Officiell resultatlista för SPM och Brand-SM medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SPM och Brand-SM medel
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: torsdag 31 augusti 2017

H21B

4 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael KristenssonBrandkårens IF, Kristandsstad30:427:32
2Magnus JohanssonRäddningstjänsten GBG32:54+2:128:05
3Max CoxnerRäddningstjänsten GBG39:08+8:269:36
4Jonathan AlmBrandkåren Stockholm41:36+10:5410:13
5Anders SchnellRäddningstjänsten GBG1:33:13+1:02:3122:54
Fredrik WrangelBrandkårens IF, Kristandsstadej godkänd
Mikael HysénRäddningstjänsten GBGej start

H40B

3 640 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens MolinBrandkåren Stockholm29:568:13
2Ola CarlénBrandkårenAttunda33:54+3:589:18
3Mathias SwartzRäddningstjänstenKarlstad44:41+14:4512:16
4Björn WernströmRäddningstjänsten GBG1:00:51+30:5516:43
Leif LoeskowRäddningstjänsten GBGej start
Erik FermRäddningstjänsten GBGej start

H50B

3 260 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart LarssonBrandkårenBorås28:328:45
2Teddy AnderssonRäddningstjänsten GBG36:47+8:1511:16
3Niklas AnderssonRäddningstjänsten GBG37:24+8:5211:28
4Lennart BjursäterSBFF43:48+15:1613:26
5Ingemar SkaarJönköpings brankårs IF44:46+16:1413:43
6Anders HolmqvistBrandkåren Stockholm46:48+18:1614:21
7Hans LetforsBrandkåren Stockholm55:57+27:2517:09

H70B

2 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören RandulwRäddningstjänsten GBG47:5620:34
Gösta LindblomJönköpings brankårs IFej godkänd
Göran JohanssonSBFFutgått

D21B

3 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tiina LaasRäddningstjänsten GBG32:189:54
2Monica SjöbergKTR41:20+9:0212:40
3Amanda ChristianssonRäddningstjänsten GBG1:39:44+1:07:2630:35

H21P

4 070 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus J KarlssonJönköpingspolisens Skytte- Och If31:277:43
2Fredrik SvenssonJönköpingspolisens Skytte- Och If33:07+1:408:08
3Anders IngemarssonÄlvsborgspolisen33:32+2:058:14
4Marcus HanssonNFC IF35:02+3:358:36
5Henrik LidhageEskilstunapolisens IF41:10+9:4310:06
6Rickard EllströmKarstadspolisens IF42:22+10:5510:24
7Robin RovinaUppsalapolisen43:13+11:4610:37
8Christopher MalkkiGPIF50:37+19:1012:26
9Nicklas GöthbergTrollhättepolisen1:20:31+49:0419:46

H40P

3 640 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas JosarpVabergspolisens IF35:099:39
2Marcus MalmSkövdepolisens IF54:28+19:1914:57
Sven GardellÄlvsborgspolisenej start

H50P

3 260 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats LjungqvistVäxjöpolisen31:039:31
2Claes HagstrandGPIF41:19+10:1612:40
3Stefan AronssonSydnärkepolisen41:50+10:4712:49
4Jörn LindPolisenDanmark42:28+11:2513:01
5Magnus RamsinSkövdepolisens IF47:27+16:2414:33
6Håkan LarssonLjungskile50:12+19:0915:23
Peter FogelströmSkövdepolisens IFej godkänd
Mika JörneliusGPIFej start

H60P

2 710 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt KärrströmStockholmspolisen26:139:40
2Roland SvenssonSkövdepolisens IF29:30+3:1710:53
3Peter SörensenPolisenDanmark30:31+4:1811:15
4Bo SalomonsonKalmarpolisen34:06+7:5312:34
5Alf AnderssonLidköpingspolisen39:39+13:2614:37
6Gert KristensenPolisenDanmark43:54+17:4116:11
7Ove AllanssonSkövdepolisen44:38+18:2516:28
8Kaj AbrahamssonLidköpingspolisen44:47+18:3416:31
9Eje DahlSydnärkepolisen48:24+22:1117:51
10Lars LöfholmLidköpingspolisen52:04+25:5119:12
Göran JohanssonLidköpingspolisenej start

D21P

3 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin van der MeidenJönköpingspolisens Skytte- Och If32:5910:07
2Anna KempeNFC IF39:55+6:5612:14
3Camilla Rath NielsenPolisenDanmark54:58+21:5916:51
4Ann-Christine EnqvistNFC IF59:59+27:0018:23
5Ea Busch NielsenPolisenDanmark1:06:24+33:2520:22
Lina BerglundStockholmspolisenutgått

D40P

2 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa CarlströmJönköpingspolisens Skytte- Och If53:4319:49
Carina AnderssonLidköpingspolisenej godkänd

Utmanarklass Brand

3 380 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Miranda LarssonRäddningstjänsten GBG28:588:34
2Karin SköldbergRäddningstjänsten GBG37:55+8:5711:13
3Jens BertelsenRäddningstjänstenKarlstad39:18+10:2011:37
4Patrik LarssonRäddningstjänsten GBG55:16+26:1816:21

Utmanarklass Polis

3 380 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sabiene KarlssonNorrtäljepolisen44:0713:03
2Mattias SjökvistNorrtäljepolisen55:55+11:4816:32
3Kia JoramLidköpingspolisen1:04:23+20:1619:02
4Birgitta AugustssonSkövdepolisens IF1:06:28+22:2119:39

H75P

1 890 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Finn SödergaardPolisenDanmark31:0216:25
2Sven-Olov NorlinStockholmspolisen33:11+2:0917:33
3Arne PedersenPolisenDanmark33:57+2:5517:57
4Hans-Åke ChristianssonGamleby OK38:34+7:3220:24
5Johnny WallingeNorrköpingspolisen57:37+26:3530:29

D50P

2 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta Skarp RuntegenNFC IF30:4313:10
2Gunilla LarssonÄlvsborgspolisen33:48+3:0514:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!