Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D10

2 110 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hilma DalinOK Kåre15:59
2Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg17:24+1:25
3Sara LönnHalmstad OK17:40+1:41
4Nikki WeihartHestra IF19:13+3:14
5Vera FolkestadAnderstorps OK19:30+3:31
6Agnes PaulssonOK Löftan20:00+4:01
7Hilma TrofastJönköpings OK21:01+5:02
8Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb22:19+6:20
9Vera HöglundSjövalla FK22:20+6:21
10Evelina BjörkmanKungälvs OK23:13+7:14
11Molly GraadIF Rigor23:36+7:37
12Linnea NilssonOK Landehof26:23+10:24
13Amanda WennbergSjövalla FK26:48+10:49
14Elvira ÅhlundVänersborgs SK26:52+10:53
15Elly EinarssonKungälvs OK28:45+12:46
16Siri RehnGränna-Bygdens OK33:52+17:53
17Zmilla ArdforsOK Löftan34:31+18:32
18Elsa KorallMotala AIF OL35:02+19:03
19Marika NitzscheUSV Jena38:28+22:29
20Jessica ErikssonOK Skärmen50:21+34:22
21Rebecca ErikssonOK Skärmen58:22+42:23
22Ebba LindIF Thor1:03:13+47:14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!