Officiell resultatlista för Trampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trampen
Arrangörsorganisation: Ludvika OK
Datum: lördag 25 augusti 2012

D21

3 770 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ClaessonStora Tuna OK31:148:17
2Annika ÖstmanLidingö SOK34:40+3:269:11
3Elin EkIFK Moras OK46:20+15:0612:17
4Jonna JungåkerKorsnäs IF OK46:29+15:1512:19
5Frida ÖhlundOK Linné1:06:49+35:3517:43
Therese BergqvistKorsnäs IF OKej godkänd
Joséphine RegnellVäxjö OKej start

H21

4 550 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif BaderOK Kåre34:117:30
2Rikard ClaessonStora Tuna OK35:39+1:287:50
3Erik GöthlinKFUM Örebro OK47:09+12:5810:21
4Dan HörnellOK Linné50:49+16:3811:10
5Isak JakobssonTibro OK51:40+17:2911:21
6Pär HöökIFK Moras OK52:37+18:2611:33
Johan AlfredssonStora Tuna OKej start
Niklas AldinStora Tuna OKej start

D20

3 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna KlaarSäterbygdens OK1:07:3219:01

H20

3 710 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Róbert BarcíkOK Kåre36:359:51

H18

3 710 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BjörklundBjursås OK35:049:27
2Martin VidfeltLindebygdens OK47:19+12:1512:45
3Arvid BirgerssonGagnefs OK51:57+16:5314:00
4Filip MagnussonStora Tuna OK1:24:38+49:3422:48

D16

3 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin FältmanLeksands OK39:0111:03
2Lina FredrikssonKorsnäs IF OK40:49+1:4811:33
3Tova StålVästerbergslagens OL46:00+6:5913:01
4Anna BjörklundBjursås OK47:21+8:2013:24
5Hanna BarkegrenStora Tuna OK50:05+11:0414:11
Elsa AnderssonDomnarvets GOIFej start

H16

3 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas ErikssonStora Tuna OK27:247:43
2Fredrik PerssonDomnarvets GOIF29:20+1:568:15
3Emil ÅbergKorsnäs IF OK29:58+2:348:26
4Oscar SjöbergVästerbergslagens OL53:05+25:4114:57
Arvid RunvikKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
André AnderssonVästerbergslagens OLej start
Nils AlexanderssonStora Tuna OKej start

D16 Kort

3 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid BirgerssonGagnefs OK1:07:1720:49
2Ester BirgerssonGagnefs OK1:11:14+3:5722:03
Emma DjärvAvesta OKej godkänd

D14

3 280 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronja JungåkerKorsnäs IF OK29:238:57
2Sofia ErikssonStora Tuna OK30:45+1:229:22
3Jenny PerersKorsnäs IF OK31:53+2:309:43
4Ellen SarasGrycksbo IF OK34:08+4:4510:24
5Frida FredrikssonKorsnäs IF OK35:15+5:5210:44
6Alma AnderssonDomnarvets GOIF42:33+13:1012:58
7Cornelia LundénAvesta OK58:21+28:5817:47
8Ellen SvensVästerbergslagens OL1:03:41+34:1819:24
Ida LarssonHJS-Vansbro OKej start

H14

3 010 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rikard HolmströmVästerbergslagens OL24:248:06
2Isak ÅbergKorsnäs IF OK25:19+0:558:24
3Viktor BarkegrenStora Tuna OK28:11+3:479:21
4Simon SjöbergVästerbergslagens OL32:41+8:1710:51
5Håkan RambergHallstahammars OK36:21+11:5712:04
6Isac HéensHJS-Vansbro OK36:53+12:2912:15
7Jesper NordqvistVästerbergslagens OL38:25+14:0112:45
8Gustav StålVästerbergslagens OL41:03+16:3913:38

H14 Kort

2 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl FredrikssonKorsnäs IF OK34:3213:29

D12

2 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tindra JernströmAvesta OK27:4610:50
2Karolina HolmströmVästerbergslagens OL28:40+0:5411:11
3Julia WannerAvesta OK30:43+2:5711:59
4Karolina DjerfVästerbergslagens OL34:17+6:3113:23
5Emma HansenAvesta OK37:52+10:0614:47

