Friluftsklubben Åsen 11:06:53+18:58
Roland Strand16:031216:0312
Petra Areskoug18:461634:4914+2
Roland Strand16:221251:1113-1
Petra Areskoug15:42131:06:5312-1+18:58
13Friluftsklubben Boken 11:09:01+21:06
Magnus Larsen15:151115:1511
Helena Svensson19:191734:3413+2
Magnus Larsen16:361351:1012-1
Helena Svensson17:51161:09:0113+1+21:06
Friluftsklubben Åsen 2ej godkänd
Krister Meijer21:511521:5115
Eva Olsson16:561338:47150
Krister Meijerej godkändej godkänd
Eva Olsson15:2712ej godkänd
Härlövs Idrottsförening 1ej godkänd
Torgny Holmströmej godkändej godkänd
Malin Leijon13:324ej godkänd
Torgny Holmström13:286ej godkänd
Malin Leijon12:525ej godkänd
Hässleholms Orienteringsklubb 3ej godkänd
Magnus Rydlund13:35913:359
Carina Rydlund12:06125:413-6
Magnus Rydlundej godkändej godkänd
Carina Rydlund11:331ej godkänd
Hjärnarps Orienteringslöpare 2ej godkänd
Lennart Morénej godkändej godkänd
Lotta Morén14:197ej godkänd
Lennart Morén14:5010ej godkänd
Lotta Morénej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!