Officiell totalresultatlista för Hallands 3-dagars, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Öppen motion 3

3 140 m, 128 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats OhlssonBrattås CK1:07:55
2Ulf-Björn RönnFK Friskus-Varberg1:15:55+8:00
3Sara AnderssonVänersborgs SK1:16:15+8:20
4Mathias BerganFet OL1:17:34+9:39
12Caroline OhlssonBrattås CK1:29:32+21:37
15Anna LindenauOK Alehof1:31:41+23:46
19Ulrika RylinOK Gläntan Vessigebro1:36:06+28:11
21Anna HögbergOK Tranan1:38:55+31:00
22Jenny PalmqvistOK Tranan1:39:11+31:16
23Charlotte RennuitOdense OK1:40:38+32:43
29Ellen HeymanIF Rigor1:47:57+40:02
33Alma KjellénHelsingborgs SOK1:51:08+43:13
37Anna-Karin BromsFK Friskus-Varberg1:56:39+48:44
38Johanne KrabekOdense OK1:58:24+50:29
39Gabriel GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb1:59:42+51:47
42Liv LindOK Skärmen2:04:59+57:04
44Asger HaahrOdense OK2:06:31+58:36
45Catrine BöregårdOK Gläntan Vessigebro2:07:56+1:00:01
46Cecilia OlofssonSjövalla FK2:12:26+1:04:31
50Ellen Winther MortensenOK Pan Århus2:20:37+1:12:42
51Alice SigvardtOdense OK2:23:18+1:15:23
54Margareta HeldFK Åsen2:28:49+1:20:54
55Lil AlfredssonUddevalla OK2:30:17+1:22:22
57Eva KarlssonOK Nackhe2:36:13+1:28:18
58Krister WessmarkOK Flundrehof2:43:10+1:35:15
61Anna-Stina WennbergVäxjö OK3:04:22+1:56:27
Jonas EkbergSundbybergs IKej godkänd
Melvin EkbergSundbybergs IKej godkänd
Johanna TöppnerOK Landehofej godkänd
Anneli WihlborgOK Gyngeej godkänd
Gustav ÅkessonSkåneslättens OLej godkänd
Jenny AnderssonAnderstorps OKutom tävlan
Joar AnderssonVäxjö OKutom tävlan
Ewa ArnessonIK Dranutom tävlan
Pyttan AsplundOK Södertörnutom tävlan
Ture AugustssonFK Bokenutom tävlan
Gunnel AxelssonOK Skogshjortarnautom tävlan
Gunnar BengtssonOK Gläntan Vessigebroutom tävlan
Martina BengtssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Truls BengtssonWinnepeg Getsutom tävlan
Carina BersenSKIF Sumyutom tävlan
Gunnel BörjessonBredaryds SOKutom tävlan
Annika CarlssonKungälvs OKutom tävlan
Sofia DahlgrenIK Ymerutom tävlan
Frida DombyOK Stigenutom tävlan
Britt-Marie EkbergOK Orintoutom tävlan
Frida EmanuelssonOK Trananutom tävlan
Inger ErnstsonOK Skogshjortarnautom tävlan
Johan ForsbergKlublösutom tävlan
Håkan FärnlöfIF Rigorutom tävlan
Emmelie GeorgssonOK Nackheutom tävlan
Manuela GerbethMarkaryds FKutom tävlan
Ann GrimbeckSävedalens AIKutom tävlan
Axel GrimbeckSävedalens AIKutom tävlan
Annika GustafssonOK Nackheutom tävlan
Marianne HaglundOK Djerfutom tävlan
Emelie HagmanOK Orintoutom tävlan
Allan HammarOK Kompassenutom tävlan
Sonja HammarOK Kompassenutom tävlan
Sandra HanssonÄrla IFutom tävlan
Ida HjorthTockarps IKutom tävlan
Helen InfeltKlubblösutom tävlan
Isabell IsidorssonOK Vivillutom tävlan
Reni ItenWinterhur Olcutom tävlan
Ann Helen JohanssonREftele OKutom tävlan
Ann-Sofie JohanssonKungälvs OKutom tävlan
Bernt JohanssonOK Gisleutom tävlan
Kjell JohanssonMarkbygdens OKutom tävlan
Madeleine JohanssonKlubblösutom tävlan
Marina JohanssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Peter JosefssonKlubblösutom tävlan
Eskil JönssonHalmstad OKutom tävlan
Helena KarlssonHjobygdens OKutom tävlan
Ulla KarlssonOK Tyringeutom tävlan
Clara KilperUSV Jenautom tävlan
Mary LarnerGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Chatarina LarssonIF Thorutom tävlan
Simom LarssonIK Ymerutom tävlan
Lennart LindbergIK Vistautom tävlan
Gunnel LitzellOK Kullingshofutom tävlan
Sofia LüningKlubblösutom tävlan
Helena LöfKFUM Örebro OKutom tävlan
August MagnussonLaholms IF OKutom tävlan
Fredrik MagnussonLaholms IF OKutom tävlan
Jonas MusslinderFalköpings AIK OKutom tävlan
Olof MusslinderFalköpings AIK OKutom tävlan
Björn NilssonOK Stigenutom tävlan
Monica NilssonÄtrans IFutom tävlan
Ulrike NitzscheUSV Jenautom tävlan
Ann NybergIFK Göteborg Orienteringutom tävlan
Marie NybergFjärås AIKutom tävlan
Stefan NybergFjärås AIKutom tävlan
Ia NyrellAlvesta SOKutom tävlan
Magnus NyrellAlvesta SOKutom tävlan
Susanne NyrellAlvesta SOKutom tävlan
Tilda NyrellAlvesta SOKutom tävlan
Linnea NäxenKlubblösutom tävlan
Karolina  OlofssonKlubblösutom tävlan
Erland OlssonDalsjöfors GoIFutom tävlan
Olle OlssonHelsingborgs SOKutom tävlan
Niklas PaulssonOK Löftanutom tävlan
Gudrun PetterssonCenterpartietutom tävlan
Vilma RingHalmstad OKutom tävlan
Nathalie RingströmRydboholms SKutom tävlan
Kirsten RöhrichUSV Jenautom tävlan
Villemo RönnblomOK Tyringeutom tävlan
Veronica SahlinNässjö OKutom tävlan
Karin StattinSOK Träffutom tävlan
Anne SvendsenKlubblösutom tävlan
CARINA SVENSSONMarkaryds FKutom tävlan
Erling SvenssonIK Trenne Ullaredutom tävlan
Eva SvenssonUlricehamns OKutom tävlan
Albin TagessonFK Finnutom tävlan
Linda TenggrenOK Stigenutom tävlan
Tilda ThulinKungälvs OKutom tävlan
Tomas TorstensvikFK Friskus-Varbergutom tävlan
Klara TrofastBredaryds SOKutom tävlan
Johanna TruschGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Marika TörnkvistAnderstorps OKutom tävlan
Kristina TörnströmFK Friskus-Varbergutom tävlan
Agneta WallinMarkbygdens OKutom tävlan
Monique Van LoonOLV Minorutom tävlan
Annelie WardOK Vivillutom tävlan
Oskar WardOK Vivillutom tävlan
Emma WikströmHästveda OKutom tävlan
Monika WikströmOK Tyrutom tävlan
Sidonie WintherVästerbergslagens OLutom tävlan
Estelle ÖgrenBromma Vällingutom tävlan
Johanna LindénVäxjö OKej start
Matilda TörngrenTolered-Utby Ol-klubbej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!