H12

2 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johannes ÖhgrenKarlsbyhedens IK22:128:40
2Johan B NordahlDomnarvets GOIF24:06+1:549:24
3Viktor WallinKorsnäs IF OK26:22+4:1010:17
4Samuel StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK28:38+6:2611:11
5Simon TyneliusVästerbergslagens OL32:37+10:2512:44
6Niklas EvaldssonIFK Hedemora OK41:02+18:5016:01
Victor HéensHJS-Vansbro OKej godkänd

D12 Kort

2 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid NorgrenStora Tuna OK20:528:39
2Klockar Nelli NääsLeksands OK1:02:38+41:4625:59

D10

2 410 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea DanielssonVästerbergslagens OL18:597:52
2Emma EliassonDomnarvets GOIF20:51+1:528:39
3Elsa NilssonDomnarvets GOIF21:53+2:549:04
4Maja BergqvistKorsnäs IF OK22:49+3:509:28
5Milla LundbergSundsvalls OK23:14+4:159:38
6Klara AnderssonDomnarvets GOIF23:46+4:479:51
7Sofia DjerfVästerbergslagens OL25:00+6:0110:22
8Karin Ingeborg WedmanVästerbergslagens OL29:36+10:3712:16
9Alma SandVästerbergslagens OL31:34+12:3513:05
10Disa SvenssonKorsnäs IF OK37:18+18:1915:28
11Sara WallinKorsnäs IF OK41:21+22:2217:09
12Agnes WallinKorsnäs IF OK43:53+24:5418:12
Jennifer SvenssonKorsnäs IF OKej godkänd
Ida LarssonVästerås SOKej start
Alice ThornellVästerås SOKej start

H10

2 380 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik PetriciVästerbergslagens OL19:448:17
2Vilmer GöthlinKFUM Örebro OK22:18+2:349:22
3Simon HéensHJS-Vansbro OK22:35+2:519:29
4Henrik NorgrenStora Tuna OK24:02+4:1810:05
5Simon SvenssonKorsnäs IF OK25:47+6:0310:50
6Klockar Eskil NääsLeksands OK26:05+6:2110:57
7Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK26:42+6:5811:13
8Henry SvensVästerbergslagens OL28:39+8:5512:02
9Melvin JanssonKFUM Örebro OK34:20+14:3614:25
10Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL48:39+28:5520:26
Linus JernströmAvesta OKej start

D35

3 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK1:00:2617:37

H35

4 640 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Joakim ÖnnemarLeksands OKej start

D40

3 430 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Charlotte FlansbjerOK Djerf42:2812:22
2Marie BerggrenFagersta OK49:25+6:5714:24
3Susanne LindhAvesta OK52:13+9:4515:13
4Erica HållHJS-Vansbro OK54:11+11:4315:47
5Erika FältmanLeksands OK56:02+13:3416:20
6Anna-Karin LövgrenAvesta OK1:08:26+25:5819:57
Maria NordqvistVästerbergslagens OLej start
Catarina LarssonVästerås SOKej start
Åsa SpelkvistHällefors OKej start

H40

4 030 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan NordqvistVästerbergslagens OL36:259:02
2Sven OlssonKorsnäs IF OK36:35+0:109:04
3Lars ÖhgrenKarlsbyhedens IK36:46+0:219:07
4Niklas ErikssonVästerbergslagens OL38:48+2:239:37
5Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK45:18+8:5311:14
6Magnus HjorthDomnarvets GOIF45:26+9:0111:16
7Torbjörn NilssonStora Tuna OK47:20+10:5511:44
8Per NordahlDomnarvets GOIF47:48+11:2311:51
9Erik ÅbergKorsnäs IF OK50:03+13:3812:25
10Magnus JohanssonSäterbygdens OK1:05:18+28:5316:12
Magnus EliassonDomnarvets GOIFej start

D45

3 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria BergfältDomnarvets GOIF31:509:45
2Ulrika ErikssonStora Tuna OK35:46+3:5610:58
3Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK36:14+4:2411:06
4Eva-Lotta LöfgrenStora Tuna OK46:56+15:0614:23
5Ylva AnderssonDomnarvets GOIF49:14+17:2415:06
6Anki GustafssonSäterbygdens OK49:43+17:5315:15
7Anita KlaarSäterbygdens OK53:37+21:4716:26
8Carina FolkegårdSala OK55:01+23:1116:52
Lena RegnellVäxjö OKej start
Lotta StålVästerbergslagens OLej start

