Officiell resultatlista för Vet OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vet OL
Arrangörsorganisation: Eskilstuna OL
Datum: tisdag 15 augusti 2017

Klasser: Visa alla | A | B | C | D

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Klass A

4 050 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1William NilssonNyköpings OK34:36
2Magnus ÖhlingOK Tor37:37+3:01
3Hans AurellGävle OK37:47+3:11
4Martin KarlssonCentrum OK38:19+3:43
5Hans-Ove ErikssonNyköpings OK40:46+6:10
6Martin TichovskySK Praga42:47+8:11
7Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL44:35+9:59
8Ola LindholmKöping-Kolsva OK45:41+11:05
9Per Erik FogelVästerås SOK47:15+12:39
10Hana TichvskaSK Praga47:31+12:55
11Stig LandstorpOK Tor47:54+13:18
12Curt KarlssonNyköpings OK49:03+14:27
13Leo JohanssonVandrarringen50:10+15:34
14claes ÖgrenKlubblös50:38+16:02
15Åke SvahnOK Tor51:43+17:07
16Knut-Åke HallebroOK Klemmingen52:42+18:06
17Stig PedersonSödertälje IF52:58+18:22
18Christer SundströmSala OK53:56+19:20
19Weine WolterÅkers IF55:18+20:42
20Arne HolmbergOK Tor56:08+21:32
21Kurt Håkan AnderssonOK Tor56:41+22:05
22Göran SvärdOK Klemmingen57:24+22:48
23Hans HolgerssonOK Måsen57:50+23:14
24Peder WickströmArboga OK58:16+23:40
25Kenneth JanssonSala OK58:28+23:52
26Leif WadmanKöping-Kolsva OK58:59+24:23
27Anna-Karin JohanssonVandrarringen1:01:11+26:35
28Björn SveréusSödertälje-Nykvarn OF1:01:55+27:19
29Lennart LundquistOK Nalle1:02:17+27:41
30Ove ErikssonNyköpings OK1:05:09+30:33
31Henrik OlssonHallstahammars OK1:05:38+31:02
32Jonny FranssonÄrla IF1:05:43+31:07
33Åke GranstamOK Tor1:07:47+33:11
34Göran ForsbergNyköpings OK1:09:45+35:09
35Per-Arne EkbomArboga OK1:10:13+35:37
36Frank NordahlSträngnäs-Malmby OL1:11:27+36:51
37Göran JanzonArboga OK1:12:18+37:42
38Ingemar GustafssonOK Tjärnen1:12:28+37:52
39Kurt ErikssonVandrarringen1:15:06+40:30
40Kennet LöfqvistVästerås SOK1:16:55+42:19
41Kurt ZanderVästerås SOK1:17:14+42:38
42Tommy ÖhlingÄrla IF1:17:29+42:53
43Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:22:59+48:23
Tommy LjungkvistÄrla IFej godkänd
Alf LindbergKöping-Kolsva OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!