Officiell resultatlista för Veteran-OL Djupvik 2017-08-29

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL Djupvik 2017-08-29
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: tisdag 29 augusti 2017

Bana A

4 520 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Antonín SemeradOOB Kotlarka Praha35:207:49
2Jakub LandovskySK Praga37:16+1:568:14
3Jacob VeselyPrag38:12+2:528:27
4Weine WolterÅkers IF44:51+9:319:55
5Hans-Ove ErikssonNyköpings OK45:01+9:419:57
6Joakim ThornellSurahammars SOK45:33+10:1310:04
7Alf LindbergKöping-Kolsva OK46:57+11:3710:23
8Göran BlombergTjalve IF Norrköping48:41+13:2110:46
9Runar AldénOK Kolmården52:19+16:5911:34
10Henrik OlssonHallstahammars OK53:01+17:4111:43
11Stig PedersonSödertälje IF53:46+18:2611:53
12Knut-Åke HallebroOK Klemmingen55:13+19:5312:12
13Peder WickströmArboga OK55:51+20:3112:21
14Claes ÖgrenKlubblös56:30+21:1012:30
15Leif MathisenEskilstuna OL57:34+22:1412:44
16Åke GranstamOK Tor1:10:26+35:0615:34
17Kurt ErikssonVandrarringen1:11:40+36:2015:51
18Ove JohanssonOK Kolmården1:16:08+40:4816:50
19Frank NordahlSträngnäs-Malmby OL1:32:56+57:3620:33
Titti BergendahlOK Måsenej godkänd

Bana B

3 610 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt JönssonÅkers IF39:1010:50
2Stig Arne BorgÄrla IF39:13+0:0310:51
3Peter HagströmTjalve IF Norrköping40:54+1:4411:19
4Håkan AlderudNyköpings OK40:55+1:4511:20
5Kenneth LjungbergNyköpings OK42:02+2:5211:38
6Lennart LundquistOK Nalle43:37+4:2712:04
7Göran SvärdOK Klemmingen43:41+4:3112:06
8Erik HallgrenFinspångs SOK44:06+4:5612:12
9Hans HolgerssonOK Måsen44:14+5:0412:15
10Curt ThorénNyköpings OK44:48+5:3812:24
11Göran ForsbergNyköpings OK44:53+5:4312:25
12Anders RymanSträngnäs-Malmby OL45:10+6:0012:30
13Gunnar CarlénOK Måsen45:34+6:2412:37
14Curt KarlssonNyköpings OK45:49+6:3912:41
15Per-Erik CarleniusKatrineholms OK45:53+6:4312:42
16Rolf HedlundEskilstuna OL45:55+6:4512:43
17Göran JanzonArboga OK46:38+7:2812:55
18Sven-Arne NilssonOK Klemmingen46:45+7:3512:57
19Mona ForsbergNyköpings OK47:05+7:5513:02
20Olle ArmanNyköpings OK47:09+7:5913:03
21Tommy LjungkvistÄrla IF47:11+8:0113:04
22Håkan SöderqvistArboga OK48:15+9:0513:21
23Hans-Urs ZwickyNyköpings OK50:51+11:4114:05
24Hans GustavssonNyköpings OK51:08+11:5814:09
25Bendy WallinTrosabygdens OK51:12+12:0214:10
26Anders MobergKatrineholms OK51:49+12:3914:21
27Inge SundströmNyköpings OK52:03+12:5314:25
28Bo KarlssonNyköpings OK52:34+13:2414:33
29Hans LindgrenTrosabygdens OK54:10+15:0015:00
30Anna BudskaPrag55:00+15:5015:14
31Ingemar GustafssonOK Tjärnen56:22+17:1215:36
32Lena NormanKatrineholms OK57:34+18:2415:56
33Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:04:44+25:3417:55
34Kurt ZanderVästerås SOK1:05:41+26:3118:11
35Sonja JedarÅkers IF1:08:53+29:4319:04
36Björn SveréusSödertälje-Nykvarn OF1:09:14+30:0419:10
37Börje KarlssonOK Nalle1:10:20+31:1019:28
Jan-Olof GustKatrineholms OKej godkänd
Esko RaitaÄrla IFej godkänd