H45

3 860 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf MagnussonLeksands OK31:508:14
2Ola JernströmAvesta OK33:27+1:378:39
3Kennet AnderssonGrycksbo IF OK34:53+3:039:02
4Carl BymanVästerås SOK38:03+6:139:51
5Jonas PetterssonOK Tisaren39:21+7:3110:11
6Bengt HameliusSäterbygdens OK42:56+11:0611:07
7Peter BarcikBK Sliac45:09+13:1911:41
8Ulf ÅkerblomUlriksbergs IK46:15+14:2511:58
9Tomas VidfeltLindebygdens OK1:02:13+30:2316:07
Niklas LöwegrenStora Tuna OKej godkänd
Magnus LarssonVästerås SOKej start
Pär StålVästerbergslagens OLej start

D50

3 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna FrithioffSäterbygdens OK44:1913:35
2Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK57:01+12:4217:29
Anna WidströmKvarnsvedens GOIF OKej start

H50

3 770 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Olov SjöströmVästerås SOK36:019:33
2Mats JönssonKorsnäs IF OK37:17+1:169:53
3Jonas KarlssonOK Tylöskog38:25+2:2410:11
4Leif GustafssonSäterbygdens OK43:57+7:5611:39
5Kjell KlaarSäterbygdens OK44:21+8:2011:45
6Jan-Olof BäckOK Djerf45:15+9:1412:00
7Mikael PerérsKorsnäs IF OK51:17+15:1613:36
8Johan KarlssonNorbergs OK55:14+19:1314:39
9Gunnar SpelkvistHällefors OK1:10:52+34:5118:47
Torbjörn SvenssonKorsnäs IF OKej godkänd

D55

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL33:0011:00
Inger MattssonVästerbergslagens OLej start

H55

3 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna33:379:21
2Hans AnderssonVästerbergslagens OL36:12+2:3510:05
3Jan-Olof BjörklundBjursås OK36:27+2:5010:09
4Anders TåqvistVästerås SOK40:17+6:4011:13
5Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK41:56+8:1911:40
6Martin RåmanKvarnsvedens GOIF OK44:10+10:3312:18
7Svante LindgrenKorsnäs IF OK44:58+11:2112:31
8Kjell GustafssonOK Järnbärarna1:13:39+40:0220:30
9Hans WesterOK Järnbärarna1:24:25+50:4823:30

D60

2 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt Linnéa ErikssonSala OK32:4312:29
2Elisabeth LindholmDomnarvets GOIF1:16:06+43:2329:02

H60

3 590 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt StenerhagVästerbergslagens OL39:0310:52
2Ulf PerssonVästerbergslagens OL41:23+2:2011:31
3Gunde HjalmarssonStora Tuna OK46:53+7:5013:03
4Roland BergSäterbygdens OK48:16+9:1313:26
5Ove LarssonKvarnsvedens GOIF OK55:37+16:3415:29
6Mats MårtenssonStora Tuna OK57:28+18:2516:00
7Karl-Erik AnderssonIFK Moras OK59:02+19:5916:26
8Leif ÅkerblomStora Tuna OK59:49+20:4616:39
9Hasse ÅströmOK Hedströmmen1:05:03+26:0018:07
10Bengt SimonssonÄlvdalens IF OK1:06:54+27:5118:38
Lasse KokkonenLångshyttans AIK OKej start

D65

2 620 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK40:4315:32
2Inga Lisa NordqvistVästerbergslagens OL46:30+5:4717:44
3Siv FrodinKöping-Kolsva OK47:23+6:4018:05
4Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL48:17+7:3418:25
5Gudrun DalströmKvarnsvedens GOIF OK58:23+17:4022:17
6Ingrid LiljebrandSK Trim/Virsbo1:00:17+19:3423:00
7Berit StåhlAvesta OK1:01:27+20:4423:27
8Margareta KarlssonStigsökarna1:16:59+36:1629:22
Ingrid JanssonSäterbygdens OKej start

H65

3 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Paul Erik GlasbergVästerbergslagens OL35:0511:41
2Alf LindbergKöping-Kolsva OK36:42+1:3712:14
3John JohanssonHJS-Vansbro OK40:17+5:1213:25
4Karl-Gustav KlemetsHallstahammars OK42:17+7:1214:05
5Achim BaderOLF Mainz42:23+7:1814:07
6Olle JohanssonIFK Hedemora OK42:28+7:2314:09
7Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK46:28+11:2315:29
8Svante OlssonOK Kåre1:16:07+41:0225:22
Bo DanmoDomnarvets GOIFej godkänd
Åke LiljebrandSK Trim/Virsboej start
Henning WaltgårdDomnarvets GOIFej start

D70

2 440 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Asta SjöbergLindebygdens OK35:0514:22
2Elvy WetterskoogHällefors OK38:55+3:5015:56
3Siv StamSäterbygdens OK40:45+5:4016:42
4Inger OlssonSala OK48:04+12:5919:41
5Siv HasselgrundBjursås OK48:08+13:0319:43
Gunborg WestinLeksands OKej start

H70

2 920 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl JohanssonIFK Hedemora OK31:3910:50
2Ragnar ErikssonOK Hedströmmen35:22+3:4312:06
3Hjalmar NordquistOK Järnbärarna38:31+6:5213:11
4Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK39:01+7:2213:21
5Rolf LarssonDegerfors OK41:31+9:5214:13
6P-G JanssonSäterbygdens OK42:21+10:4214:30
7Ove JohanssonOK Järnbärarna43:16+11:3714:49
8Nils MogrenHällefors OK43:17+11:3814:49
9Lars-B LarssonOK Tyr44:16+12:3715:09
10Stig ÖsthKorsnäs IF OK45:25+13:4615:33
11Stig NordqvistVästerbergslagens OL45:35+13:5615:36
12Jan Olof HedbergGagnefs OK52:19+20:4017:55
13Bore NybergSäterbygdens OK1:00:24+28:4520:41
14Sören GustafssonSäterbygdens OK1:10:03+38:2423:59
Stig-Olof StåhlAvesta OKej godkänd
Egon LundquistNorbergs OKej start

D75

2 270 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin JohanssonIFK Hedemora OK45:4020:07
2Elsa NilssonHällefors OK1:00:57+15:1726:51
3Laila NygrenSäterbygdens OK1:07:18+21:3829:38
Inger Daniels-ÖsthKorsnäs IF OKej godkänd
Berit BäckmanSäterbygdens OKej start

H75

2 920 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl Henrik LovangVästerbergslagens OL42:1514:28
2Folke NyströmVästerbergslagens OL44:13+1:5815:08
3John VallinOK Hedströmmen44:23+2:0815:11
4Ingemar JohanssonIFK Hedemora OK48:02+5:4716:26
5Svante NyströmVästerbergslagens OL53:29+11:1418:18
6Bo NorenvikOK Tor1:03:47+21:3221:50
7Bengt SwensonSäterbygdens OK1:04:07+21:5221:57
Janne MånssonLeksands OKej start

H80

2 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kaj NilssonSäterbygdens OK46:4818:08
Bertil NormanIFK Hedemora OKej godkänd
Gösta MagnussonIFK Hedemora OKej godkänd
Thorwald JanssonVästerbergslagens OLej start

H85

2 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune BerglindVästerbergslagens OL1:09:1026:48

Inskolning

2 410 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
William DanielssonVästerbergslagens OLfullföljt
Stina DernfalkVästerbergslagens OLfullföljt
Tyra DernfalkVästerbergslagens OLfullföljt
Lovisa DjerfVästerbergslagens OLfullföljt
Maja EliassonDomnarvets OKfullföljt
Malin HållHJS-Vansbro OKfullföljt
Elias HörnellDomnarvets GOIFfullföljt
Sanna HörnellDomnarvets GOIFfullföljt
Filippa JireniusVästerbergslagens OLfullföljt
Gabriel JireniusVästerbergslagens OLfullföljt
Theodor JireniusVästerbergslagens OLfullföljt
Agnes NilssonDomnarvets GOIFfullföljt
Anja NilssonDomnarvets GOIFfullföljt
Hilda SandVästerbergslagens OLfullföljt
Rebecca StålnäbbKvarnsvedens GOIF OKfullföljt
Alma WallmanVästerbergslagens OLfullföljt
Olle WallmanVästerbergslagens OLfullföljt
Andre ÖstmanVästerbergslagens OLfullföljt