Bana C

3 010 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats GärlingStjärnhovs OK 6532:5610:56
2Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF35:31+2:3511:47
3Inga JohanssonNyköpings OK36:39+3:4312:10
4Lennart JohanssonOK Tor38:54+5:5812:55
5Leif JanssonEskilstuna OL39:03+6:0712:58
6Åke ErikssonOK Grip39:45+6:4913:12
7Leif NormanKatrineholms OK40:06+7:1013:19
8Monica SvärdOK Klemmingen40:15+7:1913:22
9Leif ThorssonOK Grip41:04+8:0813:38
10Claes HedlundTrosabygdens OK41:25+8:2913:45
11Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK42:00+9:0413:57
12Vivianne HolgerssonOK Måsen42:12+9:1614:01
13Karl-Robert MoqvistOK Tor42:39+9:4314:10
14Christer SvenssonNyköpings OK43:04+10:0814:18
15Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF44:04+11:0814:38
16Gerd HagströmTjalve IF Norrköping44:25+11:2914:45
17Roger HolmbergNyköpings OK44:33+11:3714:48
18Lars-Erik ThofeltOK Klemmingen44:39+11:4314:50
19Britt-Marie ErikssonOK Grip45:07+12:1114:59
20Göran LarssonSödertälje IF45:19+12:2315:03
21Kjell JohanssonNyköpings OK46:04+13:0815:18
22Inge GustafssonSträngnäs-Malmby OL47:09+14:1315:39
23Inger HellqvistNyköpings OK48:54+15:5816:14
24Kurt NilssonNyköpings OK49:14+16:1816:21
25Alf MattssonOK Kolmården49:20+16:2416:23
26Nils JohanssonOK Tjärnen49:26+16:3016:25
27Anders JohanssonNyköpings OK50:00+17:0416:36
28Lennart KarlssonOK Grip50:38+17:4216:49
29Erland KarlssonOK Tjärnen51:29+18:3317:06
30Christer LiwellÄrla IF52:30+19:3417:26
31Birgitta WallinTrosabygdens OK52:44+19:4817:31
32Per KarlssonNyköpings OK52:49+19:5317:32
33Stig GustavssonSödertälje IF53:06+20:1017:38
34Elisabeth ErikssonNyköpings OK53:08+20:1217:39
35Stina GunnarssonÄrla IF53:27+20:3117:45
36Sixten WesterlundSödertälje IF53:46+20:5017:51
37Berit GustavssonSödertälje IF53:56+21:0017:55
38Berit EdengrenNyköpings OK54:53+21:5718:14
39Bo MalmqvistOK Grip56:50+23:5418:52
40Jan BurellOK Enen58:08+25:1219:18
41Lauri LumpusSödertälje IF58:20+25:2419:22
42Jan EnesvedSödertälje IF58:36+25:4019:28
43Torbjörn BäckIFK Norrköpings OK1:00:45+27:4920:10
44Catharina JohanssonOK Kolmården1:03:21+30:2521:02
45Maja-Stina GustavssonOK Roxen1:06:36+33:4022:07
46Birgitta ErikssonSträngnäs-Malmby OL1:06:53+33:5722:13
47Lars-Gösta NilssonSträngnäs-Malmby OL1:10:59+38:0323:34

Bana D

2 150 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt LindkvistÅkers IF39:2318:19
2Hans NordgrenArboga OK39:31+0:0818:22
3Olof ThorssellOK Måsen39:41+0:1818:27
4Bertil EngmanIFK Norrköpings OK40:26+1:0318:48
5Margareta JönssonÅkers IF40:37+1:1418:53
6Per  GustavssonOK Roxen41:11+1:4819:09
7Wiwi-Anne NilssonNyköpings OK42:10+2:4719:36
8Stig LundinEskilstuna OL42:38+3:1519:49
9Solveig TjernbergSödertälje IF43:47+4:2420:21
10Bengt DagermarkÄrla IF44:50+5:2720:51
11Christer ArevångOK Måsen45:13+5:5021:01
12Bengt SjögrenNyköpings OK46:29+7:0621:37
13Ann-Britt FlodinOK Nalle47:53+8:3022:16
14Sven-Erik StenbergStjärnhovs OK 6553:27+14:0424:51
15Sten NordgrenArboga OK54:34+15:1125:22
16Göran SjögrenIFK Norrköpings OK58:30+19:0727:12
17Göran KarlssonOK Grip1:00:27+21:0428:06
18Göran LagerstedtStjärnhovs OK 651:09:04+29:4132:07
18Jan WennerholmOK 651:09:04+29:4132:07
20Doris NilssonOK Klemmingen1:15:55+36:3235:18
Karin CarlssonNyköpings OKej godkänd
Ann-Christine EkNyköpings OKej godkänd
Lennart LundhÄrla IFej godkänd

Bana E

1 640 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars PetterssonOK Nalle27:0216:29
2Hans KleistOK Roxen27:29+0:2716:45
3Els-Marie LundquistOK Nalle28:46+1:4417:32
4Ingrid LundinEskilstuna OL37:36+10:3422:55
5Bertil HallSträngnäs-Malmby OL39:39+12:3724:10
6Erik PetterssonKatrineholms OK42:07+15:0525:40
7Rigmor BreidemalmTrosabygdens OK43:01+15:5926:13
8Karl Yngve LindströmOK Tjärnen44:28+17:2627:06
9Solveig LundkvistKatrineholms OK48:06+21:0429:19

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!