U1

2 410 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa BergqvistKorsnäs IF OK25:0410:24
2Yasmin ScreechVästerbergslagens OL28:58+3:5412:01
3Ella GrundbergSpårvägens OK32:22+7:1813:25
4Elsa KaipeOK Kåre39:26+14:2216:21
5Edith GrundbergSpårvägens OK55:22+30:1822:58
Sofie ThornellVästerås SOKej start

U2

2 670 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK31:3411:49
2Lina B NordahlDomnarvets GOIF32:54+1:2012:19
3Alexander KalinichenkoStora Tuna OK40:33+8:5915:11
Rebecka BladhVästerbergslagens OLej godkänd
Moa LarssonHJS-Vansbro OKej start

Öppen motion 1

2 710 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia PerssonDomnarvets GOIF30:1311:09
2Jacob MagnussonStora Tuna OK37:53+7:4013:58
3Nils-Göran KarlssonStigsökarna49:02+18:4918:05
4Per Åke PerssonVästerbergslagens OL55:39+25:2620:32

Öppen motion 3

3 110 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Renata BarcikovaBK Sliac41:0713:13
2Britta GranbergHJS-Vansbro OK41:45+0:3813:25
3Anna TyneliusVästerbergslagens OL44:09+3:0214:11
4Bo WallinKorsnäs IF OK44:19+3:1214:14
5Eva FredrikssonKorsnäs IF OK45:13+4:0614:32
6Benita NorgrenSäterbygdens OK58:23+17:1618:46
7Magnus FahlholmSäterbygdens OK58:28+17:2118:47
8Ulla LansnerSmedjebackens OK1:00:19+19:1219:23
9Oscar HeensHJS Vansbro1:00:41+19:3419:30
10Lars-Erik JernströmNorbergs OK1:29:26+48:1928:45

Öppen motion 5

3 670 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola AnderssonDomnarvets GOIF47:0812:50
2Lars-Åke MonténDomnarvets GOIF48:12+1:0413:08
3Lars-Tommy AnderssonAbB IF52:12+5:0414:13
4Joakim LundgrenKFUM Örebro OK55:28+8:2015:06
5Lena RambergHallstahammars OK56:07+8:5915:17
6Ulrica VidfeltOK Milan56:49+9:4115:28
7Lennart TägtströmDomnarvets GOIF57:47+10:3915:44
8Johan WannerAvesta OK1:02:50+15:4217:07
9Göran SöderströmDomnarvets GOIF1:10:09+23:0119:06
10Lars BroströmDegerfors OK1:18:05+30:5721:16
11Johanna ÖhmanVästerbergslagens OL1:22:44+35:3622:32
12Richard JohanssonAbB IF1:34:04+46:5625:37
Eva-Maria RunvikKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Johan LindStora Tuna OKej start

Öppen motion 7

3 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas NorgrenStora Tuna OK33:2111:07
2Marie Louise KaipeLeksands OK34:10+0:4911:23
3Jenny WåhlinDomnarvets GOIF36:44+3:2312:14
4Torsten RambergHallstahammars OK39:06+5:4513:02
5Thomas HéensHJS-Vansbro OK39:41+6:2013:13
6Birgit ÅkerblomStora Tuna OK41:04+7:4313:41
7Annika HolmströmVästerbergslagens OL44:25+11:0414:48
8Lennart LindgrenOK Järnbärarna49:56+16:3516:38
9Lena RosinVästerbergslagens OL51:54+18:3317:18
10Anne KretzschmarOK Kåre52:16+18:5517:25
11Fredrik NordforsStora Tuna OK56:04+22:4318:41
12Mats RunvikKvarnsvedens GOIF OK1:01:21+28:0020:27
13Karl-Ivan FallkvistOK Järnbärarna1:12:19+38:5824:06
14Marita StadigSK Trim/Virsbo1:12:40+39:1924:13

Öppen motion 8

4 620 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan NilssonDomnarvets GOIF45:549:56
2Lars SarasGrycksbo IF OK56:25+10:3112:12
3Esko StadigSK Trim/Virsbo1:02:25+16:3113:30
4Anders LandénVästerbergslagens OL1:09:32+23:3815:03
5Mats HörnellDomnarvets GOIF1:12:18+26:2415:38
6Erika MickelsonAvesta OK1:22:42+36:4817:54
Per LovangVästerbergslagens OLej godkänd
Maria NilssonDomnarvets GOIFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!